Golublji izmet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.07.2015
4
3
3
53
Danas sam pricao sa jednim uzgajacem ruza...
koji mi je rekao da ruze zahtevaju isto toliko nege kao i nama draga biljka kad se uzgaja u indor okruzenju...

On za djubrenje-prehranu koristi iskljucivo GOLUBIJI IZMET... kaze da je to savrseno djubrivo i da se lako moze naci kod negog GOLUBARA???

Da li je to moguce?? Tj da li funkcionise to u praski sa nama dragom biljkom??
GNOJIO SAM PROSLJE GODINE GOLUBLJIM I KOKOSJIM DJUBRIVOM PRVO POPARIO SA VRELOM VODOM OSTAVIO 48H.I DOBIO BILJOJEDE PREKO 3,METRA A UROD JE BIO DA SU SE GRANE LOMILE TAKO DA I DO DANA DANJASNJEG KORISTIM SAMO TO EVO SAD IMAM 8,KOM.I STRAVA SU MORAM IM GRANJE PODUPIRATI JER SU NA ZEMLJI GARANTUJEM TI TERAJ TO AL NIKAKO SAMO DJUBRITI NEGO POPARITI VRELOM VODOM ODSTOJI PA P...I.I VIDECES INACE SAM DIP.AGROTEHNICAR..SRETNO

i opet smo tu na mojim rjecima :

ako netko zna kako upotrebljavati izmet kako gnojivo tj. tocno koliko i kada ,

zasto ne ? ? :))

ali cisto sumnjem da se netko time pozabavio da bi dao tocne instrukcije kao sto

to daju firme kemijskih i bio gnojiva .

pozz
Jasam proslje god.stavljao golub.i kokosji gjubrivo i imo sam biljojede preko,3metara a urod je bio da su se dgane limile budovi ko debljina ruke.1,5gjubriva rastvoris sa 15l.KIPUCE VODE OSTAVIS 48H.PA P...I.I NE BRINI I OVE GOD. Imam,8kom,nema nikake razlike od prosljih biljaka..inace sam DIPLOMIRANI AGROTEHNICAR kad prelijes kipucom vodom onda poubijas sve sto je stetno i nemas brige.u labar.sam ispitivao i doso do zakljucka da u 15litara rastvorenog gnojiva imas..15%azota,45%fosfora,56%kalijuma,9%kalcija itako dalje..
 
Poslednja izmena od urednika:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Kao prvo pozdrav kolega... lepo je znati da ima diplomiranih agrotehnicara na forumu ;) kad je vec tako,ne vidim zasto ne bi dao tacne informacije (koji su golubovi u pitanju) divljaci ili oni koje covek gaji... razlika je velika,divljaci se hrane svim i svacim i njihov izmet je pun bakterija i veliku su prenosaci bolesti,cak ako bi na posekotini od tela doslo do dodira sa takvim shitom,doslo bi i do bolesti,trovanja i cega vec a da ne pricam sta bi bilo sa pusenjem takve trave... zato i pitanje koji su golubovi. A kao drugo kolega,golubiji izmet od mikroelemenata ima samo azot,fosfor i kalijum ostali mikroelementi tu ne postoje,tako da nznm u kakvoj si to labaratoriji proveravao... ako vec dajes informacije,imaj u vidu da budu tacne ... 1.5 gram shita od goluba na 15litara vode,ima uticaja minimalnog... i kakav shit je u pitanju suvi ili svezi? Ni to nisi naveo ili moram i tu razliku da pisem... Imaj u vidu da je ovaj forum stvoren da pomogne ljudima sa tacnim informacijama,kako sta gde i po zelji da bude slikovito objasnjeno da bi kolege groweri sto jasniji uvid imali na pravljenje nekog organskog gnojiva...
Pravilnik
4.Pišite kvalitetno i ozbiljno

Ne pišite poruke nepovezano, tek da i Vi nešto kažete! Ako tražite pomoć, budite precizni. Ukoliko odgovarate na nečiju temu ili pitanje, odvojte nekoliko minuta i dobro razmislite šta ćete napisati, proverite da li ste zaista u pravu i imate li dokaza za svoju tvrdnju. Ne zbijajte šale kada tome nije mesto na ozbiljnoj diskusiji (a najčešće nije). Budite spremni da stojite iza svoje tvrdnje.
Peace and no hard filings
 
18.07.2015
4
3
3
53
Kao prvo pozdrav kolega... lepo je znati da ima diplomiranih agrotehnicara na forumu ;) kad je vec tako,ne vidim zasto ne bi dao tacne informacije (koji su golubovi u pitanju) divljaci ili oni koje covek gaji... razlika je velika,divljaci se hrane svim i svacim i njihov izmet je pun bakterija i veliku su prenosaci bolesti,cak ako bi na posekotini od tela doslo do dodira sa takvim shitom,doslo bi i do bolesti,trovanja i cega vec a da ne pricam sta bi bilo sa pusenjem takve trave... zato i pitanje koji su golubovi. A kao drugo kolega,golubiji izmet od mikroelemenata ima samo azot,fosfor i kalijum ostali mikroelementi tu ne postoje,tako da nznm u kakvoj si to labaratoriji proveravao... ako vec dajes informacije,imaj u vidu da budu tacne ... 1.5 gram shita od goluba na 15litara vode,ima uticaja minimalnog... i kakav shit je u pitanju suvi ili svezi? Ni to nisi naveo ili moram i tu razliku da pisem... Imaj u vidu da je ovaj forum stvoren da pomogne ljudima sa tacnim informacijama,kako sta gde i po zelji da bude slikovito objasnjeno da bi kolege groweri sto jasniji uvid imali na pravljenje nekog organskog gnojiva...
Pravilnik
4.Pišite kvalitetno i ozbiljno

Ne pišite poruke nepovezano, tek da i Vi nešto kažete! Ako tražite pomoć, budite precizni. Ukoliko odgovarate na nečiju temu ili pitanje, odvojte nekoliko minuta i dobro razmislite šta ćete napisati, proverite da li ste zaista u pravu i imate li dokaza za svoju tvrdnju. Ne zbijajte šale kada tome nije mesto na ozbiljnoj diskusiji (a najčešće nije). Budite spremni da stojite iza svoje tvrdnje.
Peace and no hard filings
Pozdrav kolega ja sam to gajio
Kao prvo pozdrav kolega... lepo je znati da ima diplomiranih agrotehnicara na forumu ;) kad je vec tako,ne vidim zasto ne bi dao tacne informacije (koji su golubovi u pitanju) divljaci ili oni koje covek gaji... razlika je velika,divljaci se hrane svim i svacim i njihov izmet je pun bakterija i veliku su prenosaci bolesti,cak ako bi na posekotini od tela doslo do dodira sa takvim shitom,doslo bi i do bolesti,trovanja i cega vec a da ne pricam sta bi bilo sa pusenjem takve trave... zato i pitanje koji su golubovi. A kao drugo kolega,golubiji izmet od mikroelemenata ima samo azot,fosfor i kalijum ostali mikroelementi tu ne postoje,tako da nznm u kakvoj si to labaratoriji proveravao... ako vec dajes informacije,imaj u vidu da budu tacne ... 1.5 gram shita od goluba na 15litara vode,ima uticaja minimalnog... i kakav shit je u pitanju suvi ili svezi? Ni to nisi naveo ili moram i tu razliku da pisem... Imaj u vidu da je ovaj forum stvoren da pomogne ljudima sa tacnim informacijama,kako sta gde i po zelji da bude slikovito objasnjeno da bi kolege groweri sto jasniji uvid imali na pravljenje nekog organskog gnojiva...
Pravilnik
4.Pišite kvalitetno i ozbiljno

Ne pišite poruke nepovezano, tek da i Vi nešto kažete! Ako tražite pomoć, budite precizni. Ukoliko odgovarate na nečiju temu ili pitanje, odvojte nekoliko minuta i dobro razmislite šta ćete napisati, proverite da li ste zaista u pravu i imate li dokaza za svoju tvrdnju. Ne zbijajte šale kada tome nije mesto na ozbiljnoj diskusiji (a najčešće nije). Budite spremni da stojite iza svoje tvrdnje.
Peace and no hard filings
Veliku pozdravi za moji kolega e posto si toliko siguran moracu realnije da ti otvorim ko smo i od gde smo ja sam iz ednog sela blizuLAZARAT ALBANIJA se nadem si cuo ovde proizvedemo i do 20toni marihuana ima 6MAJSTORI I nasa trava se iskjucivo od pocetka HRANI I GNOJI..68%,GOLUB.IZMET,20%OVCI I NESTO 15-20%,GARLONOFLORIKS PA VIH TE POKANIO DA DOGES U GOSTE I DA MALO UZIVAMO U POLJIMA marihuane.A STO SE GOLUBLJEG IZMETA TICE MOZDA SI XUO ZA SELO VASILEVO,U MAKEDONIJU STRUMICA POZNATO I DO JAMAJKE ZA TRAVU KAD SE OVDE SIJAO AFION I SADILA NAJKVALITET marihuana OD TIH HEMIJA NISU NI FABRIKE POSTOJALE PA JA BILA NAJKVALITET TREVA U CELOJ EVROPI.A STO SE GRAMAZE TICE PIS.GRESKA 150GR,12L.VODA ILI 150KG.NA 1.200L VODA. Pozdravlam te. I cenim svako ima svoj stil odgajanja..al je nas stariji i od.100godina..

E nek si mu rekao amnezia... a on nije aktivan na forum vec 6 sta godina :D
Nije bitno ko je kolko aktivan ja forum pratim od smo pocetka a trk se sada uclanio.tako da to i nije nesto,POÇITUJEM SVKOG KO NA SVOJ NACIN ODGOJI PA JE NEKAD I DOBRO NAUCITI I OD DRUGIJU LJUDI I POCITUJEM SVAKOG.POZ.


@doon koristi mala slova jer se velika tretiraju kao GALAMA !!!
 
Poslednja izmena od urednika:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
aj se sad odlucite jel gram ipo ili je 150 grama jesu svjeza govna ili suha govna? da li mora drugacije koristit za kokosija ili je potpuno isti recept za koke i golubove?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Hvala na pozivu kolega i drago mi je da tako lepo gajite vutru :) cuo sam za ta mesta,mslm da je tamo trenutno opasno dolazit ;) ja sam pristalica organica i drago mi je da neko to koristi 5+ samo nastavi da cepas sa tim tonama :) mi smo ovde sitni groveri koristimo za licne i medicinske upotrebe :) peace i zelim ti sve naj ;) amneziaHaze ja nema sta da odlucujem,jednostavno kako bi rekli stari znam znanje :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
znam lood da znas vec si me savjetovo za gliste.ali sad niste nista napisali koji je omjer?

i kad si se vec ovdje javio da te pitam posto cini mi se ona tema je davno zaboravljena.
napravio sam u kanti od 20 litara od raznih biljki "gnojivo" ubacio sam sta cvjetova sta koprive i ostalih zelenih popunio do pola stavio vode,secera,algi ... da li bi u tu smjesu mogao staviti kokosije dubre i koliko bi ga trebalo za 10-20L?(ne trebalo nego smjelo)

vise vjerujem tebi nego momku iz "lazareta"
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Momak 99% posto nije iz Lazarata:thumb: , a iz Vasiljeva?? lako moguce. Naime tamo se nekad gajio afion i industrijska konoplja .
Kad se vec dublje ulazi u temu, bitno je i u koje doba godine skupljas golublji izmet , dali za vrijeme kad hrane mlade ili u "mrtvom" periodu tj. zimi .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
O temi golubiji izmet sam napravio vodic... a to sto si ti pravio amnezia,nznm sta si stavio ni koliko svega,a od prilike da bi rekao nesto,ne mogu da stojim iza toga. To je na tebi,ima vremenski proces koji mora proci sa tim... na 20l "zemlje" mozes ici sa jednom lopatom(suvog)...
 
18.07.2015
4
3
3
53
Momak 99% posto nije iz Lazarata:thumb: , a iz Vasiljeva?? lako moguce. Naime tamo se nekad gajio afion i industrijska konoplja .
Kad se vec dublje ulazi u temu, bitno je i u koje doba godine skupljas golublji izmet , dali za vrijeme kad hrane mlade ili u "mrtvom" periodu tj. zimi .
Tung şoç àpó dí şhíp,mú më ĽÓDËR 3,5KM.ŃË LÀZÀRÀTI ŞCÓ TË AĽBÀN.ZELEO BI DA ME BUDES GOST I NEBI IMAO PROBLJEME A LOZEM EVO JEDAN POZDRAVI ZA TE.
Momak 99% posto nije iz Lazarata:thumb: , a iz Vasiljeva?? lako moguce. Naime tamo se nekad gajio afion i industrijska konoplja .
Kad se vec dublje ulazi u temu, bitno je i u koje doba godine skupljas golublji izmet , dali za vrijeme kad hrane mlade ili u "mrtvom" periodu tj. zimi .
Momak 99% posto nije iz Lazarata:thumb: , a iz Vasiljeva?? lako moguce. Naime tamo se nekad gajio afion i industrijska konoplja .
Kad se vec dublje ulazi u temu, bitno je i u koje doba godine skupljas golublji izmet , dali za vrijeme kad hrane mlade ili u "mrtvom" periodu tj. zimi .
Nije bitno ko je kolko aktivan ja forum pratim od smo pocetka a trk se sada uclanio.tako da to i nije nesto,POÇITUJEM SVKOG KO NA SVOJ NACIN ODGOJI PA JE NEKAD I DOBRO NAUCITI I OD DRUGIJU LJUDI I POCITUJEM SVAKOG.POZ.


@doon koristi mala slova jer se velika tretiraju kao GALAMA !!!
Izvinjavam
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
@doon malo si mi cudan prijatelju , spominjes Lazarat a prosle godine su ga izbunarili . Tamo se vise ne uzgaja :whato:: . jos i selo iz kojega navodno jesi ,ne mogu uopce nac na karti .
Onda spominjes Vasilevo kod Strumice koje je nekih 600 km daleko od Lazarata:D. Uglavnom malo si mi nelogican .
Uopce nisi Albanac,posto si me na PM kontaktira onekim cudnim dijalekton albanskog jezika (recimo google translate : sa Makedonskog prevedeno na Albanski) vjerojatno si Makedonac a siguran sam da nisi zavrsio za agrotehnicara, prije bi rekao da si zavrsio nekavu vrstu policijske akademije pa....
Nista stari, budi mi pozdravljen :banana_rasta::thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
01.08.2015
48
14
8
52
Ove godine raste paradajz u organic DWC ju na balkonu-jupol 15lt. Obrao sam 6 kom. I jos rastu 3 komada a ima jos i cvjetova. Paradajz je dobrog mirisa i okusa. 9 komada nije bas nesto, ali za prvi put...
Koristio sam vodu, "heisenbergov"caj od kokosjeg izmeta i root power ( na pocetku). Ali mu fale neke stvari. Koristio sam i plantellu vita i mljeko-foliarno.
A za vutru nema mjesta, pa ga vjerovatno ni nece bit.
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
O temi golubiji izmet sam napravio vodic
ali nisi rekao cemu one dve sake zemlje :GRRR pitao sam te to.
komsija mi ima pismonose, i reko daj da se dogovorim sa covekom, a on ni 5 ni 6, kaze donesi dzakove nakupicu ti, lol, kao da mi treba u tolikoj kolicini, ne mozes coveku objasniti :D
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
3 sake :) da razgradim malo gnojivo i ublazim... zato kopriva i zemlja... kopriva da mi pojaca gvozdje malo :) najbolje je sa (gavez ili dinja) s tim sto je dinja bogata sa kalijumom,kalcijumom,gvozdjem,itd... a negde je i koriste protiv kancera,mada to nije naucno jos dokazano sto se tice kancera... pomesat umesto koprive... al dosta ljudi se ne moze snaci sa gavezom i dinjom,pa sam ovako uprostio :) ako je ok prihrana golubovima od tog tvog komsije,onda uzmi... al prvo se raspitaj kako ih hrani... peace bro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doon
18.07.2015
4
3
3
53
Hvala na pozivu kolega i drago mi je da tako lepo gajite vutru :) cuo sam za ta mesta,mslm da je tamo trenutno opasno dolazit ;) ja sam pristalica organica i drago mi je da neko to koristi 5+ samo nastavi da cepas sa tim tonama :) mi smo ovde sitni groveri koristimo za licne i medicinske upotrebe :) peace i zelim ti sve naj ;) amneziaHaze ja nema sta da odlucujem,jednostavno kako bi rekli stari znam znanje :)
Bok stari daleko da j odgajim tonazu radio sam nekoliko meseci tamo i sad gajim kod kuce nekih 5-8kom.za svoju upotrebu samo,pozdravcina. srećno respekt
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD