Gladovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
kakav bozji post? covjek je takav kakav je, i kao takav mora jest.. kakvo ciscenje?
od cega? a zasto to mora bit na laksi nacin za 4 dana? ako mislis da si tako "pun toxina" pazi bolje sta jedes, a ne nikakav post, to apsolutno nikako nemoze bit dobro..
ovo sa zivinama, ja isto kad sam bolestan ne jedem, ne zato da se izlijecim, da "pojedem bolest iznutra", nego jer mi je lose i nemogu.. a ako se natjeras da jedes brze ozdravis (dobro, ovisi i sta jedes), jer ti hrana daje snagu.. nikakvo sunce i molitva.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ajaj.. nisam procitao detaljno ali mislim da su vise manje gluparije..
da ljudi zive od sunca imali bi jedno divovsko oko umjesto vrlo velikog i kompleksnog probavnog sustava.. cak ni biljke ne zive samo od sunca.. mozda je netko i prezivo neko vrijeme od vode ali to ekstrem, rubni slucaj, kako god hoces, a ekstremi su u pravilu los izbor...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Trbalo bi biti dobro i za spiritualni razvoj...
Evo,iz mog iskustva a postova oliti gladovanja imam iza sebe nije važno kad kako i zašto i neču nikad više,ako ti je ovo namjera post če ti definitivno pomoči.I zaboravi usput na duvan i frulu,jer če te to samo dodatno "mantati".Kažem dodatno a evo i zašto:

recimo cili dan pomalo piješ čaj,uz to samo malo kruva dolazi u obzir,ali malo,tokom dana počinješ gubiti vitamine,kalorije i sve ono šta si trpa u sebe dan prije šta nam daje energiju za normalno funkcionirati.Počneš li s čajem več ujutro, za vrime ručka recimo u 1 ili 2 sata če ti se več čiščenje učiniti kao loša ideja,ali to možda samo meni padne na pamet pa zanemari.
Tokom dana češ sve više i više biti slabiji točnije rečeno GLADAN jbg,počečeš kukati jer se osječaš slab,bez energije,nekako iscrpljen itd,a čovik kad je slab i kad mu je teško u večini slučajeva se tek onda siti dragog Boga ili nekog koga se u svakodnevnim okolnostima nebi sitija,i poželi moliti ako ništa drugo onda za hranu,hehe,ali od toga sve počinje.
Da samo kažen da se ujutro probudiš ko beba,želja za svakakvom hranom te donekle prođe i trebalo bi ko oče nastaviti.
Moje su želje sutradan ipak bile nastaviti žderati po starom,i više san cijenija i hranu šta oču reči da pozitivnoga puno ima,ali malo patnje za to pozitivno je nezaobilazno,jbg.

Da kažen još da san ovo počeja pisati gladan ko pas,i nisan uspija ni doči do pola iša san se ubiti hranom:eyebrows:
Radije se nemoj mučiti ako očeš gladovati zbog nekih drugih razloga,nije dobro.
:joint2:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
hm od posta ti neće ništa bit ne boj se,previše se priča u prazno sa nekim poluznanstvenim objašnjenjima,o čemu se uopće raspravlja tu,kako možeš donosit zaključke na temelju nečega što ne znaš ili misliš da znaš,jer si čuo na satu biologije u osnovnoj školi da ako ne jedeš ne znam nekakvi toksini ovo ono il šta već,a kad nešto čuješ kao recimo ovo što se tiče sunca pa ne možeš to samo tako odbacit,slušaj obadvije strane ako te zanima:costumed-smiley-027:pat:
a konkretno što se tiče posta,ako se želiš "očistit" ne moraš nužno gladovat i pit vodu,jedeš neko svježe voće povrće čajeve sjemenke i amen
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
evo veceras krecem sa pokusnim :D postom.... 24h i ne planiram se nažderat nakon tog nego nesto lagano navecer...... pa da vidim kak to ide...
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
evo uspio sam 24h mozd malo duze(jedino sam popio casu razrjedjenog paradajza i od tog mi skroz nestala glad) al sam pojeo obrok normalne obilnosti :D ali zdrav.... ni bilo tesko... tako da bi mogo uspjet veliki post...
 

madog

Banned
Banovan
18.01.2009
34
1
0
29
krivo si nazvao temu, ostavlja loš dojam... evo da i ja podijelim svoja iskustva sa postom... postio sam u par navrata pred koju godinu..najduže sedam dana kad sam smršavio sedam kila :p.. htjeo sam ja i duže, al su me onda počeli doma korit pa sam gubio svoj mir i odmah zatim i zdravlje polagano...pio sam samo vodu i čaj zeleni bez šečera.. još sam radio svoj posao i zanimljivo da imaš snage baš kolko ti treba... a sad više ne postim jer reče Isus da mu je draže milosrđe od žrtve: .. no ukoliko nema milosrđa u vama i ukoliko želite doznati koliko ste ovisni o zemaljskom životu, probajte jedan dan izdržat bez hrane.. što iskušenje bude veće, to ste podložniji tome... a prvi dan je najteži.. drugi i treći već osjećate čistoću srca i navalu duha.. molitva i-li meditacija su potrebni za ispravan post.. cilj je postići poniznost i skromnost, te čistoću i svetost.. stoga to treba raditi bez puno "priče"..par puta sam postio po tri dana, a jednom sam odigrao i turnir u brzopoteznom šahu treći dan, i bio sam prvi ;) ,prvi i posljednji puta.. a bio sam se nećkao dal da igram.. pa sam se tu večer počastio :)) .. a počnete i cijenit hranu, okuse, i život od tog pročiščenja...
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
da, ni meni se baš ne sviđa naziv gladovanje :p
stvara mi mentalnu sliku nimfomanskih redovnica u agoniji zbog seksi dominikanaca iz samostana preko puta, cjedi im se slatki nektar niz noge dok...krunica...seks toj...ne ne neeee!moram stat dok još mogu :rofl:!

"gladovo" sam nekoliko puta obično oko 2 dana(jedanput skoro tri)
prvi put s 12-13godina. nije da sam sad planiro nešto...kao spritualnu obnovu ili dijetu :D
već mi hrana nije pasala,sve što bi jeo me nekako iritiralo i gadilo mi se
pa mi je onda bilo bolje ne jest dok mi se ne vrati apetit da s guštom to radim.
(ako me thc išta naučio onda je to kako uživat u hrani :) ).
al glupo mi je sad poricat svoju glad, forsirat to nejedenje.
trebalo bi se ić za tim da se nekako ukloni glad a ako to ne uspjevaš onda je sigurno manje štetno jest.kad bi išo planirano u to ko dirty d probo bi ukombinirat nekako sa sungazingom...
bla bla bla ja mislim da usitinu kako khm khm bla bla je stvarno tako...iako istina je da bla bla...uf kako sam korektan mogo bi političar bit :sick:
 
01.02.2009
0
6
0
38
wannabeshaman1 je napisao(la):
da, ni meni se baš ne sviđa naziv gladovanje :p
stvara mi mentalnu sliku nimfomanskih redovnica u agoniji zbog seksi dominikanaca iz samostana preko puta, cjedi im se slatki nektar niz noge dok...krunica...seks toj...ne ne neeee!moram stat dok još mogu :rofl:!

e jbga kad je najbolje uvijek prekine prica :p

ma dirty slusaj pusti gladovanje, i te cajke ili magicne vodice za detoxikaciju..
ubaci sto vise voca, povrca u ishranu i druge stvari za koje znas da su zdrave, a batali neke koje nisu...
postepeno ces ocistiti tijelo...
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Ako ce ubacivati voce&povrce koje je iz trgovine tada bas nece procistiti tijelo. Upitno je isto tako ono s trznice, nekad je gore uzeti od babe koja ima malo jer cesto bas one ne znaju mjeru kada je u pitanju spricanje :)
 

skoro_normalna

Aktivan Član
22.04.2009
129
8
18
34
2-3 klizme dobro prociste organizam..hehe ;)...ajde sretno sa pokusima xD

_________________________


* * ( ' ""() Bye
* ("( 'o', ) bye
* (")(")(,,) * *
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Jbg. sad i špricano voče...
Pravo čiščenje=voda i kruh i ništa drugo!To je post iliti gladovanje,a ne sad ubijanje vočem.:sun2: