Gledanje trihoma kroz kineski mikroskop

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.03.2012
20
1
8
33
Drug trenutno u outu ima 6 biljaka, random semena. E sad ja sam nabavio neki kineski mikroskop 60x zoom i prvi put sam gledao kroz njega ove biljke. Pregledao sam svih 6 i na svim vidim isto, tacnije na svima su beli i nigde ne vidim crvene/braon. Jel moguce da su svih 6 biljaka kasne sorte il sam ja lud ili sta? Slike biljaka nemam trenutno al mozda ih nabavim za koji dan.


edit: Zaboravio sam da napomenem da je jedna muska ostala neko vreme, tacnije nije primecena pa je dosta oprasila ovih 6 zenskih :/
 
07.03.2012
20
1
8
33
Ovaj Dzepni-mikroskop-x60-_slika_O_1569159.jpg

Jel bas toliko los ili sta? Inace jedan drugar ima onaj usb mikroskop sto ima jako velik zum, sto koriste za elektroniku pa ako treba taj cu pozajmiti :)
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Tema ko naručena za mene xD

Ja ga danas uzeo. Isti taj, 60X zoom. Budzašto dođe... I jako je sitan o_O Sjeb'o sam se kad sam izvadio iz koverte :D Treba ti mikroskop da ga vidiš xD .... S jednim mikroskopom gledaš KROZ njega da vidiš trikome :ludaci_lol: hahahah :navandu: ... Nego, gdje sam stao... Eh, ja sam ga danas uzeo i ovih dana ću da idem da vidim... A iskreno kad sam ga vidio, poskeptičio sam se xD :lol: Malecki je i sav je nekakav 'faličan' xD
... Ali dobro, mooOOOožda može biti da su svi još bijeli :abducted::b_bow: ... Ja ću javiti (ne)djelovanje ovog mog xD
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ljudi ja se zahebavam...kakva crno bijela slika...pa nije to monitor ;-)
obicna optika...ja inace imam nekakav sa ebaya od par dolara sa povecanjem 160-200x sa led osvjetljenjem i fino se vide glave trihoma
neznam kak je s tim od 60x al vjerujem da se dobro vide
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.... i ja imam bas takav mikroskop al moj ima povecanje od 45x.......trihomi se vise mozda slabije nego kod onog koji ima povecanje 200x al se vide dovoljno dobro.......sacekajte da biljka sazri pa ce te i preko tog microskopa moci vidjet smede trihome...
 
07.03.2012
20
1
8
33
Ma kakav crno-beli, u boji je :) Ne znam koliko dugo cvetaju jer nisu moje biljke vec od druga. Ja sam samo hteo da ih pogledam kroz mikroskop posto sam ga nabavio. Svejedno mozda cak sutra cu pozajmiti onaj usb mikroskop, mozda koju sliku okacim.
 
07.03.2012
20
1
8
33
Ma taj mali sam nabavio na brzinu al vidim da od njega nema leba. Evo bas sad gledam sa usb mikroskopom i evo slike... 10_22_1.JPEG

E da smo znali da je ovako drug bi ranije skinuo i stavio na susenje al sta sad. Drugi put ce biti bolje :)
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Pa dobro, nema hljeba ali ima kifla xD ... Služi ovaj mali svrsi... Skontat će čovjek jesu li trikomi mliječni ili narančasti...
A ne znam što bi ranije skidao, meni se ovo čini kao 50-50% granica :)
 
07.03.2012
20
1
8
33
Ovo je idealno, nego je on hteo cak i ranije zato sto je imao problem sa mestom za susenje. Uglavnom sad je sve u redu. Btw, thx na odgovorima. A ja cu za moju sledecu sezonu nabaviti neki bolji mikroskop sa vecim zumom posto na ovom malom se jako slabo vidi.
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Evo samo ubacim ovde svoju misao (za buduće čitatelje) da je kroz ovaj mikroskop bitno gledati po dnevnoj svjetlosti, jer se po noći dosta narančastih trikoma ne vidi od prejake bjeline koju bacaju LED lampice koje su na mikroskopu... -Provjereno u praksi.
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
doKurca je napisao(la):
Ovaj
attachicon.gif
Dzepni-mikroskop-x60-_slika_O_1569159.jpg

Jel bas toliko los ili sta? Inace jedan drugar ima onaj usb mikroskop sto ima jako velik zum, sto koriste za elektroniku pa ako treba taj cu pozajmiti :)
nista taj je igracka bolje se vidi golim okom ;)
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
pljuga2 je napisao(la):
nista taj je igracka bolje se vidi golim okom ;)
Ja imam taj mikroskop i predobro se vidi 60x zoom. Kad gledaš prst ruke, vidiš brazde od kože. Neznam kakve ste vi to kupili. Ako kome treba imam još jedan pa se javite u inbox.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ja imam mikroskop iz DX-a za 3 dolara, 60X povećanje (navodno, al ne čini mi se kao da je) i vidi se sasvim dobro, može se bez problema razlikovati mliječne od amber...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Ako prisloniš neki digitalac ili mobitel na taj mikroskop, uspjet ćeš još i okinut sliku i stavit ovdje na forum. Napraviću to u svom dnevniku kad bude blizu harvest
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
jel ko ima ovakvog, danas mi je stigao ja se ne snalazim ni malo. Gore je dole, dole je gore, lijevo je desno a desno lijevo, valjda neka optička varka valjda radi udaljenosti leće od leće. I ta optička varka mi ne dozvoljava nikakvo manevriranje, ono uspijem uhvatit par trihoma na stotinku i opet ih izgubim a neeema šanse da ih opet nađem. Uglavnom kad uhvatiš, dobro se vidi ali je jaaaako teško za uhvatit, nemoš ni držat na jednom mjestu jer i blago drhtanje ruke već distorzira sliku. Ima neki trik za kojeg ne znam? odgovorite mi pliz nemojte bit lijeni, svaka pomoć će dobro doć.
IMG_7791.JPG
 

Prilozi

  • IMG_7792.JPG
    IMG_7792.JPG
    122,2 KB · Pregleda: 14
  • Sviđa mi se
Reactions: 420...420...420