Gorilla Bomb, Pineapple Chunk, Master Kush, CBD Tunderstruck - 4 Hansa - autopotovi 25L - by Sensi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMold

Banned
Banovan
18.09.2017
22
45
13
52
Negdje u svemiru
Pa ja neznam kako nitko ne vidi da su te biljke zapravo gladne,pa po gornjim fanovima se vec vidi deficit N,a to sto je netko napisao da je zbog vrucine,ja bi reko prije je do ph,ako si isflusho sa dobrim ph i odma nahranio malo isterat ce to.A biotabs je smece i to nemoj koristit,i druga stvar ako dajes epson iliti mgso4 nemoj ga davat u zemlju nego folijarno,i ni slucajno ga nemoj davat isti dan kad gnojis,jer epson i gnojenje skupa ne idu nikako,moguce je da si zeznio biljke u tom periodu.Ako su smede po str od lisca i zute iznutra do uopce nije suficit PK,odi pogledaj malo cannabis chartove,po meni tvoja biljka ne dobiva dovoljno N i K.
I ne bi bilo lose da podrezes malo to najzuce veliko lisce i rasiris te grane lagano,da svijetlo penetrira sto dublje moze,da izvuces i onih sitnih hedova.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Zelenko63
Ima ventil i moze se zavrnuti da ne dolazi voda. I sam sam o tome razmisljao da napravim pa kad se posusi zemlja u potu odvrnem vodu nazad.

@GreenMold
Biljke su nahranjene 1.9. sa tabletama BioTabsa (svakoj po dvije tablete NPK 15-7-8) i tada je svaka zalivena sa 5ml Orgatrexa i 1 gram Bactrexa.
6-7 dana iza toga pocinju problemi.

Epsom sol sam pospricao jednom prije dva dana i tada nije dobila nikakvu hranu.
 
Poslednja izmena:

GreenMold

Banned
Banovan
18.09.2017
22
45
13
52
Negdje u svemiru
Pa vidno je da su gladne jos od posta zadnjeg sa slikama,najbolje se drzat sigurne strane nego experimentirat sa necim sto nije bas sigurno pogotovo ako ti je to jedini grow.Bio Tabs sam ja koristio jako davno al na domajama nekim i nije mi bio dobar nikako,isto takve stvari su mi se desavale.
I da chunk je tamniji imas pravo.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ja kad maknem rezervar s vodom ne vratim ga dan, dva. Volim vidit da je suho na dnu i kad spojim volim vidit da vode krene. Moguće da je unatoc mantri da za biotabs ne treba ph, ipak do plutanja u lošem ph. Ali imao sam ja ovo i prije autopota. Prekasno si gurnuo tablete pa jos ne djeluje? A one pojele sve iz zemlje? Jel ovo samo na jednoj ili?
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Chunk je cudan od prvog dana, al nisam ja jedini kome je Chunk bio cudan. Nasao sam na netu da su ljudi imali isti problem s njim. Napucan je dusikom kao i Master Kush iako im nisam davao nesto ekstra dusika. Do prebacivanja na 12/12 su bile samo na vodi jer im nije trebalo nista zbog jake zemlje (Plagron RoyalMix) koja je pognojena za 6 tjedana i vise (tako kazu ovi iz Plagrona)
Problem se javio najvise na Gorila Bombi,a vidi se i na CBD Tunderstruck. Ostale su ok.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Himalaya Gold ima takve zemlje,compoana, evo u galeriji sa komentarima, ww od početka kolovoza,tek zadnje zaljevanje sa blagom prihranom:)
@GreenMold koji omjer epson soli za prskanje koristiš i kad, (objasni malo zašto folijalno može a zaljevanje ne,moja iskustva potvrđuju tvoj navod ali zašto je tome tako)
sensi evo i ja bi malo razmišljao na glas, previše radijacije, vega na vega modu i odjednom full 33 diode na istom razmaku.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
PH skala ima raspon od 1 do 11, pri čemu su niže vrijednosti kisele, a veće vrijednosti alkalne.
skalaph.jpg
Biljka kanabisa preferira pH medija u kojem raste od 5,5 do 6,5 (idelane vrijedosti premda smatram da do 7 ide bez problema).
Kada se pH medija podigne na razinu alkalne tj iznad 7,5, korijen ne može konzumirati raspoložive ione željeza, bakra, cinka, mangana raspoloživih u njihovoj blizini tj zemlji, odnosno u mediju u kojem rastu itd., no kad se pH medija smanji na razinu kiselog tj na manje od 6, korijen nije u stanju dobiti pristup fosfornoj kiselini, kalciju i magneziju jer generalno izgube topivost.
Sve kreče od ph.. brijem da cu doktorat napisat na ovu temu jbte
I ako pH padne između 3 i 5, s temperaturama iznad 26 stupnjeva računaj na gljive itd...
Izmjeri ph medija i to je to... i znat češ sve druže...
I probaj odspojit s tanka na kratko vrijeme...​
 
Poslednja izmena:

GreenMold

Banned
Banovan
18.09.2017
22
45
13
52
Negdje u svemiru
@GreenMold koji omjer epson soli za prskanje koristiš i kad, (objasni malo zašto folijalno može a zaljevanje ne,moja iskustva potvrđuju tvoj navod ali zašto je tome tako)

Kolko sam ja skuzio,epson sadrzi mg i s,u spoju je mgso4,ako ga dajes uz ostale nutrijente,a vecina sadrzi i ostale suplemente tipa bakar,cink,mangan ukljucujuci i ova 2 spomenuta.Samim time zemlja vec sadrzi iste te izvore,i ako ti dodajes epson kada gnojis,biljka dobije previse suplementa,takoder rezultira i viskom soil,stoga samo pomaze dobar flush.
Ako dajes epson,moze ici i folijarno,ali samo dosta ranije,tj.prije negoli gnojis,jer ako recimo pognojis dan prije i dodas epson opet ces imat visak suplemenata.Stoga kada vidis da biljkama fali mg ili s dajes folijarno i ne prskas po cvjetu nego samo po najvecem liscu,na taj nacin biljka ga uzima odmah,nekad znam ih ostavit 24h u mraku kad tako prskam nek apsorbira sve,da ne bi hps toplinom ispario kapljice ili bilo koja lampa koja grije.
A kad doziram prvo ugrijem malo vodu 1 litru,sipam 3 kapi ph-(tako je barem kod mene mjerilo) i sipam pola zlice cajne epsona,i odma folijarno ispricam,ako ne upije tako brzo ostavim u mraku.

A sto se tice ovog i dalje tvrdim da je ph bio los i da su gladne,ako si flusho i malo nahranio bit ce bolje,uostalom stavi slike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
UPDATE - 34 dana na 12/12 (25 dana cvjetanja)

Pozdrav ekipa!:respect:

Nema se sta puno napisati - biljke su i dalje samo na vodi jer su pregnojene. Pineapple Chunk i Master Kush sam cropao vrhove da ih poravnam sa istu razinu. Cvjetovi se lagano pune.

Temperatura dan 25 stupnjeva, vlaga oko 60 posto, noc 20 stupnjeva, vlaga 65 posto. Hansovi su na 35 cm od biljaka.

Zajednicka
zajedno.jpg zajedno1.jpg


Gorilla Bomb je najvise nezadovoljna
gorila bomb.jpg gorila bomb1.jpg gorila bomb2.jpg gorila bomb3.jpg


P.S.
Nisam imao vise vremena za lupit koju fotku vise tako da stavljam samo ovo. Sorry.

:vutra::wave:


 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Tebrane lepo si povratio biljke, samo daj joj smanjis hranu ts da joj preskocis jedno 3-5 dana kako bi potrosila N spored meni ti si napravio nutrient burn jer si je pre cesto punio djubrivom. To je neko moje misljenje samo nakvasi je dobro ali probaj koregirati Ph na 6.3-.6.5ph ali da nije svaki dan na to sam mislio pokusaj sta reci .Ovako su ti biljke kud i kamo bolje sledeci foto session bice top ;).
Trazio sam po forume ovakav tip probleema i tako sam dosao do ovog zakljucka ;) Poz i svako dobro.

edit: Uhh sorry ti si to napisao gore izvini :)
 

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
Ja sam imao slican problem (ako je pregnojanjanje ovdje problem) netko od clanova mi je predlozio da smanjim na pola doze svako zaljevanje,pomoglo je jer su se zazelenile kao šuma! Ne govorim da to radis samo kazem kako sam ja rijesio problem. Jer sam zaljevao bio svako drugo po tablici i desilo se sto i tebi. Sretno lega
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
UPDATE - 49 dana na 12/12 (40 dana cvjetanja)

Pozdrav ekipa. :respect: Evo proslo je oko 2 tjedna od zadnjeg updatea, a je krajnje vrijeme da nesto i napisem.:D:thumb:

Stvar se malo popravila sa biljkama, odnosno sa Gorillom Bomb koja je iz zutila presla u zelenilo.:D Al je zato CBD Tunderstruck pocela djelomicno zutiti, al za sada pokusavam skuziti jer dobila previse gnojiva ili premalo. Zanimljivo je da je samo jedna strana na CBD Tunderstruck pozutila (ona blize LED panelu koji osvjetljava Master Kush). Jos se ucim na BioTabse jer sam skuzio da kod njih treba proci barem 7 dana da se vise neki pomaci na bolje ili losije.

Pineapple Chunk je i dalje cudna, al pocela se polako puniti, mada stidljivo.:D

-30.9. su dobile 1 gr. Bactrexa i 8 ml PK 5-8
- 7.10. 10 ml PK 5-8 (bez Bactrexa)
Vlaga je od 50 do 58 posto, temperatura dan 26 stupnjeva, noc 21.

Evo zajednicka fotka od 26.9. (update od prije 2 tjedna) i ispod nje fotka od jucer da se vidi razlika (fotkano je sa lijeve strane boxa - Master Kush lijevo dolje, Gorilla Bomb dolje desno, CBD Tunderstruck gore lijevo, Pineapple Chunk gore desno)
zajedno 24.9.jpg
zajdno 10.10.jpg

Ja bi ipak reko da je CBD Tunderstruck gladna, al dat cu joj fore jos 5-7 dana da vidim sta ce se dogadjati.

Master Kush i Gorilla Bomb ce najbrze zavrstiti. CBD Tunderstruck i Pineapple Chunk jedno 2 tjedna iza njih pretpostavljam.

Zajednicka
zajedno.jpg

CBD Tunderstruck
cbd tunderstruck.jpg

Gorila Bomb
gorillla bomb.jpg
gorilla punjenje.jpg

Master Kush
master kush.jpg
master kush bud.jpg

:wave::vutra::wave:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Malo se kasno uključih :) Sretno prema kraju! Izgleda da su došle k sebi :thumb: a što se tiče prvotne dijagnoze nekako bi se najviše složio s loodim... kao da je nestalo ono pravilo, radije da je manjka gnojiva nego da je viška ;) kao novorođenčadi koja isto ne znaju pričat, daješ im hrane kada zaplaču, u protivnom pobljucaju sve van :D ;)