GHE FLORA trio hard water

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Pozz Ekipa zanima me da li netko od vas koristi spomenuta gnojiva.Znaci radio se o tri komponentnom gnojivu,micro,grow i bloom, pise da je namjenjeno za tvrdu vodu a kod mene je extra tvrda voda.. Zanimaju me vasa iskustva i da li je potrebno dodatan cal mag jer koristim LED ??

untitled_copy11.png
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Kolega ovo je bio naj jeftiniji grow pack koji sam nasao.. Mogu jos jedan grow odradit i onda nemam vise gdje.I glupo mi je davati neke velike novce za gnojiva koja ce mi ostat i mogu ih bacit ... I bez uvrede al zar mislite dacenas tu 100 nesto promjenit ne kupujuci GHE proizvode?? procito sam cjeli onaj thread..STRASNO al jos strasnije je sto se covjecanstvo nece nikad osvjestit i sto sam uvjeren da smo osudjeni na propast... Eto ako ima ko kakav pametan prijedlog za djubrivo slusam..Pogotovo za tvrdu vodu..
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
El imas analizu vode pa znas dae extra tvrda ili si izmjerio ec metrom? Nisam radio sa tim setom ali ako je tvrda voda vjerovatno da ti cal mag nece ni trebati ali nije ga lose imati pri ruci pa ako se primjeti problem dodati ga malo, cesce je obvezatan cal mag prilikom rada sa destiliranom ili ro vodom u hidru!
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Naravno sve je ok,da nema razlicitih misljena ne bih bilo onda diskusije.
zar mislite dacenas tu 100 nesto promjenit ne kupujuci GHE proizvode?
sto sam uvjeren da smo osudjeni na propast...
E vidis bas se o tome radi,zapravo bas taj koncept razmisljana dovodi do toga sto ti kazes.Jer ljudi zapravo plitko razmisljaju i onda potezu u svom zivotu za najlaksim njima dostupnim stvarima pa sve i ako je to lose po njih trenutno jer oni ne zele da vide srz problema nego pokleknu drustvenim mediokritetima koji ih okruzuju u svakodnevnom zivotu.Mesto da stanu cvrsto na svoje noge i nadju resenje koje je dobro po njih i izboriti se za svoje misljene a ne na prvu odustati i prikloniti se nekoj tamo masi za koju znaju da ih vodi u propast ali oni kao manjina sa dozom straha spuste glavu i na sve to zazmure i prodje im zivot u nicem i to sve jos pognute glave.Ja sam zapravo hteo reci kako zastupati organski uzgoj kad znamo koji su benefiti koriscenje ovakvih gnojiva i gde sutra sa tim produktom treba leciti nekog.Mozda ne utice direktno na izazivanje odredjenih losih stvari ali kako da ja premostim to u svojoj glavi kad znam i postoje odredjeno cinjenicno stanje sta sve radi ova kompanija promovisaci i ovo gnojivo,zar nije logicno da pomislim da ako muljaju i tamo nesto da ce muljati i a tim gnojivom.Necu siriti ovu diskusiji vise jer se trudim da budem pozitivan u svom postu i opet smatram da ima tema za ovo sve i mozemo tamo nastaviti.
Eto ako ima ko kakav pametan
Nisam ti odgovorio u prvom postu sa razlogom koji ti je vec jasan naravno ali evo sad cu ti ja reci sta bih ja uradio a hocu uradicu to uskoro ne zbog ovog hobija nego uopste zbog zdravlja svojih ukucanja i samog sebe naravno.Ja isto imam problem tvrde vode ali da ti kazem da mi to ne utice znatno na bioze ali utice mi na generalno zdravlje mog domacinstva.Mislio sam na leto cekam lepse vreme da to uradim,instaliram omeksivace vode zapravo jonoizmenjivacke filtere.Prosto da objasnim to su filtreri koji imaju jonoizmenjivacke kolone punjenje odredjenom kolicinom jonoizmenjivacke mase koja vezuje na sebe jone kalcijuma i magnezijuma,a zamenjuje ih jonom natrijuma,scime uklanja tvrdocu vode.Eto jednostavno resenje bar zamene ali nisam potegao odmah za ghe proizvode.:thumb:
 
Poslednja izmena:

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
El imas analizu vode pa znas dae extra tvrda ili si izmjerio ec metrom? Nisam radio sa tim setom ali ako je tvrda voda vjerovatno da ti cal mag nece ni trebati ali nije ga lose imati pri ruci pa ako se primjeti problem dodati ga malo, cesce je obvezatan cal mag prilikom rada sa destiliranom ili ro vodom u hidru!

Kamenac?? Jel to dovoljan pokazatelj tvrdoce vode???
kanta u kojoj bubblam vodu ( air stone) bude nakon 2-3 tjedna puna kamenca, cijela dobije sloj kamenca iznutra, do sada sam koristio Advanced Nutrients ph perfect formulu i usprskos tvrdoj vodi koristio sam i calmag jer mi se u javi def.. E da kao svjetlo koristim cob led.. Jako jako jako bi vilo probat bio canna nute line (saMO 4 bocice) al me strah sta koristit kao cal mag nadomjestak ako se problemi pojave??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
@bigeskalibur Ma nije druze zatucano vec realno.. Jebte viodi kao nas u sve tri drzave jebb.. zadnjih 25g, i mi i dalje sutimo i gutamo gov.. zato sam uvjeren da su ljudi kao populacija stoka i da smo osudjeni na propast, ono scenarij sf filmova.. Korporacije vladaju drzavama, mada je vec maltene tako (monstanto il kao se vec pise) i ne znam imam osjecaj da je dovoljnon broju ljudi dobro opcenito u svijetu da bi tu doslo do neke promjene..Eto trovanje hranom sto je stipe spomenio, ne organic uzgojena hrana je 3x jeftinija, a sto dalj eidemo sve je vise nei-imucnijih ljudi, znaci jedi sto jeftinije, jednako bolesti i sranja.. Sve je to po meni zacarani krug..
Kao sto napisah gore mozda bi mogo i pojest ****** pa kupit bioo canna start pack al sta ako se javi cal mag problem?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Vidim da user @leemon koristio bio cannu i led pa sam ga htio priupitat par stvari..
Al valjda ce se javit ovdje.. :)
inace guglo sam,ajme bio canna iskustva slabo sam naso..
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Za cal mag mozes koristiti Dolomita prah od THC-a - https://www.alchimiaweb.com/en/dolomite-thc-product-6771.php

Maknes malo gornjeg sloja zemlje posipas prah po zemlji, zagrnes nazad zemljom i zalijes vodom ili gnojivom koje koristis. Stavis u polovici vegetacije i onda opet tjedan dana nakon sto prebacis svjetlo na 12/12 ponovis postupak.

Hvala ti puno..Ako nadjem novo.mjesto za grow definitivno se prebacujem na organsko gajenje, mada me eto cudi uz super tvrdu vodu,ja uvjek moram cal mag dodavat s mineralnim gnojivima..
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
jel ste videli ovaj dolotime lime negde u nas u EU za uzet? ili jos bolje nasi krajevi?
ja sam trazio to prije neuspesno pa odusto.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
kod tog dolomite thc mi je bezveze to sto ako to kojim slucajem otvori neki kretenoid na carini/posti pa vidi da pise thc...
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
@BrokulaBranko Žao mi je zbog tvojih cal-mag problema. Malo šale, ali nisam to čekivao od tebe :)


copy-paste iz članka o brokuli...
"Brokula je također puna kalcija i magnezija neophodnih za jake kosti, zube, nokte i živce, te željeza koje je važno za proizvodnju crvenih krvnih zrnaca."