Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mislim da nema brige. Salicilna kiselina je zapravo hormon rasta. Ovdje je riječ samo o ne poštivanju zakonskih regulativa od FDA. Pošto nije bilo navedeno na etiketi, a i reklamiran je samo kao dodatak ugljikohidrata a ne i kao hormon rasta, agencija je morala reagirat. Jednako se desilo sa hrpom drugih proizvoda koji također imaju istu stvar u sastavu. A vidimo da se bud candy i dalje proizvodi i prodaje tako da je stvar sa zakonom očito riješena tj. čak mislim da u bud candy toga više nema al ima u bud factor x. Također i sam odjel za agronomiju iz Oregona je potvrdio da nije stvar u štetnosti iako salicilna kiselina je PGR (plant growth regulator) koje se obično stavlja u isti koš sa pesticidima, već čisto o labeliliranju proizvoda. Uglavnom taj PGR nije na listi zabranjenih, ali se kao i svaki PGR regulira jednako kao pesticidi pa pri registraciji proizvoda mora biti naveden.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nigdje ne piše da je zabranjen. Dapače, koristi se na masu mjesta. Problem je sto ga ne navode na etiketi. Meni dovoljno da ne koristim proizvod uopće vise. Pogotovo jer postoji adekvatna zamjena.
 

imam lud da sam papir

Aktivan Član
08.01.2023
87
658
83
39
@Bizzzo
Daj nam, tako par korisnih tema ,da držimo ,vidiš meni je to promaklo, još sam uzeo 500ml, nema veze valjace za cvijeće ,pratim ja sve mreže ,a ovo je stara skola :) :rasta:
Još malo početi svoj kompost praviti sa glistama , staviti ih u podrum , dve kištre , jedna za vege ,druga za Bloom, ovo je samo podloga ,jer tek je treći grow hoću da se kalibriram prvo.
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
585
3.173
203
Zamisljeno je kao baza, koristio sam isto tu kombinaciju , hranio od pocetka do kraja sa svime zajedno.
Kao dodatak Grow,Bloom,TopMax imao sam jos CalMag.
Da ti napomenem da je ta kombinacija zamisljena za indoor, dok za outdoor uz TopMax i Bloom dodaje se FishMix ,a izbacuje se Grow, tako proizvodac navodi kao najbolju soluciju.
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pozdrav, imam bio gnojivo, tj stimulator za korijen. Cijelu zimu drzim u podrumu na hladnome, uredno zatvoreno, otvorio prije par dana i smrdi mi na ustajalu vodu.

Jel moguce da se bio gnojivo pokvari? Staro je ravno 7 mjeseci kako sam kupio.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Sva moja gnojiva su na bio bazi, i imaju taj cudan miris, no ovaj bas zaudara na pokvarenu vodu, a zadnji put nije. Budem pripazio, ali nekako bi najradije narucio novo da ne unistim sta od zelenila. :)
 

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
707
8.142
233
Imam jedno pitanje, vidim da je bitno kojim redosljedom se gnojiva i ostali dodatci sipaju u vodu tokom pripreme vode za zaljevanje.
Mene zanima zanima koji bi redosljed bio kod bio biz gnojiva hvala unaprijed
 

Prilozi

  • IMG_20230327_230635.jpg
    IMG_20230327_230635.jpg
    276,9 KB · Pregleda: 24
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
585
3.173
203
Pogledaj ovaj video, nadam se da ce biti od pomoci. Objasnjava koje gnojivo u kojem stadiju razvoja biljke se koristi te cemu konkretno sluzi biljci, sastav i djelovanje.
 
Poslednja izmena:

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
707
8.142
233
Super video, lijepo objašnjeno čemu sta sluzi
Ali moje pitanje je bilo kojim redosljedom dodavati gnojivo u vodu kada se koristi vise proizvoda u isto vrijeme, to Nije rečeno na videu.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.326
9.853
256
@rastadreams mislim da nije bitno u odnosu na tzv mineralna đubriva, zato što je organic, je l'
Nigde nisam naišao na taj info, ali ja kad koristim BioBizz idem standard logikom kao i za mineralna - prvo NPK (Grow, Fish mix, Bloom), pa suplementi
Pojma nemam ima li to smisla al' bilje se ne buni mnogo :)
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.326
9.853
256
Silikon prvi, ako se koristi, i to da odstoji jedno pola sata i da se dobro izmeša, zatim Cal-Mag, isto dobro da se promeša
I bakterije i mikroorganizmi na kraju, posle NPK da ih ne šokiraju soli ako se dodaju preko njih
Ja znam za ta 'pravila', uslovno rečeno ali opet mislim da kod BioBizz nije bitno, organic su :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ne treba nagadjati već pročitati. U ovoj tablici apsolutno sve piše. Kada početi, sa čim, koliko, koji ph, kada cal mag, mogu se miješati koji qrac sada treba paziti i na rasporede :)
Smuckas sta imaš i zalijes.
biobizz-all-mix-feeding-schedule-2020.jpg