GeekWeed LED - Blanket i Filter dizajn

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@trubabuba kucaj Export Estonija , ovi moji mali cobovi su 25 funti 5 komada ( 2 takva daju svijetlosti kao i 1 1212 ali potroše 10W vise od jednog 1212) šalju cobove avio poštom ( došli su za 3 dana) carine nema, poštarina uključena u cijenu! 1212 V6 5kom su 60 funti a V 5 50. Holdere radije one ideal nego plastične.
Ili, što bi svakako bilo kvalitetnije su Osram cobovi 40W , negdje 16-17 € po komadu.
Nemožeš vidjeti nigdje upotrebu želatine u hortikulturi kad je to adrijev izum a strpiš li se malko ide i novo svijetlo. Više cobova je bolje od jednog HPSa a više ledica je bolje od jednog coba, bolja pokrivenost i ujednačenost jačine svijetla. Ima nešto u tom PWM reguliranju što u klasičnom dimanju nema, svijetlo titra s max brojem fotona ali se broj titraja smanjuje (oku nevidljivo) manje titraja manja potrošnja, impuls je snažniji i kod dimanja panel ostaje na višoj visini i time daje bolju pokrivenost od varijante kad smanjimo jačinu pa onda moramo približiti panel biljci a cob obasja manju površinu s dovoljno fotona.
trakice ili QB bi po tom bile zahvalnije od coba a 3W ledice Osram Hortikultura ( kelvin i hyper red ) svojom kvalitetom bolja investicija ( vidio sam te ledice to je masivnije od cree xhp 12W za duplo, druga tehnologija, ono imaš kaj vidjet i švabo radi što nije za zanemariti.
Neznaju stranci ni za Led žarulje, uzdajmo se u domaču pamet i potičimo ove kreativnije među nama. Ionako čuda radimo u uvjetima kakve imamo.
:rolleyes: :vutra:
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
imam linkove za estonca na ebaju. ali sam gledo 1212. 50funti. cak je jedno vreme bilo 45.
al nekako doso do zakljucka da je previse to za citi COBove. neznam, na listi je pa cemo vidit. idem videt ovo za osram. video sam da ga hvalite, ali nigde nisam o njemu vidjao na forumima, a vidim da ga ima za kupovat u onom LED TECH de iako nisam naso COBove. jel se skrivaju pod nekim drugim nazivom?
kod estonca ne vidim osram. jel pricas o osram oslon ledicama (ovo za 3w) ili nekim drugim (nisam tu jos previse potkovan). u svakom slucaju za sada bi iso na COB/stripove/QB. ono spajanje/lemljenje po jednu ledicu pa njih miljon bi izbjego za sad.

pwm jos ne razumem kod nase namjene. znam sta je on kod fanova za komp, pretpostavljam da je nesto slicno i ovdje? u svakom slucaju treba ipak uzimat B rev MW drivera jer on ima
PWM opciju?
namera mi je bila uzimat A rev jer sam cito da on daje nesto vise struje (svejedno mi je jel potencjometar vani ili na njemu)?
kod PWM-a je neka dodatna elektrika, neki chipovi, znaci celi sklop? jel treba slagat neki arduino sistem, jer oko toga imam 0 iskustva?
hvala za info. odo citat dok mi se tikva ne implodise.

BTW na kojem linku od osram-a se traze/gledaju ledice jer sta god trazim od njih na official stranicama se izgubim oduvek. totalno zakomplikovane su im stranice.

PS ispricavam se ako sam oso u OT. ak jesam nek mob brise.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Royal dwarf kojega sam spalio( cob je bio na 40-tak cm od biljke) i bubble kush s gelom (cob je bio na 25 cm od biljke). Razlika se vidi i u boji lišća i položaju.Temp. u boxu je konstantna,ne prelazi 25 stupnjeva u oba slučaja, način i dodavanje gnojiva isto.Za moj box gel nema negativnih nuspojava.
 

Prilozi

  • IMG_20171219_162629.jpg
    IMG_20171219_162629.jpg
    115 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20180530_185852.jpg
    IMG_20180530_185852.jpg
    123,1 KB · Pregleda: 31

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@trubabuba , prava potpitanja, s linkovima je @420Florist pomogao a bolje poznaje evropsko tržište. tipkam osram hortikultura pa bauljam po stranicama, satima, link ne zapišem i tako to ( hebi ga, stari konj i novi trikovi)
Osram , profesionalci u rasvjeti s ogromnim buđetom koriste Osram LED jer za uloženo dobiju što su i platili, tu se tisuče wati troše i dobro se računa u što se ulaže. o patentima, fosforu, elektronici unutar diode adri nam je napisao u svojim temama, sve ide u korist osrama. mene je povukla cijena coba i bolja pokrivenost s više manjih izvora svijetla a da je cob - Kelvin - malo sunce. kriva matematika, trošit če previše cca 180W - 220W naspram adrijevog ( tog novog svijetla, modula tako to zove ) cca 80W - 120W za istu površinu. moglo bi i 64W ali je previše crvene tu, clon je bio velik , crispy i slabašan.
citizen cob u rangu cree cxb je 1818, još uvjek za iste novce kupiš i culere a čarobnog svijetla još nema da podupla prinos, V 5-6 jako male razlike, više navlakuša za nofčič više.
QB, pokazao nam Flori što radi najpovoljniji model a i neke pogodnosti ima kod njega, na pp se raspitaj a drajver MW ima zastupstvo u hrvatskoj, samoboru. LCR ZAGREB doo, ELG-240-C2100A ( izračunao i odabrao @waynejohn , adri hvali izbor ) me došao 379 kn sa poštarinom i dostavom na vrata. tri tjedna je rok isporuke.
A verziju Mean Well drajvera sam izabrao iz istih razloga koje i ti navodiš a guru veli da PWM može i na taj ( ovaj tjedan bi trebali to sklopiti pa čemo vidjeti) Leme se komponente za PWM, nema toga puno a na roliju sam vidio da ameri imaju gotov proizvod, bit če toga uskoro i za naše potrebe. samo kad se radi ručno izračun za pojedini modul ili cob ako ga želiš regulirati posebno je točno za tvoje svijetlo, tolko V tolko mA lijepo se ograniči max i nema frke od forsiranja, za iskusnije DYere ( meni guru neda da sam kopiram, slabo več vidim a okrenuti i krivo zalemiti komponente je opasno, još sam i daltonist ) ( zato sa atx napajanjem i 12w ledicama nema straha od udara, puno pametnija varijanta za početnike u struji) ( cob je po 2$ kvalitetnij, 45 mil, cree xhp oko 4$)
izabrati svijetlo, užas, od plana sa 12w ledicama za cvatnju, cobovi 36W, QB, trakice, kombinacije, žarulje, što reč Sretno, držat se Typ W, Typ V , Typ mA, čak i 10-15 % manje, tako growmaus i ekipa postiže naj rezultate, košta malo više.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
mozak je prikraju mi bogami :eek:

znam za tog MW distributera i za identicni driver su mi rekli 465kn+posta. ko tu koga ja neznam.

mw cu uzimat verovatno kod njih osim ako nebude kingbrite u igri, a sve je vise da nece bit jer kako proucavam tako COB sve vise krizam.

ovaj zeus izgleda majka. nema potrebe snjim gledat vise QB original. samo kolko toga bi trebalo za kvalitetno pokrit 1.35x1.35. po meni min 4 komada? i na kolko se to vrti? najaci MW (480tka) daje max3.5A, a krece na 1.75 sto je previse zar ne?
na kolko se zeus board treba max drzat, ako ocu pravu stvar, znaci manje zagrijavanje, manja potrosnja, veca iskoristivost, bla bla.
do max 50% kao i COB? znaci negde 0.7 - 2.0A?
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
prvo pošalju obavjest sa večom cijenom a kad pristaneš šalju predračun sa manjom, pretpostavljam da razlika ovisi o poštarini, in time, firma, vrši dostavu. komunikacija je ok a roka se drže, samobor -zagreb 3 tjedna.
mi smo hobisti uzgajamo male količine za osobne potrebe pa za tih par cobova ili trakica , jedan drajver, neče svijet propasti a koliko veselja donosi. pa i ako povuče više struje a dadne solidan cvijet zadovoljni smo. midl ledice to su ove na trakama i bordu preuzimaju tržište i growmaus radi PCB veličine holdera od cobova sa njima, reklo bi se cob je prevaziđena stvar. no radi čuda u rukama znalaca ( mario npr).
nečeš fulat što god izabereš, matematiku radiš kako si i rekao s 50% ili po Typ rubrici i onda je sve ok.
Flori svaka čast na trudu koliko nam linkova daješ i obavjesti raznih. QB si pokazao kako radi na jedini pravi način,cjena je ok. tip na oglasniku sastavlja cobove 100w za 1000kn, nemre ih napraviti kolke su naruđbe, drajver za 8$ cob za 9$ (ako), kaj reč,bravo majstore, poduzetnik godine.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
Taj zeus je u sustini samsungov board, al et samo taj naziv.. pa vrtis ga na 133w, za 1.35x1.35 hmm ja msm da su ti 3 dovoljna, ako oces bas HARDKOR, onda 4 :)

sta na max ih drzat? sta se netreba drzat onoga kao kod COBova na 50% pa prema manje da se dobije prava stvar, manje grijanje, veca iskoristivost,... zbog drivera. ako idem na 480tku i to onu sto ide do 3.5A onda necu bas nisko moc.

kako 3, mercedes konfiguracija :p?

koji K bis uzimo za celi grow? 3500K ili neki drugi pa kombinacija sa žele-om:love2:?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Uzmi 2x 3500k, i 2x4500k (na ove žele postaviš), samo fora je kako ih namontirati na q boarde, ja eo još uvijek kontam i razmišljam, jer nije ih isto nalipiti na holder od coba kao sto je ovaj shaolin uradio, ipak sam razimišljao postavit te bordse za 3-5cm unutar okvir od alu profila, tako da želu zaljepim/namontiram na ivice od profila i onda ostane razmaka, ne znam.. vidjet ću još..
Pa i od horticulture originalni q boardsi koji su prvi izašli tako reći za growing i kod njih radi sve na full poweru, ne znam što bi ih pokrećao na pola snage, kad se ne grijau uopšte.. tako da ne gubiš efikasnost.. ako griješim, ispravite me vi stručniji :D

Edit/
Nemoj uzimati te za 110 eura što dođu namontirani hladnjaci, jer bez njih je cijena tog zeusa 69 eura, a iste hladnjake nađeš na ebayu za 10 eura po komadu, znači prođeš jeftinije za 35-45€ po komadu.. :)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
nisam vidio te coolere na ebaju, pogledam.
sta nemos stavit žele na boardse priljubljen skroz? to ne grije kao COB koliko sam skuzio a neko je napiso da COB pali ako je preblizu. a opet sta nije max razmak onih 2cm?
stavit žele i ufatit ga stipaljkama i gotov? neznam smo koliko brzo ce se zaprljat prasinom, pogotovo unutra zbog ventilatora u boxu.
koliko sam ja shvatio pricu ista je stvar sa boardsima i stripsima kao i kod COB-a sto se tice ononakoliko snage. ispravite me znalci ako sam u krivu da krenem pravim putem jer ja racunam da se drzi max na 50%, a od toga ovisi izbor drivera.

edit: pod sta trazis hladnjake na ebaju? to si vidio iz kine ili EU?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja tražim na njemačkom ebayu, i kucam: kühlkörper
Pa recimo ako imaš 320w meanwell drajver, onda 3 boardsa ostaviš da rade na 100w jel, npr drug mi jedan ima 3 boardsa spojena na 420/30 nzm tocno koliko wati drajver, al msm da je preko 400, i rade mu sva 3 zeusa na full poweru, toplina bude 32-38 stepeni, luxe kad smo mjerili, prelazi preko 85 000 ispod 30cm, 60 000 na 40cm, i to ne koncetirano u sredini, već u čitavom boxu na 120x120..
I za zeus board ti je npr potreban ovaj hladnjak:
https://www.led-tech.de/de/200x250mm-massiver-Kuehlkoerper-fuer-ZEUS-308-Platinen
znači 200x250mm, nađeš iste i u kini jeftinije

p.s
Zaspamali smo adriju temu, kada bi se pronašao vrijedan moderator, pa prebacio ove naše postove tamo u onu temu za led svijetla..
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav. Jedan dio biljke sam stavio na sušenje a ostatak sam stavio van na sunce da sazrije koji pop corn. S mojim znanjem i iskustvom ja sam prezadovoljan.Isti postupak ću ponoviti sa kritikom auto od kannabia seed.
 

Prilozi

  • IMG_20180710_083213.jpg
    IMG_20180710_083213.jpg
    117 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20180710_083242.jpg
    IMG_20180710_083242.jpg
    125 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20180710_083802.jpg
    IMG_20180710_083802.jpg
    129,3 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20180710_083817.jpg
    IMG_20180710_083817.jpg
    141,5 KB · Pregleda: 34
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@shaolin monk , berba u dva puta ide to. Samo strpljenja, tri tjedna mozda i vise, sigurno neces zazaliti. Glupo je trosit struju ako se moze na suncanje,zanimalo me koliko je filter doprinjeo, no za to treba prvo probati bez njega a onda s njime. Kod mene je faza 1. Bez filtera, cob 3500k R90+, lece i defolijacija ::listomahanje:::confused:
@hazeri ajde malo mjerenja, vega mod - na uobicajenom razmaku kolke su brojke crvene, plave ili prple i cuzamen a kad vec mjeris izmjeri i trenutno stanje u cvaatu. 40cm - 50cm je razmak, molim te izmjeri sredinu boksa i na rubu panela.:joint:
@Herb Gardener ista molba, zanima me odnos crvenih i plavih ili prple u vegi prvenstveno a ako si mjenjao zarulje za cvat ,deder i te brojke bi dobro dosle, na udaljenosti kako si je i uzgajao i bio zadovoljan ::ludak::
Nesto se ponovno kuha u vege boksu, ce da rasturam hansa ko argentinu :D