GHS Kalashnikova fem, 120-ak W CFL, LST.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
Pozdrav dragi moji vutroljupci!!!
:spliff:
Kako sam i obećao u prošlom dnevniku, koji sam ''fiktivno'' završio prije nekoliko dana evo moje ovogodišnje proljetne operacije. Da Počnemo sa setup-om.

Box: Ormarić 27x27x60. To je izvana, grow area je cca 25x25x35 kad se oduzmu dimenzije svjetla, tegle, bla bla.

Svjetla: Dakle postavio sam 4 E-27 grla. Prvi plan su bile sylvanie quick start od 40w, 2835 lumena, ali sam našao filips 30W tornado, 2155 lumena daylight, i 2255 lumena warm white, koje su puno prihvatljivije što se tiče omjera cijene i lumena.(Zasada imam dvije,crvenu i plavu, kad bude love idem po još dvije. Imam još nekih 23w od prošlog growa, pa ću kombinirati spektre kako je to već potrebno, i dodavati lumene tokom prvog i možda drugog (ako još budu preslabe za max svijetlo) tjedna vegetacije.
Na slici boxa svijetla postavljena desno pričvršćena su za dvije šarkice, kako bi ih mogao pomicati gore dole naprijed nazad prema potrebi. Doduše to nije ispalo onako kako sam planirao, jer su i držači od grla, i šarkice i šarafi i matice metalni, tako da čim se jednom pomakne lampa, to se malo odvije i onda ju je potrebno ponovo šarafit.. :crash:

Ventilacija: 1x120 mm pc vent na krovu boxa za ispuh. 2x80mm pc venta, jedan za upuh i jedan da poše po lampama i bilju.
Kao što vidite na slici, rupa za kablove je isto poprilično velika (i malo nakaradna, jbg već me smorila ta gradnja), pa je i to kao pasivni upuh, vidjet ću još oću ga zatvorit il ću ga ostavit.

Refleksija svijetlosti: Diamond folija, nisam imo baš u izobilju, ali imam još neku sličnu, pa ću i to stavit kad ulovim malo vremena.

Slika boxa:




A sada malo o onom zbog čega ste svi otvorili ovu temu. Dakle, nakon 3 domaćice u pc-u od kojeg je samo jedna bila cura, i došla skoro do cilja, (cvetala je i poduvala se, al se osjetilo amaterstvu u smoke-u) odlučio sam se sada za nešto u šta se mogu više pouzdati.

Dakle GHS Kalasnikova fem: AK47 X White Widow, ako želite mogu tu napisat malo detalje, ali ako ovo čitate znači da internet imate, pa možete i sami. XD.


3 sjemenke su stavljene na klijanje5.3. 7.3. iznikle su dvije od tri, i dakle jučer su stavljene na svoj prvi dan. Evo slikica prije prve zore:


Prvu su noć provele pod 2x23w cfl 6500K i 1x30w cfl 6500K, ukupno oko 5000 lumena, danas naveče (njma ujutro) ću vidjeti kako im se svidjelo. Znam da trebam dodoati neku sa crvenim spektrom samo neznam da da stavim odma 30w ili par dana 23 w, pa onda veliku crvenu.

PLAN:
Vegetacija:
cca 4 tjedna: 1 tjedan 12-12, drugi 18-6, treći 20-4, četvrti 18-6, peti 12-12-početak cvijetane.
Pitanje: jel to ok? kao da prožive proljeće i rano ljeto u 3,4 tjedna? Neznam jel im to previše stresa, pa da stavim prvi tjedan 12-12, pa 3 18-6, pa cvjetanje?

Cvjetanje: ​piše 8 tjedana, ali svjestan sam da je to jedna kompleksna varijabla, pa neću ništa pametovat, nego se oboružat strpljenjem.

Aha, znači planiram 3 komada počet, jednu ću presaditi u saksiju cca 6 litara, i ta će biti glavna tema. Još jednu bi ostavio u nekoj manjoj sastrane, na njoj planiram eksperimentirati, i provoditi usporednu analizu. a treća? eh snjom još neznam što ću, ima tko da ju prihvati, ali sam ju možda mislio stavit u neki outdoor, ali to još moram sve proanalizirati.

LST: i u prošlom sam radio tu tehniku, i stavrno sam bio zadovoljan mogućnošću kontoliranja bilja tj njihove visine, ali i razvojem nižih grana, pa tako i urodom, te stoga planiram ponovo tu tehniku koristiti. Jedino možda ovaj put ne počnem tako rano trenirati, nego pustim da se malo izduži i razgrana, pa onda sado-mazo sexy igrice sa biljem. XD


Eto, ovo za početak, sigurno sam nešta zaboravija napisat, ali nadam se da će bit vremena i apdejtova, pa ćete sve saznati.
Želim kritike, komentare, savjete, pohvale, iskustva, i možda broj od neke zgodne growerke tu sa foruma na private msg.

Keep on rolling baby you know what time it is...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
humb: sretno.... lijepo zvuci ta kalashnikova, mora da jos ljepše puca... hehehe


Koja je zemlja u pitanju?
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
eh, da naravno da sam nešto zaboravio. kao što je sve o ovom growu profi (haha) tako je i zemlja terramagma!!
na dno teglica u kojima su klijale stavio sam dole one kuglice za drenažu, to će ić i u veliku saksiju.

Da li treba terramagmu dodatno miješati sa stiroporom? to sam sa prošlim zemljom vulgaris iz cvjećarne radio...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Oko tog stiropora u terra magmi svugdje druga priča, u prijevodu, možeš a i ne moraš..... :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sve super druze, samo sto je "cca 25x25x35" malo za jednu takvu biljku. lep izbor, ja trenutno to pusim samo sto je krizano sa lowryder-om pa se zove jet47, sretno
edit: teramagmu nisam do sada nikada mesao sa stiroporom, mislim da nema potrebe, dobra je to mesavina fabricki ;)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Ovo je manje i od moga boxa al bit će za zapalit sigurno :)


njrnjava;195636]
Vegetacija:
cca 4 tjedna: 1 tjedan 12-12, drugi 18-6, treći 20-4, četvrti 18-6, peti 12-12-početak cvijetane.

Zašto počinješ sa 12/12 vegetaciju pa onda povečavaš?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Da to sam zaboravio, nemoj oko svijetla petljat.... 18/6 drži kolko oćeš vegetirat i onda na 12/12 bez ikakvih prijelaznih razdoblja.... da poslje nebi bilo "zašto ovo zašto ono".... hehe
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Cudim se da nitko nije odmah napisao vezano za svjetlo. sto vise filozofiranja i mjenjanja onoga kako treba biti moze samo rezultirati problemima i 3zdarijama. Kontam da dosta svjetla izlazi a bogami i ulazi u box probaj to rijesiti. A da ce ti biti malo mjesta to bih ti i google rekao da si doslovno upisao can I put 3 plants in ab x cd x fg...Pratim ovo u svakom slucaju :spliff:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Poslušaj ljude u vezi fotoperioda, odluči se za jedan pa šibaj
zanimljiva genetika, nabavih je i ja samo od seriousa no tek čeka svoj red u box-u ...
sretno i pratim
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
e,hvala svima na savjetima i idejama.
Onda od danes ide vegetacija 18-6 bar 4 tjedna, il dok ne pocne prijetit da ce prerast box. Koliko naraste u cvjetanju još? Mislim da sam negdje pročitao podatak o nekih 20% al sad...

@bizzarus: nece bit 3 komada unutra ne brini ;) bit ce jedna ipo. A što se tiče ulaska svjetla, box je još u prostoru ograđenim platnom, tako da je mrakača, a ujedno i sprječava širenje svjetla dok rade. Planiram i neki DIY filter...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Nece mozda ici duplo ali svakako ocekuj velike razlike, odnosno do 50 %...znale su mi ici i vise ali uglavnom do 50 % rijetko kada vise...nadam se da ti ta alu folija nece raditi probleme...
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
mjesta u visinu ima dovoljno, i tako ću ju trenirat, širina je takva kakva je,al ako sam u pc-u vegetiro 3 komada mjesec dana, ovo će morati biti dosta.
@bizzar: nije alu folija nego diamond folija, da istina je da je malo zgužvana..vidjet ćemo još. bacam jedan photo update danas ili sutra.

na GHS stranici piše da je ''very social'' to mi je bio jedan od razloga za odabir..
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
nemoj uopće uspoređivat domaju i ove sjemenke od banaka...sad ćeš vidjet kvalitetu....točno od prvog dana vidiš koja je razlika.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marica Marić

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
Update.

One prve dvije sjemenke koje su prve proklijale te su stavljene pod svjetlo dva dana nisu pokazivale nikakve znakove buđenja, te sam riješio da ih stavim natrag na klijanje još dva dana. Eto sad pogledah, i vidi njih! Nadam se da će bit sve okej snjima, ova zatvorenija izgleda malo slabašno, al nadam se da će se sve 3 izvuć.
Dosta sam se bojao, jer svi pričaju o slaboj klijavosti GHS menkica, al eto dršte fige, evo slike:




Treća je proklijala 3. dan, i stavljena pod svjetlo, danas joj je 4 dan, i čini mi se da joj je fino. eo slika:



Režim svjetla 18-6.
Lampe: 2x23w cfl 865.
1x30w cfl 865
1x30w cfl 827. Lumena cca 7000.
Temperatur po danu se vrti oko 28 stepeni, po noći oko 22.
Zaljevao nisam još nijednom, samo sam one dvije još navlažio prije pvraćanja u klijanje. Možda zalijem sutra kad se istrnu svijetla.

Eto još jedna slika da vidite:



nemam neke inspiracije za pisenje, al nadam se da vam se svidža.:icon_lol:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Dobar razmak izmedju biljoze i lampe. A sta ce ti biti sa ovim sjemenjem predpostavjam ce ti tesko netko odgovoriti sta ce biti s njima. Jako brzo ces vidjeti da li ce biti 0 ili 1...trece ne moze :sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.