GOJI bobice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Neigra ti njemu baš saksija ulogu na veličinu. Jedino se neće mnogo granati i biti će manje rodan i sitnijih bobica. Kod njega ti je stvar da što više sunca i što više prostora za korijen ima to je bolji rod i krupniji plod. Nije ti to bilje za saksiju, tako da svakako bolje ti ga je presadit van ako želiš zobati neukusne plodove pune vitamina. Što jes jes baš je okus ono fuj, ali da se pojest 10-tak bobica svaki dan pa ćemo da živimo bar do 100 godina :D.
 

chaktus

Aktivan Član
16.12.2015
120
290
63
54
Random posijane sjemenke od prošle godine (bobica)
niču ko' lude
WP_20160609_16_33_01_Pro.jpg

WP_20150927_002.jpg
 
11.10.2016
1
0
1
35
Pozdrav svim clanovima foruma, posebno ljubiteljima gojia.
Imam problem i pokusavam da spasim 8 stabljika gojia koje su iz ne znam kojeg razloga jednostavno propale. Stabljikama je ovo 3. godina, super su se primile, bilo je nesto i plodova proslo ljeto i onda ove godine, da li zbog niskih temperatura -30 i ljetos je islo do +40, skoro su se sve osusile. Zemlja je ilovicasta, pa sam pomijesala pepeo, kompost i ljuske od jaja, prihranjivala ih folijarno sa bio enzimom i uspjela sam spasiti 8 od 10 stabala. Pocele su se oporavljati, neke su i procvjetale ali ploda naravno nije bilo. Na proljece sam ih orezala u obliku cilindra i sad se plasim da to nije uzrokovalo ovaj "pomor". Uzgajam ih na rancu van grada i mogu ih zaljevati samo preko vikenda. Na forumu sam procitala da vole piljevinu i pijesak pa sad ne znam smijem li to dodati da ne bi sta zeznula jer su mi se od ove kombinacije bas fino pocele oporavljati. Inace su na suncanom mjestu., bas su zasadjene sa velikom ljubavi i bas sam im se radovala. Ako ima neko bilo kakav savjet zaista bih mu bila zahvalna.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a sto ti bitno, jel razmisljas o polinaciji ili medu. nisam nesto obracao paznju al mislim da tu nema problema, outdoor biljka, ako ima pcela svratice. u periodu kad su aktivne nece preskociti ako nalete :)
 

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Ma mislim par kosnica uzeti i stacionarno pomalo pcelarit. Pa kombiniram o biljkama kojima bi pasu malo poboljsao. Al u svakom slucaju ce koji grm uletiti
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ima cool biljaka za oplemenit med. Meni su isle na goji al ne nesto da su poludile. Lavanda je definitivno bila najbolja livadna biljka. Prepuna pcela je bila. Imao sam kosnice do prosle godine. Ako si stacionaran onda ces morat ovisit o nekoj sumi ako imas u krugu par km. bagrem, kesten.... i kad je livada onda mos sve i svasta posadit okolo, svratit ce one :)
edit (kontinentalni dio hrv.)
 
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja sam prošle godine 3 sadnice kupio, licijum barbarum, tako nekako se zvala ta sorta, i nisu se primile nikako, ove godine sam sjeme naručio, proklijalo je, pa ću ih presadit na terasu za 1 mjesec u veće potove u super soil kakav premixan sa bakterijama i uz to, ovo koristit

Jeli neko mozda obratio paznju jel pcele posjecuju cvjetove i koliko? I kada?

Posjećuju, u mene stric ima repko 150 košnica, i često vodi po 40-50 košnica na različite paše, i prošle godine je ciljano išao na maline i goji kod jednog kultivatora tih biljaka tamo negdje u brdima (Bih, gomila, usk).. Nažalost neam slike, nit meda, vidjet ću kod njega da poslika taj med, uglavnom "crvenkaste" je boje, (nije od cikle)... inače ukus je isto scena dobar
P.S
Inace se on najvise fokusira na proizvodnju propolisa il kak se zove...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: masan head

masan head

Aktivan Član
27.03.2012
771
15.851
333
@Stipe smijem li pitati zasto vise ne pcelaris? ja i supruga smo pocetnici pcelari sad je cetvrta godina,od 6 kosnica prezimile 3, a ta treca je imala i nozemozu. temperatura je bila do -25 ove zime... al idemo dalje i ovo ljeto planiramo imati 10 kosnica! i ljudi vjerujte pcela nece promasiti niti jedan cvijet!
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Danas sam provjerio imali korijena na klonovima.U pijesku je bar 4(oko 6 u prosijeku) nodija ali jos nema korijena ni u tragovima.Cak su iz nodija u pijesku pocele rasti grane.Ovo mi je prvi put da radim klonove na ovaj nacin pa nemam puno znanja o tempu razvitka biljaka.Inace grane koje su potjerale su skoro 10cm duzine.
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Svi grmovi se suse ne bitno jesu li u zemlji ili u teglama u supstratu..U 5 godina koliko ih imam dobrih 25 komada (klonovi od 2 razlicite mame) nisam ubrao kakvih 150 grama ploda.U proljece sam napravio jos 50tak klonova koji su isto zuti.Sve cu vaditi van i baciti.Ili ide aronija ili haskap umjesto gojia.Inace se zutilo javilo prije 3 tjedna.
IMAG0704.jpg
 
29.07.2018
1
0
1
29
Svi grmovi se suse ne bitno jesu li u zemlji ili u teglama u supstratu..U 5 godina koliko ih imam dobrih 25 komada (klonovi od 2 razlicite mame) nisam ubrao kakvih 150 grama ploda.U proljece sam napravio jos 50tak klonova koji su isto zuti.Sve cu vaditi van i baciti.Ili ide aronija ili haskap umjesto gojia.Inace se zutilo javilo prije 3 tjedna.
Pogledajte prilog 218617

Da li se zna kakvo je ovo zutilo? Kod mene se javilo na 2 grane. Sad pre par dana isteralo nove, potpuno zdrave grane.
Kupljena je sadnica, ovo je prva godina. Cveta, ima plodove ali ih odbaci posle nekog vremena :(
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Zadnji moj post o Goji je bio iz polovice 2018.Od tad je sa svih biljaka otpalo lisce i vise se nije pojavljivalo sljedecih godina.Mislio sam zamjeniti sa drugim biljkama ali nisam znao s cime pa sam ih ostavio u zemlji.Onda sam ih zaboravio sljedecih 3 godine :D i da bi jucer vidio da dva gojija tjeraju lisce.Nakon dobrih tri godine bez i jednog lista.
Tko je tu lud? IMG_20220327_182152.jpg