Gnojenje ekstrakcijom zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Ili ti
efikasno,jednostavno,jeftino rjesenje bez puno mozganja i zajebancije za pocetnike i sirotinju

Zadatak?
gnojenje i odrzavanje optimalnog ph vrednosti zemljista

Potrebno?
nista,samo par kila kvalitetne zemlje optimalnog ph, te iste u kojoj gajimo i za koju znamo da je biljke volu

kako?
Lako,dobru saku zemlje razmutiti u 3-4L vode te pustiti da odstoji (nije lose promjesat ponekad)dan-dva.Zatim se to prucjedi kroz nesto(gaza,cjedijlka)nebitno. Dobili smo mutnu vodurinu za zalivanje i ispranu zemlju(mozemo je sacuvati te koristiti za start).

Ne tako davno,silom prilika u nedostatku odgovarajuceg gnojiva za cvjetanje bijah nateran na brzinu naci alternativno rjesenje i ugodno se iznenadih pronalaskom.Od tad svako zalivanje samo tako picim i pokazalo se odlicno.:bis:
Dobro,doduse kod mene je ph vode 6,5,kad odstoji 1 dan,tako da neznam dal bi se tom otopinom zemlje regulisao i nepravilan ph vode ali sto se hrane tice otopina je do jaja:icon_idea::thumb:
Cak i u posudama od litre biljke ce u pola cvjetanja izgledati savrseno,gotovo neprirodno:)watchplant:ko plasticne),zdrave i debele:family1:. .
.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker and #34

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ovakve ideje te ovakva iskustva nije dugo bilo!
(Mislim da i tebe nije dugo bilo)

Hvala što si ovo podijelio s nama!

(Neću mozgati da li je to vrijedno il nije-nisam nikad to probao, ne mogu se odmah ni sjetiti što bi škodilo... pa ću šutiti i probati :sun2:
Samo da malo odem u offtopic- Često čitam tvoj dnevnik ''Low wattage mini grow'' pa sam dugo čekao da se javiš da ti kažem svaka čast!:clap:)
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
hehe nemojte me palit:icon_redface:
Nije u pitanju bila kreativnost vec ocaj jer odje kad trazim gnojivo za cvjetanje obicno dobijem blage telece poglede.A bilo mi je hitno tako da narucivanje preko neta nebi pomoglo.
Mada volim da improvizujem a sa ovom improvizacijom sam stvarno vise nego zadovoljan.
Istovremeno gnojim i ne razmisljam dal cu sjebat ph,dal cu ih spalit itd.
Jedino sto mi je lako dostupno je svarno kvalitatna zemlja bas za cvjetanje i nije da kenjam jer po logici stvari gnojivo je u zemlji i otapa se u vodi tako da:icon_idea:

Kao sto rekoh biljke svako zalivanje dobiju porciju taman svega u omjeru koliko treba i na ocigled pucaju od zdravlja.Sad vise ni ne pomisljam mjenjati konja koji dobija.

E sad mozda sa nekom drugom vrstom zemlje bi omjer voda-zemlja trebao bit drugaciji,to neznam.Na njima se brzo primjeti dal im godi ili ne:watchplant:
:wave: