Goran Davidovic osudjen na godinu dana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kazna je?

  • preoštra

    Votes: 0 0,0%
  • taman

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    56
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Weed-ran je napisao(la):
. Po današnjoj logici pravosuða trebalo bi ga smaknuti i gotovo, nebi više bilo problema s njim i svi sretni, ali gdje je tu moral koji je sam bit èovjeka kao entiteta??? Strpati ga u zatvor i pustiti ga poslije odreðenog vremena nema nikakav uèinak na ovu problematiku.

evo ja sam se naso zbunjen jer ne znam da mi je drzavno-pravni sistem takav...cak sta vise nije dozvoljeno smaknuce,zlostavljanje,postoji edukacija u zatvorima,biblioteke,ukoliko se utvrdi da je gresku nacinio iz mentalne deformisanosti sledi im i lekarska pomoc...a koliko vidim ti hoces da proguras svoje jer pises neosnovane stvari...

izvini ali dopusti da neko ima drugacije misljenje od tebe

Nemoj se uvrediti ali sam se naso u ovim recenicama da mi je drzava jos u srednjem veku a da smo mi kao drustvo u stadijumu beskicmenjaka

Koliko zatvorenika cita u zatvorima?
Ako ne citaju zasto to ne rade ako imaju vremena?
Sta je uopste pojam kazne zatvora? stvaranje slobodnog vremena odstranjivanjem iz drustvene zajednice radi uocavanja svojih gresaka ili nesto drugo?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
inace oko kazne onaj jedan sto je glasao da je TAMAN sam ja

nisam da robija 10 godina ali ako mu se ponovi ili nagovori druge na jos debilniju ideju slazem se da kazna bude 20 godina

pa nek se onda zapita u 50-toj gde je to pogresio u zivotu ako ne zeli da se zapita u ovih godinu dana
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Dopuštam da svi imaju drugaèije mišljenje, i zanima me mišljenje drugoga.
neznalica što sam ja rekao a da je "neosnovano"?, mislim da me nisi dobro shvatio. Ja samo mislim da kazna nije rješenje i nikad nije nikoga promjenila (uvjek postoje izuzeci), osim možda djecu do 8 godina, ako i njih.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Weed-ran ::
. Po današnjoj logici pravosuða trebalo bi ga smaknuti i gotovo, nebi više bilo problema s njim i svi sretni, ali gdje je tu moral koji je sam bit èovjeka kao entiteta??? Strpati ga u zatvor i pustiti ga poslije odreðenog vremena nema nikakav uèinak na ovu problematiku.
vec sam ti citirao jer nije osnovana ta tvrdnja a u proslom postu sam ti naveo i zasto...
evo ja sam se naso zbunjen jer ne znam da mi je drzavno-pravni sistem takav...cak sta vise nije dozvoljeno smaknuce,zlostavljanje,postoji edukacija u zatvorima,biblioteke,ukoliko se utvrdi da je gresku nacinio iz mentalne deformisanosti sledi im i lekarska pomoc...a koliko vidim ti hoces da proguras svoje jer pises neosnovane stvari...
Kako kazna nije resenje ...od kada to nije ?

u skoli :dobije ocenu 1 i kaznjen si za neznanje sto se dalje odnosi na sticanje diplome
znaci ima u skoli...hoces li opet da ne ucis?
na poslu:
ako ne dodjes na posao dobijes neopravdano osustvo i ako pi se to cesce ponavlja dobijes otkaz..
znaci ima na poslu...hoces li opet da kasnis?
u saobracaju :
prodjes na crveno i kaznjen si jer ugrozavas bezbednost i pravila ponasanja u saobracaju
znaci ima u saobracaju...hoces li opet da prolazis na crveno?
u crkvi :
za vernike koji ne poste i bave se nemoralnim stvarima sledi kazna zabrane pricesta
znaci ima u crkvi...hoces li opet da budes nemoralan?
u ophodjenju prema drugima:
ko maltretira druge radi svoji licnih udedjenja i ideja biva sakcionisan i udaljen iz drustva jer nedozvoljava drugima da se slobodno osecaju samo zato sto ih je bog takvima napravio a oni nisu birali kakve ce im boje biti oci...KAZNA JE OVOG PUTA GODINU DANA...hoces li opet da maltretiras druge?

gde to i u kojem sistemu i cije organizacije ne postoji kaznjavanje kao mera zastite drugih od pojedinca i njega samog ??

na ovom forumu vredjaj drugog zato sto je crn,beo,hrvat,srbin,musliman....pa ces da vidis da li u ovoj organizaciji postoji kazna kao mera zastite drugih od pojedinca..

ko je taj koji ce da zrtvuje celu ruku radi jednog prsta ?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nigdje nisam naveo da pravni sustav dozvoljava smaknuæa, veæ da bi po njihovoj logici kažnjavanja to moralo biti tako.
Primjeri koje si naveo niti jedan ne opravdava kaznu.
U ŠKOLI: jedinica nije kazna, veæ opis znanja. Samo je na tebi ako želiš napredovati da napreduješ. Ako te netko kazni zbog jedinice, npr. roditelj šibanjem, to je druga stvar, tu se onda javlja strah od jedinice, i uèiš iz razloga da ne nastradaš, a ne iz želje za znanjem, to po meni nije moralno.
NA POSLU: Neèeš kasniti ne zbog kazne veæ željom da zaradiš novac, jer znaš da æeš izgubit posao, to je pravilo, ali kazna opet nema ulogu, samo je na tebi dali želiš iæi na posao ili ne.
U SAOBRAÈAJU: koliko god platil kaznu za neki prekršaj u prometu, i dalje æe postojati moguænost da to uæiniš. Ako vidiš da nema policije u blizini opet æeš proèi kroz crveno makar si prije veæ platio više puta kaznu zbog toga
U CRKVI: kazna crkve što je on nemoralan nema baš peviše smisla, on æe biti i dalje nemoralan ako želi, ako mu je to prioritet pokraj crkve
U odnosu prema drugima: veæ sam par puta rekao da ovakvim ljudima s uvjerenjem kao što su fašisti kazna zatvora ništa ne znaæi, nakon što odsluži kaznu opet æe šititi ideju fašizma

Da se razumijemo, ja nisam protiv djelovanja na takve "zloèince", naravno da treba djelovati, ali sam za promjenu pristupa!.
NE OÆEKUJEM da prihvatiš moje razmišljanje, vjerojatno 95% ljudi razmišlja kao ti, ako ne i više.
Koja je šansa da sam ja, jedan obièan smoker u pravu?, nikakva. Tko sam ja naspram milijarde ljudi suprotnog mišljenja? nitko. Ali ja razmišljam na svoj naèin i upravo je to ljepota svega.

Bilo bi mi iznimno drago da i doors_of_perception iznese svoje razmišljanje, jednino ako ne smatra da bi to išlo u agresiju, i ako bi ga to zamaralo.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Zar još ne shvaæate funkciju kazni? Pa ona nije da rehabilitira, preodgoji ili preobrati. To je direktno oduzimanje odgovornosti u èovjeka (Sloboda ne može postojati bez univerzalistièke odgovornosti) i njegovo utonuæe u iskljuèivost materije. Jedan od najveæih razloga naše autodestrukcije i najveæi kršitelj volje Biæa.

Nemoj krast jer æeš završit u zatvoru?
Nemoj ubijat jer æeš završit u zatvoru?

A što je sa: nemoj krast jer ti ne bi volio da tebi netko upadne u kuæu i pokrade sve ono za šta si radio cijeli Život? U prethodnim postavkama, direktno se vidi ne-valorizacija na jednakoj razini, kazna sa funkcijom nastavljanja sprovoðenja i etiketiziranje kao "kriminalac", te totalno odljepljenje od ikakavog sagledavanja drugog kroz oèi njega pritom gledajuæi sebe...


S druge strane...tako je bilo i veæ nije 10,000 godina drugaèije... Više nikada niti neæe... Ide se dalje, kroz paukovu mrežu zakona... Samo da se netko ne uhvati i biva pojeðen :shock: :D
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
doors reèe:
"Zar još ne shvaæate funkciju kazni? Pa ona nije da rehabilitira, preodgoji ili preobrati."

kontam da kazna nije zato da preobrati ili preodgoji.
za obraæenje - crkva, a za preodgoj - školstvo.
Meðutim, za rehabilitaciju su tu doktori a u proširenom smislu poèinitelj je bolestan ili bolje reèeno moralno nerazvijen pa prema tome potrebna m je rehabilitacija u kaznenom zatvoru kako bi shvatio da ono što je poèinio je loše i neprihvatljivo u drušvtu...
mislim svrha kazne jest da popravi poèinitelja, ili?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Svrha kazne je na prvom mestu da pokaze primer drugima.Na drugom mestu da pokusa da pozitivno utice na prestupnika,sto se ne desaa bas cesto.Sva je dalja prica samo teoretisanje.Stanje stvari je da sankcije moraju da postoje,a to sto bi neko voleo da mozes od ubice da napravis humanitarnog radnika,ili od fasiste hipika...to je neozbiljno jer je u realnoj situaciji neizvodljivo.Pojedini slucajevi su moguci ali globalno to je samo lepa ideja,i nista vise.Pa zar vas roditelji nisu nikad kaznjavali?Bez obzira da li je to prut po guzici,cimanje za uvo ili zabrana slatkisa?Verujem da nisu to radili na vreme da bi verovatno pola nas ovde bilo nepodnosljivo bezobrazno, nevaspitano, poludivlje. Znaci kazna nekad ipak ima pozitivan uticaj.I suludo je misliti da drustvo moze da funkcionise ako ne postoji kazna za greske.Slazem se ja da bi to bilo lepo,u fazonu,prikljucis prestupnika na komp i resetujes ga,pa mu ubacis program koji ti se svidja,ali od tog nema nista u dogledno vreme.Htedoh reci kazna je tu da utice i na onog ko napravi gresku,i na sve ostale da ne bi pravili greske.Pa recite mi kako je moguce da engleski fudbalski fanovi,poznatiji svima kao huligani,postanu odjednom mirni,sede,pevaju i tapsu,a teren pola metra od njih(i to bez ograde)?A kad odu negde na gostovanje to je jedna razularena horda koju je tesko kontrolisati i spremni su na sve!Pa ja cu da vam kazem kako je moguce.U Engleskoj su zakoni tako poostreni i njihovo sprovodjenje je dovedeno na najvisi moguci nivo,tako da nikom zivom ne pada na pamet da napravi neku glupost.Pa ako ste primetili oni iz prvih redova cak ni ne psuju.To zvuci kao naucna-fantastika kad se setimo sta se desavalo pre samo 10-ak godina.Ako zakon i sankcije koje on predvidja mogu da uticu na takvu ciljnu grupu onda svakako mogu i na vecinu ostalih.Dok je na primer na nasim prostorima cest slucaj da huligani naprave neko sranje i onda izadje na TV neki od likova iz sistema vlasti i kaze kako je to jedna grupa,tacnije shacica omladine,koja je eto jadna otisla krivim putem i nisu ni svesni sta rade...i tako do sledeceg puta.I sad ko je tu u pravu?Englezi ili mi?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ja verovatno pisem na turskim pismom ili najmanje arapskim.
Nije tacno to sto ti pises ovde a to ti potvrdjuje i 5 ljudi koji ti govore da takva predstava nije tacna i ispravna prema ostalima !!!




Nigdje nisam naveo da pravni sustav dozvoljava smaknuæa, veæ da bi po njihovoj logici kažnjavanja to moralo biti tako.

Pravni sistem nije zivo bice i nemoj se odnositi prema njemu kao da jeste.U pravnom sistemu je jasno recerno sta smes a sta ne TACKA


U ŠKOLI: jedinica nije kazna, veæ opis znanja. Samo je na tebi ako želiš napredovati da napreduješ. Ako te netko kazni zbog jedinice, npr. roditelj šibanjem, to je druga stvar, tu se onda javlja strah od jedinice, i uèiš iz razloga da ne nastradaš, a ne iz želje za znanjem, to po meni nije moralno.

Ponovo pises kako ti hoce i zelis tvoje vrednosti da postavis za normalne.
U OVOM PRAVNOM SISTEMU PONASANJE OVOG BILMEZA JE KAZNA OD 1 GODENE OPIS VREDNOSTI TAKVOG OPHODJENJA PREMA LJUDIMA.

NA POSLU: Neèeš kasniti ne zbog kazne veæ željom da zaradiš novac, jer znaš da æeš izgubit posao, to je pravilo, ali kazna opet nema ulogu, samo je na tebi dali želiš iæi na posao ili ne.
Ovo je LAZ.

Ako zelis da zaradis novac onda NECES kasniti.Ako budes bio kaznjen i preti ti otkaz zbog kasnjenja neces kasniti zbog pretnje od gubitka posla.



U SAOBRAÈAJU: koliko god platil kaznu za neki prekršaj u prometu, i dalje æe postojati moguænost da to uæiniš. Ako vidiš da nema policije u blizini opet æeš proèi kroz crveno makar si prije veæ platio više puta kaznu zbog toga

Ova predstava kako si napisao objasnjava tvoje MORALNO stanje i brigom za druge ljude kojima mozes da oduzmes zivot nepridrzavaljem PRAVILA u saobracaju.A koliko vidim tebi je bitno da zajebes policiju a nisi ni jednu rec napisao o posledicama prelaska na crveno i ugrozavanju drugih.

U CRKVI: kazna crkve što je on nemoralan nema baš peviše smisla, on æe biti i dalje nemoralan ako želi, ako mu je to prioritet pokraj crkve

NI OVO IZNOSENJE POGLEDA NA VERU NIJE ZRELO MORALNO RAZMISLJANJE.
Za vernike je najstrozija kazna zabrana pricesca i spajanja sa samim stvoriteljom.Ako je neko vernik i dobije KAZNU zabrane pricesca znaci da je dobio kaznu privremeno do sledece ispovesti kada ce se videti da li je promenio pogresno moralno delovanje prema sebi,drugima i BOGU.



U odnosu prema drugima: veæ sam par puta rekao da ovakvim ljudima s uvjerenjem kao što su fašisti kazna zatvora ništa ne znaæi, nakon što odsluži kaznu opet æe šititi ideju fašizma

Ja ti odgovori na ovo u predhodnim postovima a ti opet isto pitanje.
KAZNA ZA OVAKVO PONASANJE POSTOJI U KRIVICNOM ZAKONU KOJI STITI RAZMISLJANJA,DELOVANJA I OPREDELJENJA DRUGIH.
Ako ovom debilu nije dosta 1 GODINA da se opameti sledeci put ce biti 10 GODINA pa neka se pita onda u 50-toj godini zivota GDE LI SAM TO POGRESIO ako ne zeli to da uradi u ovih godinu dana.

Kazne postoje i nisu u nekim slucajevima trenutno resenje ali kazna postoji i svakim novim krsenjem istog zakona biva sve vece i ostrija
KO VOLI NEKA IZVOLI
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
I samo jos nesto da dodam na zadnji citat i moj odgovor na njega....

Ni meni nista ne znaci sto ce on nastaviti sa fasiznom jer cu ja nastaviti da se borim protiv njega.
Tako da mladi gospodin moze komotno da nastavi ovu debilnu delatnost koja definutivno nema smisla sem za nekolicinu njih.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Matori ako si mislio na mene ,nije nervoza neko je neuljudno pitati coveka jednu stvar 3 puta a pri tome ni malo ne razmisliti o cemu on pise vec gurati po svome....to definitivno nije konstruktivno
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Peace man, ajde da zaboravimo sve, neæu više širiti nikakvu ideologiju, ionako nema smisla, želim da ostanemo prijateljski raspoloženi, sorry, peace! (nadam se da æeš jednom shvatiti što sam zapravo htio reæi)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Koliko sam ja shvatio vi se ne razumete samo u jednoj stvari a toje...Weed-ran prica onako hipoteticki,kako on to zamislja,sta bi moglo da se uradi.Znaci sta bi bilo kad bi bilo.Mislim da je tu nesporazum.

Sve u svemu ja ne bih dalje sirio ovu temu jer nema potrebe. :wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ma zasto da se ne prica o ovome,naprotiv trebalo bi pricati ali pricati realno i kako stvari stoje.

Zamisli da ja okrenem pricu da pljujem po svima zato sto nece da legalizuju marihuanu a sa tim sto hapse ljude koji je koriste nece dobiti nista jer ce oni i dalje koristiti marihuanu.

Poenta moje price je da se onakvim delovanjem i postupcima kaznjava lice jer ometa druge i uskracuje im prava zagarantovana zakonom.Jer zaboga ko je on da zabrani nekome da ima svoje misljenje i da maltretira nekog sto je crn.Da debil ima ogledalo video bi da je daleko od arijevca.

Da li je zakon los? Pa ne postoji ni jedan zakon koji nije krojen za sve ljude ali skoro svi zakoni odecavaju i garantuju pravo na slobodno opredeljenje i nacin zivota.

Ako maltretiras i uskracujes prava drugih krsis zakon i kazna sledi kao i kod drugih stvari regulisanim zakonom.

Hoce li covek ponovo uraditi istu stvar ? Pa ako je debil uradice je sigurno ali ako ima malo svesti i savesti odnosno u ovom slucaju moralnosti razmislice zasto ga je drustvo odnosno svi ljudi jedne zemlje kaznili za njegov postupak.
Normalan covek bi nesto promenio u svom odnosu prema delu ili postupku koje je nacinio a ako nije dovoljno svestan ili zatrovan nekom ideologijom onda ce uraditi istu stvar ponovo.

Kazna od 1 godine je sasvim dovoljan vremenski period da se covek zapita gde je pogresio a ako to ne ucini u tih godinu dana i uradi isto delo bice mu sudjeno opet i opet i opet dok se ne opameti.

Kada ce se opametiti ? Pa shvatiti gresku zavisi najvise od same licnosti a ne od drzavnog sistema.
Zasto ovo kazem ? Pa ovo kazem jer licno znam ljude kojima je lakse uterati u dupe nego u glavu.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ma ok je to.Samo kazem da je nesporazum sto si ti,kao i ja,pricao o realnoj,stvarnoj,konkretnoj situaciji,a weed-ran i doors malo onako hipoteticki,sa filozofske tacke gledista.To je jedino sto je dovelo do zbrke.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Eto....kaže èovjek sve... 8) :D

Postoje 2 strane prièe: idealistièka, koja po meni osobno jest realistièkom, pošto jest realnim tražiti najbolje za sebe i boriti se protiv ugnjetavanja volje i "ljudskih" prava, te prihvaæanje zbilje i djelovanje u iskljuèivoj "prizemnosti" s njome.

Prva mora biti hipotetièka...pošto su stvari otišle ukurac a ja govorim kako bi trebalo bit...a one takve nisu i neæe biti. :wink: No opet, imam tu Slobodu da stvorim stav odobravanja il ne-odobravanja prema tome... :D





Srdaèan pozdrav svima :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
doors_of_perception je napisao(la):
...ja govorim kako bi trebalo bit...a one takve nisu i neæe biti.

nisu, ali hoæe bit, sjeti se definicije evolucije - napredovanje bez kraja, jednom æe sve biti savršeno, to je neupitno, osim naravno ako u jednom periodu ne napravimo fatalnu grešku i uništimo vlastitu civilizaciju. Ja sam filozof, i ponosan sam na to, takoðer slažem se s doorsovim rjeèima; "...idealistièka, koja po meni osobno jest realistièkom, pošto jest realnim tražiti najbolje za sebe i boriti se protiv ugnjetavanja volje i "ljudskih" prava."
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Da svakako se moram sloziti sa hipotetickim razmisljenjem koje sveobuhvatno paralelno moze i hoce dovesti coveka na stanje realnog razmisljanja kao subjekta u objektivnoj stvari.
Nisam zeleo da ulazim u dubine postojanja ljudskog ega i iskonske neodoljive zelje coveka da ga sledi makar se to kosilo i bilo kontradiktorno racionalnom razmisljanju svake jedinke ponaosob u koju spadam i ja.

Iz vasih postova vidim da se slazemo u borbi coveka za coveka sto i jeste cilj odrzanja vrste i svesti o nama samima i sebe kao jedinke u masi jedinki koja pokusava da se vrati na predjasnje i postane samo jedinka a na tom putu zaboravlja ko je ona ustvari cime se opet svrstava u masu i vraca na pocetak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.