Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.12.2019
31
31
13
42
Evo prijatelji da i ja dodam malo svog iskustva sto se tice hranjenja. Probao sam prvo u indoru i kad mi se pokazalo jako dobro, prešao sam u aut i od tada stalno hranim sa tim gnojivom. Radi se o gnojivu Yara Kristalon Blue Label- start, NPK 19-6-20+MgO+micro za vrijeme vegetacije, a za vrijeme cvijetanja, također gnojivo Yara Kristalon White Label -plod i cvijet, NPK 15-5-30+3MgO+micro.Što se tiče tog gnojiva ja sam prezadovoljan njime, predoziranje sa time gnojivom je vrlo rijetko, takoreči nemoguče osim ako se stavi u velikim količinama(što se sporazumijeva), čak biljke traže duplu dozu koja im toliko paše da takoreči polude.Evo malo iskustva o iskušanom gnojivu koje bi svima cijeli autoput trebalo obaviti više nego na zadovoljavajuči način, budite mi pozdravljeni.
Znam da je stara tema ali zanimao me ovaj kristalon start 19-6-20 jer vec dugo pokusavam nac 19-4-23(istoimena grupa na fb)oznaceno je kao gnojivo za orhideje I gnojivo s tim NPK koriste od pocetka do kraja.Imam kristalon plod i cvijet al koristio sam ga kratko.Morat cu probat oba na jednoj biljci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

alive

Aktivan Član
11.06.2019
115
663
93
28
Bok bok, jeli kupio netko plantellu cvet u zadnje vrijeme? Cini mi se da je potpuno drugacija nego prosle godine.
Voda postane smeđe/žuta od ove nove, dok je stara vodu bojala u bijelo..
Pricam o Cvet+alge plantelli, u smeđoj boci.
 
03.07.2015
58
25
8
42
Poštovani, nisam dugo vremena bio na forumu, ali pratim vas i imate moju podršku. Naime, vezano za kupovinu gnojiva online-uvoz, zanima me da li je itko imao problema sa carinom, s obzirom na to da su određena gnojiva isključivo namijenjena za uzgoj kanabisa, npr. Advanced Nutrients, BioBizz, Hesi i sl.
Unaprijed zahvaljujemo!
 
03.07.2015
58
25
8
42
U Zakonu o mineralnim gnojivima BiH piše, da se uvozom mogu baviti samo registrirani distributeri, a registracija se vrši na temelju rješenja nadležnog ministarstva. Tko pokuša uvesti i staviti u promet gnojivo (za fizičke osobe), a da za to nema odobrenje, kaznit će se novčanom kaznom od 1000km do 2000km.
Po zakonu u BiH, ispada da je to prekršaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
I staviti u promet je kvaka. Ako ćeš uvesti i prodati onda se to zove šverc i dalje. Ako želiš, imam broj telefona Carinske Ispostave Brčko gdje sam zvao za informacije vezane za federaciju.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ovisno o tipu sadnje moraš uzet i bazno gnojivo. Prije je to bilo micro-grow-bloom što je meni šljakalo ok i bez svih tih dodataka, ne znam dal se to više proizvodi, a sada ti je sensi grow i sensi bloom koje imaš različite za zemlju i *********** i coco te iguana za organic. Postoji još i premium paleta connoisseur. Nešto od tih ti treba kao baza.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Na ovo ti treba baza . Bilo bi idealno,po meni najbolje organsko flaširano gnojivo, jedino jednokomponentno gnojivo i po meni najbolje od Advanced nutriensea. Iguana grow i bloom....kad gledam stare dnevnike sa njom,biljke su mi bile zelene,zdrave do kraja. Grane deblje i sl. Uz to,grow se daje do 3.tjedna cvata,onda tek ide bloom!
Jedan kolega ju koristi u outdooru i koliko god bila skupa(pogotovo za out),ne želi drugo gnojivo!
Ako ti je preskupo,idi na Sensi grow i bloom, uglavnom treba ti baza!

Ova 4 proizvoda u kutiji su ti za cvat, pretpostavljam da znaš kako ih koristiti....po meni,ovaj Kushi kush ti je običan PK(1-3-8),tako da ga nisam probao.
Bud candy se razlikuje od Carboloada,tako da ima magnezija,a Carboload du samo šečeri i ugljikohidrati. Carboload ili Bud candy rađe daj svako zaljevanje pola doze,ako uzmeš organsku bazu. Sad ima više tablica,sve su ok!
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-21-17-37-47-994_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-03-21-17-37-47-994_com.android.chrome.jpg
    111,7 KB · Pregleda: 12

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Listam malo po forumu i cesto naletim na rijec"mineralna"gnojiva..
Cini mi se da dobar dio foruma ne zna da postoje i mineralno organska gnojiva.
Ne postoje samo prirodna i mineralna !!

Tri su kategorije !!

Prirodna gnojiva
Mineralna gnojiva
Mineralno -organska

Vazno je to znati, growamo!...ali i nije :) Ali eto ..kada opet udjemo u raspravu....niti je mineralno organsko..niti je kemija mineralno !!
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Pokusavam shvatiti zasto me pitas za umjetna.....:razvaljen::

Ispravio sam se gore..ne umjetna nego mineralno organska...
Hesi je jednim djelom u toj kategoriji...
U principu to je nova kategorija...spoj dvije tehnologije..mineralno sa razlicitom koncentracijom svega i svacega i organske komponente koja to oplemenjuje.

edit
svega i svacega ruzno zvuci..mislio sam na makro i mikroelemente
 
Poslednja izmena:

imam lud da sam papir

Aktivan Član
08.01.2023
87
656
83
39
A šta je kushie Kush nego baza sa njom ću ići strawberry kush, a za ostale ova baza, IMG_20230116_204126.jpg I naravno ovo je samo za malu stimulaciju ,na žalost još nisam našao cjeli organics program jer je još nov, jedino što sam našao vudu đus plus ,koji je samo za komercijalne proizvodjače IMG_20230310_120123.jpg
@0Marac0
Zato i pitam, :) vidiš to mi je propustilo.
@Bizzzo
Kakvi sad pesticidi u tri lijepe, vidio sam da ima i organics candy.
@sone1
Uzeću iguanu bloom organics, svakako sam mislio još uzeti mother of earth, i big bud organics ako nadjem u suštini sve što imaju ,imam već ful bio tabs ,i canna bio , , ali vidiš kako mi je promaklo da je kuši kuš PK , sreća pa sam pitao.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo