Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav!

Ja sam do sada koristio sam Plantela list (zelena boca) za vegetaciju i Plantela za orhideje (plava boca) za cvatnju. Ne micem se od tog gnojiva jer nikad nisam imao nikakve probleme da li se radilo o outdoor-u ili indoor-u! Jednom ih zalijem vodom mjesanom s gnojivom, a jednom bez gnojiva.

Nikad nikakvi problemi, niti predoziravanja ni nista slicno!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
evo samo da potpišem gornji post,
umjesto plave plantelle uzmi crvenu... crvena je baš za cvat...

ja sam to isprobao jednom i meni je dalo čisto zadovoljavajuće rezultate
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Evo već nekih 7 dana koristim ovo gnojivo jer je jedino dostupno. Čini mi se da je to neko novo, jer nisam mogao nigdje na netu naći specifikacije o njemu... U pitanju je kao što sam i već rekao univerzalna plantela (cvat i rast)... Uslikao sam sa veoma lošom rezolucijom ali ae neš se nazire već :D
http://img510.imageshack.us/g/79992382.png/
Iako su biljčice još male, čini mi se da su počele dobijati na snazi i veličini listova.
Doziranje je isto unakrsno: jednom voda - jednom gnojivo i tak... Pa et' i od mene mali doprinos za nova gnojiva...

Btw ne znam kako će ići sve to skupa u cvjetanju, potrudit ću se da nađem neko posebno za cvjetanje, ali ako ne bude, ići ću sa ovim ;)

Pozdrav.
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Takodje imam dobra iskustva sa crvenom Plantelom, samo shto ja u cvetanju svako tretje zalivanje stavljam gnojivo, dakle daleko manje. U vegetaciji nikad ne gnojim. Terra magma ima sve shto im treba za ovu fazu:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: svemirzovenemir

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
koristio sam plantellu u mnogo navrata(u kombinaciji sa terra magmom) i ono sto jes jes dobra je,svugdje je ima pa cak bi se usudio reci da recimo hesi nije nista bolji,kod njega najvise volem supervit a ovo drugo isti-ona stvar:icon_lol:

...ali to je samo moje skromno misljenje,chuo sam da je ova dooobra al je nigdje nac:eek:hno:
http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=2122
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
fuki vidit ću ti ja za ovu plantellu vrt... ja mislim da mogu do nje!

jel trebaš ili samo misliš da je dobra?
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
plantele ija korstim zelena i crvena,veg i cvjetanje,jest da ija za veg pognojim samo zadnji tjean.....cini se doro,nema magnezi kao mikro element,sto nije frka ako imas doru zemlju...

ugl probo sam i valentin cvet i list,ima sve mikroelemente bilke su mi doro ragirale na ovo za list,al za cvjetanje mi nevalja previse dusika ima mislim da cak ima isto ko i ovaj za listanje samo je P:K drugaci.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
SiD je napisao(la):
fuki vidit ću ti ja za ovu plantellu vrt... ja mislim da mogu do nje!

jel trebaš ili samo misliš da je dobra?

mislim da je dobra,sjecam se davno da ju je slo-era hvalio negdje,nemogu da se sjetim gdje,ako se moze nabaviti svakako javi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: djonideep

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ako misliš na ovu plavu plantelu:
http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=1347
isprobaj crvenu plantelu cvet za cvjetanje
http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=2108

Ja sam dugo vremena gura list i cvet isto ko ti -jedan put gnjojivo drugi put voda,
i tako u krug, i to je lako dobavljivo gnjojivo svakome a daje skroz dobre rezultate.

ma da, na zelenu i plavu sam mislio. Ne orhideje nego pelargonije. To odlicno za vege gnojivo mi je vinulo biljku u outdoor-u 3 metara u zrak s tim da je tegla bgila pre-premala (svega 5 litara :-D ). Mislio sam da ce sve otici u *****, ali nije. Nakon toga sam koristio plantelu za cvatnju i vrhovi su mi doslovno bili po pola metra dugacki. Steta sto ju je neka zla ruka doslovno unistila! A sta ces...

Plantela je ta! :)))
 
24.08.2010
15
5
3
U Srbiji ima Floravit zeleni i crveni i ja sam bio poprilicno zadovoljan. NPK nije bas kao sto je "general hydroponic" ali super odradjuje posao a nije ni preterano skupo djubrivo tako da bih mogao da ga preporucim.
Pozdrav majstori.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: masanhed

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
ovako mene zanima kolko gnojiva da stavim (kolicina) imam npk 15 15 15.. posto mi biljka cvijeta donji listovi su postali zuti i sad kolko da stavim (šaku, dvije, tri...)?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nemoj to stavljat, to je prejako! ( ne pričam o NPK 15 15 15 kao elementima, nego o tom umjetnom gnojivu ili urei o kojoj pričaš )

kolke su ti biljke, jesu posađene u tegle ili ne u tegle... ja sam jednom stavio pola šake na biljku od 3 metra, i ništa se nije poboljšalo..
izbjegavaj ta kruta gnojiva, nije to baš dobro za ovo, kupi rađe plantellu ako već ideš sa "BILOKAKVIM GNOJIVIMA"
 

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
biljke su visoke oko 2 metra, outdoor u zemlji. ja sam to gnojivo koristi vec dva puta, prvi puta kada je biljka bila stara 2 mjeseca stavio sam pola šake, a drugi put mjesec dana kasnije oko šaku. o plantelli razmisljam vec dugo, samo mi je problem jer ne znam gdje da je nabavim.. ali ici cu danas kupiti gnojivo za cvijetanje u konzum. pa cu vidjeti rezultate. ali ovo gnojivo koje imam nije urea nego npk(so3). znam da je problem sa krutim gnojivima to što se nekontrolirano otapaju u zemlju, ali ja ne trazim od biljke previse. tek tolko da mi uspije jer mi je ovo prvi grow, a za sljedeci cu se pripremiti kako spada :)
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
Ja sam pomiješao ovčijeg suhog sa humbusom za cvijeće , a mislim počet od žene posuđivat tekuče gnjoivo 1 čep na tri litre . Sad se nas dvoje takmičimo čije će cvijeće ljepše izgledat . Još da skužim kako se slike uplodaju na forum bit će super !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zagor77