Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
216
778
93
Jasno, istina, vec nešto zvecka unutra, tako da cu kupit novo:D hvala

Kad vec kupujem, da upitam za savjet, dal da idem opet na hesi starter set za zemlju ili ima nekih boljih gnojiva, a da su istog tipa i nacina korištenja za ovaj nas hobi?
Naime, nisam jos neki preiskusan grower, tek jedan je iza mene (usphesno odraden), a tada sam radio samo s hesi linijom pa sam s njom malo sigurniji, al sam spreman i za nesto bolje ako je stvarno bolje i cini razliku na kraju.
Vidim spominje se advanced nutrients, al sto od toga kupit, imaju puno proizvoda, i svi izgledaju kao da ih "zelis" ili trebas :)
Hvala na savjetima, zivjeli!
 
Poslednja izmena:

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Radio sam s tim odstajalim gnojivima ,stvrdne se nakon nekog vremena i dobije te kuglice ,nekad bude jaka doza nekad ne a dajem isto,uglavnom zeznuto i ne isplati se bas riskirat..ja bi to ostavio za vanjsko bilje ..
Hesi ti je najbolje uloženo dobiveno i zato ga koristim
AN je po meni najbolje i imaš i od njega started kit al opet i u njemu fali još dodataka,dosta skupo to sve izađe ,dobit ćeš definitvno bolje i finije hedove a sad dalje su tvoje odluke :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: satarush

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
216
778
93
Ajd ako ti nije tesko pobroj iz AN linije sto bih jos uz starter kit trebao uzet. Nije mi problem razlika u cijeni startera jednog i drugog, al ako treba puno jos toga extra za optimalan rezultat kasnije, onda mi nema smisla bas.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.325
9.842
256
Đubrivo je poslednja stavka u nizu za optimalne rezultate :)
Prvo svetlo, vlaga, nivo CO2, ventilacija, veličina potova, kvalitet zemlje/supstrata, režim zalivanja - pa tek onda đubrivo.
Dakle i najskuplje đubrivo, recimo full AN linija, jedno 20 boca - ne može i neće doneti ništa specijalno ako je samo jedna od prethodno pomenutih stavki loša.
Ako sam dobro razumeo, drugi ti je grow @satarush ?
Ako je tako, ne komplikuj sa đubrivom. Pogotovu AN koji ima zilion boca.
Treba ti baza - đubrivo za vegetaciju, đubrivo za cvetanje, i eventualno PK boost
Možeš uzeti neki root expander eventualno (kod AN su to tarantula, voodoo juice I pirana) i možda Cal-Mag za svaki slučaj.
Radije se fokusiraj na parametre growa, mnogo je bitnije nego što se uobičajeno misli :)
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
216
778
93
Hvala @Wendigo, Ide hesi onda, s njim sam sigurniji. U pravu si, drugi je grow, vjerojatno cu opet uzet mentora ako zapnem il se desava nesto nepredvideno.
Nego, zanimljivo za sve ostale parametre koje si spomenuo, jasno za sve i mislim da sam dobro pokriven sa gotovo svim, ali na CO2 nikada nisam nesto posebno pazio ni kontrilirao, a velis da je i on bitniji od gnojiva. Nekako mi se cinilo da nema nekog efekta u ovakvim uvjetima u boxu a da ga je dosta tesko kontrolirati. Malo sam ( davnih dana) čitao i tu na forumu o toj temi, al bacit cu oko opet.
Svakako hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Milic355

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.325
9.842
256
Nije da je "bitniji" (sve je tu podjednako bitno zapravo), već diktira unos. Više CO2 zahteva i blago povišenu vlagu,i temperaturu i jače svetlo - da bi biljka mogla da isprati i povuče što se kaže, isto važi za đubrivo - džaba puna doza skupog đubriva ako je biljka mala, ili svetlo slabo, ne može da iskoristi sve, samo se gomilaju soli u zemlji bzvz :)
Nivo CO2 u boxu takav kakav je (atmosferski) je super, ako je ventilacija dobra itd
Shvataš? :) Sve je to lanac, jedna karika ode, ode ceo lanac
Ovo što kolega Šone kaže, to je to, podržavam :) jedino što Kushie košta bubreg :D ali AN je to, tradicionalno klepeću po ušima
 
05.11.2020
22
63
13
30
Jasno, hvala na odgovorima.. . Odoh sad ucit o co2 i gledat sta pise na toj temi, tu gotovo nista ne razumijem.
CO2 je uvijek za 200-300ppm veci od svjetla (ppfd). Znači ako ti je ppfd 1000, co2 ppm ti je 1200-1500 (1500 je standard u proizvodnji). Ako nemaš CO2 i on je 300-400 ppm- (toliki je u prirodi) onda nemaš ni potrebe za više od 600-700 ppfd-a jer biljka ne moze upiti to svjetlo bez odgovarajuce kolicine co2.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.325
9.842
256
Meh, 800-900 se negde gađa, ali u suštini to je to :) good point!
Takođe - a to se često zapostavi - vlažnost i temperatura..Mora malko veće ako se obogaćuje sa CO2, da bi se dostigli optimalni rezultati, u suprotnom nema mnogo smisla.
Sa druge strane, ovi CO2 generatori, poput onog u Bizzinoj temi, su prilično jeftini, tako da ne škodi probati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and RAOZA.

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
240
476
63
Mexico
Pozdrav
U planu mi je da koristim neki kvalitetniji booster i razmisljam izmedju Plagron Green sensation ili Bloombastic od Atami-ja
Verovatno je neko koristio ove boostere pa ako mi mozete preporuciti koji je bolji ? Inace radim organic bez ikakvog gnojenja samo cu u zadnjem mesecu dati nekoliko doza od ovih gore pomenutih ali potrebna mi je preporuka koje je bolje
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
240
476
63
Mexico
a sto drug bloombastic osim sto je jaci, citam za plagron da je 4 u 1 pa bih rekao da je bolji zbog toga i zbog toga sam u nedoumici. I kako se koristi, da li moze svako zalivanje ili da idem svako drugo ?