germinacija sjemenki-problem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
naravno da treba. jedino koju rasvetu imas,posto mi je ili promaklo ili nisi napisao??? od vrste sijalice zavisi koliki ce ti biti razmak izmedju sijalice i vrha biljke...
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
33
da, moj bed nisam reko niš. ali evo dnevnika koji je već duže vrijeme otvoren:
https://forums.vutra.org/threads/7849-PC-Box-prvi-pokušaj

i eto kolko mi se čini da je problem bio u sjemenkama....s obzirom da prve sjemenke koje sam sijao nisu izlazile uopće, a ove nove izlaze već nakon 3 dana :D

i daljni razvoj možete pratit u dnevniku.

a još jednom bi se htio zahvaliti svima na savjetima u ovom topicu :D
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Pitanje je kakve su sjemenke... ako ti je toliko propalo zanči da si negdje faljevao i to jako ili si ima škart menke. Nadam se da si pogledao koji grow video i proučio kakve sjemenke se izabiru i kakve moraju bit ako je slučaj da sjeme nije kupljeno (aka s pedigreom). Znači, čvrsta, tvrda, tamna sjemenka uglavnom mora bit i kad je stisneš jako pod prstima nesmije se deformirat a kamoli pucat, mora bit rocksolid hard, kako bi se reklo. Ono kržljavo i svijetle, zelenkaste boje nemoj ni gledat, to se instant baca. A ako si dobio menke od lerdija onda mi je jasno koliko je sati.

I jedna bitna napomena, ne guši biljke dok su tako male tim blatom, malo im je to too much zaljevanja, a nisu ni listove još rastegle.

zop, i čeraj dalje!:spliff:
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
33
ma pogledo sam i hrpu videa i knjiga pročito.
naravno samo sam tvrde i crne sjemenke stavljo u zemlju al očito ih je nešto drugo mučilo.

jako je bilo zalijano još kad sam sjemenke u zemlju stavio, poslije toga nisam uopće zalijevao.
bude se to osušilo ubrzo
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
E pa to ti i govorim, dok su sjeme ne treba jako zaljevat isto i kad su male, ako si zaljevao kao na slici nije ni čudo da ti toliko sjemenki nije proklijalo... šta se desi... sjemenka zatruli... zdrava logika, njima treba vlažan a ne mokar ambijent... najbolje po meni prskalicom špricat površinu zemlje, a kad se malo razviju, onda komotno zaliješ
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Može bit da je staro sjeme bilo, testiraj ga stiskom prstiju, ako pukne za bacit je, ako se neda stisni jače, tako da ti otisak ostane u jagodicama. Ta koja se neda zdrobiti je vjerovatno dobra i zdrava.