granica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kotva

Aktivan Član
13.07.2007
193
0
0
39
ili onaj red bull mini morris kaj se fura po zg,pa u onu giga limenku na krovu natrpati marihuane,ili čak napraviti grow box u njoj? uff,danas imam inspiracije...
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
kako prenijeti preko granice...ima brdo nacina kako to napraviti...ili u neku ambalazu uvaliti to sto prenosis sto nemora bit trava, ili u neko jelo ili kao sto kaze balcan u sapun...jedna stvar sto morate znat da to jako dobro omotate jer istina je da ako na granici pretrazuju sa psima, istina je da nema tog psa koji ce bilo sta nanjusiti ako je to sto prenosite dobro zamotano...u par slojeva najlona recimo...:goldmaryjane:
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
da opet ponovim.. ako ce ici traziti sa psima, naci se 100% miris ce probiti kroz 2000 slojeva najlona i pas ce to osjetiti. To sto ti mislis da se ne osjeti i nemozes osjetiti ne znaci da nece i pas. Usto, ako samo cak i izgledate sumnjivo on ima tajni signal kojim natjera psa da se ponasa kao da je nesto nasao iako nije. Kada se pas pocne pretvarat da je nesto nasao onda oni imaju pravo sve rasturit (nedo bog da je tvoj auto:) )

po meni najvaznije stvari su:

1. prije grane se suzdrzat od pusenja. Granicu UVIJEK prelazite normalni i nemojte brijat na briju " sad cu ja stavit suncane naocale pa oni nece skuzit" - skužit će garantirano sa ili bez naocala

2. auto provjetrite. ako niste poslusali savijet br 1. :)) To sto ti ne osjetis miris vutre, ne znaci da nece osjetiti tip koji ti provjerava osobnu/putovnicu. I najmanji hint vutre u zraku ce sigurno osjetiti.

3. NAJVAZNIJE ponasajte se najnormalnije. nemojte izbjegavati pogled ocima u oci, nervozno tresti neki dio tijela, ne preporucam cak ni da zapalite cigaretu jer vecinom se pali cigareta kad si zivcan.

4. budite pristojni i uljudni. Nista granicnika nece vise nabrijati od tipova koji im se bahate. El bahatee pristup en funkcionira. Al zato zakon njihovog pendreka, da:)

5. Ako furate nesto za osobne potrebe, uzmite cim manju kolicinu. Prije polaska spremite vutru u neku vrecicu ili nesto slicno. ali kakvih pola sata prije granice stanite negdje i opet umojtate u par novih slojeva. to ce sprijeciti miris da ne prodre (ali samo na kratak period, zato to obavite sto vise blizu prelaska granice. (a opet ne bas na parkingu kod granice :)) ) sapun, labello pristup ili bilo sto slicno je ok, samo da to predugo tako ne stoji.

takodjer, nakon sto ste rukovali opet vrecicom vutre i cak ju niste ni dirali, svejedno morate oprat ruke ili to raditi u rukavicama koje cete baciti kasnije (kak ovo narkomanski malo zvuci :)) )

i za kraj, da rasvijetlimo i taj mit, nije istina da su psi 100% pouzdani, oni su uspjesni u mozda 50% slucajeva mozda i manje. Ali svejedno je njihova najveca opasnost u tome sto reagiraju na taj tajni signal i onda im da osnovanu sumnju a onda ti ne gine i prst u pak - zato to nemojte raditi tak :) )


dobra dobraa...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Pas ne moze njusiti kroz nista. Pas njusi miris tvari se probija izvan posude jer koliko god omotali samo je pitanje vremena kada ce i najmanji miris izaci na povrsinu. Pogledaj bilo koju vrecicu (čak i kondom) pod el. mikroskopom, pore na njima jesu male, ali dovoljne da se miris probije...

edit: uletio mi kilaš u post, i rekao to bolje nego ja :cool44:
 
29.10.2007
10
0
0
34
Ova tema mi odgovara ,idem na matursku ekskurziju pa moram preneti 5-10 grama.mislio sam da pitam nekog starijeg džankija ali skontacu nesto odavde
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Ja sam ja je napisao(la):
Ova tema mi odgovara ,idem na matursku ekskurziju pa moram preneti 5-10 grama.mislio sam da pitam nekog starijeg džankija ali skontacu nesto odavde

U tom slucaju najbolje ti je zagurat negdje u busu izmedju nekog spoja ili slicno, pa ak nadju, nezna se cije je.

Iako, sansa da ce s pesom uletit u bus prilicno je mala, al moguca. Nama nisu s pesom usli u bus nikad a isli smo na petnaestak izleta u inozemstvo u 4 razreda srednje, al frendica je rekla da su njima usli s psom, uhvatili neku zensku s travom i vratili cijeli bus natrag (neznam sto je s zenskom bilo)
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
Pa gle ovo mi uopce nezvuci dobro...
razgovor o carinama ovo je jednako tesko ko i preprodaja.
Razmisljam nekom logikom...
Hocu reci,ako se admin slaze slazem se i ja.
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
@delboy.. ovdje nitko ne govori kako prevesti 150kg neke droge vec kako uzeti 3-5g biljne materije preko granice koja je "just happened to be" ilegalna. U tome nema nista lose. Ima po netu foruma gdje se prica i o gorim stvarima. Uostalom, murijake tako i tako ne zanima sad to sto ces ti imati 3g kod sebe....
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
1.Super su trikovi tipa stavit u sapun jer nikoga na carini ne zanima kolicina koja stane u sapun.

2.Niti nekoga zanima kolicina koju,npr. ljeti,u kratkim rukavima nosite uz sebe,npr. labelo u djepu.

3.Nema šanse da ce vas skidati osim ako imaju neku dojavu ili se totalno sumnjivo ponašate.Tako da prenosit u gacama je prilicno sigurno.

4.Ostavljat negdje u busu nije dobro jer kad svi izadju iz busa prije ce pogledati izmedju sjedala nego u necijoj torbi,vece sanse da nadju ali manje da najebete.
 

Pacox

Aktivan Član
20.04.2005
82
5
0
34
b r a i n c h i p je napisao(la):
Pas ne moze njusiti kroz nista. Pas njusi miris tvari se probija izvan posude jer koliko god omotali samo je pitanje vremena kada ce i najmanji miris izaci na povrsinu. Pogledaj bilo koju vrecicu (čak i kondom) pod el. mikroskopom, pore na njima jesu male, ali dovoljne da se miris probije...

edit: uletio mi kilaš u post, i rekao to bolje nego ja :cool44:
Ja sam malo razmisljao o tome. Sta ako se stavi u onu Q-Pack ambalazu od Niksickog (ili kog vec) piva? Tu bocu bas reklamiraju da ne dopusta da ista izadje napolje.

EDIT:

Ili ako se stavi u neku posudu iz koje moze da se izvuce vazduh (Postoje takve stvari na top shop :) )?
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Jbg citam i jednostavno moram da se nadovezem..
Ne govorim da vase tvrdnje nisu tacne neg ne treba vam nista posebno ak prelazite granicu(kopnenu,ak idete avionom rade nemojte nista nositi)
Ak imate za sebe komotno stavite u dzep i predite preko granice bez problema..te fore sa psima se sprovode na putnike koje je neko ranije ocvikao muriji da ce preci granicu i da nesto prenose..ljudi pa ne njuse psi svakog ko prelazi granicu..
To skrivanje u vrecice je bespotrebno ak nosite za sopstvenu upotrebu.Pa jeste li ikad culi da je kod nekog putnika granicna policija pronasla 5-10g vutre il kakve droge????psi otkrivaju vece kolicine,puunoooo vece kolicine..
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pas će ti nanjušiti jednu sjemenku vutre zavučenu u zadnje sjedalo, pričao mi bratić, on je to vidio vlastitim očima jer mu je neki frend trenira pse za to. Psi će nanjušiti sve iza čega god bilo, već je objašnjeno zašto. Možda jedino nebi u dobro zavarenoj željeznoj posudi ili zataljenoj staklenci...
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Nemoj me pogresno shvatit ja nisam mislio da psi ne mogu nac 5-10g..naravno da mogu nego jesi ikad cuo da su prilikom pretresa sa psima kod nekog putnika nasli malu kolicinu bilo kakve droge???naravno da ne...
Tako ako ko ide preko granice i nosi vu za sebe ne treba se bojati pasa i kriti u najlonske vrecice i tako slicno..
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nikad nisi cuo za takve slucajeve jer takvi slucajevi ne dospijevaju u medije.. sta je sad naciju briga sta je Zvonko Zvonkic ulovljen sa djojom na granici.

Razmisli malo o onome sta pises.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
elephant0r je napisao(la):
Nikad nisi cuo za takve slucajeve jer takvi slucajevi ne dospijevaju u medije.. sta je sad naciju briga sta je Zvonko Zvonkic ulovljen sa djojom na granici.

Razmisli malo o onome sta pises.

Sta je naciju briga sto je neko uhvacen u parku sa dzojom pa opet dode u novine.A de mi samo pojasni kako ces past na granici sa dzojom??naci ce ti je psi u rezervoaru:)))

A izvinjavam se gospodine slone sto ne razmisljam sta pisem a evo boga mi obecavam da cu sljedeci put razmisljat i to puno meni je stvarno zao sto sam svakom loncu poklopac slone:))) :b_evil::b_evil:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Onda si lose informiran, jer ja sam cuo za slucajeve gdje su ljudi pali na grani sa manjom kolicinom, a i znam covjeka kojem se to desilo.

Dakle ne siri dezinformacije o cemu ocito nemas pojma, jer to moze ugroziti nekoga pricita li tvoje bajne savjete da preko grane idu sa headom u dzepu bez najlon vrecice.

Iskusniji znaju kako velik broj dobrih strainova cesto prati i specifican miris koji moze biti dovoljno jak da ga ljudski njuh osjeti bez problema i kroz 2-3 vrecice..
Osobno sam imao travu koju sam zapakirao u 4 vrecice, no svejedno sam odustao da ju uzmem u auto jer je nakon 5min vonjala u PM cak i kroz svu tu plastiku..
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
elephant0r je napisao(la):
Dakle ne siri dezinformacije o cemu ocito nemas pojma, jer to moze ugroziti nekoga pricita li tvoje bajne savjete da preko grane idu sa headom u dzepu bez najlon vrecice.

A da pa evo za ove praznike konkretno za novu godinu u moj kraj doslo je jako puno rodbine i prijatelja iz Holandije,Austrije i Njemacke i ljudi su donijeli svega i svacega(droge mislim;) ) pa nijednog policajac nije pretresao..joj boze pa slone jesi ikad prelazio granicu policajac te pita za isprave i imas sta za prijavit carini i sretan put jedino ako u kompjuteru vidi da ti je dosije ka omanja knjiga od ive andrica e onda mozes imat problema..
A sloncino ja se izvinjavam sto sirim dezinformacije evo od sad svi koji prenosite prko granice trave za dzoju: stavite travu u najlonsku vrecicu,dobro je zamotajte i obljepite..napravite pregradu u rezervoaru ili sakrijte u gumu i potplatite carinike sa do 1000eura i proci cete sigurno:)))))
Aaa slone jesu ovo dezinformacije???
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Tebi fali malo ljubavi i paznje? Jel ovo nekakav poziv u pomoc mozda? To mi jedino ima smisla citajuci tvoje "recenice".
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
...ili je pandur pa nas opušta da lakše padnemo
niko ne pada ako nije ocinkaren
sem budala koji drže po dzepovima
pa i na najmanju kontrolu padnu
popuste kad su praznici jer nema smisla
tada svi imaju neki q

i da širiš dezinformacije
i da živiš u gastabajterskom kraju

p.s. elephant0r jes nekada prelazio granicu ? LOLČINA
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Jebote ja sam samo rekao da vam ne treba tolika mjera opreza za manje kolicine a vi radite sta hocete pakujte ljepite kako hocete
I ja sam prelazio granicu sa vu za svoje potrebe i nije mi bas bila u dzepu neg novcaniku i jednom u dzepu od ruksaka koji je bio na suvozacevom sjedistu pa sam prosao bez problema mada sam vecinom prelazio tokom ljetnjeg perioda kad je gusci saobracaj pa me nisu nikad pretresali a i nisam bas upoznat sa pretresanjem(mislim pretresanjem osobe,drugo je auta)na granici al ne kazem da nije moguce..al opet ne vjerujem da bi vas pretresali iz cista mira i ako vam je cist dosije
balcan_smoke je napisao(la):
...ili je pandur pa nas opušta da lakše padnemo
eee bravo jebote okrio si ko sam svaka cast:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Savage