Globalni Marihuana Marš, Beograd! 4. maj u 12h

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Ma najbolje je samo sjediti kod kuće, trolat po forumima i puno jezikom blebetat ali nikada ništa zaozbilje ne napraviti.
Svi bi se mi ****** a da nam ne uđe.
Klasična priča balkanskog narod od pamtivjeka. Uvijek nam je netko šefovao jer ne znamo ustati i dići glas za svoja prava. Pa šta ako ljudi hoće peticije. Trebamo ih stotine napraviti i slati svugdje.

Koga se bojite na maršu. Pa nIste valjda toliko glupi da na marš odete sa buksnama. Nitko vas neće hapsit za miran prosvjed u kojemu grupa ljudi traži neka prava.
Bojite se da vas ne prepozna netko pa da se priča kako ste hašišar. E to je već vaš problem ako nemate muda priznati tko ste i što ste. Pedere svi biju al oni su bome imali muda priznati tko su i šta su. Gle kolika prava svaki dan dobivaju. E pa kad bi se i sve ove glave skupile pa krenule u promjene ali djelima a ne pričama, možda bi i bilo promjena. Dokle god ih nitko ne traži nećemo ih ni dobiti. Samo znam da pričama i mudrovanjima na forumu nećemo ama baš ništa postići.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam
20.08.2012
10
1
0
34
u srbiji ima 100 hiljada ljudi koji puse travu kakvi doktori kakvi bakraci trebaju samo letke i mesec dana ranije da se dele dabi doslo bar 20% ljudi koji puse travu dovoljno da ljudi vide tih 20 % ljudi i verujte mi ako moze duvan koj ima 3000 hiljade stetnih supstanci da bude legalan zasto nemoze marihuana ono sto nemoze jedna osoba da uradi mogu dve ja samo hocu da pokrenem svest vas koji cekate nekog drugog da to uradi pa nece niko da se bori za legalizaciju nego mi da se istampa pet hiljada letaka nekosta vise od 50 e vi kazite sta bi trebalo da pise na tim letkama ja cu licno da ih istampam delim i tako dalje samo kazite neki vas predlog hvala ocekujem pozitivne kritike na ovu temu i nemojte da me prozivate od toga nema leba i izvinjavam se administratoru ako se uvredio
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
pera22 je napisao(la):
e vi kazite sta bi trebalo da pise na tim letkama ja cu licno da ih istampam delim i tako dalje samo kazite neki vas predlog

Shanti je napisao(la):

PLATO ISPRED FILOZOFSKOG FAKULTETA, 4.5.2013. - 0, 1, 2, 3, 4, 5! Odbrojavanje kreće! Datum kada sve konačno počinje i kod nas!

Nije bitno da li ste konzument ili ne, bitno je da se marihuana omogući bolesnim ljudima kojima je preko potrebna. Bitno je da se svi skupimo i kažemo NE sistemu koji ne valja!

Vidimo se, tačno u podne ;)

Globalni Marihuana Marš, Beograd! 4. maj u 12h
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
Kome je frka da okolina zna, nek stavi masku. Bice dosta ljudi sa maskama, a i bez :)

p.s.

ne verujem koliko su neki clanovi foruma bez volje i verovanje da ce to proci dobro. dosta se toga promenilo u Beogradu - Srbiji... Evo bas gledam par scena "budva na pjenu...." i matori djed pusi travu sa unukom i njegovim curama ;D
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Pa da promenilo se i dr Nele je pominjao u par emisija ali sve se to nekako sporo odvija,
prvo treba dekriminalizacija, pa medicinska pa tek onda puna legalnost a dok to
dodje ja cu biti vec mator i ko zna dal cu motati zelenilo....
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
shanti ovo je odlicna vijest...samo nek se odrzi i nek dodje puno ljudi...al manite se glupih transparenata...napisite neke cinjenice, neke stvari koje nemogu opovrgnuti...a kad to prenesu i mediji postigli ste cilj...samo naprijed
nadam se da ce se i kod nas u hr tako nesto pokrenuti...povedite i starije, nek vide da i njih ima :) ja bi poslao strica tamo, koliko je lud jos bi i otisao ;-)
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Lepo bi bilo da se organizator marsa javi ovde , sigurno ce dobiti podrsku i pokoji dobar savet a smanjice (ili povecati ) nasu paranoju :)
 

ja!

24.09.2009
9
0
0
40
Ne bih da budem partybreaker, ali mislim da će se protiv tog marša prvo crkva dići. Ne znam ko je i zašto izabrao taj datum, ali dva dana pre Đurđevdana ne verujem da neće izazvati buru, a pored toga ove godine je 5. maja Uskrs.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Imate par istaknutih glazbenika za koje se zna da pusikaju i koji u svojim pjesmama promoviraju vutru. ako bi ih organizatori pozvali ne sumnjam da se nebi odazvali a samim time bi se privukli i oni koju duvaju i oni koji ne duvaju ;-)
 

grow_man_

Aktivan Član
13.06.2012
82
13
8
42
Pogledao sam onaj video sa yt na prvoj strani komentara i neide mi u glavu da tamo neki idiot mijesa pojmove problema kosova i metohije sa jednim mirnim protestom u vezi jedne bezazlene biljke kao sto je marihuana (naravno da nije sasvim bezazlena al sa odredjenim regulacijama kad bi se legazivala dosli bi i na tu razinu). -Bas smo zaostali,nisam iz Srbije al' jesam Balkanac,to je ono sta nas sviju veze,u vecini slucajeva,nazalost,po debilizmu svakojakim s**njima i ostalim glupostima.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Svi smo se mi susretali sa raznim likovima koji uzivaju biljozu.
Ja sam duvao sa direktorima banaka, hirurzima, preduzetnicima, zaposlenima u upravi za indirektno oporezivanje, inzinjerima.., kako njih motivisati da izadju na nekakav mars, nekakvo paradiranje?

Nema tu marsiranja bez ozbiljnije organizacije, a to podrazumijeva malo ozbiljnije pripreme. Mora se imati uvid u brojno stanje osoba spremnih da se izlazu riziku, ne od hapsenja, vec od gubitka ugleda koji su godinama gradili.

Organizacija nekog koncerta kojim bi se skrenula paznja na ljude koji su se uz pomoc konoplje izlijecili od teskih oboljenja i njihovo gostovanje na koncertu, dovodjenje bar 5-6 muzickih grupa, za sta bi trebala novcana sredstva, hronologija desavanja, znaci, napraviti jedan ozbiljan projekat da se privuku ozbiljni ljudi.

Zamislite copor naduvane omladine kako se okupio ispred filozofskog fakulteta i nesto zahtijevaja. Meni to ne izgleda nimalo ozbiljno.

Ako planirate neko okupljanje, poradite na planu mnooooogo ozbiljnije, jer cete svojim ozbiljnijim djelovanjem ozbiljniji utisak ostavljati.
Ovako nesto ne pije vode. Ni sta ce se desavati ispred fakulteta, ni da li ce neko drzati govor i ako ce govoriti sta ce govoriti, jer zaboga, valjda treba da znam sta, konkretno, podrzavam.

Ni meni nije problem napisati "organizujem rostiljadu, dodjite sutra oko podne ispred zgrade vlade" :konjo
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Ja navijam ZA, mada se bojim da nam zemlja jos nije spremna za nesto ozbiljnije po tom pitanju, jbg. samo moj utisak.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
predlog
Umesto marsiranja....zadnjih godina skupi se dosta ljudi, kojima marihuana-konoplja nesto znaci... Uglavnom uredimo decija i sportska igralista,park. Napravite neko dobro delo lakse, če vas čuti "druga strana"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and natura

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
74
28
30
Ja prvi put cujem za ovo i vidim sad ovo ovde. A onaj klip na pocetku mi se cini da je to pre nekoliko godina snimljen, ne znam tacno kad, za jedan od marihuana marseva u bg-u, ista prica, plato ovo ono... Cak mislim da sam ga videla i na tv-u. Stvarno ne znam o kakvim lecima pricas, mislim da siris dezinformacije. Kako niko od nas nije cuo za to niti video letak ili slicno? Ja se nadam da nisam u pravu, nemoj pogresno da me shvatis, i rado cu prisustvovati takvom dogadjaju i povesti sto vise ljudi sa sobom... I sto 4. maj, kad svi znamo da je 20.4. pravi dan za takvu akciju i to treba da se ispostuje!
I slazem se da organizator treba da se javi ovde jer ce dobiti punu podrsku od svih ovde, ako ga uopste i ima....
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
HighBadger je napisao(la):
I sto 4. maj, kad svi znamo da je 20.4. pravi dan za takvu akciju i to treba da se ispostuje!

Nije to amerika, a i neki (čitaj žuti novinari) u Evropi bi to mogli s hitlerovim rođendanom asocirati...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
HighBadger je napisao(la):
Ja prvi put cujem za ovo i vidim sad ovo ovde. A onaj klip na pocetku mi se cini da je to pre nekoliko godina snimljen, ne znam tacno kad, za jedan od marihuana marseva u bg-u, ista prica, plato ovo ono... Cak mislim da sam ga videla i na tv-u. Stvarno ne znam o kakvim lecima pricas, mislim da siris dezinformacije. Kako niko od nas nije cuo za to niti video letak ili slicno? Ja se nadam da nisam u pravu, nemoj pogresno da me shvatis, i rado cu prisustvovati takvom dogadjaju i povesti sto vise ljudi sa sobom... I sto 4. maj, kad svi znamo da je 20.4. pravi dan za takvu akciju i to treba da se ispostuje!
I slazem se da organizator treba da se javi ovde jer ce dobiti punu podrsku od svih ovde, ako ga uopste i ima....




Nema niko pojma o cemu je rijec.

Bice da je u pitanju neki naduvani klinjo u pokusaju okupljanja naduvanih klinaca na istom mjestu u isto vrijeme, umjesto da su naduvani i rastrkani po gradu, sve zarad konoplje. Sta je tu bolje i cemu okupljanje sluzi i kakav ce utisak ostaviti medju mnogo zastupljenijim pripadnicima zajednice nije bitno.
Bitno je doci, zapaliti vuvu i nabaciti osmijeh od uva do uva "on the face" a sta se time postize i kakav odraz ima u ocima zajednice- who cares!

Ako se postavimo kao pametni i korisni drustvu tako ce nas drustvo i gledati, a to "palamudjenje" o pravu da se drogirate na javnim mjestima zaboravite sto prije.
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
Šta se palite svi, flajeri su bili ostavljeni na Filozofskom fakultetu, ja sam ga lično pokupio kod Njegoševog spomenika.

Zabole me Q ko i šta organizuje, ja ću tamo biti... A posle dugogodišnjih sranja na tu temu logično je (kao što je očigledno) da je organizacija anonimna... Celo moje društvo će ići, a niko od nas nije raspali "klinac".

Naravno da mi ne pada na pamet da palim xnu na sred Platoa, niti bilo kome to preporučujem. Dolazim da svojim prisustvom i zelenom majicom podržim to što će se desiti, isto kao što sam otvaranjem ovog topica već i uradio.

P.S.

Ono što ja lično mogu da primetim je da NE POZNAJEM čoveka iz svog okruženja koji ne vari, svi radimo (fax, posao...) i uspešni smo, neko manje, neko više. Tako da mislim da je za Srbiju odavno vreme da malo krene napred.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dite_splita