Gelato #33 - Advanced Seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Svakako treba i experimentisati ali ti biljka treba sada ostati zdrava. To je možda i najosjetljivija faza kod naših biljaka jer se mora oprezan biti, niti da presuše biljke niti da im je previše vlažno :thumb:
Ja bih stavio taj pot od 11l ali i 15l je ok a sve ostalo bi bilo bespotrebno trošenje supstrata. Mada bi naš @serviser i 100l ugurao hahaha :D
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
@Jednomsemora
Istina, to je stvarno najranjivija faza i nije mi neka logika iza eksperimenta tako da priznajem grešku, idemo dalje. Nisam nešto oduševljen fabric potom pa ga ne bih opet koristio ako si na njega mislio, a imam i ovaj drugi plastikaner iz prvog growa pa možda i njega iskoristim, on je 12L.
Od kolege servisera se mali brojevi ni ne očekuju, on za to ni ne zna :D Voleo bih ja mada sam sa potom od 12l u prvom growu odradio 50ak dana vegetacije, tako da ću ići na 15L, to je neka zlatna sredina predloga a i mislim da je i više nego dovoljno.
@serviser
Znam da zemlju mogu da iskoristim ponovo ali kada već ne baratam sa velikim količinama, bar nju uvek mogu da izmenim jer tako u startu neutrališem mnoge potencijalne probleme, a inače zemlju od svih growova čuvam pa iskoristim u dvorištu ili za neko drugo sobno cveće.
@čapo_
apsolutno se slažem, sve znaš :D
@Bizzzo
Planiram nekih 50ak dana vegetacije otprilike je toliko potrebno da se popuni ovaj moj prostor i to baš na knap, tako je bar bilo u prvom growu videćemo sada.
@allexej
Apsolutno se slažem kolega, supstrata ama baš nikad dosta, odlučio sam se na 15ak litara, mislim da će to biti sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
UPDATE br 3
18 dana vegetacije

Datum: 25.01.2021.g. Vreme: 05:15 ujtru
Još jedno zalivanje, na predlog kolega ovaj put nisam dozvolio da se zemlja osuši 100% tj da se odvoji od pota, već sam zalio malo ranije sa 400ml vode + 1ml roota + 2ml bakterija.
Biljka po meni lepo napreduje za sada, planiram topiranje posle 4. sprata, znači 5. skidam i tada ću i da presadim u pot od 15L, to bi trebalo biti kroz nekoliko dana.
Kada sam video da već ima male izdanke, nisam mogao da odolim pa sam malo ugurao lišće da donji deo dobije još više svetlosti mada panel očigledno probija dole i bez toga.

Temperatura: 25-28 stepena dan, 19-22 stepena noć
Vlaga: ~30%
25.01.2020 (1).jpg 25.01.2020 (2).jpg 25.01.2020 (3).jpg 25.01.2020 (4).jpg

Datum: 29.01.2021.g. Vreme: 02:09 posle ponoći
Biljka je presađena u finalni pot od oko 15 litara, 12 litara vode je stalo u njega znači zemlje verovatno i više od 15 ali nema veze neće da škodi(28x28 kockasti pot), nisam dao duplu dozu roota kao što inače dajem pred HST jer nisam hteo da čekam još 3-4 dana da se zemlja dobro osuši da bih presadio jer mislim da bi već tada biljka prerasla saksiju, mislim da sam baš u pravo vreme presadio a vi me ispravite ako grešim.

Takođe je odrađen topping, nakon toga biljka je zalivena sa 1L vode + 4ml roota + 10ml bakterija, zalivam uvek polako sa prekidima iz više puta.
Panel sam podigao tako da je na 50cm od vrha biljke, želeo bih da se izduži za nekoliko centimetara kako bi bila pogodnija za LST jer sam je sada ukopao skoro do kotiledona.

Temperatura: 25-28 stepena dan, 19-22 stepena noć
Vlaga: ~30%

Jedna na spavanju pre presađivanja
29.01.2020. (1).jpg

Zatim par slika iz procesa presađivanja
presadjivanje 29.01.2020 (1).jpg Screenshot_3.jpg presadjivanje 29.01.2020 (3).jpg presadjivanje 29.01.2020 (4).jpg

A onda još koja nakon topinga za kraj apdejta, ovo su slike od 30.01.(danas)

30.01.2020 (1).jpg 30.01.2020 (2).jpg


@Badi Zahvaljujem :respect:, a svima koji prate veliki pozdrav do sledećeg apdejta.::roor:::wave:
 
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
UPDATE br 4
28 dana vegetacije
Datum: 03.02.2021.g. Vreme: 19:00h
Toping podnela odlično, nakon 2 dana nastavila po starom, čim sam video da se oporavila odradio sam joj i prvi LST(datum 01.02.), ništa specijalno klasično razvlačenje da donje grane dobiju svetlost.
Takođe je i zalivena sa 1L vode + 2 ml roota.


Temperatura: 25-28 stepena dan, 19-22 stepena noć
Vlaga: ~50%

Prvi LST(01.02.2021.)
lst 01.02.2020 (1).jpg lst 01.02.2020 (2).jpg

2 dana kasnije efekti su već jasno vidljivi
lst (3) 03.02.2020.jpg lst (2) 03.02.2020.jpg

Datum: 09.02.2021.g. Vreme: 20:00h
Ponovo sam pustio zemlju da se malo više osuši, ovaj put nenamerno imao sam jako puno obaveza ali sve ok biljka se ne žali i ide sasvim solidnom brzinom.
Urađena je još jedna tura LSTa.
Ponovo zalivena sa 1L vode + 2 ml roota + 5ml bakterija


Temperatura: 25-28 stepena dan, 19-22 stepena noć
Vlaga: ~50%

8 dana nakon prvog LSTa odrađena je još jedna tura
09.02. (1).jpg 09.02. (2).jpg
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Idemo rodjeni ,nisam video kada si poceo,ali :respect: .
Ako je dobra zemlja i ima kokosa,perlit nije must have,sve se super zavrsava.To sam barem dokazao smiley9934.
Ne znam dal pratis,ali neki se brane kako indusriska konoplja koja se slabo zaliva dobija vise THCa ( odbrana za Jovanjicu ).
Srecno do lepljivih prstiju kolega....
 
  • Love
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Vala oko te Jovanjice sam se načitao gluposti milion, a verujem da će ih tek biti, ali ko njih šiša. :)
Provlači se po internetu da biljka na određene stresove može odreagovati tako što će povećati količinu THC-a, međutim to meni nije cilj jer sam uveren da dobra genetika i dobri uslovi su i više nego dovoljni za veoma potentnu biljku. Hvala najlepše!
 
07.02.2021
19
31
13
Necu biti samo pasivni posmatrac brate tu sam da pomognem koliko budem mogao. Ja sam sada na terenu do proleca nisam u mogucnosti za indoor pa cu uzivati u tvom. Secam se pre 24 god 14 sam imao, dobio ja celofan od pljuga pun vutre, i nadjem unutra 3 semenke. Taj moj matori drug je radio u juznoafrickoj rep. I nekako se tamo dokopao swazi semena i to je gajio ovde, i od te vutre sam ja dobio semena. Ja ta 3 kom zabodem u neko kevino cvece u cosak i zalijem. Proslo 10-15 dana vidim ja da je tu nesto izdjipalo, listici maleni reckavi. Skapiram ja da je to to. Ljubav na prvi pogled! Prenesem ih u sumu ko bebe da nosim, presadim, zalivao pazio mazio hranio hranom za paradajz(pocetnik) tolko su narasle da je strahota bilo. Od njih 3 pune 2 dzacine suvih cvetova pitaj boga koliko je bilo nisam ni znao za rizle pusio na lulu napravio od sredine kukuruznog klipa a kasnije praznio cigare pa punio. Sav sam se najezio od emocija i secanja. Predivan je ovaj sajt drugar mi pokazao veceras. Lepo je da se mlada deca nauce da gaje sebi, da se sklone s ulice i od dilera, od droga i kriminala.
One love!
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Hvala puno, nadam se da će uskoro doći neko bolje vreme što se tiče zakona pa da se i ja oprobam u tom outdooru kako valja, velika mi je to želja, tako je bilo i kod mene, ljubav na prvi pogled, eto vidiš već treći grow u ormaru guram, pre nekoliko godina da mi je neko rekao da se vutra može uzgojiti u ormaru smejao bih mu se, ali kada se nešto radi sa ljubavlju i iz ljubavi, sve je moguće. Jako mi je žao kada vidim kako su ovaj naš hobi ocrnili i kako se svrstava rame uz rame sa okorelim kriminalom i kriminalcima, koji gaze preko mrtvih zbog para, dok mi iz ljubavi uzgajamo ono što nam je priroda dala, ali promene se naziru, nadamo se boljem zato sam neizmerno zahvalan za ovakav forum i drago mi je što imam tu privilegiju da sam član ove zajednice.

Lepo je da se mlada deca nauce da gaje sebi, da se sklone s ulice i od dilera, od droga i kriminala.
Ne bih ni sam bolje rekao.:respect::respect::vutra:
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
Provlači se po internetu da biljka na određene stresove može odreagovati tako što će povećati količinu THC-a
po internetu se svasta provlaci,pa cak i ovde po forumu ima nekih pisanih stvari koje su ljudi procitali tamo negde pa se pravili pametni...
thc se stresom ne moze povecati,moze se stresom (eventualno) povecati broj trihoma jer se biljka brani od stresa..
probao sale skoro sve od maltretiranja...rascepljivanje stabljike,ostavim je bez vode poduze,zgazim nogom na jednu stranu kod korena a nju na silu nategnem na drugu da joj popuca malo koren sa jedne strane....naravno to se radi pred branje..
eto pratim i nek je sa srecom... :D
 
Poslednja izmena:
07.02.2021
19
31
13
promene se naziru
Daj Boze ali jako, jako tesko. Propratite Pink, svake vesti udarno zaplene marihuane. Vencani kum Zeljka Mitrovica klemponja ministar kereci. A isti ministar u Makedoniji drzi najvece legalne plantaze ortacki sa bratom od Zaeva. O cemu dalje pricati i cemu se nadati, koliko god ja bio borac za legalizaciju i zaljubljenik u konoplju dok su ovi satanisti na vlasti jako tesko. Govorim za Srbiju, nadam se da ste vi ostali iole bolje srece od nas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
UPDATE br 5
40 dana vegetacije
Datum: 13.02.2021.g. Vreme: 20:00h
Još jedno regularno zalivanje vodom i rootom, sve isto kao i do sad, svaki dan dotegnem ili razvučem po neku granu, takođe sam nekoliko listova počupao da bi donji deo dobio više svetlosti. Panel sam podigao za 8 cm kako bi se malo izdužila, postala je jako žbunasta i gusta ali to je i bio cilj. Uskoro ide još jedna tura toppinga najvećih grana, nakon toga još 10-15 dana vegetacije pa prebacivanje na 12 12.

09.02. (2).jpg 14.02.2021 (1).jpg


Datum: 17.02.2021.g. Vreme: 15:30h
Prošli put u tanjirić ništa nije procurelo pa sam ovo zalivanje poveća vodu za 300 ml tako da je sada zalivena sa 1,3l vode + 4ml roota + 20ml bakterija, dao sam duplo jače doze jer sam planirao topping da radim međutim LST je dao jako dobre efekte tako da ga verovatno neću ni raditi, opet je iscurelo samo nekoliko kapi tako da povećavam sledeće zalivanje na 1,5l vode.

Datum: 21.02.2021.g. Vreme: 21:20h
Čekam da se svetlo upali pa ću zaliti sa 1,5l vode + 2ml roota, takođe ću ubaciti kašičicu crne melase kako bih nahranio bakterije u zemlji a ima u njoj i za biljku svašta nešto korisno, razmišljam se da li da topiram pa da sačekam nekih 10ak dana da se oporavi i da prebacujem, ili ću možda čak i preskočiti topping i prebaciti na 12-12 za nekoliko dana, videćemo.

Jedna dok je upaljeno svetlo, i druga na spavanju.
21.02.2020 (3).jpg 21.02.2020 spavnje.jpg

Temperatura: 25-28 stepena dan, 19-22 stepena noć, uvek je ovako
Vlaga: ~60%

@0Marac0 tek sad vidim da mi je tvoj post promako, izvinjavam se i zahvaljujem! :respect::respect:
 
Poslednja izmena: