Gorcina dima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.05.2013
23
17
0
39
Interesuje me kada naidjete na vutru bas gorkog dima, da li je to samo do sorte, ili ce pre biti da je berba preranjena, da curring nije odradjen, da je mozda prskana necim, jer kruze i o tome price...
 

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Nisam siguran koliko ti faktori uticu na jacinu,odnosno gorcinu dima...
Iz iskustva znam da do ljutog dima dolazi zbog predebelog i nekvalitetnog papira-rizle.Pusio sam jednu te istu vrstu prvo u joxu a poslije toga na bong,ogromna razlika.
Zato motam samo kada bongara nije pri ruci.Od joxa ostane onaj ljuti-vreli okus na usnama i ubija u plucima,nmg da se ne zakasljem.
Eto,ovo je sigurno jedan od razloga,a ovi iskusniji ce ti sigurno reci nesto vise.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Domar and fedexx

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
to ti može bit više stvari, jedna od tih je i kvaliteta rizle, ili ako pušiš iz prljavog pajpa, pogotovo ako je onaj od medicinske plastike, onda i filter tu igra malu ulogu. Ali najvjerojatnije je da je loša kvaliteta, albanke su bar meni tolko gnjusne za pušit da mi je drina u usporedbi snjima ronhill slims.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fedexx

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja bi rekao da to što ti daje gorčinu je lako moguće pridobila od gnojenja biljke. Moguće da je netko odradio indor i na kraju nije flushao biljozu pa se sad osjeti. Moguće i da ju je špricao nekim pesticidima i otrovima u cvijetanju, svašta je moguće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fedexx
15.05.2013
23
17
0
39
A rana berba, ili ono kad se zuri da se dobije gotov proizvod pa se susi onom metodom u zamrzivacu, citao sam negde na ovom forumu da je to najbrzi nacin za razliku od standardnog prirodnog susenja i curringa, ima li to ucinka da se posle oseti gorcina? A fazon kada bi se ista sorta normalno susila i curringovala i sve to, da bi bila ok za pusenje?
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Menj je jednom gorčilo od neke vutre koju sam kupio a bila budjava, jbem li ga, od nepravilnog sušenja i ili ko zna, baš budjava ko budjavi sir

Ali je udarala po mozgu ko mutava....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fedexx
15.05.2013
23
17
0
39
Haha, i ova zbog koje sam otvorio temu je udarala po mozgu ko mutava, ali zato nisam mogao dugo da je drzim u plucima koliko je bila gorka, a ne verujem da je to zbog toga sto kazu kao ma to ti je prskacina... bas sam uzeo seme da pokusam korektno da odradim grow pa da vidim dal ce i dalje tako da udara ali da nema toliku gorcinu. Jos mi se cinilo previse zeleno to sto sam dobio, mada je seme bilo ok boje, taman za sadnju.
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
ma to dileri cesto dobiju skoro mokru vuju,ne isusenu kako treba jer im se zuri+plus mokra je teza pa manje daju u paketu, a uzmu iste pare :) tako to ide...zna ta vlazna i lepljiva mnogo bolje da odradi od osusene i uglavnom je tako.samo je brate neprijatna em smrdi ko sam djavo em te gusi,cesto izaziva mucninu etc...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SoStoned and fedexx

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
ja kod nas nikad nisam kupio pravilno osusenu gandju. ili je pila mokra toliko da se djoks gasio non stop ili je bila suha piljevina, kao slama. uzas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ajzak43
06.08.2014
42
13
8
ja kod nas nikad nisam kupio pravilno osusenu gandju. ili je pila mokra toliko da se djoks gasio non stop ili je bila suha piljevina, kao slama. uzas.

ni ja nisam jos naletio na dobru ulicarku,a svaki put kad uzimam lerdi kaze tipa:"ova je masna,ova je jaka,od ove ces napravit 5 komada" a ja cijeli gr strpam i nista...

samo steta novca al jbg...
 

roki123

Aktivan Član
11.07.2013
162
1.778
143
Negdje Ispod 50 paralele
Slusaj no jok-a najvjerovatnije nije je u pravo vrime ispiro a da koristis organsko nesto kao bioooobiiiizzzz a dr. Stvar sigurno lose susenje

Slusaj no jok-a najvjerovatnije nije je u pravo vrime ispiro a da koristis organsko nesto kao bioooobiiiizzzz a dr. Stvar sigurno lose susenje
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: roki123
01.03.2017
62
48
18
Ispricavam se sto otvaram ovu temu, ali cuo sam od dostaa ljudi da gorcina zna biti od toga da kad se suši, a ne skinete sve fan listove. Kazu da je najbolje dan il dva pred berbu otrimati cijelu biljku dok je jos u zemlji, pa tek onda na susenje. Dok se drugi kunu da je to najveca glupost i da nema veze. Meni prica i drzi nekako vodu, no probat cu napraviti to u ovogodisnjem growu pa cemo viditi sta ce se destiti. Takoder ako neko ima informaciju iz 1 ruke neka se nadoveze.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ne bas, samo se brze osusi na tavanu ako, kao sto kazes, poskidas fan lisce par dana pre harvesta, a plus je/se biljka muci, to ono kao koser/halal hrana :D kad skidas skidaj sta se zayebavas!