GHS Kalashnikova ScrOG [CFL]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Pozdrav vutro, evo mene opet :wave:

Ovoga puta u igri je GHS Kalashnikova, križanac između AK47 i White Widow-a (Sativa 20% - Indica 80%). Za ScrOG (više o ovoj metodi na linku ispod teksta) sam se odlučio radi malog radnog prostora, a ipak bi želio što veći urod, naravno za osobne upotrebe :costumed-smiley-027

https://forums.vutra.org/threads/80...A-(SCrOG-SoG-FIM-LST-HST....)-by-Data-amp-SiD

Box je odprilike 50x30x30 (VŠD), obložen folijom. Za izvor svjetlosti koristim štedne žarulje, točnije šest njih, odprilike 9000 lumena. Za ubacivanje sviježeg i izbacivanje starog zraka služe dva PC-ventilatora (ne znam točne specifikacije). Timer je mehanički i trenutno je na 18/6, dakle 18 sati svjetla i 6 sati mraka. Temperatura je 26-28°C tijekom dana te 22-24°C tijekom noći, vlaga 40-60% po danu, 60-80% po noći.

Klijanje sam odradio tako da sam sjemenku upiknuo direkt u substralovu terra magmu te ju održavao mokrom. Također tu zemlju preporučavam svim novim growerima. Bolje potrošiti novce na kvalitetnu zemlju jer je ona itekako potrebna za lijep razvoj biljke. Nakon dva dana Kalashnikova je izašla iz zemlje. GHS me ovoga puta ugodno iznenadio, proklijale su sve sijemenke u paketu, točnije deset njih. Dali je GHS popravio svoju klijavost ili me potrefio dobar paket, nebih znao. Od deset, dobio sam tri biljke sa tri kotiledona :icon_cool:

5. dan (18/6)


26-27°C
55%
Zaljevam biljku po potrebi, znači kada vidim da je zemlja dovoljno suha. Voda sa kojom zaljevam je voda iz slavine, koja odstoji jedan dan u boci, tek toliko da klor ispari, pH reguliram pomoću pH minusa te ga spuštam na 6.0-6.5.

7. dan (18/6)


Kod zaljevanja dodao sam H2O2 da korijen dobije kisika i da ubije sve loše kao i dobre bakterije u zemlji.

10. dan (18/6)


13. dan (18/6)


14. dan (18/6)


Stavio sam ju pod mrežicu, nju sam izradio sa stvarima koja sam imao, tako da i nije baš neka. Mislim da je dovoljno velika i da ću moći dovoljno istrenirati biljke. Zaljevati i flushati mislim da ću bez problema.

Što se tiče ove biljke to je to. Evo pošto sam spomenuo gore dosta nepoznatu riječ nekima, da objasnim što je to, dakle kotiledon su inače prva dva listića koja biljka pokaže kada izađe iz zemlje. Moja ima tri. Ne znam što je uzrok tome, ali mislim da je do genetike. Takve bi biljke trebale dati 33.33% više suhog proizvoda (bar sam tako pročitao negdje na forumu). Nažalost, nemam mijesta u boxu pa ju ja ne mogu uzgajati. Ali pobrinut će se za nju već netko :icon_wink:



Mislim da je ovo dobar početak i da sam naučio dosta toga tijekom prvog grow-a. Ovaj grow će zapravo pokazati koliko me vutra.org naučila o uzgoju te završavati polako sa CFL-om i prelaziti na HPS. Toliko od mene za početak, to be continued.... :snooze:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sulundar

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
samp napred, interesuje me kako ce se zavrsiti ta prica o 3 kotiledonu, jer je prvi put cujem
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Evo mali update. Danas sam biljke prebacio na cvijetanje. Ravno 30 danas su bile u vegetaciji. Mislim da sam dobro popunio mrežu i da će dobro biti to na kraju :)

28. dan (18/6)
 
18.08.2009
23
1
0
50
bob_sale je napisao(la):
samp napred, interesuje me kako ce se zavrsiti ta prica o 3 kotiledonu, jer je prvi put cujem

meni se ista stvar dogodila sa gnomo by kanabia
uglavnom velika biljka je izgledala ko da sam je topirao (3-4 velike glavne grane i svaka se na vrhu račvala)
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Još uvijek je živa, danas joj je 44i dan, dva tjedna na 12/12. Danas sam isprao zemlju, kad se posuši ću ih malo nahranit. Eto slike ispod.

44. dan - 14 @ 12/12

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sulundar

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
pucat ce ta kalasnjikova jos malo i bice bengbengbengbengbengbeng topova kolko ocs :)))
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
bravo putnice ... posavijaj ty to jos mozes lampe spustiti ili biljku jos dici bice bolje sigurno...
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Trenutno radim na tome Zoki. Malo presporo, ali sljedeći flush ću ju lijepo privezat i podignut svjetlu što više mogu + ubacit još dvije lampe. Znači to će biti u 35om danu cvjetanja.

55. dan - 25 @ 12/12



Eto malo ostalih slika. ->



A što se tiče gnojenja, koristim FloraNova Bloom. Nakon dva tjedna cvijetanja sam isprao zemlju i kad se dobro osušila dajem gnojivo, svako zaljevanje malo više. Sad još dva gnojenja malo zešča, flush, pa onda najjača doza kad se zemlja osuši. Pa čemo da vidimo koliko može pojesti :) Jedno malo pitanje, jel normalno da u ovoj fazi dlačice već dobivaju smeđu boju, na zadnjoj slici se vidi? ;)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
ako koristis samo flora nova bloom, kako ga doziras?
Trebao bi kao imat i grow i bloom jer se mijesaju npr 1:3 u veg i 3:1 u cvjetanju
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Nemam novaca za grow. Koliko bi bilo bolje ukoliko bi ga imao? U vegetaciji nema potrebe za gnojenjem, ionako u zemlji prva četri tjedna ima dovoljno hrane. Dodajem jednu čajnu žlicu, pa svaki put povisim za jednu. sljedeći put tri, pa onda četri, pa flush, pa šest. Pa čemo vidit kako će ić ;) Nebih znao dal' mi je to dobra metoda..? Ali vidit ću, pa šta bude. Ti isto koristiš ta gnojiva i kako ih ti dodaješ? ;)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Malo se trip(ujes) iako si Putnik:) Bas me zanima kako ce ispasti na kraju...za sada, sedi 5! :icon_lol:
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Ma nije stvar u tome. Ako čovjek zna bolje, neka objasni. Ionako ova FloraNova ne ispunjava moja očekivanja. Tako da ne želim bacati novce na GROW. Mislim si uzet od advanced nutrients-a nešto. Boljega mislim da nema ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.