Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.015
258
54:35 prica malo oko redosleda, mada treba odgledati ceo video :)
Malo slikovito cisto za primer, ono kad kazem negativini i pozitivni joni :) pun amper struje :)
picture.php
picture.php
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: rastagenetic

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Who the fuck is Nik? :))
Moram priznati da nisam ni pokuso pogledati od 54 a kamo citav video,jer mislim da je to obicno sranje :)
Pa ne radimo mi sa kemijskim elementima majke ti mile,atomske i ostale pizdarije…drz se omjera,smuckaj sve zajedno i zalij,cemu filozofije oko svega ljudi moji! Garant na ytubu ima i video gdje neki drugi Nik govori kako redosljed nije bitan ;)
 

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
709
8.171
233
@Himalaya jer sam od vise kolega pročitao da cal-mag ide prvo vodu kada se dodaje,pa sam pomislio da i za ostalo mozda ima neki redosljed. Tko pita ne skita
Hvala svima na komentarima, i pomoći
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.015
258
Ne znam zasto ti je sranje. Jeste da promovise ovde svoj proizvod, ali cova prica generalno o botanici.
Ne treba preterivati, slazem se, ali kad nisu osnove na mestu tada dodje do problema koji se kasnije pogresno tumace.
U samo par min je objasnio covek dva slucaja gde npr silikon ide prvi, u drugom poslednji.
I kako sad hoces reci da nema veze?
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.015
258
Niko ne kaze da gresis, tebi tvoj pristup i setup radi ocigledno.
Tako sam i ja probao bez i sa dodatnim calmagom i definitivno su mi bile bolje i jace biljke kad sam dodavao :) sto primecujem i kod drugih u par dnevnika ovde :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.015
258
Ali biljka je i dalje ista :) iste stvari su joj potrebne, samo ih na drugaciji nacin uzima. Ovde covek prica bas o Soilu i podvlaci crte izmedju organskih i sintetickih djubriva, kako i zasto neke stvari rade. Ovo sto oni pricaju i kako se ophode prema kokosu kao mediju dodje isto kao i soil, nema veze ni sa mojim sistemom ;)
 

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
709
8.171
233
Ni ja nikada nisam koristio cal-mag u svojih 3-4 godine koliko uzgajam, do zadnjega puta kada je doslo do nedostatka na nekim biljkama. Naravno nisam imao cal-mag i dok sam ga nabavio vec je doslo do problema. Zato ga sada dajem preventivno da ne dodjem u problem
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Cal mag je jako lako pomjesati s nekim drugim problemima ;)
Znaci promjenio sam hrpu proizvodjaca soila,raznu rasvjetu od onih najjeftinijih koje u ono vrijeme nisu bile ni brendirane a kamo da su imale neke specifikacije,osim da su bridelux ili kako su se vec zvale pa do svih brendova gnojiva i u tome svemu sam mozda jednom imo deficit cal/mag,kako to?
U to vijeme je bilo normalno koristiti koliko se sjecam epsom sol i one sumece tablete :D
Gle,nisam protiv nicega i treba biti spreman na sve ali hocu skrenuti paznju da tamo neki Nik ili Stevo nije nista novo izmislio i ovaj forum je vjetovatno enciklopedija za vecinu njih,pogotovo kad vidim da plasira svoje proizvode ;)
U jbt ne sjecam se ovoliko pisao po forumu haha
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.015
258
Otisli mi u 3 lepe :D Ja silikon, ti calmag :)
Pa gde onda vecina gresi i sta se krije iza problema koji se tumaci kao CalMag nedostatak? Nedostatak osnovnog djubriva, tj nizak EC?
Jer se i to primeti, pojacan EC, a biljke pokazuju znak burna, a i dalje blede ?
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.015
258
Trebao bi da sednem pa da iskopam, ima par slika ovde negde vec. . .
Krajevi izgoreli i u kandzama, dok ostatak biljke ispoljava svetliju boju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Evo i ja cu o CalMag-u
Krajevi izgoreli i u kandzama, dok ostatak biljke ispoljava svetliju boju

Ovo je siguran simptom nedostatka Kalcija. Ne radi se o kandjama ,nego biljka uvija list prema gore.Kada list uvije u kandje..to je nesta drugo..najcesce visak vode.
Nedostaci Magnezija krenu od dna biljke !
Pojavi se deficit na najstarijim listovima i zato ga je tesko uociti na vrijeme,a Kalcij krece od vrha biljke i lako se uoci,ali se najcesce krivo protumaci !

Evo primjer iz jednog mog growa...pod e27..ta biljka je pokazala deficit puno ranije,ali nisam reagirao..Odnosno nisam prepoznao problem. Vidi se i na fotki lagana diskolorizacija :razvaljen::listove je uvrnula u pola sata ,taj dan:zvezda::
WhatsApp Image 2023-03-29 at 16.00.51.jpeg
Rjesava se folijarno..u principu je tada vec kasno ,kada uvije list sljedi sigurna defoliacija u par dana o_O
Sljedecih par zaljevanja je dobro davati Kalcij kroz zaljevanje,dok se problem ne povuce. Tu cak postoje pravila..koliko EC povecavati kroz sljedecih par zaljevanja.
Folijarno je kao prva pomoc i djeluje..tako se i pojavi deficit na nacin da uvije list.To je zadnja faza..naglo i kamuflirano :)Spricati treba direktno na uvijeno lisce.
Simptomi su slicni light burn-u
Zaboravio sam napisati da ph za folijar ,mora ici preko 7

Jako su vazni i Kalcij i Magnezij,ali je tesko pravilno dozirati ako nisu odvojeni i ako cemo ici u detalje :)
Sve ovisi o mediju,vodi sa kojom zaljevamo i nizu sitnica..temperaturi,pravilnom zaljevanju..to je jako vazno.
Nece Magnezij uzeti ako je non stop vlazan medij.
Nece niti uzeti Kalcij ako je previse Magnezija .....i tako,a simptomi predoziranja Magnezijem su nemoguci..skoro da ne postoje.Tako da se prakticno ,visak Magnezija manifestira blokadom Kalcija..znaci tamo trazi problem !!
Fotke sam skinuo sa neta
Nedostatak Magnezija Imagen-5.jpg


Nedostatak Kalcija Calcio-5.jpg
Ako malo bolje pogledamo fotke..shvatit cemo da na forumu najcesce imamo problem sa Kalcijem

recimo da je omjer 2 u 1 CalMag nabolja ravnoteza... 2 jedinice Kalcija i jedna Jedinica Magnezija

Slozim jedan dobar post u vezi CALMAG -a :) i Fosfora..o zloupotrebi Fosfora haha..on cesto radi probleme.Mozda bude i tema samo za te ...specijalce..
 
Poslednja izmena:
03.01.2023
7
20
3
Ekipa, što bi preporučili od gnojiva za outdoor? Supstrat će biti potH skupa sa kokosovim vlaknima i perlitom.
Po mogućnosti da gnojivo bude pristupačno cijenom a i lakoćom korištenja (ne puno bočica ili vrećica) ne bi nosio puno stvari kada idem odraditi zalijevanje.
Nekakva sporo otpuštajuća gnojiva? Za biotabs sam čitao, ali su dosta podijeljena mišljenja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo