Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
Samo, da pročitaš nekoliko stranica, ove teme i znat češ sve o gnojivu. Sva su, više - manje ok, a ph perfect ti ima Sensi grow i bloom A i B (dvokoponentno gnojivo) ili PH perfect micro, grow i bloom za njih sam siguran, da su u samom vrhu, a oboje su od Advanced nutrients. Cijena je više, nego ok. Za 3 boce od litre, oko 30€...
Ako ti je voda iz pipe, kao meni 7.1 a uzgajaš u zemlji, ph ti nije problem. Ako je ph 8+,onda ti ni ph perfect ne pomaže. Dosta su podijeljena mišljenja, vezano uz ph perfect formulu. Pogotovo, ako uzgajaš u zemlji, kako si naveo,jer zemlja bufferira ph. Kod hydra je to puno bitnije(kokos, DWC, kap po kap i sl.).
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
@Badi
Sva ta gnojiva odrzavaju ph, to je neminovno.
Ja sam za pocetak odabrao hesi, sad vec razmisljam za promjenu, za sledeci grow, ako mogu preporuke za zemlju i coco, razmisljam o canni, za coco su pioniri, a jel imao neko iskustvo sa novom bio linjom od canne, ka i humusom canna bio.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.318
6.966
258
@imam lud da sam papir moja preporuka ti je Canna Hydro (cena/kolicina), ja sam uzeo za trenutni grow (coco), pa cu da probavam uskoro i ne sumnjam u njih, kod mene ce biti opet multi feed 5-6x u danu
U sustini bilo koje Hydro ce raditi posao u kokosu ;) a opet mozes da ides i na specificne serije Coco AB (Canna, Atami) ili Ionic Coco Grow i Bloom, ali je on po meni i dosadasnjem iskustvu za rucna zalivanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HARD SOLUTION

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
pozdrav drugari,imam dilemu, trilemu. Nabavio sam Canna PK 13\14. zanima me dal se ovaj preparat daje samostalno,ili kao dodatak,kao booster?
konkretno,ja kortistim Plantelu cvet,dal trebam da dajem oba preparata istovremeno?
koji booster mi predlažete za cvetanje, a da je jeftin i na mineralnoj bazi. Kakav je Plagron tera bloom? jel može da se kombinuje sa cannom PK?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
PK i booster su dva različita proizvoda!
PK je dodatak Fosfora i kalija i svi proizvođači su, više - manje isti. Hesi ima Fosfor plus (13/14 je za hydro), Canna ima 13/14,advanced nutrients ima Big bud i imao je Hammerhead, koji se više ne proizvodi!
Ako ti je Canna dostupna, možeš ju mješat sa Plantellom. A boosteri su nešto drugo. Bogati su šečerima, ugljikohidratima i još dosta toga i nemaju NPK(u večini slučajeva). I isto, Canna ima Canna boost, Hesi, hesi boost itd.
PK ti radi na vrhovima(ukratko)....

Mene zanima, dali je netko koristio Mycoterra Kraken i Pandoru?
Kako ih je dozirao i dali je kraken za vegetaciju, a Pandora za cvat?
Ili je to, malo ljepše upakirana Mykoriza?
 

Prilozi

  • 16395401716935746047288322432753.jpg
    16395401716935746047288322432753.jpg
    415,7 KB · Pregleda: 17
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo and Palma

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.327
9.854
256
@0Marac0 pa oni i PK zovu booster (flower booster) :) eto baš za Canna PK piše u opisu
Kontam na šta misliš (buster kao način da se ubrza razvoj pupoljaka) ali čisto da se ne zbuni sad, ja mu već rekao da meša sa bloom, pošto PK ne znam da li ima smisla da de daje posebno, nema ništa osim fosfora i kalijuma
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
Ukucaj vita race u tražilicu i baci ti stotine postova, gdje se dotična spominje!
Ja je nisam koristio, ali mnogi ju koriste, kao folijarni sprej u vegetaciji i daje rezultate!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
Nakraju sam se odlucia za 3 komponentno Jungle juice micro ,grow, bloom i b-52 , jel to dovoljno za jedan uredan outdoor automat grow? ocu imat problema sa PH i tim pizdarijama ? ima neko iskustva s ovim gnojivom ?
 
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
hvala @Bizzzo i @Zlo&Naopako , naruceno je , nego oce mi bit dovoljno ovo 3komponentno gnojivo + b-52 za neke lijepe thick budove na automatima , vidim tu neke feeding skeđuale ljudi koriste jos stvari tokom growa a ja nemam nista iskustva s ovim gnojivima , jedino sam koristia hesi bloom zadnji grow i to je to i biljka je ispala skroz dobra
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Biti ce dovoljno. Možeš uvijek ubaciti bocu CarbLoad ili nesto tako kao booster. BIG bud ili Overdrive. Medjutim, i s ovim sto imaš bi to trebalo biti bombona.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HowardMarks

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
Jungle juice ti spušta ph sa 7.1 na 6.2 cca, puna doza.
Kasnije u cvatu, koristi Lukasovu formulu. Samo micro i bloom, jer Micro ima dovoljno dušika, a i tablica ti je iza na boci! Slabije se prodaje, jer svima je draźa ph perfect verzija, ali nije ništa bolja!
Njemu ph mora biti između 5.5-6.3, tako ga biljke najlakše usvoje. Naravno u zemlji i outdooru, to nebi trebalo zezat Screenshot_20211229_043158_com.android.chrome.jpg
Ja sam ga koristio na prvom uzgojenom automatu, bez B-52 i daje odlične rezultate.(New York City auto) Malo je jak na dušiku, pa si pogledaj iza na boci, Lukasovu formulu!
B-52 ne daješ do drugog tjedna cvata, jer štopa strech i više škodi, nego pomaže. I to bi trebalo pisat, negdje.... U ranoj vegetaciji može, ali po pola doze, radi B vitamina, a i on je energy booster. Jača grane i sl. !
Za bolje i tvrđe vrhove, trebao bi ti neki PK proizvod,ali uz sve tri komponente i B-52, jedino Carbo-load, kojeg može i melasa zamjenit. Čak u outdooru, možda i bolja solucija!
vidim tu neke feeding skeđuale ljudi koriste jos stvari tokom growa
Nemoj se s time zamarat. Dajemo puno više, nego li treba, jer barem meni, to je hobi i nije mi žao. Pola proizvoda se ponavlja i imaju jedan, dva elementa više, pa s vremenom kad skužiš, dokupiš ako misliš, da ti treba!
Jungle juice ti može dugo stajat. Kod mene su 2 godine otvoreni i nikakvi problem. Ne smiješ mješat komponente van vode i kažu, da micro ide prvi. Zašto? To ti nisam siguran, tako piše, da je najbolje:)
Ovdje imaš slike od prvog New Yorka, ali i drugi nije bio ništa lošiji...
 

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
707
8.144
233
Novi grow je u bio bizz all mix zemlji, znam da je zemlja puna svega i da vise tjedana ne treba dodavati gnojivo u lom slučaju to će kasnije biti tnt od hesija, zanima me da li nema potrebe da se dodaje ni root neko vrijeme ili root moze ici od starta bez obzira na zemlju?