GH White Widow Wu - Coco grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
E pa ljudi doslo je vreme da se i ja opet javim :) od leta sam se bavio drugim hobijima, a usput sam prikupljao opremu i ideje, i evo sad je doslo vreme da mogu bez razmisljanja o starim problemima (temp, ph) bacim box u pogon.

*Box - original 60x40x180 odlucio sam da ga prepolovim i napravim vege/bloom room odvojeno i mislim da ce po visini biti podeljeni vege 70 bloom 110.
uzeo sam 6 kulera da dopunim ventilaciju i to 2x120mm, 2x90mm, 2x60mm tako da ce u bloom boxu izduv biti stari vent 190 m3/h, 2 kulera ce glumiti vetar i 2 ce hladiti hps. ovako ostaje osim ako si ne sredim CT i na njega stavim veliki vent kao izduv i hladjenje sijalice, i u tom slucaju 2 kulera sa sijalice idu na upuh. u vege boxu je veliki 100 m3/h vent na izduvu i 2 kulera ce biti vetar. u ovom boxu ima 110w cfl tako da ne vidim potrebu ozbiljnijeg hladjenja pogotovo sto slede hladni dani..
i da, posto znam da ce mi neko skrenuti paznju, ne brinite nece biti light leak-ova izmedju boxova :thumb:

*Substrat - kao sto se vidi u nazivu u pitanju je uzgoj u kokosu, tacnije bice 60:40 coco-perlit, trenutno je u plasticnoj casi tako da je zasad jos uvek 100% coco.
Zasto coco? kao sto rekoh, u ovim mesecima pauze sam istrazivao svasta, i video na gomili foruma kako izgleda kad se to radi u kokosu i nista sem reci hvale za ovu metodu. Necu mnogo pametovati o kokosu, recicu samo da je hibrid izmedju zemljanog i hydro growa, nesto kao best of both worlds :) a koga zanima detaljnije neka pita ili upotrebi najmocniji alat danasnjice - google! a i na kraju krajeva zato sam i otvorio ovaj dnevnik da zajedno pratimo zivot biljke u kokosu i sami procenimo kako to izgleda i funkcionise, a na nasem dragom forumu nisam video da mnogo sta ima o kokosu pa reko taman da doprinesem u vecitom sirenju znanja o nasoj dragoj biljci :hippy:

Food - nazalost ovde nisam u mogucnosti kupiti nista osim hesija (sto se tice ozbiljnijih marki) za kojeg nemam $ tako da cu se snalaziti s onim sto imam, a to je
substral 6-3-6 +me, fitofert 3-8-6 +me, slavol (mikrobiolosko) sa njim se tek upoznajem mada nikog nisam video da ima sta lose da kaze za njega, ecobooster 9-1-4 organsko djubrivo koje smrdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, cela soba mi se pretvori u poljski wc kad otvorim ormaric :D takodje mi je nov, odnos npk mi deluje mocan za vege, videcemo kako ce delovati, resio mi je problem N manjka koji sam imao pri izbijanju 2. para listova. uzeo sam i epsom so za problem koji nosi kokos, i koristio sam ga vec folijarno sa uspehom, neverovatno je to kako se na kokosu sve odma pokaze, ali i kako se brzo moze popraviti jer je inertan i veoma se brzo odvija razmena jona izmedju biljke i substrata, iskreno se nadam da cu izvuci bolju stranu ove osobine kokosa.. ostao mi je jos kalcijum kao potencijalni problem, mada ga ima i u cesmusi i kredi i gipsu tako da verujem da cu se snaci ako krene po zlu :)

THE GROW

i opet, kao sto pise u nazivu, u pitanju je White Widow od green house-a, nazalost kad sam uzimao semenke nisam znao da je Arjan tolko namazan ali nema veze, videcemo sta ce biti od toga, najvise bi voleo da me biljka obori s nogu i povrati poverenje u GH :) seme je stajalo u vodi nesto manje od 1 dana, kada je stavljena u kokos i tu nastaje problem (da, vec problem, u najgoroj fazi sam odlucio napraviti problem!) nedavno sam kupio ph metar kojim sam mislio da cu resiti svoj problem preciznosti koji nisam imao sa lakmusom, posto za kokos ph mora biti vrlo precizan. problem je sto nisam citao na vreme o tim meracima, a to su oni za zemlju ubodni, i kreten iako sam imao jos lakmus papira nisam odlucio da ih uporedim vec sam slepo verovao novom neotpakovanom meracu... koja greska. i tako, izbije mara iz kokosa sa kacigom na glavi i prodje par dana krenu tek tek prvi listovi i ja se odlucim proveriti ovaj merac! uzmem ja tako vodu, nastelujem je na 5.7 - 5.8 i sa lakmusom cu kao runnoff da uvatim da vidim kakvo je stanje. umocim ja lakmus u vodu kad ono krene da crveni kao da sam ga u vatru stavio! stavim ja listic na onaj sablon kad ono ph 3!!!!!!!!!!!!!! jooooooj kad nisam sebi glavu razlupao!
nastelujem ja tu dobru turu vode za flush, ovaj put sa lakmusom i 2 dana za redom je ispiram sa tim. posle toga je krenula panika, listovi pali ne mrdaju, trebalo joj je skoro 5 dana da dodje sebi od svega toga, ali evo sad je ok, simptomi su se povukli, listovi se podigli i raste 3. tura listova :) onu prevaru od ph metra sam uspeo da vratim u dobijem pare nazad, i juce je stigao sibco si21 digitalac kojim sam konacno resio svoje muke sa ph koje sam imao sa svakom biljkom! PORUKA ZA NOVE GROWERE: NE IGRAJTE SE SA PH, PORED SVIH ULTRA MOCNIH TURBINA I SIJALICA OD MILION WATTI I NAJSKUPLJIH DJUBRIVA NA TRZISTU, VODA SA POGRESNIM PH CE VAM SJEBATI SVE ULOZITE U PH METAR, I NI SLUCAJNO NE KUPOVATI ONAJ ZA ZEMLJU!!!!!!!!!
sada cekam da se dobije malo i predje u full vege pa da se uzimaju klonovi i prave majke, ove zime ima da se chadi i pravi ulje i puter i shish i kolaci i sladoled ma sve!! :D
to je to zasad ljudi, cujemo se uskoro pa padne i neka slika, do tad Peace n Pot yall, keep it green!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and Z&N

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
power ovu jedino paranoja moze oterati u kompost :D da definitivno sam odlucen za kokos, odnos pozitivnih i negativnih osobina mi deluje predobro da se makar ne oprobam :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
zanimljivo !
vidio sam vec negdje te coco substrate za growanje ali nikada nisam vidio grow s cocom i jos ww kombinacija moze ispast jedino odlicno :) tako da pratim!!
a ovo sa ph svima se desi, da zajebu tu ili tamo pa nauce pa sljedeci put double check sve pa nema problema s nicim...
bice hedova tu !! sretno wu!!!

peace out !
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
pa da, malo da prikazemo siroki spektar mogucnosti u ovom hobiju :) a ph vise nije problem, digitalac je tu, samo brinem da joj onaj ultra nizak ph na samom startu zivota ne donese presudu hermizacije u kasnijim trenutcima :( sad sam bas gledao tvoj grow, fim me zanima kako se ce pokazati a scrog mi je najinteresantnija fora u uzgajanju, bas sam dosta citao i gledao o njemu i stvarno moze neverovatno da izgleda! bacam se i ja na experimente samo da se upoznam sa kokosom kako spada :) pratim te, zanima me fruit kakav ce biti, keep it green!
 

howhighserbia

Aktivan Član
10.10.2010
82
2
8
35
reci mi kokos da li ima npk(i ako ima da li vise ili manje od zemlje) ili moras da ga dodajes u vidu tecnih gnojiva kao u hidro?i ako ti nije tesko da u jednom postu navedes pozitivne strane u odnosu na zemlju?poz
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
kokos je u principu inertan sto znaci da je 0.0.0 i vrlo lako i brzo preuzima ph vode kao i makro i mikro elemente pa ako se prati biljka vrlo je lako ispraviti gresku. na stranim forumima raspravljaju o proizvodjacima, kako jeftinije marke ne vrse kvalitetno ispiranje kokosa pa ostane gomila K koja ako se ne ispere cesto izaziva trovanje biljke. drugi kazu da je to ranije bilo da su sad sve ok, ja sam svoj ispirao. ponasa se kao sundjer, veoma je prozracan pa se brzo susi, perlit to dodatno ubrzava ali postize exploziju korena jer omogucava ogroman dotok kiseonika i tada se zaliva svaki dan, dok je u casi mala u 100% kokosu svaka 2-3 dana, ja sam to naucio na tezi nacin :dunce: veoma je rastresit sto omogucava korenu da se lako siri pa se i biljka brze razvija. mnogo je manja sansa infestacije insekata, neki kazu da su imali problema sa gnatsima, sto se moze spreciti gornjim slojem peska ili perlita. za ispiranje je dovoljna dupla kolicina vode naspram kokosa, sa perlitom jos manje a flush je dovoljan od 5 dana. to je to sto mi pada na pamet, dopunicu kad se setim.. Peace n Pot yall!
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
jeste, odma se pocinje s gnojenjem, cim izbiju prvi true listovi, naravno sa 1/5, 1/4 dozom pa onda lagano povecavanje po potrebi biljke.. postoje gnojiva posebna za kokos mada i tu ima gomila polemike, kazu da su ona podesena da balansiraju problem sa ca-mg a neki forumasi kazu da to i nije tako istinito te da su opet morali dodatno da se snalaze za te nedostatke.. razne firme proizvode sad koko komplete mada uglavnom ljudi kazu da je najbitnije imati kvalitetno gnojivo odnosno da se pokriju SVI makro i mikro elementi jer ih u kokosu nema kao u zemlji. nadam se da ce biti para za hesija, ili ako se desi cudo da u ovoj glupoj srbiji neko otvori kvalitetan grow shop i dotera AN, GHE, PLAGRON, BIOBIZZ, CANNA i ostatak ekipe pa se pocastim necim i boljim od hesija ;)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
evo ljudi stize mali update sa 2 fotke.. kako ide? malo tamo malo vamo, temp. 21-28 (noc i dan) vlaznost 45-65% 1 kuler pici po biljci i lampi pa ima i vetric i finu cirkulaciju vazduha ali opet ima problema koji poticu od ph u startu, i nekih deficita koje uspem da regulisem, naravno jos uvek opipavam sve to, sa kokosom treba biti veoma pazljiv.. sto ja ocigledno nisam bio, posto vidim simptome koje u zivotu ni na jednom forumu niti biljci nisam video, ili ih ja ne citam dobro. sad je u trecoj nedelji zivota, po nekoj logici je prilicno mala, mada kako sam je opravio u startu dobro je ziva.. razmisljam da je presadim u malo vecu posudu u kombinaciju zemlja-kokos-perlit 4-4-2 da ne brinem tolko oko ovih doza pri hranjenju, sto sam odma i trebao uraditi ali nema veze... cisto da mi ova iz semena odraste kako treba, pa ce se s klonovima lako experimentisati :)

evo slika pa iskusni molim komentarisite.. a naravno i neiskusni, samo nemojte preterivati sa off-om :D

prva slika, vidi se odma na sta mislim
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

druga, ovde se na donjem vidi isti problem.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

unapred molim da ko namerava da mi skrece paznju na zavrnute listove od pregnojavanja (ako se to vidi uopste :D), neka preskoci taj komentar, to mi je vrlo jasno, i to se desilo pre 5-6 zalivanja. Peace n Pot yall!!!
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
bas me zanima dal ce da ispadne taj ww od gh onako kako ga predstavljaju, ja ovih dana uzimam od mr nice-a black widow aka WW samo kazu je njihov ww najoriginalniji, al verovatno kad primim platu uzmem i od gh bas da uporedim :)
srecno
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
pretrazivao sam jos po netu, i jedino na sta mi ove fleke lice je manjak magnezijuma sto je moguce jer su ca i mg navedeni kao problem kod kokosa, navodno ih on upija i vezuje, nisam tacno to skontao.. epsom je tu, pa cemo videti sta i kako :)

@glavonja: ja sam svasta cuo i citao za gh kao i uopsteno za ww i cini mi se da se sve svodi na kakvo seme dobijes, koji je fenotip.. neko kaze za gh da je brutalan, neko da nije video nista gore.. only one way to find out :) srecno i tebi, kakav setup imas?
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
@wu nista posebno bro, imam cosak sobe oblozen onim za shoferke 1m[duzina] 1m [sirina] i 1.8m [visina] HPS 400w
trenutno su u boxu 3 komada [autoNL x auto jet47] F1 mada nesto se cudno ponasaju, sve 3 razlicitom brzinom rastu i po meni nesto mnogo sporo, i imam u istom boxu 2 PPP regular biljke posadjene 2 dana posle automatika i oni se razvijaju ok ;)
a imam jos jedan isti setup, tojest 250+150w HPS na istu povrsinu, zbog njega i hocu da uzmem neku ubicu :) otvorio sam dnevnik, ali nikako da slikam biljkice, iako sam obecao da cu ih slikati cim provire iz zemlje x) ali polako, ne zurimo nigde :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
@blade: cini mi se da se ne siri, novi listovi izlaze normalni videcemo sta kaze..

@power: znam druze, al ne raste ni u saxiji, a kamoli pod sijalicom i u ormanu.. trebao sam u zemlju da ne razmisljam za vege i onda da skidam klonove i u kokos.. al jbg ne moze se ici na trebo sam / mogo sam..mozda je vec danas presadim pa neka raste lagano.. posto sam u startu izracunao da za NG ne mogu pusiti svoje vrhove, idem bez vremenskog ogranicenja, kolko god je potrebno da bude kako valja.

@glavonja: lepe ti tu sorte imas, a i prostor i svetlo :) samo pici, pratimo se ;)


feelin sooo high :))) zaljubio sam se u pesmu
http://www.youtube.com/watch?v=u4y6kPaildQ&feature=g-vrec
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
ljudi nije me bilo hiljadu godina, ne pitajte de sam bio i sta sam radio, ali evo me opet, ako me primate nazad :) kad sam usao neki dan na forum krenuli su flashback-ovi iz trenutaka growa, i prosto sam osetio bol sto sam nestao, pa reko bilo bi uljudno bar da se javim.

sto se tice WW growa, nije bas slavno prosao brojni problemi sa kokosom (nije kokos kriv, vec neiskustvo i neopremljenost), odlicna je stvar ali zahteva previse preciznosti i cimanja sto meni bas ne odgovara, a s obzirom da je blizi *********** nego zemlji po rezultatima, zavrsio sam sa njim bar sto se tice 100% ili coco-perlit varijante. odlican dodatak za zemlju, super upija vodu i prinosi odlicnoj strukturi, nema sanse da se kompresuje. za sledeci grow ce biti 4:2:2:1:1 zemlja:kokos:glistenjak:perlit:vermikulit, experiment sa malo vise sastojaka, privlaci me mixanje supstrata i nadam se da jednog dana napravim mix koji ce mi omoguciti minimalno prihranjivanja, no otom potom.
mnogo sam se cimao sa raznim problemima u zadnjih par growova, od kojih su najveci bili temp (skoro nikad ispor 30c), i prihrana (imao sam asef za cvetanje, substral za listanje, neki eko booster koji se lose pokazao, i slavol koji mi deluje ok, ali nije on ful djubrivo, pogotovo kad se radi u kokosu), a rezultati nisu bili nista posebno da bi nastavio tako da radim. tako da sad sledi jos malo odmora, pa pada hesi komplet i CT pa da uporedimo rezultate :) to je to za sad sto se mene tice, u medjuvremenu posmatram & pratim growove, ima neverovatnih dnevnika, bas sam se odusevio kad sam listao kako je vutra.org eslkalirala na neki novi nivo, prosto se ni ne moze naci los grow :) odlicno za videti, sve najbolje i pratim ;)
Keep it green!

EDIT: e da, sto se tice WW zavrsila je sa 20 i nesto grama suvog, lisce i "popcorn" su isli u iso-hash, ne znam kolko je sam stavio mase, izvukao sam oko 0.9g hash-a koji je bio malo jaci od samih hedova. hedovi prosecnog ukusa, prosecnog rada, apsolutno nista posebno, no nikako ne mogu osuditi genetiku jer moj deo nije optimalno odradjen, tako da nisam u polozaju da dajem ocenu. s obzirom na grow, super je ispala :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore