Gorilla Bomb, Pineapple Chunk, Master Kush, CBD Tunderstruck - 4 Hansa - autopotovi 25L - by Sensi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
UPDATE - 26 dana na 12/12 (18 dana cvjetanja)

Pozdrav ekipa!:respect:

Zbog sluzbenog puta nisam bio u mogucnosti ranije raditi update u dnevniku, a tih cca. 14 dana koliko me nije bilo zena je dizala svjetlo u boxu. U tih 14 dana nastao je mali problem sa Gorilla Glue i djelomicno na CBD Tunderstuck - na Gorilli su listovi poceli cudno zutiti listovi (nije manjak dusika).


Rezime hranjenja - 29.8. su svaka dobile po dvije tablete BioTabsa, 5 ml Orgatrexa i 1 gram Bactrexa
- 12.9. su nahranjene sa PK 5-8 gnojivom za cvjetanje

Izmedju 29.8 i 12.9 su bile samo na vodi. Izgleda da je Gorilli Glue kombinacija sa BioTabsima (NPK 15-7-8), Orgatrexom i Bactrexom bila prejaka pa je negodovanje pokazala na liscu, a situacija se pogorsala kada je dobila PK 5-8. Bio Tabs tablete su sporootpustajuce gnojivo koje drzi 60-70 dana.

Ima vise varijanti sta bi moglo biti:
1. previse gnojiva, tj. previse fosfora i kalija (PK)
2. manjak magnezija
3. problemi sa PH (manje vjerojatno jer je BoTabs u pitanju)

Jucer pospricanje sa gorkom soli (ako je cal-mag def.) i napravljen je flush na Gorill i CBD Tunderstruck

Temperatura dan 24-25 stupnjeva, vlaga 65 posto, noc 19 stupnjeva, vlaga 70 posto. Malo je visa vlaga, al jos nije kriticno za ovu fazu cvjetanja.

Stratch je vise manje zavrsen. Najvise se strachala Pineapple Chunk - Hans je podignut do maksimuma i sada je od vrha biljke 29 cm. Najvjerojatnije slijedi crop da je sto vise poravnam sa ostalima.

Evo fotki pa ako netko zna o cemu bi se tocno moglo raditi neka kaze. (na Gorilli i CBD su mokri listovi od spricanja gorke soli)

Gorilla Bomb
gorilla bomb3.jpg
gorilla bomb.jpg
gorilla bomb1.jpg
gorilla bomb2.jpg
gorilla bomb4.jpg
gorilla bomb5.jpg
gorilla bomb6.jpg
gorilla bomb7.jpg

Master Kush
master kush.jpg

Pineapple Chunk
pineapple.jpg

CBD TunderStuck
cbd tunderstuck.jpg
cbd tunderstuck1.jpg

I sve zajedno

zajednicka polozena.jpg
zajednicka polozena1.jpg
zajednicka polozena2.jpg

:vutra::respect:
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Druze...tu je isto kulminirala vrucina uz sve probleme sa gnojivima.Istu stvar sam imao u dnevniku.Samo sto je mene zeznuo panel na 20 cm sa vrucinama.
Pogledaj kako lupa po jednom mjestu i siri na okolne biljke..Krene od fanova srednjih..
zajednicka polozena.jpg
Jel vidis slicnost..
P1160168.JPG
Ovo moje je vec u izmakloj fazi,tada sam krenuo ljeciti.Vidi moju sredinu boxa;)
Savjetujem vodu da malo dodu sebi,pustiti ih da dodu sebi i bice mesa ko u mesara Mile:D:thumb:
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Led je papren, a ja sam ovo uvijek doživljavao kao calmag problem, sad od manjka ili lock od viška fosfora ne znam, ali dogodilo mi se više puta. Da kucnem o drvo, od dodavanja silicijuma nisam imao ovaj problem. Ali tko zna, možda je stvarno do leda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Vidi se na proslom update-u da su poceli ovi problemi pa se to uozbiljilo dok te nije bilo. Ova biljka desno sa pofrkanim listovima ima i drugih problema skoro od pocetka. Ne poznajem ni biotabs ni autopot, i uopce ne znam kako popraviti nesto u ovom slucaju kad ne znas kolko koja pije, jede....kolko je sporo ovo sporotpustajuce i ima li sta brze opustajuce :)
Izgleda da je situacija u zadnjih par dana bolja pa se nadaj ce krenut sad normalno :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Pregledavajuci ceo dnevnik,ti si vec odavno poceo navlacit probleme.... na nekim slikama u uvod dnevnika si imao problema sa toplotom i (svetlost) surila neke biljke... onda si to resio,al si posle napravio preklop sa gnojivom... s obzirom da radis organic... znaci ishrana ide laganim tokom,jer se sporo razgradjuje sve i ide prirodnim tokom... a samim tim da si navlacio problem sa toplotom i surenjem... biljke nisu mogle jesti kako treba,znaci ishrana je bila usporena... zemlja i sam znas koliko je gotiva i jaka,a ti si preko nje posle dodavao gnojivo,a cure ti nisu izgurale vegetaciju na zdravom putu,vec su preskocile cvetanje i onda je nastao preklop... a to znaci da se hrana nakupljala.... i dala rezultate... organic ide lagano,nema zurbe :) sa biobizzom su ti biljke bile gladne u onom dnevniku,pa si povecao hranuu i digao devojcice... :) tako da je to moje misljenje... sto se tice problema... al svaki problem je resiv,sam guraj dalje... i naravno stej haj:razvaljen:::puuuh:::thumb::vozdra:
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ako si imao više temperature početkom stretcha(28-30°c) onda ti je pojelo magnezij a i kalcija bi trebalo pokazat uskoro da nedostaje...ispod led-a a pogotovo monokromatskog biljke s povećanom potrošnjom kalcija i magnezija kompenziraju dio spektra koji im nedostaje...ako su u kombinaciji i povećane temperature a samim time i fotosinteza uglavnom potroše sve zalihe u cca 2-3 tjedna od početka stretcha...još u autopotovima pa brži rast veći stretch i sve...gledaj da si riješiš dohranu ili siliciumom ili nekim cal mag dodatkom(mislim da je melasa tu oko 1:1) jer daleko je kraj a mislim da bi ti se mogao opet pokazat nedostatak kasnije
Edit : a opet sad su temp manje pa ne bi trebalo puno nadomještat al opet za lijek je pa zlu ne trebalo ja se ne bi razmišljao
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@waynejohn

Bile su vise temperature tada. E sad, @L0oD-i kaze da je to zbog previse PK, odnosno da je pregnojeno, a ti da je nedostatak magnezija- kalcija.
Ostaviti cu je jos koji dan da vidim sta ce se dogadjati. Sa cime rjesavam magnezij i kalcij? Epsom soli sam pospricao prije dan-dva. Melasa je isto za to? Silicijum takodjer?
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
@Sensi Star

Višak kalija može isto uzrokovati zaključavanje kalcija i magnezija, možda je i ostalo nešto u zemlji samo ne mogu do njega...porcija melase će im dobro doći u svakom slučaju
Jel piše možda na vreći od royalmix postotak mikronutrijenata ili samo npk?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Melasa je ne preradjeni secer koji se dobija kad se reze secerna trska. Sve sto pada ispod nozeva u sita je melasa. U biti melasu mozes gledat kao energetsku bombu, pri tome ne mislim nista lose. Objasnjenje jednog doktora poljoprivrede je sljedece. Prilikom koristenja gnojiva mali pipci na korijenu (slicno kao u hobotnice) se zacepe. Tada koristimo melasu da biljka "prodise"
Najcesce se to radi prilikom prelaska sa vegetacije i cvatnju i pred kraj growa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: svetisveta

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@waynejohn

Ne pise nista na vreci od toga, samo EC, PH, organska tvar u postocima. Mislim da necu vise raditi sa ovom zemljom. Prejaka je za Biotabse. Bolje uzeti BioBizz LightMix ili AllMix. AllMix je dovoljno jaka, a ne prejaka. U njoj sam znao i proklijavanje raditi i nikad problema nisam imao.

Ima Orgatrex melasu, al sam im Orgatrex dao samo jednom ili dva puta i to ukupno 10 ml.

Ovo nakon flusha ide na gore, a ne na bolje cini mi se.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
4.5 g/l stvarno puno zvuči...najgore što sad ne smiješ ni orgatrex ni pk ako ima viška kalija...10l vode 5 žličica melase i bactrex, da oživiš zemlju poslije flusha i vratiš samo mikronutrijente, ako se ne popravi nakon dva tri dana barem znaš da je u zemlji problem sigurno
Sretno šta god se odlučiš da se izvuče do kraja :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ja sam na kokosu pa nisam baš pametan u ovom slučaju. Ali isto mi se znalo dogoditi i sa hesijem. Nikad u starom cfl boxu, isključivo ispod leda. Moguće da led prži, jer osjetljivije su dok cvatu nego dok su blitva. Ja bi dao silicijum, jer meni to daje na calmag deff. Kokos i biotabs, odlično, ne znam kako se vole sa zemljom!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Sensi Star druže, ne brigaj bit če to ok.
No baš čitam i kontam, nemam iskustva s navedenom opremom ali možda bude moje razmišljanje pomoglo.
Postoji li šansa da se autopot npr iskljuci sa sustava navodnjavanja tipa neki ventil . Čisto da ju oslobodiš navodnjavanja na kratko vrijeme?
Naparavio si flush, realno gledajuci kod takvog tipa hranjenja i nema nekog smisla, no s druge strane vjerujem da ces unormalit ph na koji od pocetka sumnjam kao krivca, no generalno isto tako gledajuči svaki problem kreče od ph ( kaj se hrane tiče). Tako da jednim dijelom taj flush smatram korektnim potezom.
Svaki def., suf itd...bla bla kreče od dizbalansa ph, samo što se dovraga dogodilo....da tako zezne situaciju ? Lock...ali zbog čega i zašto sada?
Možda da probaš odpsojit ju na neko kratko vrijeme sa sustava, da bude solo i kada se zemlja malo prosuši dodaš 1g baxa na 1l da se popravi flora a i samim time ph *?
Probaj izmjerit ph medija da vidis kakva je zemlja , kisela ili alkalna pa da znaš o čem je riječ...i da to prekrižiš kao uzrok...
*Nemoj zamjerit, samo sugeriram. Razmišljam na glas druže :)
Daj bog da cim prije nađeš uzrok a i s time riješenje.:respect:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: form and Sensi Star