Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

reizor1990

Aktivan Član
23.04.2013
53
47
18
Hitno pomoc... Uzeo sam neko djubrivo za cvetanje razblazuje se sa vodom.. Samo nisam siguran dali odgovara. Ako moze neko da mi kaze dali ce da posluzi..
N.P.K je 5-5,2-4,2...
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
help! :p dajte negdje sam procito da su dlake/kosa dobri u uzgoju! pa me zanima kada sta i gdje! :) ako moze link ili neko dobro objasnjenje!
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
:p bude vec neko valjda nest odgovorio! i nemoj mi samo rec da to nisam ovdje procito jer to nebi bila istina! haha vidio sam negdje da dlake/kosa nest sadrze sta je dobro ali sad me zanima zast i kolko cega gdje! mozda nije tema za to ali je najblize! to sam negdje procito tu prije nekih mj dva pa me baš zanima! trazio sam ali iskreno nisam nasao! sorry!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
  • Sviđa mi se
Reactions: LakoMan

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
pa kad pogledas i zemlju za cvijece,, sadrzi dlake sad zbog cega to i mene zanima!

EDIT:eto da nesto ima i u tome! hvala prijatelju na linkovima!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Nisu ti to dlake, haha. To ti je treset, većinom kokosov ili neki drugi. To su ti zapravo one niti kao dlake što budu po stablima kokosa pa i na orahu kokosovom. Treset se dodaje u svaku kupovnu zemlju jer odlično drži vlagu.
Ja sam čuo da je odlično uzgajati sa stidnim dlakama samo :ludaci_lol:
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
a citajuci clanke nebi se slozio! ali za kokos si vjerovatno u pravu! to sam negdje procito za outdoor ali neko je napiso da bi mogli usporedit dnk sa zivotinje/covjeka iako mislim da je to glupo! :p :)
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
jel tko cuo za hesi coco? mislim da on zamjenjuje bloom u cvjetanju pa sam mislio pitat jeli on bolji od blooma i ako je jeli mogu onda s njim nastavit umjesto blooma sad kad su biljkama zadnja 3-4 tjedna.. hvala, pozz
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
LakoMan je napisao(la):
a citajuci clanke nebi se slozio! ali za kokos si vjerovatno u pravu! to sam negdje procito za outdoor ali neko je napiso da bi mogli usporedit dnk sa zivotinje/covjeka iako mislim da je to glupo! :p :)
U outdooru ljudske dlake se koriste da bi odbile divljac, tako da ne papaju drage nama svima biljcice, a dal se inace koriste kao dodatak zemlji i dal to utjece pozitivno na biljke ne znam a nisam nigdje ni naletija na taj podatak....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
kratko pitanje: isplati li se uzeti hesi bloom (za cvjetanje) ili je ok i plantella? tj, koliko je hesi 'bolji' od plantelle?
hvala i pozz

edit: pričamo o PC growu, tako da će prostor i svjetlo biti ograniočavajući faktor... isplati li se onda ulagati u gnojivo?
 
22.01.2013
24
6
3
40
Pomagajte ljudovi! Kupio sam Jungle Juice Micro i Bloom, na netu sam uspio skontat u kojim se omjerima miješa i sve ostalo ali nemogu nikako naci kako se koristi. Dali se s tim zaljeva
kao zamjena za vodu(zaljevam svaki drugi dan;ustvari kada primjetim da se lisce lagano pocne uvijati prema dolje) i u kojim kolicinama? Za prvi grow sam koristio plantela cvijet ali sam
sad naiso na ovo i bilo je dosta povoljno(80-100kn litra ovisno o kojem se radi) pa me sad zanima dali neko ovdije to koristi pa da mi pomogne s korisnim informacijama.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
fat_troll je napisao(la):
kratko pitanje: isplati li se uzeti hesi bloom (za cvjetanje) ili je ok i plantella? tj, koliko je hesi 'bolji' od plantelle?
hvala i pozz

edit: pričamo o PC growu, tako da će prostor i svjetlo biti ograniočavajući faktor... isplati li se onda ulagati u gnojivo?
Naravno da se isplati...............Koliko je hesi bolji od plantele :read: .....pa ovoliko :crash:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
opa cupa je napisao(la):
Naravno da se isplati...............Koliko je hesi bolji od plantele :read: .....pa ovoliko :crash:
ok,hvala
eh sad, sljedeće pitanje: koliko se hesi-a potroši po jednom growu? koliko mililitara po litri?
u biti pitam da li će mi biti dosta najmanja bočica od pola litra ili da uzmem onu veću od litre? (za 5L nemam love :())
hvala
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Pola litre je dosta za jedan grow..ustvari najbolje bi bilo kada bi moga uzeti cijeli start paket on ti je 300 kn i neces pogrijesiti..stvoren je za pocetnike...a ako neide tako onda bar uz bloom nekako iskemijaj F+55kn je litra i onda to ima smisla. A koliko cega u koliko vode..pise sve na ambalazi a postoji i tablica kako,koliko i kada;)...fu jbt sto sam zakomplicirao;)
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
opa cupa je napisao(la):
Pola litre je dosta za jedan grow..ustvari najbolje bi bilo kada bi moga uzeti cijeli start paket on ti je 300 kn i neces pogrijesiti..stvoren je za pocetnike...a ako neide tako onda bar uz bloom nekako iskemijaj F+55kn je litra i onda to ima smisla. A koliko cega u koliko vode..pise sve na ambalazi a postoji i tablica kako,koliko i kada;)...fu jbt sto sam zakomplicirao;)
ne ne, ništa nisi zakomplicirao, hvala ti puno
to je čar foruma, kad ti netko da provjerenu informaciju, iz vlastitog iskustva

na žalost, za start paket nemam love (moooožda od sljedećih plaća...)

kad kažeš F+ prtpostavljam da misliš na hesi fosfor +...
U svakom slučaju, hvala puno na info!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa