Grape Muerte + White Widow Cfl/Hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sve si super slozio,reflek.mi se posebno svidja.Ne znam to za mesanje zemlje,vidis da kolege negoduju sigurno je u pravu Japanac.Ali ako moras sta da se radi.Koji je NPK tog djubriva,pogledaj bas da ustanovimo dali je za vege ili cvat.Kad pikujes seeds.;):respect:
A sta mislis 1310 kad bi tu zemlju nekao oprao ili tako nesto da se ispere od proslog growa,dali bi onda vredela sta ili si i to probao pa nejde.:zvezda::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Nisam ispirao ali je prosijavanje trajalo satima i danima, to korijenje je poput vune i jako ga puno ima. miks stare i nove se nakon prvog zaljevanja zgusnuo, tegle teske, kako su i predvidjeli oni koji su probali isto. Radije sumski humus pa prepeci u rolu ili zemlja gdje kopriva raste. Cuga isto košta :razvaljen::
 
19.03.2017
8
3
1
41
Sretno kolega :) Kolki ti je taj novi box i kolko ide biljaka ,koje gnojivo:D
hvala na pomoci nedavnoj konacno sam si slozio za svoj gust nesto box 120`240`210, rasvjeta dve silavnija dual spektar lampe 600,reflektor,a za klimu savrseno brine vents vk150>460m3`h s tim da je box ne od srebrnog politena nego pro per bjeli refleksija 96posto daleko bolje se sve ponasa i vrjedi svake lipe je skup set ali vrjedi inace stane 12tegli od 15l bude se iskoristio sigurno bilo bi steta neuzivat u njemu zaista vrjedi a jos me i sreca malo pratila i cjeli set hesi gnojiva sam naso na rasprodaji za 60eura a inace je 1900kn tako da hvala Bogu bit ce sve kako treba vec mi je spasio dve amnezije i widow a nadam se da cu uskoro dobit i sjeme za 2046,24carat pa pocinjemo uzivat,hvala na pomoci nedavno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor
19.03.2017
8
3
1
41
@Joe1234 box je 76 visina, 57 širina i 40 dubina.
u biti ormarić od iverice i prije sam ga koristio za wege fazu a i zimus sam pokušao u njemu odraditi grow, jer mi je veliki box sa Hps-icom na tavanu a tavan je neizoliran. Pa nije dobro završilo, ustvari ja pred harwest završio u bolnicu.
Idu dvije biljke white widow i ova Grape Muerte ona je kao skunk!?. Čim prerastu ovaj mali idu pod veliki box
evo kopiram:
Yield: 25-50gr
Height: 50cm
Flower time: 58-63 days
Harvest time: auto flowering
THC: 12-15%
CBD: high
Genetics: Grapefruit X Skunk#1 X Ruderalis
Gnjojivo imam od prošlog growa Fertina cvijet a naručio sam još neko Eko rast cvjetal
Za wege nemam pojma koje bi uzeo imam ureju a ona baš i nije dobra tj opasna je treba znati dozirati stavljao sam po par zrna.
Inače nisam mogao ljepo zaljepiti foliju pa sam box ofarbao bijelom lak bojom.
Znam ne valja lak. ali nemam druge pa sam matirao boju vodobrusnim
 
19.03.2017
8
3
1
41
definitivno za vegu osobno samo iskljucivo hesi start kit fenomenalno ju radi pogotovo se jako velika razlika vidi na automatima iskreno bio sam prije skeptican po njima ali jako sam pogrjesio sad guram dve amnezije i widow i za sada savrseno rade obavezno ili hesi start kit ili hesi bio tabs jos bolje i nema greske s njima ide tablica gnojenja koja zlata vrjedi a sve je kompatktibilno i razlika nakon zaljevanja ravno 24h kasnije slobodno uzmi metar i izmjeri dan prije i poslje vidit ces zasto vrjedi svake lipe a sad je na akciji jos neko vrjeme ja sam sad jos jedan pak uzo da sam miran jer sad cjeli set za vegu cvat vitamine minerale sve je pokriveno i u kombinaciji sa guankanamom zemljom zaista nema greske skupa zemlja ali vidi se zasto cure ju obozavaju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Trebo sam sinoć, posaditi biljke ali sam bio pijan pa nisam.
Jutros ovako mamuran, stavio sam staru zemlju (plantella žuta) na dno a odozgo ovu Terra Brill, u jednu posudu sam stavio i malo ureje na dnu. jasno malo stiropora za drenažu.
i da nisam pogriješio sad sam pregledo narudžbu stvarno piše 45l a meni došlo 20:udarac:
Posude sam "baždario" tako što sam prvo sipao u jednu posudu tih 20 l i sve je stalo.
Znači posude su od 20l.
Imam i one fensi ko kod kolege @1310 ali mi djeluju nekako male.
Vlaga je ogromna 94 što nije ni čudo budući sam staru zemlju ispirao u kadi. (sva se začepila :fuck:) temperatura 16 c pa sam im upalio svijetlo da malo zagrije. btw, nisam ljubitelj tog kuvanja i prženja zemlje, stim načinom se uništavaju i loše stvari kao i dobre bakterije, pa dobiješ sterilnu zemlju u kojoj nema ništa!
Ako si stručnjak pa znaš šta sve treba da se doda poslje u nju ok. Al ja taj nisam. :ajnstajn:
inače Terra Brill zemlja je ovih specifikacija:
  • 25% bijeli treset
  • 75% crni treset
  • 1500 g NPK gnojiva / m³
  • 100 g elementi u tragovima / m3 + Vlaženje agenta
  • Sadržaj soli: 1,2 – 1,7 mg / l
  • Dušik, N:130 – 290 mg / l
  • Fosfor, P2O5:140 – 340 mg / l
  • Kalij, K2O:170 – 390 mg / l
  • Univerzalna zemlja za sadnju sobnog i balkonskog bilja, te za pripremu gredica za sadnju
  • Sadrži gnojiva dovoljna je za prva 4 tjedna
I da alkohol košta @1310 ali u mom kraju NEMA da se kupi vutre.
Ajmo malo slika da mi kolega ne prigovara, (zbog njega ću postati fotograf)
IMG_20170415_092707.jpg IMG_20170415_093404.jpg IMG_20170415_093422.jpg IMG_20170415_093426.jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bro super ti ovo,sve pendantno nema sta.I sad na kraju kolika ti je temp.i vlaga dok spavaju a koliko dok su budne i na koliko si stavio svetlo da ti radi.Idu sad topliji dani tako da ce im biti ugodnije dok spavaju.:popcorn:::)
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
@bigeskalibur temperatura je 20 sada, nešto je hladno danas, pa sam krenuo ložiti.
vlaga se smanjuje sa 90 je došla na 80 posude su premokre kako sam ispirao staru zemlju.
Vjerujem da će pasti.
svjetlo danas stoji i noćas će stalno biti upaljeno. da malo grije i isuši vlagu. (male još nisu izvirile)
Sutra planiram uključiti ventilaciju. i namjesiti tajmer kada je nama noć da je njima dan, jer su noći još pohladne.
Režim će biti 20/4
Danas sam se malo igrao i PH metrom.
Imam tri izvora vode, gradska, bunarska i sa lokalnog izvora sva mjerenja pokazuju oko 5 vrijednost.
što znači da sam dosada loše zalijevao.
Moram u trgovinu da kupim destiliranu vodu u uputama piše da je uređaj kalibriran ali da se svako par mjeeci treba testirati, destiliranom vodom. ima i neki šarafić za namještanje.
 

Prilozi

  • IMG_20170414_135209.jpg
    IMG_20170414_135209.jpg
    140,9 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20170414_135222.jpg
    IMG_20170414_135222.jpg
    142,8 KB · Pregleda: 17

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja se prijatelju ne razumem u te ph metre jer radim sa lakmus papirom i usao sam im u stos i nemenjam nista.Voda bih trebala cesmovaca da bude tu oko 7-7,3 to je kao nesto optimalno za pice,proveriti taj phmetar opet brate moj da netreba da ga prvo kalibriras i to se steluje tu na taj srafic.Tu treba da imas i one praskove za kalibrizaciju ili kako se vec kaze.A hteo sam da ti kazem al zaboravih da ako ispiras zemlju da je pustis dan dva da se malo prisusi pre nego sto je stavis u pot a i iskreno sam mislio da ces u male potice prvo da uradis klijanje kad ti odmah u zavrsne potove.Vidi sad tu ima par stvari koje ces da pratis u startu.Ta zamlja ako si je ispirao sa cesmovacom moguce da ce joj runof biti veliki posto je obicno cesmovaca kazem ti oko 7 ali bum videli da ne trcimo pred rudu.Vlaga ce opasti vremenom kako se bude susila zemlja.Neka sad rasveta na 20-4 neko vreme dok neojacaju i bace koji list pa onda mozes da smanjis na 18/6.Ako nadjes resenje za zericu povecaj temp.makar na 24-25c,mada idu toplija vremena i bice sve to ok.Ja iskreno bih volio da ti ovo sad sve uspe toliko si se namucio u zadnjim growowima da si zasluzio da ti krene.Znam ja da je svima nama bilo zabavno pratiti tvoje dnevnike i tolko je smejurije bilo da sam se po neki put hvatao za stomak od tvojih provala i desavanaja,kad se setim samo onog grejaca sto si zidao koji se kako ono bese zvao nesto na v ne mogu da se setim.Hocu da kazem da si ti sve manje vise naucio na svojim greskama,zato kazem da navijam za tebe da ti sve ovo ispadne dobro...:spliff::popcorn:::clap:::rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
@bigeskalibur ono je bilo za dobiti Ptsp.
Jutros kada sam ustao male su izvirile iz zemlje, :banana_rasta: trgla je suza radosnica.
Odmah sam krenuo rješavati ventilaciju, pa su sad dva kompjuterska ventilatora, spojena preko kompjterskog napajanja, na žutu žicu i crnu to je nekih 5 v. (na crvenu i crnu iliti 12 v je preglasno).
Jedan za ispuh jedan za mješanje zraka.
Tajmer je namješten na 20/4
sad u 1 h će im biti noć, trebao bi zaliti. ali ovaj me PH metar muči. Probavao sam razne vode, sipao jabučnu kiselinu, sodu bikarbonu ali uvjek pokazuje ispod 5. gurnuo sam ga i u salatu, začinjenu (ostala od ručka juče) Tu je pokazao 5.5
Kako su praznici a juče u lokalnoj trgovini nije bilo destilirane vode, moraću sačekati da ga provjerim.
Površina je suva a one su sad na površini, pa ću zaliti bilo kojom.
Temperatura je oko idealnih 27 c vlaga isto oko 60.
(na slici termometar pokazuje 23 jer se malo rashladio box budući je bio otvoren dok sam postavljao ventove)
Slike:
IMG_20170416_094851.jpg IMG_20170416_094859.jpg IMG_20170416_094932.jpg IMG_20170416_094939.jpg IMG_20170416_094954.jpg
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Tata :thumb:
Igračka nije kalibrirana ili je prevara. Probaj sarafit taj saraf, pipica je oko 7,4-7,6. Ne se čuditi, kupio sam dva stc termostata i ni jedan nije ono što se deklarira. Kolko para-tolko muzike.
Izaberi jednu od voda i s njom stalno zaljevaj, ne mjesaj, ne zaljevaj rakijom.
Liči ti mala! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jutros kada sam ustao male su izvirile iz zemlje, :banana_rasta:
Bravo,ajde sad samo polako,sve je super i vlaga se smanjila.Ovo sto kaze Japanac,mozda je banana neka sa tim phmetrom.E i samo ovo druze da ti kazem,svojovremenom kad malo udjes u kes nije hitno,ja bih ti preporucio jos jedan vent.isti takav da stavis na ispuh i ako imas para za to ti kazem kupi ovu stvar index.jpg i te gornje ventove prikljucis na taj adapter a on ima potencijometar gde mozes da regulises voltazu od 3,5-12v a ujedno i regulises brzinu ventova.I sa tim imas idealnu klimu.Eto samo kazem nista obavezno druze.:spliff:;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
@1310 a ništa probaću još to sa destiliranom vodom. Ako i onda nebude radilo, kupiću one trakice. prašak... (joj nikad kraja toj kupovini :zvezda::).
@bigeskalibur nije problem imam ventilatora svakakvih, imam i adaptera, i unevarzalni ali on kreće od 12, pa to zvrči. Pojačaću uglavno ispuh, Imam i ona kupatilski.. Taj ga tek roka, kupio ja i onaj dimmer pa ne smanjuje pjesmu. Moraću za njega neki potenciometar ili kad budem veliki box selio sa tavana, nekeko njega ktoz cijev staviti na kraj mislim da je na tavanu i opet ga dobroizolirat. al ga ja sad rastugnuuuuu :zvezda::
A sad ću reći i zašto, bio neki dan sa selu i našao vrećicu od trimanja prošlogodišnjeg outa, (navodono slučajno :fuck:) speed devil 2,,, tako se zvala biljka. I dana se mislim, ma koće pušiti to lišće nema tu ništa, a opet neda mi vrag mira, malo to krenem mrviti kad ono nekoliko vršćića je tu se našlo, :spliff: "odkurjano" u vrećici pod nekim krpama,, opa batice, čiča se počastio za ove praznike,, ,ubilo me...:ajnstajn::ajnstajn:. Idem zaliti biljke i vlaga je krenula padati ispod 60.... pa ću opet zapaliti.. viva la revulicion!!
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Probaj kalibrirati donju točku s cocacolom ph oko 4,5 provjeri na deklaraciji, ima i ovdje negdje objavljeno. Gornju s nekom drugom tekucinom s poznatim ph. Možda radi, imam žutog, kalibriram povremeno i radi.
Lišće spašava, pogotovo kad popcorn ubaciš pride, kao ti sada. A nofceki idu stalno u indoru, dvije tri uspjesno uzgojene vani i miran si godinu dana, foto fem. Kloniraj i u gerilu, govorio je papa mao 'de ce gevara i sadio u kuruzi. (tudoj naravno)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Vidjeću, nerade sad trgovine, da kupim i jedno i drugo. pa ću vidjeti.
vani out nemogu saditi ništa ove godine. Nisam auto registrovo, trokiro sam totalik..
Imaću valjda za kolu o_O ili destilranu, vidjećemo šta je povoljnije, možel na crtu i to.
Udara ono sve, kad nepušiš duugo. Baš odvaljuje, samo ležim i gledam filmove, a kao i neki praznik je pa se ja malo gostim
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretno i ne bi ti bilo lose da si slozio neki reflektor iznad tih lampi!! :cool:!!
Time ces dobit jos na lumenima.. :D!!
Usput,terra brill se meni sad zadnji put pokazala kao najbolja zemlja do sad u kojoj sam growao usudio bi se rec!! Deri samo.. ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor