građanski neposluh iliti civil disobidience

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Da ni meni nije jasno.... ali ko voli nek izvoli...
Fora je taj gradjanski neposluh... Trebalo bi toga vishe biti
 
17.07.2008
31
1
6
43
Full se slazem sa doticnim ljudima na klipicima!!
Al imam ja jos bolju ideju!!!Recimo da se uspije skupiti vecina stanovnistva i recimo odbija napraviti nove dokumente na svoj trosak(ok ako ih izgubis pa platis,al zasto moramo placati za nekakve produzetke,taksene marke i sl?) jednostavno ostavi si stare dokumente pa nek naplacuju globe!!a isto tako im odbijes platiti globu,recite mi kako bi zakon procesuirao toliki broj ljudi,sjetio sam se ovoga jer svaki put ispizdim kada moram dati 50,100 ili 200 kn za nekakvo produzavanje dokumenata ili slicno?
Evo recimo primjer osobnu sam prvo morao mijenjati pred par god - prvo je bila ona velika,da bi se zamijenila sa malom a sada razmisljaju o nekoj novijoj naprednijoj,recimo osobna u kojoj bi bilo sadrzano vise podataka?a taman sam se ponadao da ce mi ova nova potrajati!!
i svake godine ista prica,uvijek se nesto nadje da moras u mup i tamo stajat ko idiot!!a sve da oni imaju cistu evidenciju o svima nama!!
i zasto bi mi to placali,hebes drzavu koja svako malo mijenja zakone i bogati se na svojim stanovnicima kroz takve stvari!!!!:eek:hno:
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Svijet vodi ka Brave new Worldu hahaha...
Prvi problem su ljudi koje treba skupiti za tu tvoju ideju.... Nemoguce....
haha nisam pesimist ali volim ideje....
A dokumente ne moras imati ako ne zelis... Odi u sumu napravi kolibu i uzivaj...
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
heathendome je napisao(la):
Full se slazem sa doticnim ljudima na klipicima!!
Al imam ja jos bolju ideju!!!Recimo da se uspije skupiti vecina stanovnistva i recimo odbija napraviti nove dokumente na svoj trosak(ok ako ih izgubis pa platis,al zasto moramo placati za nekakve produzetke,taksene marke i sl?) jednostavno ostavi si stare dokumente pa nek naplacuju globe!!a isto tako im odbijes platiti globu,recite mi kako bi zakon procesuirao toliki broj ljudi,sjetio sam se ovoga jer svaki put ispizdim kada moram dati 50,100 ili 200 kn za nekakvo produzavanje dokumenata ili slicno?
Evo recimo primjer osobnu sam prvo morao mijenjati pred par god - prvo je bila ona velika,da bi se zamijenila sa malom a sada razmisljaju o nekoj novijoj naprednijoj,recimo osobna u kojoj bi bilo sadrzano vise podataka?a taman sam se ponadao da ce mi ova nova potrajati!!
i svake godine ista prica,uvijek se nesto nadje da moras u mup i tamo stajat ko idiot!!a sve da oni imaju cistu evidenciju o svima nama!!
i zasto bi mi to placali,hebes drzavu koja svako malo mijenja zakone i bogati se na svojim stanovnicima kroz takve stvari!!!!:eek:hno:


Nisi morao vaditi novu osobnu zato sto je izasla mala nego zato sto ti je ta stara istekla ili se pokidala ili si ju izgubio.
Isto tako, kada se uvede novija, nece se morati ona vaditi sve dok ne istekne valjanost stare.

Ali ono sto bih zelio napomenuti, jest kako su oni "usluzni" :)
Kazu da ostavite broj moba pa ce vam poslati sms kad vam se napravi osobna. I tako fino drzava ima vas broj moba i cim postanete iz bilokojeg razloga sumnjivi, ima vas u bazi i puno manje posla ima dok dodje do vaseg broja moba i time prisluskivanja (legalnog ili ilegalnog, svejedno)

Ovo je cista paranoja, ali kad vidim u kakvoj drzavi zivim, bas mi i ne izgleda taj scenarij previse SF. Zato nemojte davati brojeve moba :)
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Mislim da bi nas sve pohapsili uz batine i ko zna jos koje poslastice unutar stanice od kojih bi nam usta poplavela.
A i kod sudije.
Nasiljem se ne postize nista ! Osim ako smo u vecini od 60% ukupno gradjana koji bi podrzali gradjanski neposluh za legalizaciju marihuane ali je nazalost to skoro nemoguca misija.
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
da, trebam ići u srž plakriranja koje će ostaviti utisak u kolektivnoj svijesti...
danas kurio kod frenda i palo mi na pamet da sad 10000 član (ovo je sad priča u glavi) je imao "trip" kad se došao registrirati na VUTRI istražio forum i popušio joint i imao viziju kad je osjetio šta želi napraviti potaknut pogledom na sve što je vidio unutar foruma...želio je napisati tekst koji će se odnositi na slobodu konzumiranja trave jer je znao da kad nema za trave, mora se bosti iglom što ga je najviše bockalo... ovo je taj tekst, pisan otprilike... " ljudi braćo narode, želim ovo odaslati u eter komukacije jedinstva kojeg smo upoznali u današnjoj civilizaciji...zaboli me duša što nemogu pušiti u slobodi, u miru, u zajedništvu...EJ SVIJETE cijelu povijest zemlje u tebi sam rasla, ja zelena biljka koja te hrani duhom...ZAR JA nisam samostalna jedinstveno sveta biljka? zašto me stavljate u isti koš sa heroinom? zar bi ja majka priroda rekla, mješaj me sa kemijom? ko je od mene prolupao? bog me je dao,,,bog će me uzeti...reče biljka jednog dana danas ljuta u sebi u meni..malenii, odaslaj me u uter, neka me svi upoznaju u tebi, ništa mi više nije preostalo , osim tebe malenog...ja biljka mudrosti koju dajem onima koji me poštuju kakva jesam i cijene jer sam bogatsvo ja tražim svoju slobodu! ja sam istina života, u meni se krije kruh sa neba...jedite me, blagujte u meni, dajem vam se...postanite u meni i ja ću u vama i biti ćemo jedno vječno..."
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
eh, takve ideje su stvorile negativna misljenja i nose ih sa sebom.
koliko god ona pozitivna u svojoj srzi bila, ona je u ocima ljudi sprdnja.