Gorku sol iliti epson sol?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Interesuje me sve onjoj kolko kosta i po kojim kolicinam se prodaje kako se koristi.

posto imam na nekim biljkama kako mi se cini rane faze Mg-deficiencya
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Ok sad cu odgovorit sam sebi jel sam napravio mali resarč na netu i hteo bi da pomognem onima koji imaju moj problem.

Epson sol iliti gorka sol,je magnezijev sulfat (MgSO4·7H2O) koji se moze koristit za ljecene Deficita magnezija u ganji,naravno neka gnojiva vec sadrze taj mikro element pa ako koristite tako gnojivo nije vam ta sol potrebna,vec treate obratit paznju na PH zemlje.




Na desnoj strani slike su listovi koji ma fali magnesium(problem koji ja imam trenutno) na ljevoj su listovi kojima fale sva tri glavna elementa al ne magnezijum (NPK)

Primjena:

Mg se moze pruzit biljkama folijarno tjst prskanjem na listove ili direkt dodavanjem u vodu skojom zaljevamo sto ako imate problem sa ph-aom nemojte radit jel biljka bez obzira nemoze nista da upije iz zemlje plus potencijalno mozete pogorsat situaciju zato vam je bolje folijarno dok ne poravite ph.


1.Doza za folijarno: jedana čajna zlica na 1 litru vode

2.Doza za zaljevanje: jedna velika(normalna) zlica na 5l vode

Naj bolje je dodat u vrucu vodu prvo da se dobro rastopi onda ohladit na sobnu temperaturu pa primjenit:

1.Folijarno prskat biljke kad se svjetla ugase,JEDNOM svaka TRI dana dok se deficit nepovuce

2.Dodat kad mislite zaljevat/gnojit JEDNOM dok su biljke u vegetaci DVA puta u cvjetanju
10 i 35 DAN

Gdje nabavit Epson sol?

Svaka apoteka ju prodaje,samo udjete i trazite tetu gorku ili epson sol(cita se kako pise)

50g kosta 10-15 kn znaci oko 2 eura sto vam je vise nego dovoljno za nekoliko koristenja

tats abaut it nadam se da ce nekom pomoc!!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Eto vidiš!Kad te stislo i nitko nije umjesto tebe tražio,dao si si truda.
Evo ti jedan repjutejšn.
 
28.10.2011
29
1
0
44
Negdje sam citao da ta gorka/epsom sol pomaze u razgradnji lose, tj. nakupljene soli, ovako je pisalo: "The epsom salt breaks down the other bad salt built up in the soil and helps to flush it out."
E sad, da li netko ima iskustva s time? Da li je to istina? Jer cini mi se da imam problem sa nakupljenom soli, a cini mi se da je problem jos gori jer je voda koju koristim uzasno tvrda i puna kamenca... jedini izlaz mi je flushing ali da li smeta to sto je voda tako tvrda? Da li bi ju trebao nekako "pripremiti" prije koristenja?
 
13.01.2011
25
22
0
55
Real Sir Smoke-a-Lot je napisao(la):
Negdje sam citao da ta gorka/epsom sol pomaze u razgradnji lose, tj. nakupljene soli, ovako je pisalo: "The epsom salt breaks down the other bad salt built up in the soil and helps to flush it out."
E sad, da li netko ima iskustva s time? Da li je to istina? Jer cini mi se da imam problem sa nakupljenom soli, a cini mi se da je problem jos gori jer je voda koju koristim uzasno tvrda i puna kamenca... jedini izlaz mi je flushing ali da li smeta to sto je voda tako tvrda? Da li bi ju trebao nekako "pripremiti" prije koristenja?

za ovakve stvari su dobri akvaristički proizvodi za smanjivanje tvrdoće vode i vezivanja teskih metala. pogledaj u nekom pet shopu i raspitaj se malo.