Gnojivo od koprive - izrada i namjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Možeš malo opisati šta, kako i zašto? Nije temu dovoljno otvoriti s jednim video prilogom bez riječi. Možda netko nema dovoljno internet prometa da pogleda video ako me shvačaš.
Hvala.
 
02.07.2009
103
174
43
Evo da podelim svoje iskustvo s koprivom ove godine.
Na meru koprive stavljao sam 10 puta više vode, sve to u kantu od jupola i poklopio rešetkom. Za prvu turu trebalo je oko 15ak dana da prestane da peni i da se listovi lepo razlože. Mešanje svaki dan. Druga tura bila gotova za nedelju dana (toplije vreme + dodao malo iz prve ture).
To što sam dobio sam opet u razmeri 1:10 razblaživao vodom i zalivao tek rasađene bilje - na tome su bile ceo maj. Rezultat je odličan - brzi rast, lepa tamna boja listova, ma super je ispalo.
Ovo đubrivo je pre svega azotno, znači odlično za start. Pri tome ima i gvožđa.
Sada sam u ostatak od druge ture pobacao osušene kore od banane - kalijum. Pa kad i to malo satruli zalivaću i sa tim.
Inače sama tečnost smrdi užasno, kao govno pa još gore.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Isjeckaš koru od banane, i staviš oko biljaka uz stabljiku, preko toga zaljevaj i pustiš je da se razgradi, na taj način će najbolje apsorbirati kalij iz nje ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pa nebih rekao baš da su takve stvari pametne, em što možeš navući kojekakve insekte, em što je banana sama po sebi podložna gljivičnim oboljenjima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peksy
04.06.2016
96
68
18
42
Kad je najbolje poceti gnojit?moje su stare 18 dana,kad je najbolje vrijeme?jel dovoljno gnojit samo s tim pripravkom od kopriva il treba jos nesto? I da,kolko cesto se s tim gnoji?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Sve ovisi u kakvoj ti je zemlji curica,ako je u kvalitetnoj,onda nakon 25-30 dana... a ako ti biljka pocne pokazivat glad,to jes donji listovo pocnu lagano zutit,onda mos pocet... a gnojis sa svakim drugim zalivanjem ili posmatras curu,pa vidis kako joj godi i da li joj je dovoljno samo gnojivo od koprive...
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Evo da podelim svoje iskustvo s koprivom ove godine.
Na meru koprive stavljao sam 10 puta više vode, sve to u kantu od jupola i poklopio rešetkom. Za prvu turu trebalo je oko 15ak dana da prestane da peni i da se listovi lepo razlože. Mešanje svaki dan. .

Koliko je bitno mesanje svaki dan, zivim u zgradi pa ne mogu ovde to da odradim ako toliko smrdi, mogu samo u selu ali tamo mogu da odem jednom nedeljno najvise ?