Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pa sto ti odmah nije i objasnio sta Da radiš s tim? Piše ti Izmedju ostalog, staviš 50g na litru i “kuhaš” zračnom pumpom u kanti 12-24 sata. Nakon toga s tim biljku zalijevas.
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
@ŠEŠKO12
IMG_20220218_173909.jpg
Treba ti kalijum u 5 sedmici pa do kraja, da biljka puni hedove, mozes napraviti,
znaci melasa i kore od banane, gulja od krompira, grah ili pasulj, sjemenke suncokreta, tikve, i svih plodova bogatih kalijumom, ali i drugim elementima, da ne duzim, znaci tegla, pola, pola, ides omjer, zatvoris teglu da sto manje vazduha bude, nasopas je do vrha, 14 dana i, razredjujes sa vodom, i ostalim gnojivom, ali su ti pozeljne bakterije i gljivice, da bi eko sistem radio kao doksa, recimo kompost tee, pravi kompost, kupis bakterije za kompost, i dobices bakterije iz tee aaa
a mozes ih umnoziti toom istom melasom, 14 dana u fermentoru na 35 stepeni celziijusa, 1 g koqmpoost tee-a,, minimum, 1 g melase ide 6 ml vode,to tibje omjer da bi uspjelo.
A to gnoojivo takodje mozee, to je all purpose, ja bi to davao sve do 3 sedmice cvjetanja, tad dati zadnji put, mozes posebno koru od banane osusiti u rerni, izmeljees u mikseru, ii sa melasom, 14 dana, da imas kalijim plus.
 

Prilozi

  • IMG_20220218_175731.jpg
    IMG_20220218_175731.jpg
    259 KB · Pregleda: 29
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa trebam hitan savjet.
Koristim Organic Nutrients, PK Juice, big start i power plant. Prvi je za bloom fazu, a drugo stimulator korijena.
Sve mi je pri kraju!

Doma imam samo slavol koji mogu ubaciti umjesto power planta.

Trebam nešto za bloom, a da nije preskupo - kupujem iz Botanike Zg.

Plagron Terra Bloom + slavol, jel može ovo biti dovoljno? Green sensation je preskup, 100ml skoro 200kn.

Ili ako netko na stranici vidi alternativu tu do cca 20 eura da mi zadovolji bloom fazu, imam još 5-7 tjedana.

 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Tera bloom je mineralno gnojivo, Alga Bloom ti je organic.
Ja bi uzeo na tvom mjestu BioCannu Flores, i lagano se switcho na BioCannu komplet. 4 boce set, organic, među povoljnijima a vrlo kvalitetno gnojivo. Nakon samo druge primjene biljke imaju bolju kakvu nikad s Hesiom nisam uspio postici i pucaju od zdravlja, pistile lete van na sve strane, a trihomi se javljaju vec sad na fan listovima, a tek usla u 4tj cvata.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Jel mogu sa Floresom i Slavolom bez problema izgurati do kraja? Mislim ako sam mogao sa Plantelom,valjda moze i ovo.

Koliko doziras po litri?
Eto sad cu imati i gnojivo iz tvojeg iskustva, kao i Enfun panel koji odavno radi. ::listomahanje::
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Po tablici za normal feed sto je 3.5ml po litri. Odnosno 17.5ml na 5L, ali idem po savjetu Bestije svako zaljevanje sa hranom, pa sam podjelio na pola, tj 9ml po 5l.
Po meni bi trebao moci i samo s Floresom izgurati, jer je to organic. Malo je drugaciji princip, nego s mineralnim gnojivom.
https://www.canna-uk.com/biocanna_growguide Drz se tablice, podjeli hranu na pola ako ides svako zaljevanje s njom.

EDIT: @Trulyo Ne znam, tek sam presao na BioCannu a i uvjek uzmem full set i samo kupujem kako se sto prazni :D Ali da vjerovatno malo veci urod.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
  • Love
Reactions: beštija and Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ali da uz ovo ubacim i BioCanna BioBoost, onda mogu ocekivati jaci urod ili neka sitna razlika?
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Uzeo Flores, bez boostera, kriza je. :D

A ni neznam sa time, nemam previse vremena oko curka, dobro napreduju pa da ne zaserem sta. Jel istina ovo sta sam procitao, da booster se prekida vec 3-4 tjedna prije kraja?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Preporuka. Ovisi do sorte kontam. Kazu da zna ostati malo okusa i mirisa, medjutim rijesis i to tako da udaris flush 2 tjedna prije kraja, iako kazu jel da ne treba. :) Kombinatorika :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo and FatOne

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Hvala ekipa. Vidim da sve vise gnojiva ima, nekih barem meni nepoznatih marki.

Sta je recimo ovo? Pise da je stimulator u nekim svojstvima...

 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
To ti je fanci mykoriza. Kraken za vegetaciju,Pandora za cvat!
Pandora na sebe navlači fosfor. Pošto su gljivice u pitanju,vezane za korjen,biljka lakše absorbira fosfor!
Nebi ti preporučio Pandoru,ali Kraken je ok. Koristiš ga kod presadnje,poškropaš u rupu i po korjenu. Biljka se prije primi,mada isto tako se primi i bez njih:)
IMG_20220304_181218.jpg .
To više pomaže u organskom uzgoju,jer mineralna gnojiva su odmah dostupna biljkama!
 
10.09.2021
9
13
3
22
Plantella list-cvijet u kombinaciji sa organskim djubrivima kao sto su kozije kokosje stajsko ali sve u malim kolicinama jer pazim da ne spalim biljku i da od organskih djubriva pravim osoku koju razmucivam s vodom u zalivanju.. evo ako ima netko iskusniji da mi odgovori da li je ovo ok bio bih jako zahvala ma da ja nisam do sad imao problema hedovi su uvijek bili dobri mirisni i ono sto je najvazniji kvalitetni
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ok je to. Medjutim organska gnojiva funckioniraju na malo drugaciji nacin. Nisu raspoloziva biljci direkt nego su obradjena od strane koristnih bakterija unutar samo tla i na taj nacin proslijedjena korjenu biljke. Mineralna gnojiva imaju tendenciju da ubijaju pozitvne bakterije i samim tim anuliraju ucinak organskog gnojiva. Same bakterije nisu kao pahulje pa da ih se pobije direktive jednim zalijevanjem, medjutim daleko od toga da im se tom kombinacijom omogucavaju idealni uvjeti. Druga stvar je domaci gnoj ili kako kazes od koze i to. Na taj nacin dizes rizik za pojavu kojekakve gamadi sto je sigurno. Takodjer, ako gnoj nije ugasen kako treba, primjena samo razmucivanjem kako spominjes moze napraviti kontra efekt. Plus, indoor. Znaci i ovako je kriticno imati umjetnu atmosferu u cosku sobe a gdje jos dodavati organsko gnojivo na ovaj nacin. Ajde jos dehidrirano i sterilizarno organsko gnojivo, medjutim ovako kako ti spominjes, ne bi preporucio nikome. Ako bas mora ok, medjutim cemu? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HARD SOLUTION
10.09.2021
9
13
3
22
Nepotrebno citiranje. Citaj pravila! https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Nista od navednog sto sam spomenuo nije svjeze svako djubrivo je obradeno prirodnim putem djubrim tim otopinama dok je biljka u vegetaciji ali kolicine nisu velike jer kako si spomenuo ne zelim nikakav kontra efekat doziram polako i kako vidim imao sam vec 3-4 uspjesna growa pa bi se moglo i reci da sam iskusan, a korstim organska gnojiva zato sto je dobro efikasno i besplatno, preporucio bih “gnojivo” od koprive za nametnike takoder se pokazalo odlicno a oko biljaka pospem raslinje rasznim pesticidima i slobodno mokrite malo dalje od biljke jer nametnici bjeze od mirisa. Hvala punu na odgovoru ako imas neki savjet uvijek je dobro dosao lp

Ako imas neki prijedlog za gnojenje isporbat cu ove godine.. reci sta koristis za vegetaciju sta za cvijet a ja cu ispribati na jednoj ili dvije biljke i podijelim rezultate


spojena 2 posta. EDITIRAJ. Pametno bi bilo procitati pravilnik jer sad vec si na 10 bodova. Jos 15 i hladjenje se pali automatski
 
Poslednja izmena od urednika: