Gledanje 2010 tekmi sa kompa/projektora/video karitce

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
e sad ima neko desavanje u subotu/nedelju i posto mnogi zvocali da oce da gledaju tekme moramo im omoguciti gledanje....eeee sad problemi.

1. To je neko skladiste hvata neki slab wireless mozda sa wi fi antenom bice bolje (zanci moglo bi preko neta da hvatamo neki live stream tekmu samo ne znam dje).

2. Imamo projektor i uzet cu video karticu ali nema kablovske pa ne znam kako ce ici obicna antena sa laptopom i projektorom. To nisam nikad radio.

3. Donjeti obicni televizor i na njega prikljucit projektor i naravno opet hvata signal preko obicne antene. Ne znam ljudi slabo se razumijem u sve ovo pa ako neko zna :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zoki je na chatu dao nedavno link za free stream....nisan ljubitelj sporta pa nisan zabilježija stranicu,kontaktiraj ga,provjerio sam,radi!
Projektor ima ulaz za TV (s-video ili obični),također laptom/komp gdje je izlaz za monitor isti takav ima projektor i integriraju se bez problema.
Obično su jeftiniji projektori više prezentacijski pa je i napravljeno za integraciju s računalima,a skuplji moraju imati radi cijene:)
Možeš i izlaz s TV-a...ma možeš kako hočeš,samo da se odlučiš kako.
Nemam projekro 2god(ukraden) i močna stvar za doma:)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
e hvala ljudi samo sto mi veci problem pravi hvatanje signala nego samo projektovanje :(

ustvari dvoumim se dal da kupim wifi antenu da dobijem bolji signal za net ili da uzmem video karticu sa opcijom za hvatanje signala preko obicne antene (ako to uopste moze)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pokušaj direkt ako možeš s tv signala,neznam jel kod tebe digitalni signal pa provjeri tamo di si već,neznam ako je digitalno kako radi na kompu.
Znaš i sam da ponekad internet a wireles također ima svoje mušice,još kažeš da je daleko iako na čisto može hvatati poprilično...
Tv signal je stabilan,sve ostalo preko neta se poremeti dok kažeš keks:)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ček ako sam dobro skonto, ti bi da pustiš raju na vutri da gledaju TV u realnom vremenu (tekme...? )

Mislim da ti je za to najbolje i najlakše bez zajeba_vanja, preko TV/FM kartice. Nije skupa, imaš TV (digitalno ili analogno, pa koji imaš siganl) i sa njom otvoriš privremeni (naravno) live stream. Tj. ne mora privremeni ako ti je statička ip, onda stalno možeš puštati razne programe i to kad hoćeš, na istoj IP, ukoliko je dinamička, nema veze, samo što ćeš morati davati ljudima UPDATE nove IP. Čudi me da ti ovo nije palo na pamet. Ja imam WinFast TV/FM tuner (sa daljinskim) kartica, možeš snimati rega sadržaj sa TV (bez obzira koji je signal - digitalni il' analogni)... Naravno digitalni signal daje mnooogo bolju sliku (o tome ne treba pričati)...

Ne kontam još za projektor (to ti sebi da imaš il' za raju kod TEBE????) kako god, ima dosta free live stream-ova koji "pokrivaju" svaku tekmu na SP 2010, sad ih samo treba potražiti. Opet ne kontam, jel to za tebe kući ili za raju na vutri? Pijem kafu još, nisam se razbudio kako treba, onaj "idiot" me probudio (zmija) :icon_lol:

To haveru, nije teško srediti sekunde da radi... naštimati sve za 20-tak min. max (ali opet rekoh, ne znam za šta ti treba tačno) Ako bi opisao malo detaljnije, šta bi sa tim da postigneš, nije problem srediti.

Za WiFi ti preporučujem "Parabolic GRID" anetnu (19-25db) nije skupa... i imaćeš dobar signal.

Btw: Signal WiFi i TV-a ometaju jedan drugog, pa nemoj da ti antena (od TV-a) bude blizu wifi antene, inace skakaće i padati signal, kao EKG :) LOLčina
 
09.06.2010
34
1
0
31
što se tiče hvatanja wifi signala

ako nemate net, ili ako je onaj koji kradete od susjeda pre slab, preporučujem ovu stvarčicu :D
vjerojatno su neki već čuli/napravili, ali evo za svaki slučaj.
znači, uložiti malo truda i novca, i imate jako dobru antenu koja višestruko pojačava signal

http://www.addhen.org/blog/2007/08/25/how-to-build-cantenna/

http://www.turnpoint.net/wireless/cantennahowto.html

http://www.stjepantafra.com/blog/cantenna-ili-kako-pojacati-bezicni-signal/

malo proučite, preporučam :)
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Majstore! :)

Inache WInFast TV kartica, jeftina i dobra investicija. Chak mogu i razno razni skremblovani kanali da se gledaju preko nje (naravno uz malo truda)
 
11.06.2008
48
10
0
32
Mislim da je bolja solucija da uzmes tv karticu:
http://www.ventex.hr/ProductList.aspx?pg=G0300802

Kaj se tice spajanja laptopa i projektora, trebas vidit koje izlaze imas na laptopu (ako je stariji vga ili vjerovatno s-video) na projektoru sam 97% siguran da imas vga (ako je noviji i dvi), ali bilo koji konverter vga / dvi / s-video dodje 15-20kn, chipoteka ti moze pomoci...

Ovo je za podrucje grada Zagreba.., al eto nadam se da sam pomogao...