Google Earth

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Kako vam se svidja program, ima te li sta zanimljivo pokazat neznam kako vi, ali ja tamo obozavam trosit MB/GB prometa...
Pokazite di cete za 1.maj:)
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
uuu odličan program uvjek me iznenadi. onak kad mi je dosadno obožavam pošvrljat po njemu....na neki način ko da putujes svijetom samo sta si doma u sobi.
 

Anarhoster

Aktivan Član
22.10.2007
100
8
18
45
Meni dobar. Okačio sam već i nekoliko fotki na njega. Dobar mi je jer nemam GPS u autu pa si rutu odredim preko Googlea. Vidio sam i nekih zanimljivosti na googleu. Avion uslikan u letu, ljude koji se sunčaju na krovovima zgrada i tako neke gluposti. Treba malo progooglat.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Program je zakon, samo da hrvatsku sto prije naprave cijelu u hi-rez.

Super mi je onaj tool za mjerenje udaljenosti. Planiram hodat po stijenama uz obalu od Duge Uvale do juga istre pa mi je super dosao taj alat, kao i za mjerenje udaljenosti od hotela do negdje kad putujes u nepoznato mjesto

Kad dodjem doma za vikend mozda nabacim par zakon lokacija, poput ogromnog groblja brodova na obali Indije, Area 51 ili obliznji Nevada Test Site di su se atomske testirale i izgleda ko mjeseceva povrsina.
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
evo malo ludih Amera:)

Latitude: 38° 7'6.56"N

Longitude: 116°36'49.47"W

i zito cini mi se...

53° 31' 54 N
1° 21' 24 W
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Nemam gugl erf na ovom kompu al Google maps je ista stvar, a mogu i linkat.

U povodu dana planeta zemlje:

Groblje brodova u Indiji > klik
Zumirajte i idite prema sjeveru uz obalu. Ovaj veliki brod malo dalje od obale je stari francuski nosac aviona Clemenceau koji je trabao bit rezan tamo ali ga je Indija u medjuvremenu potjerala nazad u Francusku jer je pun azbesta i drugih otrova.

Nevada test site >
klik
Gdje su se testirala nuklearna i druga oruzja tjekom hladnog rata

Area 51 je odma blizu Nevada Test Sitea, odzumirajte i trece presuseno slano jezero u smjeru sjeveroistoka, jezero preko kojega ide pista (duga cak 5 km)

Mirny, Rusija - bivsi otvoreni rudnik, 500 metara dubok, vise ne radi > klik
Slike > http://www.umopit.ru/Faces/Mirny.htm

Cernobil > klik
I obliznji Prypiat koji je odmah sjeverozapadno od elektrane, potpuno napusten grad od 50000 ljudi zbog cernobilske katastrofe > klik (pokusajte pronaci zuti ringispil negdje u gradu, sablasno)

Jezero Karachay > klik
Jedno od apsolutno najoneciscenijih mjesta na zemlji, jezero u koje je SSSR desetljecima bacao nuklearni otpad i mjesto mnogo nesreca sa radioaktivnim materijalom, najveca od kojih je manja samo od Cernobila. Danas je jezero zabetonirano u djelomicno neuspjelom pokusaju da se radiacija ne siri.

Aralsko more > klik
Jedan od najgorih ekocida na svijetu. Prije je bilo 4 najvece jezero, danas je skoro issuseno jer su preusmjerili rijeke koje ga napajaju. Da stvari budu jos bolje, otok (poluotok) u sredini je za vrijeme SSSR-a bio jedno od najvecih mjesta di se proizvodilo biolosko i kemijsko oruzje. Ljudi uokolo razvijaju sve moguce bolesti i poremecaje, prosjek godina im je pedeset i nesto, a sam okolis u kojem zive lici na neku postapokalipsu koju mozete i sami vidjet ak potrazite slike Aralskog mora na guglu.
Inace ova slika na Google maps je stara, danas je situacija malo drugacija.

Berkeley Pit, Montana SAD > klik
Zamisli zivjet ovak u gradu poput ovog, sa ovolikim jezerom odmah do grada koje je toliko otrovano da je cijelo jato od 300 pataka koje je jednom sletjelo na njega ubrzo umrlo.




I za kraj nesto lijepo: krdo slonova u Africi > klik
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
najs rox..

gledajuci slike onog rudnika u rusiji palo mi je na pamet koliku bi biljku mogo posadit nutra.. pa nisu valjda za nish kopali to sve :))
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
25jb76s.jpg


ovdje odo na 1.maj, 10ak km jugo-istocno od vinkovaca:)

1. tu ce bit sator i stojadin kojeg sam kupio za 500kn
2. tu svake godine stojadinom/jugom (ovisno o ponudi na trzistu) lovimo zeca, fazana i sl.
:))))))