Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2017
94
99
18
pa nestalo mi je blooma u tome i jeste fora trebam da nahranim a jos nije stigo to me zeza jos je sutra vikend nema nista do ponedeljka a trebao bih da zalijem i nahranim pa trazim alternativu dok nestigne sad cu da uzmem po litar tnt i bloom litar da ubuduce nemam ovakvih problema imam dva boosta i dva phosporusa i super vit .ili da je ostavim do ponedeljka pa sta bude bude dok nestigne .
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Ovaj grow koristim plantelu cvijet i atami pk, pitanje je dali ih mogu mješat ili da ih dajem odvojeno?
 
14.06.2021
20
52
13
Mars
Zemlja ti je dovoljna, skoro za cijelu vegetaciju. Ako možeš nabavit, pa pomješaj sa perlitom 90/10(10% perlita)
Ako imaš ph perfect micro, grow i bloom, to daješ zajedno, sve tri komponente!
Mislim da je omjer 4 ml na litru, ali u cvatu, bolje je malo smanjit grow(2 ml/l) i to ti je bazno gnojivo.
B-52 su vitamini i bloom boster. Ubaciš ga kada biljka stane sa strechem. 2.tjedan cvata ili 3.tjedan na 12/12.
Big bud ti je PK(Fosfor i Kalij). On ti radi na vrhovima i daješ ga sa baznim gnojivom i B-52. Ubaciš ga 2,3,4 tjedan cvata.
Overdrive ti je PK za kasni cvat i zamjenjuje Big bud. Znači u 5.tjednu izbaciš Big bud i ubaciš Overdrive. 5.6.tjedan daješ bazno gnojivo, B-52 i Overdrive. Zadnja dva tjedna, daješ čistu vodu!
To je za biljku koja cvate 8 tjedana. Ako, recimo cvate 10 tjedna, onda produžiš Big bud dva tjedna. Overdrive se daje, zadnja dva tjedna gnojenja. Po tome se ravnaš, s time da zadnjih 10-15 dana, bude na čistoj vodi. Može se davat dulje, ali onda se treba odradit flush!

I da, Vodoojuice su ti bakterije i daješ ga prve dva tjedna vegetacije(može i dulje u vegi) i prva dva tjedna cvata. Uglavnom, on ti radi na rizosferi(korjen). Gljivice, koje se vežu na korjen i prerađuju gnojivo u hranjivo, da ga biljka lakše apsorbira!
Ti to profesionalno :clap::
 

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Ja radim sa "no name" gnojivom kao sto su Plantela,Substral,Valentin itd posto radim outdoor i trebam kolicine za grow od 6 mjeseci.Vecina tih gnjojiva ima doze kao što su 15-20 ml na 2 lit vode i cjene su im u prosjeku oko 5€/l.
-u vege fazi koristim LIST gnojiva u cvijetanju CVIJET gnojiva.
Mjesam ih i sa pivom,sodom bikarbonom i tekucim željezom.Pa tko planira radit outdoor možda želi probati ovako( primjenjivo je i u indooru samo s drugim omjerima )
-od klijanja u caši pa do presađivanja na sajt vani ne dodajem nikakvu prehranu.
cck 10 dana nakon što sam presadio biljke na sajt dodajem prvo gnojivo u propisanoj dozi sa dodatkom tekuceg željeza također u propisanoj dozi i od tada dodajem gnojivo jednom u 10 dana.
Kad su biljke vec ojacale i stare su cck 35-40 dana dodajem duplu dozu npr 300ml na 20 l vode na što dodam 2dcl piva i jušnu zlicu sode bikarbone.I tako pojacavam doze gnojiva do 500ml na 20 lit vode ...s tim da jednom mjesecno dodajem tekuce željezo u propisanoj dozi,također pivo uvjek dajem 2dcl i sodu jušnu zlicu.
Meni je taj nacin odlican koristim ga dugi niz godina pa tko želi probati može slobodno bez straha...napominjem da ja outdoor ne radim u teglama ili saksijama nego u zemlji.
Zvuci zanimljivo, zanima me pivo i soda kakav utjecaj imaju tu?
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
soda bikarbona podize ph a piva vjerovatno stvara gljivice hahah koliko znam ne postoji nikakav naucni rad koji podrzava korsistenje pive. indoor bi vjerovatno ubilo biljko al posto je out razvodni ga kisa pa prezivi. inace alkohol steti biljci


Pogledajte prilog 398845da li je se netko od vas susreo sa ovim gnojivom i cini li vam se dobar za cvjetanje?
Adriatic gefaca

IMG_20210523_132916_850.jpg

izgleda slicno ovome

ja sam u vodi al drzim preporucenu dozu sto je nekih 650ppm na mojoj vodi dok je jos mlada spustim na 450 al moze podnjet i 600. onda nakon 3 tjedna dizem na 750 ili ako pokaze da moze vise. i tamo negdje kad pocne strech idem do 1400 ppm dok ne stane onda se vraca na 600-800.
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
@Marijovana nisam baš siguran da je kolega u pravu. Canna boost je stimulator cvetanja, ako se dobro sećam, a PK 13/14 je klasičan PK boost, I ništa osim fosfora i kalijuma nema. I jedno i drugo (i generalno svi stimulatori i boosteri) se koristi u kombinaciji sa base nutrients, dakle mora se imati "grow" za vege, "bloom" za cvetanje, pa na njih dodaješ boostere i slično.
Tebi u cvetanju treba i azota (znatno manje, ali i dalje je neophodno, pogotovu u prvoj fazi cvetanja), treba ti kalcijuma, magnezijuma, mikro nutrijenata- toga po pravilu nemaš u PK boosterima
Jedino ako gajiš outdoor "living soil" organski, i od starta zalivaš samo vodom tj supstrat je unapred obogaćen za celu fazu rasta biljke (nešto poput Mr. Canuck što radi, i njemu slični), onda to može proći u suprotnom nisam baš siguran da je dobar plan iskr znam da ja def ne bih tako rizikovao

Peace
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Možda Canna bloom(terra flores) i Canna PK?
Ionako ti je Cannin booster, skup ko zlato, a tu možeš ubacit Hesiev boost(jako sličan proizvod) . Tako si dao, sve potrebno u cvatu. Bloom, PK i boost!
Ja sam mislio, da si na bloom i mislio, jer bloom i booster može, ali pK i booster, baš i ne...

Sad čitam i Wendigo je ljepo to objasnio! :thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Marijovana

Mars1987

Aktivan Član
30.10.2019
85
376
53
36
Južno odande
Koristim hesi proizvode za outdor, da li da gnojim po onome što piše na boci ili da poduplam doze? I svako drugo zalivanje da mešam bloom, power zyme i PK kao i boost-kad dođe vreme, supervit kapi dajem svako zalivanje po 4 kapi na 20l.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Pozdrav drugari imam Yaru Ferticare 14-11-25+2'4Mg0+micro. Može li ono za cvetanje u indoru?
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
pa ova tvoja je vise predvidjena za vegetaciju....za cvetanje ti treba veci udio PK....ja za cvetanje koristim Yaru 15-30-15....