Golublji izmet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj


za outdor: je bez sumnje bolji organic. mozda se ne dobije kvantitativno vise, ali kvaliteta je sigurno puno bolja.
za indor:vrijedi isto kao za outdor, ali osim higijenskih(smrad), postoje i prakticni razlozi zasto nije preporucljivo koristiti bilo koji izmet i urin za prihranu. naravno ukoliko se uzgaja u prostorijama di obitavaju ljudi. ako je spajza ili podrum u pitanju onda nije problem.
svi moguci nametnici ostavljaju svoje potomstvo u tom "govnu".
pri idealnim uvjetima za uzgoj biljke i ti nametnici se pocinju izlijegati i normalno napadnu prvo zelenilo koje im je dostupno(ode biljka).
i onda udri sa otrovima? ili ....
mozda ubaciti u box vezicu osusenih cvjetova lavande? ako tjera moljce mozda je efikasno i za ostale insekte.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Ja mislim da nije pocela prepirka organsko il ne,nego da je rizik koristit kakicu od divljih ptica koje jedu ko zna sta.ja osobno bi volio probat organsko,ali nikako izmet.jer ja npr(i ko zna kolko ljudi jos)nebi mogao nabavljat od zdravih ptica izmet jer nemam od kud.
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
ko moze nek nabavi kozjih brabonjaka, potopi ih u vodi u nekoj npr carapi, ubaci malo melase da nahranis bakterije,
nek odstoji dan dva, i tom vodom zalijevaj,
kad vidis kako biljke to vole, odmah postanes fan organike :cow_yellow:
ali ne kozju kakicu direkt u zemlju jer je prejaka, moze izgorit korijen.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
cervantes u svom dvdu namace platnenu vrecu sa izmetom od ljame i ovce.kaze da je to dobro za vegetaciju.a za cvjetanje od ljame i sismisa.to se namace par dana u vodi i to cirkulira kroz pumpu da bude dobro zmjesano.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
znate sta...citam ove rasprave i sve si nesto mislim da se zatvorim u kucu sa brdom hrane i vode...uzgajam biljcice i lagano gnojim...kad mi dodje jel'te ;-)
 
18.08.2012
11
2
0
38
golubje djubrivo je nesto najbolje sto sam u zivotu dao biljkama:)
preporucujem dva puta u vegetaciji i dva puta u cvetanju..sa razmacima izmedju zalivanja od dve nedelje,prica se odnosi na out!
sto se tice in-a,nema razloga da bude lose,100%.. Pokusao sam u prosloj turi,a i u ovoj cu. ispere se standardno i skroz opusteno iz biljke posle dva-tri zalivanja cistom..
Ja ga doziram tako sto koristim dva prsta(po sirini naravno:))u koju god ambalazu da ga sipam,a ostatak balona(od 5l najcesce)napunim cistom vodom. Nema niko nista da se zezne i upropasti,sve se lepo vidi u boji kad odlezi par dana i prokuva. niiiiiiiikako crnom bojom zalivati biljke. Znaci posle par dana ako je crno dodavajte vode dok ne postane braon,blaaago providno,to je po meni idealno i bez rizika da cete zapaliti sve sto imate,(a golubije djubrivo to moze vrlo lako). p.s.dok vam stoji tih par dana u balonu obavezno popustite zatvarac na balonu,da ne bude BUM kada odvrnete,kao drugaru pre koju godinu,ha ha covece nikada necu zaboraviti taj smrad,strasno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
očito nitko od vas nije čitao kako se od golubljeg izmeta lako može otegnuti papke pošto on često sadrži u sebi svu silu virusa i bakterija (golubi su leteći štakori, zapamtite to), osim ako imate domaće golube koji su stalno zatvoreni...
 
18.08.2012
11
2
0
38
Pappi je napisao(la):
ja ove sezone za cvetanje koristim golublji..videcu kako ce da ispadne..za sad je dobro.
druze sa tim nema greske..samo pazi na boju:)! marihuana ce ti biti kao nikada do sada(bice i vise i bolje),golub je moj omiljeni leteci ubica,koji daje mnogo dobro djubrivo.
 
05.03.2012
19
12
0
32
nemam nikakvog kontakta nisacim sto moze da ima razlicitu boju xD
nabacao sam govana po povrsini zemlje i kad zalivam,po malo se razredi i udje u zemlju..po nekoj mojoj logici :)
iskreno se nadam da su male sanse da se predjubri/pregnoji ovom metodom,al nije iskljuceno..a lepo napreduju..sve 5 :D

priroda je cudo :)
 
05.09.2012
8
1
0
44
koliko ja znam..pticiji shit je jedno od najboljih prirodnih tj organskih djubriva..imam tih govana na dzakove po tavanu,mada za uzgoj ih nikad nisam koristio..svi mi kazu da su previse jaka!! prosle godine sam tretirao sajt sa pilecim izmetom..prezimilo je,dalo lepe rezultate..ali kad vec pocene vegetacija,cepam klasicno stajsko..od konja i bikova..prednost zivota na selu :p nemam hrabrosti da bacim na devojcice golublje..ne mislim na viruse i bla-bla..taj golublji izmet stoji godinama,dodje mi kao neka izolacija na tavanu,jedne godine smo skidali na dzakove sa tavana bacali po travnjaku,basti,ispred kuce..divlja vegtetacija od toga..samo operzno sa dozom..
 
18.08.2012
11
2
0
38
zver1979 je napisao(la):
koliko ja znam..pticiji shit je jedno od najboljih prirodnih tj organskih djubriva..imam tih govana na dzakove po tavanu,mada za uzgoj ih nikad nisam koristio..svi mi kazu da su previse jaka!! prosle godine sam tretirao sajt sa pilecim izmetom..prezimilo je,dalo lepe rezultate..ali kad vec pocene vegetacija,cepam klasicno stajsko..od konja i bikova..prednost zivota na selu :p nemam hrabrosti da bacim na devojcice golublje..ne mislim na viruse i bla-bla..taj golublji izmet stoji godinama,dodje mi kao neka izolacija na tavanu,jedne godine smo skidali na dzakove sa tavana bacali po travnjaku,basti,ispred kuce..divlja vegtetacija od toga..samo operzno sa dozom..
druze ti imas blago na tavanu:)!
 
18.08.2012
11
2
0
38
Pappi je napisao(la):
nemam nikakvog kontakta nisacim sto moze da ima razlicitu boju xD
nabacao sam govana po povrsini zemlje i kad zalivam,po malo se razredi i udje u zemlju..po nekoj mojoj logici :)
iskreno se nadam da su male sanse da se predjubri/pregnoji ovom metodom,al nije iskljuceno..a lepo napreduju..sve 5 :D

priroda je cudo :)
slazem se,tako sigurno neces zeznuti stvar. dogodine probaj onako kako sam predlozio i neces se zeznuti,a koren uzme puno vise.. jos kada bi samleo izmet,nebi moralo da kuva par dana nego bi se usaftalo za dan:). pozz
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Od šišmiša je najbolje, možete ga nakupiti po nekim spiljama ili grobljima. Ja sam iz hercegovine dovukao punu vreću prošle godine, tamo šišmiša ko u priči, a stvarno odlično gnoji. nebi to ni znao da nisam pročitao na jednom stranom forumu.
 
18.08.2012
11
2
0
38
da,cuo sam za sismisa. kazu da je i od goluba dosta jaci.. mogu da zamislim kako radi i koliko se dozira,bolesno.
mada,zab.sam da sam na forumu i da mogu da pitam sve sto me interesuje:).
pa kako ga dajes..? tecno ili..? koliko cesto.. .
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
U vegetaciji sam svega 1 zagnojio sa njime, nikako razvodnjavanje, samo nabacam oko stabljike i zalijem dok ga ima na površini i otprilike nakon 3 naredna zaljevanja prođe u zemlju i onda opet tako. Čista majka priroda i nikakvo kemijanje. Biljka ima finu tamno zelenu boju što znači da puca od zdravlja i vjerovatno joj paše. Još da vrijeme posluži i bit će do jaja :)
 

mavijan16

Banned
Banovan
09.05.2013
13
5
0
hazeboy je napisao(la):
Evo meni je frend rekao da je negdje u njemackoj ili nizozemskoj covjek strugao golublji izmet i s tim hranio biljke te da su njegovi potrosaci koristenjem te trave dobili neku emboliju pluca odnosno sad im je kapacitet 15 posto.na kraju se ustanovilo da su ti golubovi imali neke bolesti jer su testirali izmet.sad ja cu ga pitat di je to nasao (ak mi ne baca krafne) pa cu stavit tu.sad kolko ima istine u tome jer ja nisam vidio taj clanak.
@slo-era,rekao si da ti biljke sa organskim gnojivima imaju bolji okus.a kakav je urod,potencija?jel kak bi se reklo,jaca trava,urod,kvaliteta?jer ja bi presao na organska a ne zelim izgubit na nicemu.
to je cista laz