GLJIVICE I PLJESAN NA BILJKAMA - biolosko_ dinamicki pripravak za njegu bilja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Mislio sam da bi ovo moglo biti korisno svima koji imaju problema sa pljesni i gljivicama.

U Poljoprivredno tečaju Rudolf_Steiner opetovano upucuje na poljska preslica lat.Equisetum-arvense kao sredstvo protiv gljivicnih oboljenja biljaka.
Veliki udio kremena u ovoj biljci kuhanjem,može se a i nemora pustit da dodatno odstoji,postaje koristan za reguliranje gljivica i pljesni na bilju.


Recept pripravka poljske preslice lat. Equisetum arvense: -30g osusene preslice u 1 litru vode kuha se 1 sat,ostavi se da odstoji jos koji sat zatim procjedite


taj se pripravak razrijedi u omjeru1:5 ili 1:10 sa vodom i prska se po bilju 1 put tjedno za vrijeme kad postoji opasnost od plijesni i gljivica kao preventiva od pljesni i gljivicnih oboljena bilja ,ali i kao ljek ako plijesni i gljivicna oboljena vec nastupe ali tada se prska 3dana uzastopce i opet ponovo za 10 dana i tako dok se pljesan i gljivice ne povuku sa biljke.

UPOZORENJE: nije za upotrebu na suhom bilju nego na zivučem bilju

eto toliko od mene nadam se da ce to nekom pomoc :ludak
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
jes,obozavam da ga gledam,cervantesa,ono,non-stop je na ivici da flipne i kaze 'gde sam jbt,kako sam se razbio' hahahaa u svakom filmu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
evo tablica sa kolichinama H2O2 (hidro) koje se primjenjuju za preventivu i suzbijanje plijesni

[h=2]To spray on sick or fungusy plants:[/h]
TO THIS AMOUNT OF WATERADD THIS AMOUNT OF 3% HYDROGEN PEROXIDE--OR-- ADD THIS AMOUNT OF 35% HYDROGEN PEROXIDE
1 cup1 tablespoon1/4 teaspoon
1 pint2 tablespoons1/2 teaspoon
1 quart1/4 cup1 teaspoon
1 gallon1 cup1 tablespoon plus 1 teaspoon
5 gallons5 cups6 tablespoons plus 2 teaspoons
10 gallons10 cups3/4 cup plus 1 tablespoons plus 1 teaspoons
20 gallons20 cups1 and 1/2 cups plus 2 tablespoons plus 2 teaspoons
Please be mindful to choose the correct column in the chart depending on whether you are using 3% hydrogen peroxide or 35% hydrogen peroxide!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot