Gnjojenje biljaka pomoću injekcija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Poz ekipa!
Evo zvući pomalo nevjerojatno,gnjojiti biljke injekcijama,radi li stvar ili ne,nemam pojma to mi je isprićao jedan grower kojeg sam upoznao pa ono ako neko proba i rikne mu biljka unaprijed se isprićavam.
Dakle ovako lik kaže:prednosti hranjenja biljke na taj naćin su trošenje manje gnjojiva,ne povećavamo kiselost zemlje,cijeli period radimo lagani HST,biljke to "navodno" vole i rezultati su vidljivi,itd.
Dakle kad biljka dođe u fazu da se formira ljepa stabljika cck starosti 3 tjedna,uzmemo gnjojivo koje već koristimo i u odstajaloj vodi ga razmutimo u omijeru koje preporuća proizvođać.Uzmemo špricu i iglu i napunimo (kaže kolićina je relativna stvar oko 40-50ml) doslovno zabijemo iglu u stabljiku do šupljeg dijela i ubridzgamo 1 trećinu šprice cc 10cm od zemlje-2 trećinu ubridzgamo na sredini stabljike-3 trećinu pri vrhu stabljike.To radimo 1 tjednuo sve do 2 tijedna prije branja kad prestanemo s takvim naćinom hranjenja biljke.Posljednje gnjojenje zalijemo normalno u zemlju i ukratko to je to.
Napominjem da ja nikad nisam to probao,ni ćuo dok mi taj lik nije to isprićao,ne želim širiti dezinformacije ni spamati forum evo samo sam želio podijeliti s vama tu teoriju,nemogu tvrditi da stvar radi ili ne radi....to ostavljam otvorenim...
 
27.12.2011
11
3
0
33
Hej imam jedno pitanje. Da li ima na forumu neka ovakva stranica gde se moze pisati i naci stvari koje nisu proverene ali vredi pokusati. npr. posto u mom gradu nema nigde da se kupi ph merac interesuje me da li ima neki diy nacin merenja ili izrade meraca ( nasao sam na googl-u da je moguce napraviti od voltmetra)
 
27.12.2011
11
3
0
33
Pa ne bas ovako, ove stvari su proverene i funkcionisu. Treba negde pisati stvari koje su nam pale na pamet, koje smo culi od drugih ili videli na nekim sajtovima a koje jos nismo probali.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
netreba ti ph mjerać.. kupiš kapi (reagens)
 
27.12.2011
11
3
0
33
Treba jos dosta ja da citam (lepo bi bilo kad dih znao sta je to reagens, da li mislis na lakmus?)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ne latmus su ti papirici a SiD prica o kapima......ima ih u svakom pet shopu ili u ducanima sa akvaristikom...........

...ovak ti to izgleda......

 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Predator je napisao(la):
Treba negde pisati stvari koje su nam pale na pamet, koje smo culi od drugih ili videli na nekim sajtovima a koje jos nismo probali.

Može ovdje, ako se autor slaže. Ideje nisu na odmet, ali baš kako Blade reće, peremo ruke, ako krene po zlu :D

Predator je napisao(la):
Treba jos dosta ja da citam

Samo ti čitaj frende :thumb:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Apsolutno MOŽE što se mene tiće raspravljajte o ćemu želite pa to i jest neki smisao foruma,samo o naprijed!
Postaviti pravo pitanje je ćesto puno važnije od samog odgovora!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Osobno mislim da je to bezveze jer biljka ima korjen koji upija vodu i hranjive tvari?!
Rađe jedem normalno neg na infuziju... KAd bih bio biljka :D
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Heheh sviđa mi se teza sa infuzijom,a neznam lik se kune svim živim da je to j.... stvar,iskreno ja ču probat prvom prilikom,mislim ako stvar radi zašto ne,ako mi biljka rikne j..... ću mu sve živo i gotovo.
:2flip:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
ja neznam sta treba izmisljat toplu vodu pored zalijevanja i folijarne prihrane,
a sumnjam da biljka voli da je busis - ozljedjujes
svaki put kad je zelis pognojit
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Treba izmisljati toplu vodu...da to netko nije radio, mi bi danas uzgajali sa obicnim zaruljama u kuci ili bi bili ovisni samo o out-u...

U svakom slucaju sve treba isprobati...ako bude lose, nema veze...barem znamo... Ali ako se nesto ispostavi da je dobro, ostvarujemo jos jedan napredak u uzgoju koji u konacnici daje bolji urod...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
steta da jos nitko nije ovo probao... barem netko tko ih ima malo vise pa neki test da napravi sa domacicom ili nesto.... meni je isto malo zao testirati na svojima, jos su mi to zadnje 2 sjemenke i jos da mi propadne ili nesto xD ali eto ako ih budem imao 10 komada obecajem da su isprobat i odma javit tu :)
sretno ljudi sa iglama :)

peace out !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.