granica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
ja i dalje ne vjerujem da je tocno to sa psima...
to da imaju super dobar njuh to da al da bas tako mogu bas sve sve namirisat to sigurno nije istina...bas preko vise slojeva....a-a
 

Pacox

Aktivan Član
20.04.2005
82
5
0
34
ja i dalje ne vjerujem da je tocno to sa psima...
to da imaju super dobar njuh to da al da bas tako mogu bas sve sve namirisat to sigurno nije istina...bas preko vise slojeva....a-a

Lepo pise plakata gore :

b r a i n c h i p je napisao(la):
Pas ne moze njusiti kroz nista. Pas njusi miris tvari se probija izvan posude jer koliko god omotali samo je pitanje vremena kada ce i najmanji miris izaci na povrsinu. Pogledaj bilo koju vrecicu (čak i kondom) pod el. mikroskopom, pore na njima jesu male, ali dovoljne da se miris probije...

:thumb:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
moram vam ispricati jednu svoju anegdotu:
letio sam jednom s Pulskog aerodroma i kako sam dosta kasnio
nabrzinu sam cekirao kartu i izjurio iz zgrade da prije leta
popusim joint hashisa a komadic (par grama)dobro umotano u celofan u
zimskoj skijaskoj jakni u jednom od onih skrivenih dzepica
skrunio sam joks za minut dva na brzinu
i pojurio nakon zadnjeg poziva putnicima u red za granicnu kontrolu
i odjednom šok, par metara napred sjedi belgijski ovcar
a iza njega neki policajac u civilu gleda putnike ispred mene
koji prolaze kontrolu i ja polako prilazim udaljen od psa
nekih 4 metra i knedla mi u grlu ali osmjeh od kontraparanoje ne silazi
sa lica i u tom trenu mi se pogled srece sa doticnim policajcem
koji na moj osmjeh odgovara osmjehom onako uljudno cisto pristojno
pas nista, lezi dole kraj njegove noge i gleda ravno kao da drijema
nikad necu zaboraviti koliki mi je kamen pao sa srca kada sam ih prosao
nemogu vam to opisati ufff.
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
e pa skunk...to je to...pas nema toliko dobar njuh....pacox bas u to ne vjerujem sto si ti rekao...zato sma napisao ono prije...recite sta hocete za mene pas nije nikakav superman da ima takva osjetila...bo...
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
@Narquila pametnom dovoljno jednom reci. Bilo bi fora da prestanes kontraproduktivne savijete davati jer bi to nekog naivca moglo skupo kostati

@wu-tra.. takodjer.. recene su osnove i cinjenice. Pametnom dovoljno a ostali slobodno nek eksperimentiraju pa kasnije otvore toppic "guranje pendreka u guzu" i neka opisu svoja iskustva.


btw, sad moram promijeniti sign zbog tebe jer nisam mogao koristiti drugu usporedbu a s ovim pendrekom i svojim potpisom sam prekoracio kolicinu gay brije kraj koje se ne osjecam ugrozeno. :)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
evo ja cu vam ispricat tru storij o psu i djecaku. prijateljica i njena glumacka ekipa isli 2 tjedna u kolumbiju. tamo je jedan od likova naletio na neki super grass pa je zelio uzet bar sjemenke. i takooooo cekaju oni na avion kada...cika policajac sa psom, provjera!

svi se poredali jedan kraj drugog, u liniji...i cika pustio psa....pas je samo SJEO na metar od njega...i TO JE BILO TO! bez lajanja, bez kaosa, pandur pogladio psa, pozvao
momka sa strane i BUM sjemenke i sto sranja....ccc

nitko ne kaze da se pas ne moze sjebat...ali treba da se bude oprezan svakako...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Wu-tra e pa pas jest superman i može nanjušiti travu gdje god bila skrivena vjerovao ti to ili ne, pogledaj dokumentarac Never get busted again. A to što ne reagira nekad kao npr. u skunkovoj situaciji vjerojatno čaka neku naredbu da se aktivira ili šta ja znam... uglavnom pas je tvoj najveći neprijatelj u takvoj situaciji.

Šta se tiče grane, večinom nema pasa, ali postoje pravila kriterija kod graničnih policajaca za prosuđivanje dali ste sumljivi ili ne... ima dosta caka preko kojih se možete izdati sa vašim ponašanjem pa će pozvati psa iako ga nije bilo... npr. znojenje, nipošto se nesmijete znojiti i biti živčani... i uvjek ste sumljivi ako idete sami s osobnim automobilom bez nekog dobrog razloga, jer vas često pitaju zašto idete preko grane, vi nebi smjeli npr. reči da idete malo razgledavati okolo i to...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Pa podrazumijeva se da pas reagira na naredbu mislio sam da svi to znate, moze se desiti da bude par metara od vas i i izgleda kao da gleda napred i ceka neku naredbu. al savjetujem vam da se ne zajebavate na aerodromima jer je jako puno rutinskih kontrola pogotovo u zadnje vrijeme nakon teroristickih napada ( ili su na aerodromu psi za eksploziv pa ne kuze nista) hehehehehe


salim se malo ali ako idete busom,autom ili vlakom preko grane uvijek se moze malo prenijeti za svoje potrebice samo je pitanje koliko ste hrabri, iskusni, vjesti i opusteni ako vam nesta od ovih vrlina fali bolje nemojte nista da nosite.
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
evo dat cu si truda pa pokusat malo objasnit kako k9 (pas koji njusi drogu) funkcionira.

Nije svaki pas podoban za takvu dresuru. Mozda jedan od 50 ali kriteriji su puno drugaciji nego sto biste na prvi pogled mislili. Ne trazi se najposlusniji, najinteligentniji ili slicno.

trazi se onaj pas koji je non stop zaigran, lud ko siba. Onaj koji okolo pici i snjofa sve zivo i nezivo i mase repom dok ostali leze nezainteresirano.

Dalje je vrlo jednostavno. Uzme se loptica koja se natopi zeljenim mirisom i ta loptica mu se onda baca na vidjelo a on je donosi. Nakon sto skuzi kako to ide onda se ide na sakrivanje loptice a on je trazi njuhom. On u glavi trazi lopticu a to sto loptica mirisi na drogu je naravno trik.

Pas ce sve napraviti da udovolji svome gospodaru i zelji za igrom. No nije nepogresiv. Ako pas dodje i pocne njusiti a imate nesto kod sebe, moguce mu je odvratiti pozornost necim sto ce njemu biti jednako zanimljivo kao i trazenje loptice odnosno droge.
Zapamtite. Pas ne trazi drogu. On trazi miris droge koji ga podsjeca na lopticu (ili neku drugu njemu dragu stvar kojom se voli igrati)
Dakle, kad ide snjofat, on se koncentrira na to. Najlakse diverzije su sa hranom i drugim zivotinjama ili ako ste jako dobri sa psima, mozete ga i sami deknocentrirati ako se ponasate kao da se zelite igrat s njime ili nesto slicno. tipa.. pas krene prema vama a imate hed u djepu ili nest, kad pas krene prema vama, sagnete se, podragate ga, tepate mu i tako. On ce mozda pomisliti "jbes lopticu gle kak je ovaj tip zakon" ali to je samo ako vas psi zaista vole a i niposto nije bulletproof metoda.

druge zivotinje (macka u autu ili drugi pas) su isto dobre diverzije no opet, za prenosenje zivotinja preko grane opet morate imati papire itd itd.

hrana. hed u nekoj finoj kobasici ili salami je ok ideja jer ce trener misliti da je pas gladan i u biti zeli kobasicu ili nesto slicno.

u biti sad kad razmislim, za vlastite potrebe bi bilo najbolje prefurati pomocu ljubimca. Uzmete sve papire koji vam trebaju, recimo za psa i uzmete svog psa sa sobom. S unutarnje strane ovratnika mu stavis 4-5g i to je to.

ako dodje k9 i pocne njusiti bit ce zbunjen jer osjeti miris loptice odnosno droge na drugom psu i vrlo vjerojatno se nece dobro slagati na sto ce trener povuci k9 psa jerbo misli da mu se jednostavno taj pas ne svidja. NOTE: ovo nije pokusano, to je moja teorija koja moze a i ne mora biti ispravna :)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da, dobri savjeti... samo ono da se počneš igrati sa k9 psom i prilaziti mu... mislim da to nebi baš bilo prikladno i da bi dobio pendrekom po lampi :)
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
eh, kazem.. moras si biti extra dobar sa psima za tako nesto. A murijak te nesmije udariti zato sto je pas tebi prisao a ti si ga pomazio. Ako te i udari, bila bi to dobra prica za novine :)
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
Ma ako je eskurzija niko neće ništa pretraživati sa psima. Eskurzija je najopušteniji način da se prenese preko granice jer tada najčešće ne pretresaju ništa.
Ma i ti psi bre slabo reaguju na travu, par puta sam čula priču od ljudi koji su imali vutru kod sebe a ujedno i susret sa pandurskim psom, da pas nije uopšte odreagovao.
Ne kažem da se ne može desiti ali ja još nisam čula da je nekoga sa vutrom pas provalio. Ne treba biti previše opušten ali se ne treba ni cimati posebno pogotovo ako jeskurzija u pitanju.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
pas krene prema vama a imate hed u djepu ili nest, kad pas krene prema vama, sagnete se, podragate ga, tepate mu i tako. On ce mozda pomisliti "jbes lopticu gle kak je ovaj tip zakon"
Ovo mozda zvuci smijesno onome ko ne poznaje dobro pse, ali stvarno, svi su psi takvi, pa cak i oni najdresiraniji, obozavaju kad im se posveti njeznost i paznja i ako si dobar sa psima mozes na taj nacin smiriti one najvece agresivce od pasa... Da naglasim, nemojte pokusavati ako niste sigurni, jer upravo iz te nesigurnosti psi osjete vas adrenalin i napadaju!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
pas osjeti strah preko znoja,tj mirisa koji ispuštate
psa nikada ne gledaj u oči već iznad očiju
ako hoćeš da mu se ušlihtaš
onda polako čučni i polako ne skroz ispružiš ruku
prema njemu
šaka nikada ne smije biti u položaju kao da mu dajete nešto
već dlan na dolje i daš mu da te onjuši

a ako je već neko puštio psa na tebe da te gricne malo
ako stigneš zamotaj jaknu ili nešto prekko desne ruke
zavisno od visine psa staneš u položaj da ti krene na ruku
kada zine na tvoju ruku tj kada te uhvati zubima
jedino što možeš je da mu tu ruku nabiješ čitavim tijelom
u usta(ne pesnicom ka naprijed,znate već kako psi hataju)
a drugu staviš iza njegovog vrata
jednu nabiješ na dolje drugu gore i puca mu vrat

da se razumijemo imam psa i obožavam ih
ali pas predstavlja svoga gazdu
ima pasa koji su loše odgajeni i nisu dobri
naprimjer pandurski
šta traži ako neće da puši
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
ja jos nisam nikada susreo psa koji me uspio ugrist. Sve je u nacinu ophodjenja. Nemoj se bojati i to je to. Samo sto nemozes fejkati nebojanje. Ili si sposoban za to ili ne. nema sredine.
a pas tragac za drogom nije treniran da napada.

ipak, bio sam jednom prisutan na obuci pasa specijalaca. Konkretno njemacki ovcari. Da vidis koja scena kad lutku stave na mjesto vozaca i vuku auto konopom prema naprijed, kakvih 30 km(h a pas u trku skoci kroz otvoreni prozor auta i ide direktno na grkljan. Samo sam osjetio trnce u ledjima.

a dobro mi je skroz kad se nakon treninga igras s njim ko s malim stenetom. Do jaja! Ko malo stene a na komandu iskesi zube i pretvori se u manijakalnog ubojicu spremnog da ti izvadi grkljan u roku 2 sekunde. I takvi psi nejdu na ruku nego uvijek ciljaju grkljan. Inace se najcesce dresiraju da ne reagiraju na komandu vec na zvuk pucnja pistolja.
(samo takvog psa netreba setati gradom az novu godinu kad se puca petardama LOL :))

kao sto reklama kaze... PSI SU ZAKON! moja najveca ljubav uz moju ljubav i vutru. :)
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
wu-tra je napisao(la):
e pa skunk...to je to...pas nema toliko dobar njuh....pacox bas u to ne vjerujem sto si ti rekao...zato sma napisao ono prije...recite sta hocete za mene pas nije nikakav superman da ima takva osjetila...bo...

samo da napomenem da je pas sposoban nanjusiti tijelo staro 10 godina u najlonskoj vreci i zaliveno sa 4 metra betona. pa se zapitaj koja je vjerojatnost da ce ti nanjusiti vutru kroz neznam sta.

JEDINI nacin kako bi mogao prenijeti vutru preko grane a da si ziher da se nece osjetit miris je recimo da imas onu vaksi posudu sto se moze unutra napraviti vakuum. Teoretski kad bi razapeo s unutarnje strane dvije niti flaksa napete i na njih stavio vrecicu s vutrom i ucvrstio i onda napravio vakuum u posudi, miris se nebi sirio jer nema medija kojim bi se sirio. ako bi samo stavio u tu posudu bez tih zica i napravio vakuum, opet bi se osjetilo jer bi vutra bila u kontaktu s posudom.

no nije pitanje hoce li se osjetiti ili ne. Pitanje je hoces li imati bas nesrecu da ti pozovu psa (malo vjerojatno), hoce li pas odreagirati (imaju i oni losih dana pa im se neda raidt :) ) ili hoce li "gazda" dati znak za reakciju i smjestit ti.

PAS JE SUPERMEN i osjetit ce 1000% i najmanji miris. Pitanje je samo hoce li odreagirati.

za analogiju, morski pas osjeti jednu jedinu kapljicu krvi u moru na 5 kilometara... Pa se ti zapitaj :))

kava, samponi i bla bla bla.. to su sve mitovi i lazi. Pas RAZLIKUJE mirise i njega ne zanima onaj najjaci nego onaj za koji je treniran da nadje.

pseci mozak na drugaciji nacin procesuira osjetilo mirisa i u stanju je rastaviti jedan miris na sve sastavne dijelove. Dok mi ljudi osjetimo jedan jedini miris, odnosno mjesavinu neka dva ili vise mirisa.

za usporedbu, govorim napamet. Mi ljudi osjetimo miris chanell 5. I to je chanell 5. Psu to nece biti chanell 5 vec miris vanilije, crvene ruze, kornjacine sline pomijesanih u jedan miris. Poanta je ta da ih je sposoban izolirati i svakog procesuirati posebno iako mi taj miris osjetimo kao jedan cjelovit.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
mogli posebnu temu o psima
vučjak je dosta spor i za takve aakcije i grkljan fore se uzimaju dobermani
mada bi ipak uzeo hrta za skok pri 30km/h
brzina je to

dobro je što ne treniraju ajkule za granice