Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
@Bizzzo
Mislio sam na to, gdje ima samo 4 proizvoda, jer neznam kako su digli kalijum, u zadnjoj fazi, a vidim da su ga iskljucili tako sto u prelazu ide jos jednom vege.
Biobizz recimo ima veliku liniju, ali isto trazi flush. A i ne svidja mi se njihov allmix, mislim neznam ni kakva je canna bio tera plus, koju sam uzeo, ali mi se od svih najbolje pokazala canna tera profesional, pa onda su tu hessi grow i all mix.
@beštija
Ma ne planiram nista mjesati osim kompost tee-a, posto on nije gnojivo u smislu da se moze pregnojiti.

Sta mislit smijem li zamjesati jos jedno 10% kokosa i 15 % worm humusa zajedno sa substratom, uzeo bi canna cocos i plagronov worm humus.
Bat guano nebi, jer on je svakako za vege jer je 7-3-1 NPK
I onda bi samo mimo gnojiva dodavao vodu u koju bi u mrezi stavio kompst i worm humus 70:30%, i melase i sve bi to ozracio air stonom, par sati da se napravi pjena.
Koliko se inace dodaje melase na litar vode ako neko zna.
Hvala na dosadasnjim i sledecim odgovorima.
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Jedna mala recenzija, sta reci ipak je to Canna

BIOCANNA Bio Terra Plus​

CANNA Research je uspio u razvoju organski certificiranog tla supstrata koji je u suštini sa međunarodnim standardom koji se primjenjuje na organsku gajenju.
Bio Terra Plus se sastoji od 100% prirodnih supstanci i stoga se može koristiti u organskoj gajenju. Bio Terra Plus se sačinjava od visokokvalitetnih vrsta graška, kao što su .B.dem bogate hranjivim tvarima i zračnim bijelim grahom.
Osim zračne strukture bijelog graška, supstrat se također karakterizira prirodnim efektom ubijanja plijesni miješanih komada laja drveta. Bio Terra Plus je preoplodn sa certificiranim organskim sastojcima, kao što su koštani obrok, bat guano i razni elementi u tragovima izvedeni iz prirodnih izvora.

Visokokvalite sirovine​

"Čarobna formula" naše Organske Terra Plus sadrži samo certificirane, organske sastojke:

Grašak​

Grašak koji se koristi zadovoljava najstrože standarde kvaliteta i može se naći samo na nekoliko mjesta na svijetu. Od duge strukture vlakana tresat je lakši i mnogo produšniji.

Laj​

Bio Terra Plus sadrži posebnu, visokokvalitetnu laju. Ova laja sprečava rast štetnih kultura plijesni. Laj nižeg kvaliteta, jer se često nađe u jeftinijim supstratima na tržištu, često postaje nosilac štetnih patogena.

COCO​

Bio Terra Plus sadrži COCO, također tako visokog kvaliteta kao što je naš visokokvalitetivni CANNA COCO proizvod. Zbog naše posebne metode sterilizacije, jedinstvena, sunđava struktura našeg COCO-a ostaje neuhvaćena. COCO u rasponu većine naših konkurenta sterilizira se pomoću parom pod visokim pritiskom - metodom koja uništava mikrostrukturu supstrata.
Sastav materijala korištenih u Bio Terra Plusu rezultira nevjerojatno laganom lončarijom koja zavlači svoju zračno-labavu strukturu. Ovaj jedinstveni proizvod postavlja potpuno nove standarde na tržištu za keramiku.

Selbsttätiger Regulierungseffekt​

BIO TERRA PLUS je predoplodna grnčarija. Čim se ne isporuči dovoljno hranjivih tvari putem otopine hranjivih tvari, biljke apsorbuju potrebne hranjive tvari sa automatskim regulacionim efektom direktno iz supstrata – gotovo po potrebi. Kada biljke primaju sve potrebne hranjive tvari direktno iz otopine hranjivih tvari, predoplodni hranjivi elementi ostaju duže u supstratu.
Ovaj samoregulacijsko dejstvo zavisi i od određenih geografskih i klimatskih faktora: u Engleskoj, mrtvi konj reagira drugačije (vjerovatno sa sporijom oslobađanjem) nego u Španiji, gdje prevladava toplija klima. Ovaj nevjerojatan sistem samo-regulacije može se naći samo u našoj grnčari.

Jednostavno prirodno – Prirodno jednostavno​

Zbog samoregulirajućeg efekta supstrata i jedinstvenih svojstava naših certificiranih organskih đubriva, uzgojnici sada imaju priliku da uzgajaju svoje biljke na prirodan i jednostavan način.
Morate se puno potruditi i učiniti mnogo toga pogrešno da doživite lošu žetvu sa našim BIOCANNA proizvodima. Zbog jedinstvenih svojstava Bio Terra Plus, uzgajivci više ne moraju brinuti o Ph i EC vrijednostima hranjivog rješenja - topferde to sve rade sami.
 

rastadreams

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
694
7.995
233
Pozdrav
Biljke su posađene u biobizz all mix zemlju cca 30l po kaliću 17.12, plan je za 7-8 dana (6.2.)prebaciti na cvijetanje. Od gnojiva imam hesi komplet ali za cvijetanje želim koristit ovaj proizvod sa slike. Problem je jedino sto ga ne mogu nabaviti prije 20.2
E sad moje pitanje je da li da jednom zalijem sa gnojivom od hesija kad prebacim na cvjetanje ili da sipam vodu dok ne stigne biobloom
 

Prilozi

  • Screenshot_20220130_192507_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_20220130_192507_com.facebook.katana.jpg
    90,7 KB · Pregleda: 18
  • Sviđa mi se
Reactions: HARD SOLUTION
05.11.2017
94
99
18
Poz raja pocinjem novi grow autosi razmišljao sam opet royalmix zemlju jer sam miran do cvjetanja, a u cvjetanju sam razmisljao o bat guanu eh sad nemam pojma jel dovoljno samo bat guano ili mi je potrebno jos sta? Od gnoiva mi je od proslih ostalo hessi bloom complex super vit phosporus plus, plagron alga grow, alga bloom green sensatiion power roots idem sutra u nabavku zemlje pa ako neko ima neku preporuku za jos neki dodatak bio bi zahvalan
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Bat guano je sasvim dovoljan, ako nemas tendenciju da komplikujes stvari.

U njemu ima sve sto treba, i N i K, i P dovoljno za cvijetanje, i kalcijuma dovoljno da ne treba drugih preparata...

Bar meni se pokazalo kao super gnojivo, iako je ponekad yebeno za dozirati..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ŠEŠKO12

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Zajebano je ako je u prahu, i ako na pakovanju ne pise kako se dozira.
U tom slucaju dodajes pomalo, i gledas treba li joj jos.
Koristim ga godinama i ne znam ni sam koliko kad tacno treba stavit, nego odokativno vazda..

Kucaj u search bat guano, trebalo bi ti izbacit neke moje postove o tome, i koje ja koristim.. ima i u mojim dnevnicima...:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ŠEŠKO12
05.11.2017
94
99
18
Imam namjeru da ga upotrebljavam al blage veze nemam sta i kako zato pitam i informisem se ako ima iskusni uz bat guano trebal jos sta dodat daj napisi obicno uzgajam 30%sativa 50indika20% rudlers autos. gledao sam i neki all in one od Green House Powder Feeding nisam koristio nemam iskustva sa time da mi je jedno gnojivo za cvjetanje al da je sve u njemu nije problem u cjeni kolko sta kosta i zemlju uzimam da nehranim u vegetaci 6 sedmica jer uvjek nesta zeznem.
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
I ja sam pocetnik, 2 grow, ali bitno je sta zelis, ako nemas zelju eksperimentisati, i ako ti ne ide jos, @Bizzzo ti je rekao, neces pogresiti vjeruj mi, a ako hoces svega onda spremi 2000 eura na vizi, i lagano, jer ja sam do sad dao toliko samo na gnojiva, ali ja radim ispitivanje trzista i industry spy :),
sa melasom mozes praviti gnojivo, bio,
pravi kompost tee, moze se dobar grow napraviti i sa 20 eura.
 
05.11.2017
94
99
18
Mislim neide meni lose al uvjek moze bolje od 4 autosa sam dobio 400g suhe sa hesi gnoivom, sa plagronom sam dobio 370g eh sad me zanima kako ce bat guano da baci zato me zanima dali treba jos sta dodavat ili je to dovoljno
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
IMG_20220207_215430.jpg IMG_20220207_215447.jpg IMG_20220215_221531.jpg IMG_20220215_221633.jpg
img_20220215_220954-jpg.430179
IMG_20220212_184527.jpg IMG_20220203_181649.jpg IMG_20220215_222255.jpg
IMG_20220215_222527.jpg IMG_20220215_222536.jpg Ima toga jos tona, zatrpano ceka, eto malo predloga, ali najbolje internet i uci, you tube je prepun, kompostera,i tak. :)
 

Prilozi

  • IMG_20220215_220954.jpg
    IMG_20220215_220954.jpg
    253,3 KB · Pregleda: 252