Goran Davidovic osudjen na godinu dana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kazna je?

  • preoštra

    Votes: 0 0,0%
  • taman

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    56
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Kako B92 prenosi, Goran Davidović, prvooptuženi za prošlogodišnji upad na AntiFa tribinu, osuđen je na godinu dana zatvora, drugooptuženi Miodrag Stefanović na šest meseci, a ostali na uslovne kazne.
Što se mene tiče, ovo je sramota za državu! Ja jesam žestoki AntiFa borac, pa je subjektivno mišljenje, ali ja bih svima dao 3+ godina.
Vaše mišljenje?

1982311176455497cfe9d1bro5.jpg

(Davidović, zvani "Firer", na izricanju presude)

Takođe, osuđen je jedan dan posle 9.11. - dana borbe protiv fašizma. Da li to neko pokušava da, presudom na taj dan, pokaže (lažnu) odlučnost u borbi protiv fašizma?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
...ma sramota brate..
još èe morat proæ puno vode ispod mosta dok naša podneblja sazriju...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Sto se mene tice ja bi sa takvima po kratkom postupku!Jeste da bi onda i ja mogao biti okarakterisan kao i oni,ali to su magarci koji u najboljem slucaju treba da rade u nekom rudniku ili sta slicno.Takvi ne treba da se krecu ulicom slobodno.
Mislim pogeldaj gospodina u odelu sa cvikama...ma do jaja si majstore...iz tih ocija seva jedan superiorni um,bolji i pametniji od ostalih...uhhhh da ne lajem....pa sto nije frajer dosao u cizmama?a? zato sto je *****!taj da ima svoj stav i svoj stil ne bi ga nikad menjao...a ovako kad je video da mu preti ozbiljna kazna uljudio se "gospodin".
Ma u stvari zasto trosim reci na takvu budalu.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
:lol:

Pa brate Avrame...ako si "žestoki anti-fa borac" kako bi onda dao kaznu, osudio i poslužio se metodama kapitalistièko-represijskog totalitarizma, tj. služio se samim zakonikom uopæe, koji i jest uzroènikom hipokrizije, iskljuèivosti materije (utopljene u koristoljublje materijalizma) i sam ogranièavatelj volje naše Duše i Slobode Biæa?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
doors_of_perception rules!
Naravno da mu treba oprostiti, ali jedino kad bi znali da æe se promjeniti, da neæe više širiti ovakvu mržnju, i da neæe drugog ugrožavati. A to je nažalost nemoguæe zar ne? JOŠ!. Drugi i vrlo velik problem je želja za osvetom, želja ljudi da pati onaj koji je po njima uèino da drugi pati. E to nije uredu, this pain me. Ljudi zašto širiti mržnju? i govoriti "To mu treba!", "Ja bi mu dao dužu robiju", "Ja bi s njima po kratkom postupku". Zašto gomilati mržnju u svojim srcima?
Ja tražim naèin kojim bi ovakvim ljudima mogao prikazati i usaditi ljubav u njih, i ako/kada bi uspiO vratio bi ih u društvo, a ne da ga strpam u zatvor i reèem "Neka pati gnjida". Nažalost još neznam kako, istina, za sad bi trebalo ovakve ljude udaljiti od društva, ALI pokušati im prikazati ljubav, BAREM POKUŠATI!, a ne da samo tamo odsluži svoju kaznu i vrati se u društo. Recite mi molim vas dali to ima uèinka? Molim vas ne mrzite, i ne širite mržnju.

peace
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako ne moze to sistem,drustvo i drzava da urade onda bih prihvatio i ja licno da im malo dam preko ledja.


Sve je to lepo kad se prica treba oprostiti, treba ih osvestiti, produhoviti,obrazovati... bla,bla,bla. Ali od tog nema vajde.I zasto neko misli da je mrznja ako smatram da ih treba kazniti sto ostrije?To nije mrznja,to je jedini nacin da se pokusa kazniti to sto su napravili,a sa druge strane da bude nauk svakom sledecem moronu da mu ne padne na pamet takva glupost.Sa moje tacke gledista dovoljno im je ljubavi pruzeno onog momenta kad svi na toj tribini nisu ustali i prebili ih kao konje.Zamisli ti da tebi neko udje u kucu i pocne da ti sere po glavi?I ti pokusas mirno da mu objasnis,prakticno ga zamolis da te ostavi na miru,da to nije u redu...a taj se tek onda osili pa pocne i shamare da ti deli?Jel bi primenio toleranciju i ljubav?Veruj mi ako bi to uradio tek bi onda najeb'o.

Sto se mene tice te koji su u stanju da mrze drugog samo zato sto eto imaju neku suludu ideju da treba da ga mrze treba sve odstraniti,na bilo koji nacin.Podseticu vas na jednu staru narodnu izreku "Kakav se ridja ozdrebi,takav i crkne".Znaci ti ljudi ne poznaju drugi nacin i drugi stil sem primene sile i represije.I jedini nacin da im se stane na put je kaznjavanje i to najostrije moguce.Ne radi se ovde o obijenoj trafici ili ukradenom kasetofonu iz kola.Ti majmuni se deklarisu kao fasisti i rasisti.Ti ljudi,po meni,nisu normalne jedinke i imaju opsne devijacije u mozgu.Stoga ih ne treba ni tretirati kao ljude.Jer da su ljudi oni se ne bi ponasali tako kako se ponasaju.
Ako bi im na primer oprostili zamisli kako bi se osecali oni ljudi koje su oni maltretirali?Jel bi onda to bilo pravedno prema njima?Ili prema bilo kojoj i bilo cijoj drugoj zrtvi?Sta bi ti mislio da si se nasao tamo i da vidis da je sud doneo presudu da nisu oni to bas namerno,i nisu bas tako mislili,eto izvinjavaju se pa mogu sad polako kuci i nikom nista?

Inace kazna nije toliko vazna samo u ovom konkretnom slucaju,nego bi trebalo da posalje poruku svima.

Tako stvari stoje i tu je svakoj ozbiljnoj i realnoj prici kraj.
Druga je stvar ako mi sad teoretisemo na osnovu nekih pretpostavki,nekih nasih zelja i ideja...onda sve moze da bude i ovako i onako.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Što je pravda? Dali je pravda da ako moju majku neko ubije da ja ubijem njegovu majku? Dali je pravda ako moja zemlja pobije 1000 ljudi tvoje zemlje, da onda tvoja zemlja pobije 1000 ljudi iz moje zemlje? Dali je pravda da ako amerika baci 10 atomskih bombi na koreju, da onda koreja baci 10 atomskih bombi na ameriku? Zvuèi da jest, zar ne? Tada su opet 0:0. Dali je to pravda? Što je pravda? Dali je pravda ako netko ubije nekoga i onda se ovoga strpa u zatvor? Po nekoj logici nije, trebalo bi i njega onda ubiti.
Nikada nisam rekao da takvim ljudima kao što je ovaj s teme treba jednostavno oprositi i poslati doma neka radi i dalje što je radio, to nema baš smisla, ali SVAKA KAZNA JE MRŽNJA. Misliš da bi tvoja "kazna" utjecala na njega?, misliš da ako ga zatvoriš na 50 godina da æe ga to promjeniti?, misliš da ako ga bièevaju svaki dan 50 godina da æe ga to promjeniti? NE, neæe, samo æemo možda utažiti svoju želju za osvetom što je MRŽNJA. Stoga, jedini naèin je da ga ubijemo. Dali je to pravda?

Dragi GreenMan mi smo u sukobu ali nismo u agresiji, daleko od toga. Ja iznimno poštujem tvoje razmišljanje i zanima me što kažeš na moje razmišljanje? Ne mislim da sam ja sad bolji od tebe, pametniji ili neznam šta, NISAM, jednostavno vodimo razgovor...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pravda je skloniti onakvog divljaka da bi se pokazalo kako se postupa sa ljudima koji ugnjetavaju druge i zabranjuju im pravo na zivot zbog boje koze,jezika,izgleda,licnog misljenja...

Pokusaj da shvatis zasto je u svakoj demokratskoj zemlji kaznjivo ovakvo ponasanje i ugnjetavanje po ovim osnovama...

A onda priznaj sebi jesu li arijevci superiorna rasa...a ovaj nas arijevac je skoro tamno smedj ili braon pa se nesto pitam koja li mu se prababa jebala sa turcinom na ovom prostoru da bi zastitila njegovu arijevsku rasu...

Jel pravda ono sto je on uradio ?
Jel on primer te superiorne rase?
Jel pravda da ostane na slobodi i da siri mrznju?
Jel pravda da ne bude kaznjen za onakav postupak a da neko bude kaznjen zato sto je ulicu na crvenom presao?
Jel ...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ali kazna nema utjecaja, nema smisla, njega niti jedna kazna neæe promjeniti i jedino se možemo zadovoljiti njegovim smaknuèem, ubojstvom, ili staviti ga nekamo na doživotnu robiju, a to nemožemo. Zar ne vidite to? I mislite da æe druge kao on sprijeèiti u njihovom naumu kada vide da je ovaj u zatvoru? Niti jedan naèin primjene SILE nema utjecaja na ljude, na njihovo razmišljanje. Èovjek jedino može promjeniti sam sebe, i tu negdje se treba tražiti riješenje.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ja nisam da covek moze coveka ubiuti zato sto je naso nekakav valjan razlog po njemu....zapravo ko nekome daje pravo da drugome oduzme zivot ?
U tom slucaju apsolutno nema razlike izmedju zlocinca i sudije.

Nepopravljivi emocionalni sklopovi ljudi se izoluju trajno ...dozivotna robija

A ovaj nas momak ima samo glavudzu napumpanu sa glupostima a jos nikada tvrdo nije osetio...

e sad ima priliku da pokaze onim ljigavcima i olosima u zatvoru kako je on superiorna rasa

bas bi voleo da vidim ovu picketinu u zatvoru pa da ga pita gde su mu ona njegova velika muda ponesena bolesnom idejom
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Dobro,posto tako cvrsto stojis iza svojih stavova i kazes da nije pravda kazniti nekoga onda mi reci sta je za tebe pravda?Uopste i u ovom konkretnom slucaju.Sta bi bilo pravedno uraditi?Kako resiti nastalu situaciju?Sta mislis kako bi svet izgledao da ne postoje kazne za greske?Da vlada anarhija?
Ja da se razumemo nijednog momenta nisam rekao da treba da postoji kolektivna odgovornost,npr. kad kazes da neko ubije 1000 ljudi pa zatim taj ciji su ljudi ubijeni ubije 1000 zauzvrat.To nikad.Ali ako se radi o npr. tih hiljadu ubica onda mi ne bi nikakav problem bio da i njih pobiju.Kao sto neko smatra da smrtna kazna nije u redu i da niko nema pravo da oduzme drugome zivot,i ja mislim slicno.Ali ko ima pravo da oprosti tom koji je ubio nekog pa sad treba za to da odgovara?

Naravno da nema agresije,ni pod tackom razno.Pricamo malo,razmenjujemo misljenja i to je sasvim ok.Samo te molim da tvoj odgovor ne bude sacinjen od pitanja kao prethodni.Nego mi konkretno reci sta i kako bi,po tvom misljenju,trebalo da bude.Ali ne hipoteticki nego ono sto je realno u odnosu na stanje stvari.

Aj' cekam odgovor

:wink:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pravda u mom rijeèniku nepostoji. Da vlada anarhija bio bi kaos, gotovo nemoguæ život zbog vladanja zla, zlo bi vladalo zato jer pod pojmom dobro nije moguèe pružati otpor zlu. Trenutno je PRAŠTENJE najviše naèelo èovjeka, ali ne u smislu da pustimo npr. ubojicu da ubija i svako ubojstvo mu opraštamo, veæ AKO USPIJEMO potaknuti ubojicu da sam sebe PROMJENI, e onda mu treba oprostiti, ali to je nepojmljivo današnjem društvu ŽELJNOG OSVETE, osveta je problem, ljudi neznaju opraštati.
Šta bi ja uèinio konkretno?
Kao prvo izolirao bi "zloèinca" od društva u recimo zatvor, i tražio bi naèin kako ga potaknuti da se promjeni (jer ga nitko osim njega samog nemože promjeniti), prièao bi s njime kao psihijatar sa svojim pacijentom, upoznao bi njegovu liènost, i ukazao na DRUGAÈIJE razmišljanje, pružao bi mu uvid u ljubav, to bi tako dugo radio dok nebi bio siguran da je promjeio svoje razmišljanje svoju liènost, i ako uspijem vratio bi ga u društvo, ako to bude za godinu dana neka bude, ali isto tako može biti 80 godina pa i nikat, i tada bi zapravo bio u doživotnom zatvoru. TRAŽIO bi, UPOTRIJEBIO svo znanje s kojim raspolažem da naðem ŠTO BOLJI NAÈIN kojim bih ga potaknuo na promjenu njegovog razmišljanja.
Danas nikoga nije briga za "zloèince" u zatvorima, ali i ONI SU LJUDI isto kao i mi, treba im pomoæi. Nitko nije ROÐEN ZAO, društvo i okolina razvijaju èovjekov um, njegov pogled na život...
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
doors_of_perception je napisao(la):
Pa brate Avrame...ako si "žestoki anti-fa borac" kako bi onda dao kaznu, osudio i poslužio se metodama kapitalistièko-represijskog totalitarizma...

Kakve veze ima to sa bilo čime? Ja se borim protiv fašizma, nebitno na koji način. Mogu i istim metodama da se koristim kao i oni (usmerenim isključivo na njih), ako treba!
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Da da sve to lepo zvuci.Humano,ljudski.Ali...Ne bih se slozio da samo drustvo i okolina uticu na necije ponasanje.Gledajuci tako svaki drugi covek bi mogao da bude kriminalac.Konkretan slucaj zbog kojeg je ova prica i pokrenuta je jos komplikovaniji nego da je obican kriminal u pitanju.I sitni i krupni kriminalci bave se kriminalom iz koristoljublja a ovi to rade iz ubedjenja.Ej,ubedjenja!Ubedjeni su da su oni visa rasa i sve sto uz to ide.I da su svi drugi za ubiti.Pa nema tu price o ljubavi i razumevanju.I...da se ne ponavljam.

Uglavnom,tvojim sam odgovorom zadovoljan,ali samo delimicno.Mene interesuje sta bi ti sad u konkretnoj situaciji uradio.Sad i ovde.Ne u nekoj zamisljenoj situaciji.Uzimajuci u obzir gde zivimo,kad zivimo i kako zivimo.To me zanima.Realna situacija.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Potrebna je promjena pristupa! Kako stoje stvari sada s pravnim sustavom i zakonom nemože se ništa drugo uèiniti nego ga samo odvojiti od društva, znaèi u zatvor, ali po meni TO NIJE RJEŠENJE, daloko od rješenja, time se ne postiže zapravo ništa. Po današnjoj logici pravosuða trebalo bi ga smaknuti i gotovo, nebi više bilo problema s njim i svi sretni, ali gdje je tu moral koji je sam bit èovjeka kao entiteta??? Strpati ga u zatvor i pustiti ga poslije odreðenog vremena nema nikakav uèinak na ovu problematiku.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa i ne ocekuje se da na njega ima pozitivan ucinak,cak je neko nepisano pravilo da ima negativan ucinak.Ali na one koji imaju takve ideje bi trebalo da utice.I zato je moje misljenje da je kazna trebalo da bude mnogo ostrija.Da bi drugi videli primer.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Zatvor ovog èovjeka ili bilo kojeg drugog nema na nikoga pozitivan uèinak, veæ neutralan. Kazna zatvorom je zavarivanje smoga sebe. Misliš li stvarno da æe fašisti promjeniti svoje mišljenje i djelovanje kada vide da je netko od njihovih istomišljenika u zatvoru? Ja sam gotovo siguran da neæe, samo æe se držati malo opreznije (možda).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.