Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.282
358
Autoru dnevnika se dogodilo, točno ono što je kolega Beštija, objašnjavao!
Pitaj ga sada, kad ima sve (više) komponenti i zna radit sa njima!
Kod mene je Hesi u jednom boxu, AN u drugom(Iguana bloom, Piranha, Tarantula,Big bud, Nirvana, Overdrive, B-52, Carbo-load i Vodoojuice).
Kod ANa, ako sve daješ u pravo vrijeme, ima jači miris, okus i malo su deblji vrhovi. Razlika se vidi, ali em su skupi proizvodi, em moram svako zaljevanje, razmišljat što ide. U početku je to slatka muka, sada već tlaka... Ja polako prelazim na Hesi, a ostavit ču Carbo-load i Nirvanu, kao dodatak Hesiu!
Komplet Hesi me izađe duplo manje, nego AN proizvodi za korjen(Piranha, Tarantula, Vodoojuice), te tri boce su oko 1400kn,a samo Piranha valja, ali po njihovom svo trojeu kombinaciji čini čuda:)
S time, da mi fali Dr. X, Senizyme(enzimi), Hammerhead(PK) i sa time si pokriven, ali i lakši za 500ak €, ako uzimaš boce od litre!
Sad kad sve potrošim, uzmem Hesi od po 5 litri i stavim na policu. Ovako imam ambalaže, kao da imam staklenik od 100m²
16108616772897678330336987940169.jpg
Gore AN, dolje Hesi:)
Sve u svemu, oba proizvođača su odlična, ali za početak je Hesi puno lakši za radit!
Cannu bi htio probat, ali trenutno bi bilo blesavo trpat još gnojiva, jer imam ATA liniju od Atamia, koju sam dobio, a nisam još ni otvorio!
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
To jeste sve tako, činjenica je da AN puno više košta, puno nekih bočica i puno komplikovanije a nema neke dramatične razlike.
Samo primjer dodataka za korijen, te tri komponente po 1l kod AN (piranha, voodoo juice, tarantula) koštaju 180 eura a root, zyme i supervit 50-ak eura, s tim da Zyme i supervit idu cijeli grow. A treba još za vege B52 za AN grupu :)

Možda samo po neki dodatak priključiti Hesiju od AN, eventualno, ali treba učiniti growanje jednostavnijim a tu je Hesi bez premca :thumb:
 
11.12.2020
21
55
18
23
Pretrazio sam i iscitao o gnojivima dosta, gledam za hidro i soil. Izmedju ostalog vidio sam razliku i objasnjenje u vezi sa azotom za hidro i zemlju. Zanima me da li ce zemlja u toj prvoj fazi osjetiti nedostatak ako je gnojivo za hidro?
 
11.12.2020
21
55
18
23
Nedostatak azota. Sustinski, pitanje je da li se gnojivo za hidro moze koristiti za zemlju i da bude dovoljno svega? Recimo neki Hesi komplet
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

Ne razumijem ovu tablicu, ove gore brojke su tjedni?

U tablici za Big Start piše svaki drugi tjedan da ide. U uputama piše da može svako zalijevanje uz power plant.
Pa jos ima podatak o kolicini gnojiva u tjednu, a ne o broju zalijevanja.

Kako je ispravno raditi? Jel ovi proizvodi stelaju ph? Jel se uopce smije ovo koristiti u fazi vegetacije? Pretpostavljam da to nije gnojivo nego stimulatori,kako i pise.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo ja sam danas dao Big Start i Power Plant u dozama koje pisu u uputama, B.S sam dao 5ml/litru, a PP 1ml/litru.
Cudno mi je sto su jako tamne tekucine haha.

I korigira PH, meni je papir pokazao oko 8, a dok sam dodao oko 7. Danas su dobile samo 250ml, jer im je prvi i drugi dan vegetacije.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja radim sa "no name" gnojivom kao sto su Plantela,Substral,Valentin itd posto radim outdoor i trebam kolicine za grow od 6 mjeseci.Vecina tih gnjojiva ima doze kao što su 15-20 ml na 2 lit vode i cjene su im u prosjeku oko 5€/l.
-u vege fazi koristim LIST gnojiva u cvijetanju CVIJET gnojiva.
Mjesam ih i sa pivom,sodom bikarbonom i tekucim željezom.Pa tko planira radit outdoor možda želi probati ovako( primjenjivo je i u indooru samo s drugim omjerima )
-od klijanja u caši pa do presađivanja na sajt vani ne dodajem nikakvu prehranu.
cck 10 dana nakon što sam presadio biljke na sajt dodajem prvo gnojivo u propisanoj dozi sa dodatkom tekuceg željeza također u propisanoj dozi i od tada dodajem gnojivo jednom u 10 dana.
Kad su biljke vec ojacale i stare su cck 35-40 dana dodajem duplu dozu npr 300ml na 20 l vode na što dodam 2dcl piva i jušnu zlicu sode bikarbone.I tako pojacavam doze gnojiva do 500ml na 20 lit vode ...s tim da jednom mjesecno dodajem tekuce željezo u propisanoj dozi,također pivo uvjek dajem 2dcl i sodu jušnu zlicu.
Meni je taj nacin odlican koristim ga dugi niz godina pa tko želi probati može slobodno bez straha...napominjem da ja outdoor ne radim u teglama ili saksijama nego u zemlji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona and flop87

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Blejd, nesto kontam onda bi ti isplatljivije bilo da koristis neka kristalna gnojiva za out, jeftinije, dugotrajnije i učinkovitije. Tipa fitofert ili slicno. U tom slucaju ne bi ti trebala ni soda ni pivo. Mislim mozes onako u ranac ubaciti limenku pa je zveknuti na sajtu, ali u sebe ne u zemlju, mozda malo samo po podu za one na nebu i to je to :)