[Glasanje] Nagradna igra najbolji grafit Avgust-Septembar 2011

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Najbolji grafit za mjesec Septembar 2011?

  • 1. Glupson

    Votes: 0 0,0%
  • 2. Keith_Korg

    Votes: 0 0,0%
  • 3. Euforija

    Votes: 0 0,0%
  • 4. dr.manijak

    Votes: 2 8,0%
  • 5. Lord Jambrek

    Votes: 6 24,0%
  • 6. SSH

    Votes: 1 4,0%
  • 7. trashcan

    Votes: 0 0,0%
  • 8. dgizer

    Votes: 16 64,0%

  • Total voters
    25
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.08.2007
7
0
1
37
Keith_Korg je napisao(la):
Stvarno ne kuzim zasto niste vi,par admina i neko od sponzora lijepo odabrali prva tri i automatski iskljucili svaku mogucnost nepravde.Kako moze neko imat vise glasova ko je crto po zidu sobe,od nekog (i ne mislim samo na sebe) ko je potrosio para,vremena i iso crtat na zidu,ne zelim nikoga uvrijedit niti popljuvat tudi rad al ako je vec ozbiljna igra s ozbiljnim pravilima di je onda ozbiljan odabir pobjednika,realno gledajuci?


Tačno. Slažem se sa Keith_Korg-om u vezi ovoga, da ako je takmičenje ozbiljno, sa ozbiljnim pravilima i ozbiljnom nagradom, potreban je i ozbiljan pobednik. ...ali realno, nije tu potrebno da par administratora i neko od sponzora odabere prva tri mesta, već su administratori samo na osnovu već spomenutih pravila mogli da
naprave za nijansu strožu selekciju radova, za koje se glasalo na ovoj temi i da mnogo bolje informišu članove foruma o samom takmičenju, kao i o tim pravilima, da im skrenu pažnju na to da prilikom glasanja dobro obrate pažnju na svih pet stavki, koje su navodno uticale na ocenjivanje radova:

Vutragenjo je napisao(la):
1. Kvalitet dizajna (gledano sa umjetnicke strane).

2. Kvantitet grafita (na koliko mjesta je korisnik napisao grafit). Ovo smo morali uvesti jer ruku na srcu mali broj nas ima umjetnickih kvaliteta.

3. Originalnost lokacije grafita (vazno je da ne narusava kulturnu bastu vase drzave).

4. Velicina grafita.

5. Sve u svemu najvise ce se ocjenjivati trud.

Dakle, ni ja zaista ne bih da umanjujem tuđ rad, trud, angažovanje i zainteresovanost da se na najkreativniji način doprinese forumu, ali realno:

1.Glupson je ovo očigledno "crtao" sa unutrašnje strane svoje roletne, tako da samim tim nije trebao ni da konkuriše, a čak i ako grešim, daleko je ovo od ovih pet stavki

2.Keith_Korg, je u redu što se tiče svih pet stavki i po mom mišljenju poprilično kreativan, ali možda i ne dovoljno, čak ni za treće mesto, ali u svakom slučaju konkurentan i to što je dospeo na listu grafita za koje se glasa je zaista u redu ... jedina zamerka je što je očigledno da se radi o nekom zatvorenom napuštenom objektu, a i ako grešim, opet deluje poprilično neprometno... ali možda grešim

3. Euforija, definitivno nije konkurentan i smatram da je greškom dospeo na listu u temi za glasanje, jer su "fotografije" toliko sumnjive, kao da su rađene u fotošopu, ali naravno, ne želim nikoga da optužujem, samo želim da skrenem pažnju na to da je administrator lepo nekoliko puta spomenuo, kako fotografije moraju bolje da pojasne lokaciju i veličinu grafita i da ko se nije obazirao na to, automatski ne treba da učestvuje na konkursu

4.dr.manijak, definitivno nezasluženo treće mesto, jer i ovde postoji ogromna sumnja da je ovo "nacrtano" u nekom zatvorenom prostoru ili ulazu, hodniku zgrade ... ali naravno, možda i tu grešim i zaista ne želim nikog da uvredim, svaki od prijavljenih radova je na neki svoj određeni način ekstra i svi su realno super odradili
posao ... čak neki od radova dok se posmatraju tačno se vidi energija i trud koji je uložen i naravno da članovi foruma, a ne neko drugi treba da donesu odluku koji grafit je najbolji (to sam zaboravio da spomenem), jer sve ovo koliko sam razumeo se i dešava samo zbog foruma i njegovog sadržaja, kao i zbog članova foruma, a ne zbog administratora i sponzora foruma ... zato i zameram administratorima, jer očigledno, nisu na dovoljno kvalitetan i zanimljiv način skrenuli pažnju članovima foruma kako da glasaju, a i na samo glasanje, u opšte, jer je 47 glasača, realno, zaista mali broj "aktivnih" forumaša

5.Lord Jambrek, definitivno konkurentan, nemam zamerki ... čak možda i potencijalno treće, a možda cak i drugo mesto

6. SSH, takođe potencijalno treće, a možda i drugo mesto, zašto da ne? jedino je bezveze što se ta fotografija nije videla neko vreme dok je trajalo glasanje, pa su mu samim tim i šanse za broj glasova bile nekako umanjene ... sitna, do duše, ali ipak nepravda ;) to je još jedna mala zamerka administratorima, ali naravno ko (se) radi, taj i greši ... ne uzimajte sve ovo previše k' srcu i zdravo za gotovo :)

7. trashcan, definitivno najkonkurentniji, izuzetno kreativan, ali opet sa druge strane možda ipak malo precenjen, a procenu sam doneo opet na osnovu onih pet stavki, tačnije po pravilima, jer iskreno smatram da ima drugih radova kod kojih je očigledno mnogo veći trud uložen, a ponoviću još jednom:

Vutragenjo je napisao(la):
5. Sve u svemu najvise ce se ocjenjivati trud.

a i tu se opet nameće sitna zamerka administratorima, jer je ovo zasigurno bio nepotreban i neumesan komentar:

Vutragenjo je napisao(la):
Malo sam iznenadjen da trashcan ima samo 2 glasa

kao i ovaj:

SiD je napisao(la):
thrashcan je meni osobno najbolji, glasao sam za njega.. a dgizer-ov grafit nije loš, mnogo je velik što je super..
bravo dečki, svaka vam čast svima.. sretno do kraja...

Nemojte pogrešno da me razumete, ali ipak ste administratori i mogli ste da se suzdržite takvih komentara do kraja glasanja, jer definitivno utiču na mišljenje forumaša, a to opet u neku ruku nije fer prema ostalima ... u redu je ako forumaši iznose takva mišljenja, ali vi ste ipak administratori, a i grafit su crtala dva dečaka i jedna devojčica (!), tako da je ovo "bravo dečki" bilo možda malčice nepotrebno

8. dgizer - ne bih da zvučim kao neki egocentricni kreten, ali realno, u odnosu na ostale radove mnogo je ispred svih po mnogo čemu, a nabrojaću samo onih pet stavki:

1. Kvalitet dizajna (gledano sa umjetnicke strane).
Svo troje se bavimo raznim kreativnim poslovima, dugi niz godina, a za sebe mogu najopuštenije da kažem da se veoma uspešno, honorarno, bavim dizajnom, tako da iako poprilično diskutabilna stavka u ovom slučaju se definitvno ne dovodi u pitanje...

2. Kvantitet grafita (na koliko mjesta je korisnik napisao grafit). Ovo smo morali uvesti jer ruku na srcu mali broj nas ima umjetnickih kvaliteta.
S obzirom da jesmo (ili smo barem dali sve od sebe) da opravdamo prvu stavku, četvrtu, kao i ostale, možemo slobodno da kažemo da jedino ova druga i nije toliko bitna, jer ni ostali takmičari nisu obratili posebnu pažnju na to da kvalitet mogu nadoknaditi kvantitetom ... a realno, da je trashcan to uradio, bez problema bi bio konkurent za prvo mesto, a ovako, ne znam baš ... ipak je nekako na silu i uz pomoć administratora dobio ovaj broj glasova ... ali naravno, to je sve nebitno i ne želim niko da stekne pogrešan utisak, glasanje je završeno i dokazali smo da "dogovor kucu gradi!" ;)

3. Originalnost lokacije grafita (vazno je da ne narusava kulturnu bastu vase drzave).
Ovu stavku smo naravno takođe dobro razmotrili, i ako smo i mi kao i većina takmičara celu crtacku akciju osmislili i realizovali u roku od samo par dana... dakle, nismo promašili temu, grafit je ilegalno nacrtan (a to je bitno i zato neki od takmičara, nisu kompetentni;), ali na zidu praznog magacinskog prostora, koji se ne koristi i koji je vec bio unakažen, raznim žvrljotinama i "grafitima", tako da zasigurno nismo narušili "kulturnu bastu drzave", već smo bukvalno osvežili jedno oronulo mesto i iskoristili ga da na najbolji način skrenemo ljudima pažnju na forum prepun korisnih informacija, najviše vezanih za širenje svesti i razbijanje raznoraznih suvišnih predrasuda (!!)

4. Velicina grafita.
Ovu stavku pravilnika, zaista ne bih da komentarišem, veličina grafita je i više nego očigledna ... čak preporucujem svakom ko je u prilici da se prošeta i pogleda grafit uživo, jer samo tako će na najbolji način steći pravi utisak o veličini grafita u svakom smislu, a i to je jedan od načina da se iako prometna lokacija ("Inace ulica je prometna, na putu do glavne autobuske stanice... ", a tu su još i četiri srednje škole, pa još tri fakulteta, pa studenski dom, pa i novoizgrađeno naselje, manje-više je u pitanju širi centar grada, koji je udaljen od samog zida nekih desetak minuta hoda, tako da je lokacija možda i ozbiljnija od trashcan-ove...) učini još prometnijom i zanimljivijom, kao neki otvoreni atelje ili galerija pod otvorenim nebom ;)

5. Sve u svemu najvise ce se ocjenjivati trud.
Iako očigledan, a zaista ne želim da zvučim kao neko ko o svom radu priča sve najbolje, jer nije u redu, naš trud možete slobodno ocenjivati na osnovu nekih jasnih činjenica i uz pomoc proste matematike ... Naime, definitivno smo koristili mnogo više boja i mnogo veću kolicinu boja, od ostalih takmičara, pa samim tim je i samo crtanje trajalo sigurno duže nego ostalim takmičarima, a to dalje dovodi do jasnog zaključka da je i uloženo mnogo više truda, pa još i sve ovo puta tri, jer nas je bilo troje ;)

6. Svako ime vodi na samu temu tako da mozete vidjeti vise slika i informacija o samom radu.
Naravno, zaista nismo hteli da utičemo na glasanje, pa zato i nismo preterali sa "informacijama o samom radu", kao i o nekim dodatnim, naknadnim, nepotrebnim komentarima ... jedino sam poslao desetak poruka svima koji su već kliknuli "like" na post sa našim grafitom, još pre glasanja, čisto da ih informišem, da to nije dovoljno, već da treba i da glasaju i da je glasanje počelo u novoj temi ... s obzirom da je glasanje završeno i nagrade "podeljene" osetio sam potrebu da iznesem svoje kilometarsko mišljenje o celoj temi, jer iako možda ne deluje tako, nagrada nam zaista nije bila glavna motivacija, već smo jednostavno želeli da
učestvujemo i uradimo nešto kreativno i to je meni dovoljna nagrada ... ali eto, još bolje je ovako, jer ćemo na neki način uspeti i da nadoknadimo troškove za materijal...
 
17.08.2007
7
0
1
37
I ono što sam definitivno trebao da spomenem još na početku ovog iscrpnog zapažanja je:

MNOGO hvala svima na podršci i glasovima! zbog takvih pozitivnih ljudi smo i učestvovali, pokušali da damo sve od sebe, ali i dalje svesni da uvek može bolje i da svi treba da težimo ka tome, konstantno! Zbog toga sam i izneo sve ove konstruktivne kritike ... nije "h8" (trudio sam se da ova reč ni ne bude u kontekstu, ali ovde je zaista neizbežno:) !

...I da ne zaboravim, slažem se sa trashcan-om:

trashcan je napisao(la):
Pa doooobro, cekaj malo vutragenjo. Poslao sam dgizeru upit na private pa cemo se dogovorit. Ne mora valjda sve biti danas. Da to odradimo kako spada.

u vezi sa nagradama ... došli smo do zaključka, s obzirom na to da nam definitivno nije potrebno ništa od opreme za gajenje, jer se ne bavimo time i to prepuštamo ozbiljnijim igračima, da ukoliko snailshop nema neku garderobu u svojoj prodajnoj ponudi (na sajtu postoji deo "majice & accessories", ali, ili je još uvek u fazi izrade, ili nešto nije u redu sa sajtom, ili nešto trece...), onda definitivno uzmemo robu iz pipler-a u vrednosti od 100 eura, ako se, naravno, slažu ostali nagrađeni takmičari, sponzori i administratori ??? Nadam se da ne tržimo mnogo i da ćete nas razumeti i ne bih da ponovo zvučim pogrešno, ali rekao bih, da
smo na neki način zaslužili da nam izađete u susret ;) unapred hvala!


jedan od crtača :)



PS Dobio sam odgovor od Snailshop-a, izgleda da ipak imaju neku garderobu, tako da, možda i ne treba da komplikujemo već podeljene nagrade ... a možda ću vas i zamoliti, da u tom slučaju, uzmemo robu za svih 100 eura iz snailshop-a, videćemo...
Hvala svima još jednom!
 
09.11.2007
11
1
0
38
Što se mene tiče moze tako. Vi zemite stotku evrica iz snailshopa, ja cu stotku iz piplera i svi sretni i zadovoljni. ^_^

P.S. Hvala deratauru na mini recenziji\komplimentu. :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja kad sam vidio zadnji od dgizer-a rekao samo - to je to.
Vutragenjo je napisao(la):
Malo sam iznenadjen da trashcan ima samo 2 glasa
E sad, svatko je glasao kako je htio, administrator ima pravo i provocirati s ciljema da "poljulja" glasovanje da se učini zanimljivijim itd. Molim bez osuda ili nešto u smislu "nagrada je trebala pripasti nama"
Meni je suludo da je netko od crtača kontaktirao snail koliko sam shvatio, ali to sam ja...
Respekt svima na trudu i trud je vidljiv. Neki su stvarno imali "muda" i hvala još jednom.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Nemojte se vi javljat nego recite meni na pm. Mada mi je jasno ko sta zeli....mada ne kapiram ko je frik. Znaci ljudi koristite korisnicka imena pod kojim ste i ostavili grafit da ne bude da nagrada zavrsi nedje drugo.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Čestitke svima :D ! Moj favorit od pocetk bija ovaj trashcan ili kako vec...lokacija, prometnost, tribalo je tamo i crtat brate mili...ja bi se 10 puta upisa u gace :p ...i jednostavna poruka...dgizer isto odlican....dr. manijak hehe...smiješan crtež ali kko sam ja da osuđujem, ionako nisan se natjeca ili potrudija al mogu izraziti svoje misljenje :p ....ajde genjo sad jednu nagradnu igricu di bi i mi groweri mogli sudjelovat....istetovirat cu mater cilu u vutra.org ako triba :p :D
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Tropico je napisao(la):
....istetovirat cu mater cilu u vutra.org ako triba :p :D

:b_jump::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_jump:


možda neki foto kontest :icon_lol:
hmm..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
SiD je napisao(la):
:b_jump::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_woot::b_jump:

možda neki foto kontest :icon_lol:
hmm..

da, mozda neki psychedelic digital art photo contest, fotki nikad dovoljno za gledati (pa jos malo nasminkane uz pomocu softvera :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
ma ja bi nešto na temu gorwa :D ...tu sm jednom odnija pobjedu a provjereno tlo je najbolje tlo :icon_lol:
 

SSH

20.05.2010
18
4
0
29
Za pocetak, lijepo napisano frik, respect!

Kao drugo, meni isto od euforije izgleda kao ps (bez uvrede), a od manijaka, kao da je bojcama crtano :D

Al jbg, zao mi sto nisam dobio ni jedan glas :( , da ja nisam vidio da nema slike, dan danas je nebi bilo... svaka cast pobjednicima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.