Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
@0Marac0 ,posto mi je prvi put sa gnojivima moze pomoc?
Da budem 100% siguran da sam razumio sve napisat cu to ovako :

Base Nutrients (Jungle Juice Grow, Micro, Bloom)
Cuttings and Seedlings 1 mL/L
Small Plants 2 mL/L
Mature Plants 4 mL/L

Supplements (b-52, overdrive,carboload) :
Cuttings, Seedlings, Small Plants and Mature Plants 2 mL/L

Znaci kao sto pise u feeding chartu b-52 od pocetka vege i carboload. Sa b-52 stanem u fazi flowering prva 2 tjedna bez i onda week 3 flowering pocnem sa b-52 2ml/L , carbload nastavljam do flusha isto i overdrive week 5 i 6 pocnem a week 7 flush samo voda.

Ako je to okej gore sto sam napisao , lucas formula je basically 8ML micro djeljeno 3.7L (galon je 3.7L) = 2.1ML / L
i BLOOM 16ML djeljeno 3.7L = 4.3 ML/L znaci to je samo za cvijetanje?

Sad ti meni reci stvari koje nisam ode razumia , u lucas formuli pise samo micro/bloom nespominje se GROW , a dolje pise da se daju svo troje kroz cijeli grow.
To mi nije jasno i razlika izmedju lucas formule i ove standard application rates (1) ispod lucasa na slici je da dajem upola manje micro nego sto dolje pise u cvjetanju a bloom je doza ista ?

Jos jedna stvar me zanima , recimo imam jednu biljku automat i od pocetka je hranim s ovim svim stvarima sto je navedeno gore.
Ne zalijevam je nikad sa samom vodom nego uvijek voda mixana sa ovim komponentama sa feeding charta?
Mixam na nacin da stavim vodu u kanistar pa onda dodajem komponente sa špricom precizno i izmixam , jel mogu sva ta gnojiva izmixat u jednom kanisteru, sto nesmijem mixat?

Kako cu znat koliko je dovoljno Litra po biljci , kako bit siguran da nisam overfeedao biljku u određenim fazama growa.

Na pocetku dok je sitna vjerojatno 0.25L je dovoljno ? kako postaje veca (growat cu automate) onda postepeno povecavam vodu sto je i logicno
znaci recimo biljka visoka pola metra ce trazit litru ? , u cvjetanju 2 litre? u sredini cvjetanja 2.5L po biljci? , znam da vas pilam i znam da sam naporan
al samo zelim bit 100% siguran da sve odradim kako treba i da nesjebem ovo malo jada sto cu provat uzgojit :p

Hvala , vaš OCD patnik Howard Marks vas ljubi ako se uopce usudite pročitat sve ovo a kamoli odgovorit. :p

x22.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
Btw nisam napisao za auto grow imat cu Jungle juice (grow,micro,bloom) , carboload , overdrive , b-52 i to je to , voodoo juice sam preskocio za ovaj put (skup je) i biljke ce bit u zemlji (outdoor) , bit ce zemlja nađena na sajtu bez dodataka nekih i da uzea sam hidrogel da nemoram svako malo dolazit zalivat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.562
358
lucas formuli pise samo micro/bloom nespominje se
Jungle juice micro
Reznice i sadnice: 33ml / 100L vode(0.3ml/litru vode)
Male biljke: 132ml / 100L vode(1.5ml/Litru vode)
Vegetacija: 264ml / 100L vode(2.5ml/L vode)
Prijelaz na razdoblje cvatnje: 264ml / 100L vode
Cvatnja: 264ml / 100L vode
NPK 5:0:1
Bloom
Reznice i sadnice: 33ml / 100L vode
Male biljke: 132ml / 100L vode
Vegetacija: 132ml / 100L vode(1.5ml/l)
Prijelaz na razdoblje cvatnje: 264ml / 100L vode(2.5ml/l vode)
Cvatnja: 396ml / 100L vode(4ml/L vode)
Npk-0-5-4
Micro i bloom, zajedno imaju sve elemente makro i micro, a grow koristiš u vegetaciji!
Doziranje ti je jednostavno. Ako imaš zemlju koja ima hrane za 3,4 tjedna, a trebala bi imat, sedeling fazu ne gledaj. Samo te buni... U vegetaciji ide više growa, manje blooma, a micro ostaje isti!
Idi sa 3ml/litri growa, micra uvijek 3 ml/litri, a blooma 1.5ml/Litri, to je vegetacija!
U cvatu se zamjeni growa ide 1.5ml/Litri, a blooma 3ml/litri, a micro ostaje isti. Uvijek 3 ml/litri
U tranziciji se jednom daje sve tri komponente, ali to nije nigdje zacrtano, da mora tako...
Ako ti nešto nije jasno, slobodno mi javi u pp!

B-52 daješ početkom cvata i kako se bliži tranzicija, staneš do početka 2.tjedna cvata. Ne daje se prvi tjedan cvata, jer zaustavlja strech, a to nije najbolja opcija.
u lucas formuli pise samo micro/bloom nespominje se GROW , a dolje pise da se daju svo troje kroz cijeli grow.
Oni če napisat bilo šta, da više kupiš, a kod Jungle juicea, micro ima dovoljno dušika za cijeli cvat. Dosta je jak na dušiku, pa se jedna komponenta makne. To isto ovisi o jačini zemlje. Ako je jača, osobno bi nastavio po Lukasovoj formuli!
Mixam na nacin da stavim vodu u kanistar pa onda dodajem komponente sa špricom precizno i izmixam , jel mogu sva ta gnojiva izmixat u jednom kanisteru, sto nesmijem mixat?
Ne smiješ mješat komponente van vode. Čak ja ne koristim istu pipetu za sve komponente, nego svaka ima svoju, jer ako se pomješaju van vode, dolazi do pobijanja i biljka ne može absorbirat gnojivo. Uvijek prvo stavi micro,promješaj, pa grow, pa bloom. Bitno je da micro ide prvi...
Kako cu znat koliko je dovoljno Litra po biljci , kako bit siguran da nisam overfeedao biljku u određenim fazama growa.
To ti ovisi o veličini pota. Recimo da hraniš od početka. Ti slobodno cijelu litru izmixaj ili pola litre. Zaljevaš, da natapiš zemlju i čim vidiš runoof, dosta je...kasnije, presadio si u cca 18l pot, nastavljaš sa 2l tekućine. Znači doze su duple. Ako si stavio litru i pol, a doza micra je 4ml,na litru i pol idu 3ml...
Ako bilo što nije jasno, tipkaj:)
znaci recimo biljka visoka pola metra ce trazit litru ? , u cvjetanju 2 litre? u sredini cvjetanja 2.5L po biljci? ,
Tu ne igra biljka ulogu, nego veličina pota!
Ako je biljka veča, zemlja če se sušit brže. Najbolje je dignut pot i kad je lagan, da ga jednom rukom digneš, zaljevaš!
Biljka si uzima koliko joj korjen uspije uvući, da se tako izrazim. Veče količine gnojiva(mineralnog) ostaju veče količine soli u zemlji i tu bi trebao neke enzime, da ti čiste zemlju i korjen. Po meni, najbolje očiste korjen, bude bijel ko snjeg:) i sve to pretvara u hranu, lako dostupnu biljci!
Onda u cvatu ideš jednom Jungle juice, B-52 i Carboload, drugo zaljevanje enzime i tako u krug. Naravno, pratiš biljku i po njoj se ravnaš, koliko gnojiva stavljaš. Ako je tamno zelene boje, smanjiš malo, ako su vrhovi pecnuti i sl. U tom slučaju, daš čistu vodu, a Carbo-load možeš svako zaljevanje. Carbo-load su šečeri i ugljikohidrati, koje biljka najviše troši u cvatu. U organskom uzgoju hrani bakterije u zemlji, a bakterije biljku. Da te ne bunim, uvijek se možeš javit na pp, ako bilo što nije jasno ili sam nešto preskočio!
Ne moraš brinut, samo lakše sa gnojivom. Ako i vifiş fleku na listu, a hoćeš, osobno ni jednu nisam doveo do kraja zelenu. Niti treba tako biti!
P. S. Vidio sam, da si otvorio privat chat, ali ja ti i ovako sporo pišem, pa chat izbjegavam:)
Na pp me uvijek dobiješ. Najčešće ujutro!
 
Poslednja izmena:
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
@0Marac0 sve si mi objasnia fala ti ! , ne sadim u potove nego direkt u zemlju outdoor. Ovo za enzime sto si spomenia , mislim da to nemam?
Jedino sto imam su jungle juice 3komponente , b-52 , overdrive ,carboload za ovaj grow. To ce bit dovoljno za neke debele automate i da uzea sam hidrogel pa da provam i s tim cua sam da je dobra stvar? I da spomenem pocinjem u treci mjesec pa do šestog nadam se da ce bit nesto od njih , druga tura u 6ti do 9tog ta bi trebala bit bolja jer ce imat vise sunca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
21.05.2021
54
108
33
16415392355046028821340253202525.jpg pozz ljudi imam problemcic nakon germinacije krenula je koliko toliko ok ali, sad je zuta i jako me zabrinjava ostale su super da li ima tko ikakav prijedlog 24. 12 stavljena u pot. Koristen hesi soil prema njihovoj tablici.. iakakva pomoc bila bi dobrodosla.. hvala.
 

Prilozi

  • 16415394469266761905938208211209.jpg
    16415394469266761905938208211209.jpg
    364,3 KB · Pregleda: 16

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.562
358
Jel i zemlja od hesia?
Ovisi o zemlji, dali u toj ranoj fazi treba gnojit. Eventualno, Root complex i Power Zyme. Ako je zemlja bez hrane onda i Tnt. Stavi ju pod normalno svjetlo i tek onda češ vidjet pravo stanje!
Ja bi rekao, da ju svjetlo pali, ali ne mogu znati na pamet!
One najbitnije stavke iz prvog posta ove teme trebaš napisat!
 
21.05.2021
54
108
33
Ne citiraj post iznad posta! Jasno je da tipkaš iznad tebe čovjeku
Zemlja je plantela promjesana u omjeru 50/50 i koristio sam tablicu iz prilozenog jer sam uzeo hesi soil i nisam suguran 154 cm je sylvana 600w hps ali dvoumio sam se da li je do gnojenja ili do svjetla zato sam usao u ovu temu, ja se izvinjavam na spamu
 

Prilozi

  • Screenshot_20211222-225149_Chrome.jpg
    Screenshot_20211222-225149_Chrome.jpg
    125,6 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.562
358
Gle, tablica ti se gleda drugačije... Prvi tjedan, je ubiti kada zemlja ostane bez hrane, pa prvi put hraniš sa Tnt om. Nisam upoznat sa tvojom zemljom, ali light mixevi imaju za prva 2,3 tjedna, što je tu negdje. Tj, sada bi tek trebao prvi put uvest hranu.
Jer po tablici bi trebao biti u vegetaciji, samo 2 tjedna, što je jako malo. Tako da ju gledaš od prvog dana hranjenja!
Meni biljka izgleda ok... Slika je žuta, radi HPSa. Prati stanje i slobodno joj daj root complex i Power Zyme i Supervit, a Tnt ovisi o zemlji. Ako ti je prvi grow, pogledaj si završene dnevnike. Uglavnom, po slikama, ne vidim problem!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Salamasasirom
21.05.2021
54
108
33
Hvala ti na odgovoru, sad mi je jasnije malo iako mi je prvi grow u indoru. Prvi put sam se susreo sa ovim problemom jer biljka izgleda siromašno ostale su super samo ona kixa sa sredinom i novim listovima
 
10.05.2020
24
198
28
56
Ako dobro citam 154 cm za 600 W hps je malo predaleko.. Za ovu fazu, nekih 90 cm (uz dobru ventilaciju unutar boxa i cool tube)..
 
21.05.2021
54
108
33
Da malo je daleko jer se bojim da ih ne isprzim, ali opet cim sam udaljio hps gore i stavio 12/12 djevojka se popravila pocela je zelenit, ali sa time da drugima to nije smetalo
 

Boris Brejcha

Aktivan Član
25.09.2021
102
272
63
Spremam se za ljetni outdoor i do sad sam sibao yaru i plantellu.
Dobar posao su obavile,al mi je paznju privukao poznanik s guakalongom.
Otišao sad i napunio košaricu pa kako nemam iskustva s tom firmom,molim neki komentar.

Supstrat koji koristim od kad sadim je potH + perlit + hidrogel
Rupe su circa 50-70L.
Plan sadnje - 4 foto i 4 auto

Gnjojivo koje planiram uzeti:
GUANOKALONG – Powder 2KG
GUANOKALONG – Pellets 2KG
GUANOKALONG - Seaweed powder 2KG

GUANOKALONG - BatBoost 1L
GUANOKALONG - Guano kalong bloom 3L
HESI - Super Vit 50ml
Melasa

Treba li mi neki PK booster ili je ovaj batboost prolaz?

Plan je izmjesati supstrat i rasporediti pellete,prah i seaweed na sve njih.
Jači mix za foto i malo slabiji za autose.U fazi rasta bi dobivale samo vodu i supervit,dok kad krene cvjetanje počinjem s Bloomom.
Zadnje dane života išla bi melasa.

Unaprijed se zahvaljujem na komentarima.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Supstrat + planetela. Završilo posao. S obzirom koje su količine potrebne u outu, cak niti ja ne bi mijenjao :D Ovisno o cijeni ovog gnojiva koje si naveo, ne može naškoditi. Ono sto nisam siguran je vec kad ti je poznanik skrenuo pažnju, sto Nije odmah koju informaciju podijelio.

Nakon googlanja i malo čitanja, tablica pokazuje i boost. Kad to sve staviš u košaricu, ako stvarno želiš, probaj. Medjutim rezultat upitan, trošak siguran. Možda najbolje da uzmeš preparata za jednu biljku pa testiraš za nas sve? :D

 

Boris Brejcha

Aktivan Član
25.09.2021
102
272
63
Poznanik pristupa ovome po meni na dosta opušteniji način te koristi samo grow i bloom.
Ja sam mislio odraditi onda kako spada pa da znam na čemu sam.
Plantela i yara su mi najbolje prijateljice koje me izdale do sad nisu(yara se nešto jednom naljutila pa malo spalila bilje,al sam i ja bio dosta mamuran kod doziranja,s njom treba više paziti :rasta: )

Trošak mi je jasan i neću kupovati impulzivno nego radim neku računicu pošto i do samog growa ima dosta vremena.
Analizom samog sebe mislim da više idem prema nekom novom izazovu,a i da konačno osjetim taj organic grow.
Stvarno me privlači taj setup da natrpam supstrat s klopom i da im samo šibam običnu vodu sa supervitom.

Ova ideja da isprobam na par biljaka ti je odlična i mislim da će i tako biti.
Dvije će na guakalongu,a ostatak na planteli.


Pričekam još koji komentar ako ima ko kakvo iskustvo za podjeliti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Vidiš da i oni top feedaju. Morati ćeš tokom growa zamjesati dodatnu količinu i peleta i worm castingsa ako ideš min maxat.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Već 3 growa koristim Organic Nutrients - Big Start, Power Plant i PK Juice.

Big start i Power Plant su mi pri kraju, PK Juice-a ću imati još za istjerati 3-4 auto biljke.
Pošto je power plant stimulator za korijen - jel može Slavol zamjeniti isto?

Big start je najveći problem, on ide svako drugo hranjenje, on je kao neko dodatno gnojivo/stimulator za korijen, recimo u cvjetanju jedan tjedan ide samo PK Juice+power plant, a drugi tjedan PK juice+power plant+big start.
Šta bi mogao ubaciti umjesto istoga u fazi cvjetanja?

Nekako si sve više želim olakšati uzgoj i preći na bio tabs ili slično.
 

Boris Brejcha

Aktivan Član
25.09.2021
102
272
63
Ja sam tek sad vidio da plantella ima neke bio "pelete" u ponudi,tako da definitivno ide i ove godine plantela paleta proizvoda za out samo cu dodati plantellu vitu i vrt kroz cijeli grow uz supervit i neki boost.

Plantella vita inače vrhunski proizvod samo je malo skuplja,mislim da 500ml nekih 40 kn...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Mala pomoc drugari.
Prelazim na Bio uzgoj pa mi treba savjet oko gnojiva.
Primjetiobsam da canna bio, nema pk, samo boost.
Za sad sam uzeo 100 l Cannabio plus substrat, mozda jos uzmem biobizzallmix, jer planim raditi sad sa vecim potovima oko 40L,i tu moze savjet, kao i ako postoji jos neki preparat mimo gnojiva.
Za sad sam nabavio, od firme emiko,
melasu, i EM 1 mikrorganizmi 1l 35eura,i em-e mikrorganizme od druge firme ali su nesto jeftiniji, vkerovatno je slabiji koncentrat.
Kompost bakterije, za 6 kubika komposta :),
planiram poceti praviti sam kompost, i kompost tee.
Melasa doje 1L 15 eura, postojii li nacin da se pravi, jer mi je takogdje potrebna za pravljenje gnojiva, sa razlicitim omjerom NPK.
I jos neki preparat sa fungi-jima, jer mislim da EM1, ima samo bakterije, ili cu morati kupiti od AN pirhanu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo