Grape Muerte + White Widow Cfl/Hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Stiglo sjeme naručeno 3 komada Grape Muerte od Barney's farm
na poklon došla sjemenka White Widow od Pyramid Seeds.

Odmah stavljena iz ruke poštara u salvete, jedna udovica sa kojom baš i nisam nešto prošao dobro u prošlom growu. Te jedna od Grape Muerte.
Stavljene na router. da dogrijava i između dvije kafene tacne.
Natopljen izvorskom vodom.

Box: (ormarić) je mjera; 76 visina, 57 širina i 40 dubina.
Svjetlo: cfl 4 komada po 36 w. lumena 2365 i 2700k. + 2 komada 26 w 1960 lumena i 6400k.
(Vjerujem da sad imam i jednog i drugog spektra)
Mada su mi ove prve 4 wege odrađivale dobro posao biljke su kretale odlično.
Nakon malog boxa i wege faze biljke idu pod Hps 250 w.
Još radukam oko boxića pa neću slikati. Jasno pasivan upuh i ventilator od kompa 8 cm za ispuh, za mješanje vjerovatno isti takav vidjeću toga imam.
Čekam zemlju naručio sam Terra Brill i PH tester.
ostalu opremu imam iz prošlih sadnji.
IMG_20170411_115438.jpg IMG_20170411_120347.jpg
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
@Joe1234 box je 76 visina, 57 širina i 40 dubina.
u biti ormarić od iverice i prije sam ga koristio za wege fazu a i zimus sam pokušao u njemu odraditi grow, jer mi je veliki box sa Hps-icom na tavanu a tavan je neizoliran. Pa nije dobro završilo, ustvari ja pred harwest završio u bolnicu.
Idu dvije biljke white widow i ova Grape Muerte ona je kao skunk!?. Čim prerastu ovaj mali idu pod veliki box
evo kopiram:
Yield: 25-50gr
Height: 50cm
Flower time: 58-63 days
Harvest time: auto flowering
THC: 12-15%
CBD: high
Genetics: Grapefruit X Skunk#1 X Ruderalis
Gnjojivo imam od prošlog growa Fertina cvijet a naručio sam još neko Eko rast cvjetal
Za wege nemam pojma koje bi uzeo imam ureju a ona baš i nije dobra tj opasna je treba znati dozirati stavljao sam po par zrna.
Inače nisam mogao ljepo zaljepiti foliju pa sam box ofarbao bijelom lak bojom.
Znam ne valja lak. ali nemam druge pa sam matirao boju vodobrusnim
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Opasnog li imena, ovog puta gledat ćemo jedan vrlo uspješan grow, vega boks taman a za hps nešto veće sklepaj na tavanu, prirucno, hibrid satora, iglua, tek tolko da svjetlo po noci ne smeta. Sretno i zabavno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ime je obećavajuće @1310 :sesir: . evo sam poranio i jutros. Očekujem dostavu, zemlju Hp metar i to eko đubrivo. Mali box još dorađujem hoću da svijetla se mogu spuštati i dizati. Mnogo bolje je tako nego podmetati koješta pa se uvjek navuku kojekakve baje.
A i udario bi letve sa strana (izvana) pa između stiropor, za izolaciju. Mada će biti u kuhinji. znaš koliko me namučila ta izolacija. zimus nebi vlagu i temp. održavao da si pita.
veliki box imam onaj još na tavanu. Ali i njega do zime moram spustiti.
Neg jedna tužna crtica.
Juče sam zapalio jedan joint, dok sam bio u bolnici stara mi isprazni smeće iz sobe, što nikad nije radila jer svoju sobu od djetinjstva, uvjek ja čistim a tu sam krio vrhove iz prošlih sadnji.
Dobio sam popizdikus. i juče kopajući na tavanu po nekim komadima nađem teglicu pri dnu ostalo za jedan mali joint. Odma ja smotam :puuuh:: nakon par mjeseci nepušenja,,,,,, rastavilo me od života. Oala filma, oala gladi pa jede mi se slatko pa ljuto pa kiselo, sam neznam šta bi više. Svi bolovi prestali, a kad sam zaspo, spavao sam ko beba.
Što mi govori da su moje biljke itekako uspješne sa radom al prije nisam primjećivao jer sam pušio stalno i mnogo. Ok. meni ni nije bilo toliko da me "pukne" već da nepijem tablete što je definitivno bilo uspješno, sad sam opet na tabletama jebg.
Slike poriktavanja malog boxića:
IMG_20170412_075102.jpg IMG_20170412_075119.jpg IMG_20170412_075126.jpg IMG_20170412_075145.jpg
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Vegu ćeš fino odraditi, što veće tegle a do cvata stigneš razne ideje sprovesti.
Ovo sa smećem, strašno, dobro da si preživio :fuck:
Odličan je taj klizni strop, bravo ing, soc u šalici prikazuje jambo jet sa pjetlovom krijestom u uzletu, full gas. Sve je rečeno! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin and deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Da strašno, i koji baksuz pa to je nevjerovatno. Nikad ja nisam davao staroj da mi posprema sobu jer jasno tu je uvjek svega, što nije za svačije oči. Ja se veselio joj kad izađem iz bolnice pa zapalim. Kad ono.. :objesen: Šta je tu je. Sve je to škola, da sam bar na raznim mjestima sakrivao ali mislio sam ako bude toga svukud veća je vjerovatnost da će neko naći nego kad je na jednom mjestu. Uglavnom sad će raditi oba boxa, čim jedne biljke odu pod HPS-icu na cvijetanje druge idu u wege u mali box.
Pazi uleti mi lik u radionu dok sam farbao boxić (nisam zaključo konj vrata) Pita odma šta je to?
Ma reko pravim frižider, biće tu par ventilatora na 12v koji će upuhavati hladan zrak tako da mi piva tu dok radim bude hladna :fuck: . Aj odoh ja raditi frižider pa ću slikati kad bude nešto urađeno.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Cekao sam tvoj dnevnik,ovo sad vec ozbiljno deluje sve,vidise da si se opekao u growanju i sad si bas svemu prisao ozbiljno i sa znanjem.Nabaci koje slike super ti je ovaj friz i ja growam u slicnom samo malo visljem.Druze svako dobro ti zelim i da ovo sad dovedes do kraja kako treba,uglavnom
sretan grow...:popcorn:::joint2::respect:
 

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
@deraxor kompa sve 5 izgeda odlicno :) box mali ti je vrh dobro si ti to zamislio :thumb: oprema super i sad samo treba pocet :popcorn::pratim ovo bice tu jos svega zanimljivog vidim ja :D I da zao mi je kaj ti je stara bacila hedove u cesme ccc ti starci samo problemi sa njima :grrr::D al sta je tu je bice bilja puno i previse samo no stres :) Sretno dalje u izradi :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Da opekao druže @bigeskalibur. Neznam da je iko ovdje na forumu izgorio to je treći stupanj opekotina. :objesen: Meni se ni ne da čitat one moje stare davnike... ne želim prolaziti kroz to.
uhhh. Evo malo pauza u sređivanju boxića, pijuckam rum kolu neku jeftinu. :grob:
Čekam dostavu zemlje, dobro nije ni hića. dođu oni. tek je prvi dan kako su biljke na klijanju.
(Provjerio sam vlažne su salvete :))
@Joe1234 prijatelju hvala na podršci, vidim da si pratio one moje nebuloze, iz prošlih dnevnika. Da stvarno se tome treba posvetiti, nemožeš to tek tako lupiti, mislim možeš, nekima i uspije od prve bez veze. Ali kad vidim rad nešeg kolege @1310 Ovo kod mene je sve još smiješno, a treba mi za zdravlje. A da ova nije htjela da sin dođe "u čisto" iz bolnice joooooj mene da nije tragično bilo bi komično......
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Joe1234

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Sve super, još ako klijaju na CISCO ruteru to će sigurno biti beton... ;)
Sretno do kraja, navijam za WW! :joint2:
nije nego onaj Thompson router Speed touch ne bez njega ne može da klija, jok probo sam mnoge :D Sad stiže poruka da mi dostavljaju ovu zemlju i ph metar preksutra pa. dobro jedan dan duže nek klijaju inače do sad su mi klijale za dva dana, pa tako hehee svaki dan je bitan,,,,joooooj mene kuku :rolleyes:
inače evo slikica (neki se ljute kad mnogo pišem a malo slika stavljam ko da je ovo neki fotoforum).
znači još u toku treba postaviti i srednje sijalice jer će ih biti 6 IMG_20170412_113200.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Mozes ti bro ako je proklijalo seme da pikujes u zemlju i na prozor dok ti nedodje zemlja.Ali sad sam ukapirao:razvaljen:: da ti cekas zemlju sory,nece im nista faliti u maramicu dok god je drzis vlaznu,stim da ne bude sad u maramici 5-6 dana onako sa korenom.Znas ti to vec sve ,ja cekam samo da zasija :sun2:...:rasta:e da navikli smo mi vec da se tebi uhvati paucina na fotic pa ne ubacujes slike...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and deraxor

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Tvoj panel ide gore - dolje :)
Hehe mladiću, pa ja se godinama patim s kartonskim kutijama ispod stola, igram loto, sportsku, cize - blize, par - nepar, svašta, sve na hoby ode. Ti si s kompom doma, kužiš omov zakon, kolega @adri je pokazao kako propisno, @zlocika kako full povoljno, nije skupo, pomalo. Evo ove moje sad rastu pod 50w, poriktat ce se jačina i spektar pa će rasti kako spada. Ima @form ludilo za malo para, i rastu odlično. Tavanski do jeseni izoliras, ponovno poslozis, boks u boks ako treba i mora raditi g/w i malog za vegu, opet ćeš moći pretjerivati i kukati da je laganini. Dimno, ups o_O, odvezli smeće! :mad:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Čekam zemlju, pa ću predveče vidjeti klice, i jeli za presađivanje.Treba spremiti i posude, oprati dezinficirati.
Kao i ovaj boxić, treba ga još dezinficirati i i iznutra je gotov. Sa vana će ići letve i između stiropor. Nemam dosta stiropora pa nisam htio brljati uglavnom box sada izgleda ovako:
dimenzije: 76 visina, 57 širina i 40 dubina.
Svijetlo: 6 cfl-ki
4 komada po 36w. 2350 lumena i 2700k
Dva komada po 26 w. 1690 lumena i 6500k
IMG_20170414_104345.jpg IMG_20170414_122745.jpg IMG_20170414_123304.jpg
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Stigla i dostava, bem li ga, ja bi se zakleo da sam naručio 44 l. zemlje ono došlo 20!?
Ok malo sam i pijan ovih dana vjerovatno moja greška! Ništa to mi je malo pa ću pomješati sa prošlom zemljom florabella. (šaljite dima jer ću ja crć od alkohola)
Doš i ovaj PH tester, nemam pojma kako to radi i dali je kolabriran.
I đubrivo ovo neko "EKO" da priznam strah me đubreja, ali vjerujem daq su u zemlju u toku wege može dodati par zrnaca ureje,.
Slike:
IMG_20170414_135142.jpg IMG_20170414_135222.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20170414_135337.jpg
    IMG_20170414_135337.jpg
    183,5 KB · Pregleda: 28

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Radije kupi jos friške zemlje, nebu dobro, probao sam, prosijao zemlju od korjena i samo problemi, jedna do kraja, druga se s vremenom privikla.