Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ekipa, što bi preporučili od gnojiva za outdoor? Supstrat će biti potH skupa sa kokosovim vlaknima i perlitom.
Po mogućnosti da gnojivo bude pristupačno cijenom a i lakoćom korištenja (ne puno bočica ili vrećica) ne bi nosio puno stvari kada idem odraditi zalijevanje.
Nekakva sporo otpuštajuća gnojiva? Za biotabs sam čitao, ali su dosta podijeljena mišljenja.
Za out..Plantela mama.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
sad su u smedjim bocama sve :D vec 2-3 godine
super je plantella al je isto postalo skupo za outdoor.
ima yara kristalon i ferticare granulatno... pa ispadne puno jeftinije. pol kile su pakiranja.

nista biotabs za out. tj nista od ovih dedicated gnojiva nema smisla u outu jer bi bilo skupo za poludit.
od sporootpustajucih a da je za out... konjski shit u briketima/peletima je super
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Iskopirati ću procitano, tako mi je lakše.
Trebate li dodatak "Cal-Mag"?

Samo zato što vidite povezane nedostatke NE ZNAČI da vam je nužno potreban dodatak Cal-Mag za vaše biljke kanabisa.

Osim što su u središtu mnogih problema s biljkama, nedostaci kalcija i magnezija također su neki od problema koje uzgajivači kanabisa u zatvorenom prostoru najčešće krivo dijagnosticiraju . Vidio sam uzgajivače kako propisuju Cal-Mag za gotovo sve, od sporog rasta do nedostatka dušika.

Cal-Mag je potreban samo u određenim situacijama i nema razloga za dodavanje dodatnog Cal-Maga ako zapravo ne pokušavate nešto popraviti. Ovo nije "dodatak" koji će ubrzati rast vaših biljaka. Koristan je samo u sprječavanju nedostatka hranjivih tvari. Uz to, mnogi uzgajivači kanabisa uključuju Cal-Mag u svaki uzgoj i to ne uzrokuje probleme.
Ove stvari mogu izazvati ono što se čini kao nedostatak Cal-Maga – riješite problem i mnogi nedostaci će nestati…

  • PH je previsok ili nizak
  • Pretjerano zalijevanje i nedovoljno zalijevanje
  • Visoka vlažnost zraka
  • Neujednačene razine vlage u tlu ili mediju za uzgoj
  • Previsoke razine NPK hranjivih tvari
Sve što negativno utječe na sposobnost hranjivih tvari da putuju kroz biljku može izazvati nedostatke vezane uz Cal-Mag, čak i kada se minerali zapravo nalaze blizu korijena.

Zato je važno održavati ispravnu razinu vlažnosti i izbjegavati da neki dijelovi medija za uzgoj budu vlažniji od drugih (najbolji rezultati postižu se ako svi dijelovi medija za uzgoj budu jednako mokri).
Što je još važnije, kada se suočite s nedostatkom, provjerite pH razinu svoje korijenske zone. Iznenađujući broj problema s pH pogrešno se dijagnosticira i na kraju bespotrebno košta uzgajivače. Ovi grafikoni će vam reći koji je raspon potreban za unos svake hranjive tvari: tla i vode

Pazite da ne pretjerate s hranjenjem biljaka kako biste spriječili nedostatke. Kada su biljke bombardirane previsokim razinama hranjivih tvari, to može uzrokovati nekoliko čudnih problema s lišćem, s očitim znakovima nedostatka kalcija, magnezija i željeza koji se obično pojavljuju.

Ali ponekad ćete primijetiti nedostatke Cal-Maga čak i kada riješite sve gore navedene probleme. Postoji nekoliko situacija u kojima dodatak Cal-Mag postaje neophodan za zdrav rast kanabisa.
  • Dodajte dodatni Cal-Mag kada...
  • Uzgoj u kokosovom vlaknu (kokosov vlakna ima tendenciju blokiranja kalcija za kanabis, stoga treba osigurati dodatni Cal-Mag tijekom najmanje prva dva tjedna rasta kanabisa, a moguće i tijekom cijelog uzgoja)
  • Korištenje RO vode (voda reverzne osmoze potpuno je čista i ne sadrži dodatni kalcij, magnezij ili željezo)
  • Korištenje "meke" ili jako pročišćene vode
  • Nedostaci Cal-Mag-a i dalje se pojavljuju čak i nakon uzimanja u obzir svih gore navedenih okidača iz okoliša
Najbitnije od svega je ne paničariti, ali... kako ne paničariti :D
U jednom drugom opisu što sam čitao, da ga ne kopiram, napisali su...
Simptomi vezani za Cal-Mag se manifestiraju prvo kao sitne smedje točkice na velikim fan listovima, koje se ubrzo sire po cijeloj biljci.
Ako na vrijeme prepoznas nedostatak, bude to ok na kraju.
IMG_20230301_160521.jpg biljke izgledaju zdrave, mada iskusno oko bi odmah reklo... malo su ti tamni listovi! IMG_20230302_175157.jpg :) i evo ga.Skolski primjer pocetka problema vezanih za Cal-Mag. Točke stare tjedan dana.
Najgore od svega je ne prepoznati simpotom :djede:
IMG_20230328_172843.jpg
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Uzeo sam ovo za vege fazu, nadam se da ova automtska getriba za PH u gnojivu radi dobro.

Trenutno su stare 3 tjedna, 2ml/litru za pocetak.

ADVANCED NUTRIENTS – pH Perfect Sensi Grow A+B 500ml
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Crvene peteljke listova ne bi trebale biti zabrinjavajuće. Vidio sam ih na dosta mjesta. Pripisao bi ih možda led rasvjeti.
Mada ima više uzročnika za crvene peteljke. Kod nekih je i genetika takva.
Nije nešto sto bi me zabrinjavako. List priča priču.
Ako sumnjas da je došlo do nekog zaključavanja nutrijenata, dodaj Cal-Mag i prati.
Nebi im trebalo naškoditi.
Evo ti jedan tekst o crvenim peteljkama.
 
25.03.2023
42
66
18
Pozdrav drustvo... Hesi Super Vit se dodaje 1kap na 5l vode... a meni za pocetak treba 1-2l... kako to da doziram?Da li da stavim 1 kap na 2l ili mogu i napraviti u 5l pa ostatak ostaviti negde na tamnom za sledece zalivanje?
 
16.02.2020
24
117
28
IMG_20230405_201915.jpg
Pozdrav, trebao bi savjet neku stručnu pomoć hehe
Biljka je u cvjetanju već dvije sedmice, u vegi je dobijala plantella list, a u cvatu plantella cvet medjutim nabavio sam još atami bloombastic, plagron terra grow i alga bloom tu su i bakterije, na žalost ne mogu da nabavim plantella vit i vrt...
Kako bi mogao koje gnojivo da miješam da li može zajedno Terra grow, plantella list i atami bloombastic? Il' da raspodjelom to na Terra grow i list, a odvojeno u idućem zalijevanje atami bloombastic? :)