Grananje biljke?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.10.2007
4
0
0
34
Ovako, dosta sam gledao po forumu i okolo citao, a nisam uspio nac tocno sto me zanima. Zanima me kako se tocno grane sire na biljci? Jel normalno samo raste u visinu pa mi rezanjem granamo biljku il se on sama grana i raste u sirinu ili oboje?
Kolko sam skuzio vecina tih biljaka koje idu i u sirinu imaju jednu glavnu stabljiku i grane sa nje rastu..

Molio bih nekog da mi neki link da jer ja nisam uspio naci, ili da mi objasni kako se biljka tocno grana.. Hvala
 
20.10.2007
4
0
0
34
E j****a neznam sto nisam dobro postavio da me valjda nitko nije shvatio xD
Siguran sam da dosta ljudi zna odgovor, jedino sto mi je logicno da bi bilo zabune da pod biljkom mislim zizu, al sam mislio da ce to na ovom forumu i ovako bit dobro shvaceno.

Eto jos se nadam da ce netko skuzit to pitanje u vezi rasta i grananja (pruning, lst, topping?), dal su grane rezultat rezanja ili prirodno rastu sa glavne stabljike..
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Na forumu ima puno tema o tome.. grananje uvelike ovisi i o sorti i o uvjetima uzgoja.. scrog, sog, lst, svjetlosni uvjeti itd

Citaj, istrazuj, koristi search.. nitko tu nije placen da dezura 24/7 i odgovara na ovako neodredjena i pomalo smjesna pitanja.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Inace grana se iz jedne glavne stabljike, a kako ovisi o gore navedenim razlozima.
Nemoj se ljutit ali mogo si to i sam zakljucit iz najjednostavnijih slika same biljke. :vb_wave:
 
20.10.2007
4
0
0
34
elephant0r je napisao(la):
Inace grana se iz jedne glavne stabljike, a kako ovisi o gore navedenim razlozima.
Nemoj se ljutit ali mogo si to i sam zakljucit iz najjednostavnijih slika same biljke. :vb_wave:

Ma nista se ne ljutim. Skuzio sam ja vise manje iz slika da je tako al je mene vise zanimalo kako dodje do takvog rasta, prirodno ili rezanjem ili oboje, a i iz slika nikako ne mozemo zakljuciti da je uvijek tako (a posteriori). Posto ocito nije tak jednostavno budem nastavio istrazivat..

Pozz :)
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Kod mene na svakoj internodi izbijaju po dvije grane...ali ja mislim da se to desava vise na onim indicastim sortama.To mislim zato sto imam i jednu sativu koja jje stara kao i ostale ali za razliku od ovih ne izbacuje grane nego raste samo u visinu.