Gladovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Planiram dobro ocistiti tijelo ...... I odlucio sam se za ciscenje organizma postom sa sokovima/vodom..... Moj plan je 2 dana jesti samo povrce i voce(malo), zatim 1 dan sirovo povrce i voce(jos manje), zatim 2 dana samo sokove i cajeve piti, zatim 2 dana samo vodu, pa onda 1 dan sokove te zatim kroz par dana povecavati kolicinu hrane koju cu jesti....
Navodno se kroz 1-2 dana totalno navikne i normalno funkcjonira a to mi je jako bitno jer si trenutno ne mogu priustiti odmor koji cesto ide uz "terapijski post"..... Inace na netu ima hrpetina o postu sa vodom/sokom... Trbalo bi biti dobro i za spiritualni razvoj...
To razdoblje ne bi uzimao nista osim Trave i Duhana (i to samo tu i tamo da ublazim moguce nuspojave)....

Jel ima netko iskustva sa takvim postom pa da mi da neki savjet...
 
01.02.2009
0
6
0
38
LOL slazem se sa rafazi-em, posebno u vezi duhana, mda ti on moze utoliti glad xD
al ono sto slobodno mozes koristiti uz voce i povrce jest smedja riza, sjemenke..
trebas konzumirati dosta tecnosti, po mogucnosti izvorska voda...
sokovi od povrca i voca, biljni cajevi...
caj od maslacka je dobar za razgradjivanje otpadnih tvari i toksina...

ja sam bila na necem slicnom tri mjeseca, na kraju sve ostalo mi se zgadilo i promijenilo je ukus...
dosta mi je trebalo da se ponovo naviknem na neke namirnice u kojim sam nekad uzivala hehe
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Kad je već tema o gladovanju, tek toliko da spomenem...

Ne znam da li znate, ali postoji tzv. Breußova metoda, a radi se o sustavnom i sistematskom izgladnjivanju si ciljem liječenja prvenstveno raka, a i nekih drugih bolesti. Veliki broj ljudi izliječio se tom metodom, a i sve veči broj liječnika onkologa podupire tu metodu. Osobno znam za slučaj jednog čovjeka koji se izliječio na taj način. Za detalje, guglajte...

Peace! :wave:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Hm ne vidim baš neki smisao ovoga.

Od čega ćeš si točno očistit organizam i ima li to čišćenje dovoljno pozitivan učinak da pokrije loše zdravstvene posljedice koje pretpostavljam da izgladnjivanje nosi?

A što se tiče spiritualnih shema mislim da je Huxley to dosta dobro pojasnio u raju i paklu.
Nema nekog smisla da do spiritualnih iskustava doalzimo metodama poput posta koji su štetni za tijelo i strašno iscrpljujući kada su nam dostupni mnogo praktičniji, sigurniji a vrlo vjerojatno i bolji načini (psihodelične droge npr.).
 
01.02.2009
0
6
0
38
pa ocistit ces tijelo od raznih toksina koji se u tebi sam slazu unosenjam svega i svacega...
posebno zbog danasnjeg nacina ishrane, jbno ti je ak si student ili skolarac, slabo vjerujem da imas previse vremena da gledas sto jedes, vec kupis si nes smarises i ono ajmo dalje, ne pijes dovoljno tecnosti, sve se svede na kafice itd itd...
ak se odlucio na to, predpostavljam da i ne vodi previse racuna o svojoj ishrani...
a s vremena na vrijeme svima se preporucuje da naprave ovakvu vrstu posta...
time mijenjas i rad metabolizma...

a sto se tice spritualnosti, mislim da i nema neki ucinak...
osim ak bas izgladnis pa ti se pocne od gladi mutiti vid, padas u nesvijest ili pocnes halucinirati... mislim ak to trazis, gladovanje ti nije najbolji nacin, sam ces narusit zdravlje...
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Imaj na umu da post ne bi trebao raditi ako imas tzv. vaznih i neodgodivih obaveza, i mada je to glupost jer nista ne moze biti vaznije od tebe samog, ali eto...
Te dane dok budes radio ciscenje organizma, posveti se samo sebi, opusti se, ogradi se od svega sto ti smeta, citaj knjige ili slusaj glazbu ili radi nesto sto te inspirise, meditiraj, preporucujem da budes sam barem vecinu vremena ako ne mozes cijelo vrijeme, no opet ako ti samoca cini da se osjecas neugodno, onda nemoj, u tom slucaju provodi vrijeme s osobama s kojima ces moci da se upustis u duge i dubokoumne razgovore, i koje ce ti pomoci da se popnes za stepenicu vise na spiritualnoj razini.
Naravno da sokovi trebaju biti spravljeni od svjezeg voca i da ih trebas piti odmah posto si ih pripremio da bi iskoristio puni potencijal, no to sve vec znas :icon_lol: Ista stvar sa cajevima. I trebas unositi mnogo tekucine u organizam, 2 litre dnevno je donja granica.
Ne znam jesi li vec odredio koje ces cajeve piti, uz pomoc caja mozes znatno djelovati na sve moguce nuspojave, kao i na svoje raspolozenje. Ako te nesto po pitanju ovoga zanima, pitaj :costumed-smiley-027
Ja preferiram raditi ciscenje organizma krajem ljeta jer tada mogu koristit sve biljke ( cajeve, ne travu :icon_lol: ) koje sam ubrala i koje su relativno svjeze i sadrze najvise minerala i vitamina buduci da su tek osusene.
Takoder ne znam sta mislis kad kazes duhan, no definitvno ti ne bih preporucila duhan iz cigareta, samo ces jos gore napraviti. Ako si redovni pusac, i ako se za vrijeme ciscenja organizma odreknes cigareta, preporodit ces se :icon_lol: osjecas se toliko bolje da ti ne mogu rijecima opisati, to jednostavno moras iskusiti.
Dakle, definitvno NE cigaretama za vrijeme posta. Sto se trave tice, to je druga prica :costumed-smiley-027
Nadam se da ces sa nama podijeliti svoje iskustvo koje ce vjerujem biti pozitivno :)
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
NIKAKO NE RADI TO

usporićeš metabolizam, i samo ćeš napraviti goru stvar. Kada se vratiš na staro, ugojićeš se više nego što si izgubio kilograma.
Izbaci iz ishrane sve što je prženo, premasno i svu brzu hranu.Jedi dosta nemasnog mesa kao što je pileće belo, ćuretina, konjsko, crveno. Od ugljenih hidrata, ovsene pahuljice, pirinač, krompir. Jedi sve salate da ti pomogne varenje, vlakna su jako bitna.
I naravno fizička aktivnost je važna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
ne bih rekao da se grozno hranim al ni bas ni da ne moze zdravije....

a nikako se nebih slozio da je ovo stetno.... je da treba pripaziti na neke stvari ali nakon sto sam dosta to proucio stvarno me privuklo.... to nema veze sa "klasicnim" izgladnjivanjem.... a i ovo koliko ja planiram nema veze sa gladovanjem po 40 dana sto bi mene mozda i ubilo dok "istreniranima" koristi.... fascinantno je koliko nam malo hrane zapravo treba...

ovakav tretman tijela(ujedno i uma) moze samo pojacati psihodelicna iskustva :sun2:... no ne planiram ko neki ljudi odma na kraju posta nego pricekat koji dan da malo nadoknadim snage za trip :)...
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
@Eva Rain e to mi najsjebanije sto nebi to trebo radit kad imam obaveza.... a ni da me briga za kojekakve pizdarije :2flip:... al ono oko 1. maja cu fino "odradit" to... a to znaci najamanje 3 dana samo sokovi/cajevi a dalje ako budem mogao...

@Džidžadžojac to sam i ja misli da ti se uspori metabolizam.... e al to ti se prije dogadja kod gladovanja kad nastavljas malo jesti.... naravno i ovako se uspori metabolizam ali zato jednostavno ne krenes odmah jesti ko prije nego se postupno vracas na staro i sve ok... gle neznam nikad to nisam radio ali sam dosta proucio i stvarno nema veze sa izgladnjivanjem osoba koje zele biti kosturi, uglavnom nema ni puno veze s mrsavljenjem... to je vise nuspojava...
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
A što se tiče spiritualnih shema mislim da je Huxley to dosta dobro pojasnio u raju i paklu.
Nema nekog smisla da do spiritualnih iskustava doalzimo metodama poput posta koji su štetni za tijelo i strašno iscrpljujući kada su nam dostupni mnogo praktičniji, sigurniji a vrlo vjerojatno i bolji načini (psihodelične droge npr.).

mislim da nije mislio na full spiritualno iskustvo..nego na chishcenje hrama (tela) pred moljenje..za full iskustvo uopshte nije potrebno izgladnjivati se..buda je to pokushavao time shto je jeo samo po jedno zrno pirincha na dan pa je shvatio da ne ide..

ne bi bash rekao da su psihodelici sigurniji i bolji nachin jer na silu otvaraju portal za hipersvemirska putovanja na koja chovek mozhda i nije spreman,mada je skoro pa jedini nachin s obzirom na brzi lajfstajl koji danas vodimo..
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
4 dana nisam jeo.
Prekinio jesti odjednom, jedino sam pio cajeve, zeleni, crni i koprivin.
2 dana je glad, onda prestaje i mozes nastaviti, ali nakon 4 dana sam izgubio volje i poceo papati :)

Inace, za sve one koji govore da je to losa stvar, sjetite se ako ste imali psa ili macku i ako su bili duze vremena bolesni, obicno jako smrsave. Zivotinje prakticiraju post za ozdravljenje, to je u njihovim nagonima uprogramirano.
Cijela mudrost iza toga je da tijelo jede sebe, jede bolest i prociscava se i na kraju izlazi jace nego sto je ikad bilo.

Uz terapiju smolom THC-a, svakako smatram odlicnim nacinom izljecenja post, ali i solarnu jogu gdje se moze ujediniti post i punjenje osnovnim izvorom energije u svrhu eliminiranja bolesti iz tijela.

Imate na galaksija forumu tema u vezi ovoga, ljudi prakticiraju pijenje soka limuna za vrijeme posta, uz cajeve i cistu vodu.
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Dzidzojedac, metabolizam bi se usporio tek nakon sto bi se post prakticirao na duze staze, to je obrambena reakcija organizma, no kontroliran i planiran post koji ne traje predugo moze imati samo pozitivne efekte. Proguglaj malo, vidjet ces :) da ti sad ne pisem sve :)

DirtyD, ne znam kakav je obicaj u mjestu gdje zivis, no u Bosni za vrijeme prvog maja dosta osoba zavrsi na hitnoj ( trovanje alkoholom ) i zato svaka cas ako ne planiras piti uopce za prvi maj :icon_lol:
 
15.04.2009
36
5
0
112
Nikada nisam postio niti imam namjeru. Mislim da je to jedna od najgorih teorija čišćenja. Od isprobanih metoda savjetujem:

01. Rokanje aktivnim ugljenom i medicinskom soli su jedan od apotekarskih načina koji provjereno djeluju ali nisu nužno i najzdraviji, plus ako imaš problema sa bubrezima - ne savjetujem ovaj princip.

02. Od napitaka pij isključivo sljedeće: kineski bijeli neobrađeni čaj i zeleni čaj, cijeđeni sok od naranče i sok od brusnice. Naravno sve ovo popraćeno normalnim količinama vode.

03. Što se hrane tiče, ovo su namirnice koje rasturaju u čišćenju (naravno, ovisno o pripremi): brokula, svježa brusnica, borovnica, riba, maslinovo ulje, špinat, celer, riža, šparuge, mrkva, juha od povrća, artičoka, bob, grašak...itd.

04. Baci se na kuhanje juhe od povrća (kombiniraj to povrće razumno jer ipak želiš juhu, a ne bljuvotinu). U juhi nakon kuhanja povrća ostanu svi vitamini koji su bog i batina kod čišćenja.

05. Od dodataka prehrani savjetujem modrozelene alge koje te drže aktivnim, opskrbljuju tijelo prijeko potrebnim mineralima i daju ti dovoljno energije da se počneš baviti bar nekim oblikom sporta.

06. Počni se baviti nekim sportom (minimalno 3 puta tjedno). Trčanje je obično najučinkovitiji način izbacivanja loših tvari putem znojenja, metabolizam radi ko nenormalan, ne oduzima mnogo vremena i ne trebaš biti profesionalac da to odradiš. 30 minuta trčanja 3 puta tjedno je sasvim dovoljno.

07. Ako si skroz popizdio za čišćenjem, onda se baci na makrobiotiku. Evo frendica mi ima recept od kojeg bazdiš mjesec dana po svemu što si ikada stavio u sebe, ali nakon toga nastupa prosvjetljenje.

08. Cigarete možeš nastaviti pušiti ali okani se vutre ako planiraš čišćenje jer mi to jednostavno nema smisla.

Od namirnica jednostavno kombiniraj gore navedeno do iznemoglosti, ne zasoljuj hranu i kloni se šećera. Što se tiče mesa, puretina i piletina su sasvim prihvatljive.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Dodao bih jop u genjinu listu preparata za čišćenje i čaj od koprive koji možeš fino i nabrati u ovo vrijeme, a njega se uvijek spominje da čisti krv(šta god to značilo)