Gelato #33 - Advanced Seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam

Gelato #33
Pozdrav najjačoj ekipi na balkanu, evo mene u drugom pokušaju dnevnika a trećem growu. Do sada sam odradio 2 ture u ormaru i to je prošlo sasvim solidno, mnogo se grešilo ali se mnogo više naučilo. Trudiću se da budem ažuran što se tiče dnevnika i da na svakih 7-10 dana uradim jedan pošten update. Ja sve pišem u svoj lični dnevnik tako da se nadam da će apdejtovi biti redovni i korektni. Box će biti u startu stari dobri ormar(50x60x180) a uskoro uzumam platneni ormar za veš i od njega ću pokušati da napravim jedan boks(sličnih je dimenzija kao moj trenutni), ako sve prođe kako treba odma za njim i drugi(vege i bloom), no više o tome uskoro...

Informacije o vrsti:
gelato_33.jpg

Gelato #33 je kombinacija dve vrste: Sunset Sherbert i G.S.C Thin Mints koji zajedno formiraju predivnu biljku sa visokim nivoima THC-a koji idu čak do 25%. Imaćete veliku biljku i impresivnu količinu resina. Kao krajnji produkt, Gelato #33 će vas očarati prijatnim ukusom i slatkim aromama koji malo podsećaju na limun i zemljasti ukus.

Prinos:550 - 600 g/m2
THC:25%
Indoor visina:90 - 120 cm.
Outdoor visina:2,0 - 2,5 m.
Indoor vreme cvetanja:55 - 60 dana

Vrsta uzgoja: zemlja, za start florabela(2L pot) a za finalni potground H(20 litara pot), bez perlita
Ovaj put sam odlučio da probam bez perlita, bilo je priče ovde na forumu oko toga kako on nekad čak i previše zadržava vlagu u indoru, a meni se dešavalo u zadnjem growu da ne zalivam po 7 8 dana, a temperatura pri korenu je uvek bila oko 19 20 stepeni. Pa da probamo, zemlja potH je svakako toliko fina da i nisam baš nešto uveren da je perlit must-have.

Tehnike uzgoja: topping, savijanje(LST), rotiranje pota na svakih 12h za 180 stepeni.

Rasveta: DIY panel, 3x15w 6500k + 3x15w 2700k(ukupno 90w za vegetaciju, u cvetanju dodajem još 4x15w 2700k)

Prehrana: sve od hesija osim powerzyme, umesto njega bakterije + organic crna melasa za cvetanje + slavol S za klijanje

Ostala oprema: Turbina TT 100 Mini 165m3/h, filter CAN, analogni tajmer, napajanje za PC, 3x12v PC vent, žice od kompa za LST, 1x digitalni termohidrometar, 2x živini(analogni) termometar za praćenje temperature korena

Pa da krenemo...

KLIJANJE
Datum: 06.01.2021.g. Vreme: 03:49h
U čašicu za rakiju sipao sam 10ml slavola S i ostalo vode do vrha čašice, promešao i ubacio 1 menku Gelato #33(Advanced Seeds). Menku ću ostaviti potopljenu nekih 12 sati i onda ide u maramicu natopljenu vodom koju umotavam u PVC kesu. i ostavljam na miru 12h. Mogao bih i odmah u zemlju nakon natapanja ali više volim da vidim klicu i da znam na čemu sam.
Temperatura: 25 stepena.


Datum: 06.01.2021.g. Vreme: 17:27h
Menka je potonula na dno - to je uvek dobar znak! Menke su sveže ali sam toliko zezanja imao sa menkama da im verovatno više nikad neću verovati! Prebacio sam menku u papirni ubrus natopljen česmovačom. Ubacio u kesu za zamrzivač, vezao kesu i stavio na toplo.
Temperatura: 28 stepeni celzijusa.


PRIPREMA

Start pot(2L): 50-50% miks potground H i florabela žuta, završni pot(~20L): čist potground H
Napunio sam startni pot gore navedenim miksom, u flašu(0,5l) sa prskalicom sam razmutio 1ml roota + 2ml bakterija i time sam poprskao površinu zemlje kako bih spremio zemlju za pikovanje menke. Update ide kad menka izbije iz zemlje. Imam samo jednu menku gelata i nadam se da će izviriti, ali za slučaj da ne bude htela da se druži samnom, imam još 4 komada Super Skunk by Sensi seeds.


Biće još slika čim menka proklija, pozdrav do sledećeg apdejta.:respect::vutra:
 

Prilozi

  • klijanje 06.01.2021.god (4).jpg
    klijanje 06.01.2021.god (4).jpg
    224,6 KB · Pregleda: 47
  • klijanje 06.01.2021.god (5).jpg
    klijanje 06.01.2021.god (5).jpg
    350,5 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Hvala puno svima na lepim rečima!! :respect:
@COM5 jeste, to je rešetka-polica od starog frižidera.

Shvatio sam da nema ni jedne slike boxa pa evo to da ispravimo. Svetlo trenutno radi 24-0 kako bi održavalo ugodnu temperaturu za klijanje. Ove crne trake i kese možda ne izgledaju baš najlepše ali rade posao, box u potpunosti ne propušta svetlo napolje/unutra i jako je stealth. Kad ugasim ventilaciju nema šanse da se primeti bilo šta. Gore je vent od 24w isto iz starog frižidera koji izvlači vazduh napolje.

box.jpg
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Hvala puno svima na lepim željama!!:banana_rasta:
UPDATE 1
Prvi dan vegetacije

3 dana od izvirivanja iz zemlje
Datum: 09.01.2021.g. Vreme: Nepoznato
Biljka je ugledala svetlost dana, izgleda da nisam sačuvao kad sam upisivao tako da sada ne znam vreme tačno ali datum je valjda 09. ništa preterano zanimljivo za sada, zalio sam kad sam pikovao menku sa 150ml vode a pre toga sam jedino prskao površinu zemlje to sam već objašnjavao da se ne ponavljam.

Datum: 12.01.2021.g. Vreme: 18:40h
Od kad je pikovana menka pa do danas dobila je samo 150 ml vode pri pikovanju, malo se izdužila ali ništa strašno, panel je bio na 60 cm od vrha pota kao i uvek na početku, sada je na nekih 55cm od vrha biljke, do sada se nisu izdužavale, moguće da je malo oslabio no ništa strašno, uključio sam PC ventove da je ljuljaju malo kako bi očvrsnula. Prvi listovi su krenuli da rastu pa mislim da bih mogao da računam od danas prvi dan vegetacije? Nisam ni sam siguran kada je to tačno.
Zalivena je sa 200ml vode + 0,5ml roota, volim root da dam svako zalivanje, 24 sata pred bilo koju vrstu stresa dajem duple doze(4ml/l) dok inače dajem u početku svako zalivanje 2ml/l a posle kako se bliži cvetanje dajem 1ml/l, u cvetanju ne dajem root osim pred lolipop.Prvih nekoliko puta zalivam polako, špricem od 10ml uz ivice saksije da bih forisrao koren da ide u širinu, nije toliko bitno kod ove male saksijice ali je dobra navika za posle veće saksije. Nakon zalivanja sam shvatio da sam mogao možda i sa 300ml ali dobro je i ovako.
Režim svetla je i dalje 24-0, još nije osetila mrak, od sutra će biti 20-4.

Temperatura: 24-28 stepena dan,20-22 stepena noć, kada proluftiram sobu malo padne temperatura ali je obično oko 26 stepeni.


Pozdrav do sledećeg viđenja. :wave::vozdra:
Vege dan prvi pre zalivanja (3).jpg
Vege dan prvi posle zalivanja.jpg Vege dan prvi pre zalivanja (2).jpg
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
UPDATE br 2
9 dana vegetacije
Datum: 16.01.2021.g. Vreme: 03:22 ujtru
Zemlja je već juče, tri dana nakon zalivanja, bila barut suva, upalio sam vent koj duva po površini pa nisam hteo da rizikujem da je prezalijem, međutim danas kad sam došao kući i bacio pogled u box i video da se zemlja jako stvrdnula i odvojila od ivice pota, nalio sam pola litre vode u kantu, ostavio da odstoji 40ak minuta, odmerio 400ml, dodao 1ml roota + 3ml bakterija i zalio, ništa preterano zanimljivo za sad. Saksiju na svakih nekoliko sati rotiram za 180 stepeni, i to radim kroz ceo grow tako da to neću više pominjati.
Režim svetla promenjen na 18-6 i ostaće tako do cvetanja.

Temperatura: 27-30 stepena dan, 22-24 stepena noć
Vlaga: ~50%


Datum: 21.01.2021.g. Vreme: 02:52 ujtru
Ponovo zalivena sa 400ml vode, možda sam i malo preterao sa čekanjem trebao sam još juče zaliti, zemlja je opet barut suva ali nekako mi je bolje kad napravim veće razmake između zalivanja, čini mi se da tako brže biljka napreduje jer onda nakon zalivanja bukne. Za sat vremena će biti tačno 5 dana od poslednjeg zalivanja, tako da idemo ponovo zalivanje sa 400ml vode + 1ml roota. Bakterije ovo zalivanje preskačemo jer one idu svako drugo.
Ventilacija i PC ventovi rade non stop. Udaljenost panela je 52cm od vrha biljke.

Temperature: 25-28 stepena dan, 20-21 stepen noć
Vlaga: ~40%


21.01.2020(1).jpg 21.01.2020.jpg
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Ne znam koliko ti je taj način "isušivanje" pa zalijevanje tako male biljke sa 400ml pametno, vidi se da joj to baš i ne paše drug. Bolji i sigurniji je standardni način zalijevanja.
Perlit je preporučljiv za uzgoj i količina koja dođe već u zemlji je sasvim dovoljna, tih nekih 10% i sve preko toga je nepotrebno.
Ništa nije "must have" ali je meni lično bolja zemlja za uzgoj tako nego bez perlita.
Sretno dalje do masnih vrhova :thumb:
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Slažem se da sam pogrešio što sam dopustio da se presuši zemlja ponovo, to se neće ponoviti. Efekat koj sam pokuša da postignem je kao ono kad posle suše padne kiša pa trava bukne prek noći, ali vidim i ja da joj to ne prija baš najviše, a i za perlit sam se razmišljao jer mi se nije svidelo kako se brzo zemlja ublatnjavila bez njega, tako da će u finalnom potu završiti i koja šaka perlita, i ako sam rekao da neću, bitno da smo probali.
@Jednomsemora Hvala na savetu i na lepim željama, svi su dobrodošli da se uključe u diskusiju jer ja ovo radim iz ljubavi i mogao bih o ovome da pričam danima, zato i volim malo da eksperimentišem, kolko mogu, u skladu sam mogućnostima.
Šta mislite da li je mnogo 1 pot od 20 litara na ovaj prostor(50cm x 60cm), imam i fabric potove od 11.5L ali nekako su mi nepraktični pa bih išao do plastikare da uzmem neki plastikaner, imam jedan od 12L ali bih uzeo bar od 15, a ciljao sam na 20L, šta misle ostali?