"Grass" card game

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Dragi vutroljupci !
odlucio sam da vas naucim jednu pre-predobru kartarosku igru,koja se zove 'grass' !
neki od vas su je verovatno i igrali(dosta je stara)ali nisam video da se spominje na forumu(ili nisam 'kopao' dovoljno duboko xD),
pa cemo se ovde malo baviti njome...

rec je o klasicnoj 'drag n' drop'(vuces kartu/bacas kartu) igri,ali za koju je neophodno imati posebne karte...
(pdf je u pripremi,za zainteresovane koji budu hteli stampati/plastificirati-dogovoricemo se kasnije oko detalja-mada mogu se i naruciti preko neta)


U igri smo svi 'dileri' koji otvaraju radnje i bave se prodajom...hm...svi znamo cega vec.

cilj igre je skupiti unapred odredjeni iznos novca i zatvoriti radnju-zatim sledi prebrojavanje para kod svih igraca,i racunjanje pobednika..

u igri je moguce bacati ljude u zatvor,otimati/krasti vutru,spletkariti,menjati medjusobno karte itd.

dosta za pocetak
predjimo na karte,pa cemo o pravilima detaljnije posle

najbitnije karte ! 'market' karte


dakle,da bi se otvorila radnja-potrebno je izvuci/imati 'market open' kartu-kada je spustite ispred sebe,radnja je otvorena-a kada skupite odgovarajuci iznos,i procenite da su nemate 'negativnih' karata u rukama(o ovome malo kasnije)-baca se 'market close',partija se zavrsava i pristupa se odredjivanju pobednika(dakle,MOGUCE je da NE POBEDI onaj koji je zatvorio-samo strpljivo,i pratite pravila)

'novcane' karte


samo ime kaze-predstavljaju wu u odgovarajucim apoenima-mexican/home grown 5000,jamaica/cuba 25000,Panama 50000 i dr.feelgood 100000
spustaju se takodje ispred sebe(slicno kao 'remi'),ali tek posto je radnja 'otvorena' odnosno spustena karta 'market open'

karte za 'zastitu'


samo ime kaze-sluze da 'zastite' vas kesh od poreza/otimacine i svega ostalog sto se u igrici desava.
dakle,moguce je zastititi samo navedeni iznos-primera radi,ako je neko spustio 'dr.feelgood' 100.000,
a ima zastitu od 50.000-ne moze da zastiti tu novcanicu 'polovicno',vec mora spustiti ili 2 od 25.000 ili 10 0d 5.000 ili jednu od 50.000,kako bi mogao da zastiti !

'the bankar' je,mozda,i najvaznija karta u igri-ko poseduje bankara uzima SVIM igracima po 20% na kraju partije(nezasticenog kesha,naravno,ko je spustio zastitu-taj je miran
zato je i receno da ne mora da pobedi onaj koji zatvori radnju-vec postoji ozbiljna sansa da pobedi onaj koji poseduje bankara
sve zavisi i od taktike,para na stolu itd..

'zatvor' karte

ovo su karte za 'slanje' odnosno 'izlazak' iz zatvora

igraca mozete NEBROJENO mnogo puta baciti u zatvor(vrlo korisno kad se neko priblizava zatvaranju),i on mora ZA SVAKI POSEBNO da nadje izlaz. dakle ako je baceno dva puta 'felony' jednom 'bust' i jednom 'search n' seizure'-igrac mora skupiti tih 4 'outova'(ili da se menja/kupi),kako bi izasao iz zatvora
ovo ne vazi za neke 'magijske' karte-o tome uskoro


'bad magic' karte


e,ovako...
kada bacite 'sold out' -placate sa najvecom novcanom kartom 'iz banke'(dakle,ne iz ruke,vec to sto spustate ispred sebe) SVI igraci su tada duzni da posalju JEDNU najlosiju kartu IZ RUKE igracu levo do sebe(tzv menjanje'),a igrac koji je bacio 'sold out' ne igra jedan krug(ukoliko vam ostane ova karta na kraju-minus 50.000 !!!)
'doublecrossed'-igrac placa najvecom novcanom sa stola,ne igra 2 kruga,i svi se dodajemo ulevo sa najlosijom kartom(ukoliko ostane u ruci na kraju-minus 100.000 !!!)
'utterly wiped out'-igrac zatvara radnju(dakle sav kesh iz banke I 'market open' takodje),ne igra 3 kruga i svi se dodajemo sa najlosijom kartom(ukoliko ostane u ruci na kraju-minus 150.000 !!!)

kao sto verovatno pretpostavljate-za'ebancija je u ovom menjanju.
dakle cesto se desi da,recimo,vi bacite 'doublecrossed' a u menjanju vam stigne jos gore ('utterly')...
mudro sacekajte da skupite 2 lose-kako biste jednu bacili,a jednu uvalili osobi do sebe

'good' magic karte


'steal your neighbours pot' - osobi DO TEBE(dakle prvi igrac levo ILI desno) uzimas najvecu novcanu iz banke(sa stola)
'stonehigh' - izlazis iz SVIH zatvora u koji si bacen(i koliko god da ih je),uzimas svima NAJMANJU spustenu novcanicu,igras opet
'euphoria' - izlazis iz SVIH zatvora,uzimas svima NAJVECU spustenu,igras ponovo
(ove karte vrlo cesto odredjuju pobednika(uz bankara),sa njima strpljivo i nuzno je baciti ih u pravom trenutku)

'pay fine' karta

sluzi za izlazak iz zatvora-u slucaju da nemas,ili niko nece da proda izlaz koji ti treba(ili si bacen/a u 15 zatvora,a nemas ni 'stonehigh' ni 'euphoriu'),sa ovom kartom placas najmanjom sa stola,i izlazis iz SVIH zatvora...

dakle,jos jednom da ponovimo !
-drag n drop - vuces kartu/bacas.
-igrac mora imati 6 karata u ruci u svakom trenutku.
-dozvoljeno je menjanje karata medju igracima(npr. meni treba 'market open' a nekom neki izlaz iz zatvora koji ja imam-menjamo se i sve kul) ALI menjanje iskljucivo 'karta za kartu'-jerbo igrac mora imati 6 karata u ruci

-radnja je otvorena kad spustis 'market open' ispred sebe/zatvorena sa 'market close'
-novac takodje spustas ispred sebe,u 'banku'
-pazljivo sa 'bad magic' kartama-dobro iztaktizirajte,od toga vam moze zavisiti partija
-isto vazi za 'good magic' karte
-mozete nebrojeno mnogo puta bacati igraca u zatvor-ukoliko ne poseduje 'stonehigh' ili 'euphoriu' mora ZA SVAKI POSEBNO da nadje izlaz
-po jedna karta u svakom krugu,naravno(jednu vuces jednu bacas)
-partija je gotova kad igrac skupi unapred dogovoren kesh,i spusti 'market close' kartu
onda se pristupa racunanju ALI svaka novcana karta u ruci vuce negativne poene(u svojoj vrednosti),'bad magic' karte takodje,tako da je imperativ ratosiljati se losih karata pre zatvaranja. THE BANKAR je takodje bitna stavka

-zasticen kesh je zasticen od svih poztivnih/negativnih karata,i od bankara takodje !


ok.
sad idem da obidjem grow box,
a kad se vr'nem
odigracu jednu 'virtuelnu partiju' kako bi vam sve bilo jasnije-posto je tako najbolje,kroz igru !
budite strpljivi,ako vas zanima,nastavak sledi uskoro !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ok..kada smo vec kod grass-a i igara ( nije mi bila namjera parafrazirati onu rimsku " kruha i igara" )...dali postoji neka igra tipo virtualni grow..ali bash realno napravljeno.ne neke farmice i nasadi koje branish ak47icama i slichno..neshto realno napravljeno.toliko real da bi moglo posluzhiti kao neka vrst edukativnog materijala za pochetnike...
jer..ako nema..trebalo bi tako neshto napraviti...maximalno real..sa vishe kombinacija i moguchnosti u samom virtualn uzgoju koji bi utjecali na kolichinu prinosa..npr. vrsta treninga,gnojiva itd...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
bitna napomena - igrac koji je u zatvoru ne moze spustati novac/baciti druge igrace u zatvor i bacati ' steal your neighbours pot ' ! !

Da predjemo na tu virtuelnu partiju xD
elem,
napisao sam vasa imena i ubacio ih u sesir(barem ona kojih sam se mogao setiti ,) )
i fortuna je rekla sledece-
partiju ce igrati Natura,Power i Hook-xtra,moji omiljeni karakteri i drugari sa foruma xD
stavicemo da je cilj 100.000,da bude brze(slobodno povecajte kad budete igrali)

krecemo

karte su podeljene (Power i Hook po 6 a Naturi 7-igra prva-dame imaju prednost)

natura dobija
(market open / market open / market closed / 25.000 / 5.000 / heat on 'felony' / steal your neighbours pot)

Power dobija
(25.000 / 25.000 / pay fine / 50.000 / 50.000 / 5.000)


Hooker dobija
(market open / doublecrossed / pay fine / 5.000 / heat on bust / heat off felony)

Natura(vuce dim,pogleda prisutne i pita) 'da li neko zeli da kupi 'market open'(posto ima 2) i sta nudi ?'
Hook vec ima,ali je zato Power zainteresovan,medjutim,on mudro odlucuje da saceka bar sledecu ruku pre nego sto da ponudu-posto mu je JASNO da nata ima 2 m.opena,a jedan ce baciti sad-ispravno razmisljanje
dakle,natura spusta ispred sebe 'market open'
Natura-
banka(market open)
ruka(market open / market closed / 25.000 / 5.000 / heat on felony / steal your neighbours pot)


Power vuce kartu i izvlaci 5.000,a posto vec nema gde sa keshom-nudi Nati 5.000 za 'market open' a Nata prihvata-stoga i Power spusta M.open.
Power-
banka(market open)
ruka (25.000 / 25.000 / pay fine / 50.000 / 50.000 / 5.000)

Hook vuce kartu i izvlaci 5.000,spusta i on market open ispred sebe,razmisljajuci da sacuva 'doublecrossed' za menjazu,ili ako dobije jos neku losu-pa da jednu baci,a drugu uvali...
Hooker-
banka(market open)
ruka(doublecrossed / pay fine / 5.000 / 5.000 / heat on bust / heat off felony)


2.ruka

Natura vuce i dobija 25.000,spusta ispred sebe 5.000-uvek je bolje poceti od nizih cifri,za slucaj da neko baci 'steal your neighbours pot' ili sta vec.
Natura-
banka(market open / 5.000)
ruka (market closed / 25.000 / 25.000 / 5.000 / heat on felony / steal your neighbours pot)

Power vuce i dobija 'stonehigh' a spusta ispred sebe,naravno, 5.000
Power-
banka(market open / 5.000)
ruka (25.000 / 25.000 / pay fine / 50.000 / 50.000 / stonehigh)


Hook vuce i dobija 25.000, spusta ispred sebe 5.000
Hooker-
banka(market open / 5.000)
ruka(
doublecrossed / pay fine / 25.000 / 5.000 / heat on bust / heat off felony)


(nastavak sledi,moram ici djuskati bas ovu igru-nisam igrao ima 6-7 'dina,okupila se ekipa,bas smo se naostrili..xD)

 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Procitah pravila igre i da se pohvalim da nista shvatio nisam.
Odoh zapaliti jedan, mozda mi se oci otvore :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
znam....za'ebano je dok se ne gleda......
nmvz,snimicu par ruku,pa cu da okacim video-bice lakse za pracenje....i meni tesko da pratim sta pisem,mogu misliti vama...
eto videa,ja se nadam,sutra !

a stvarno je super igra....ko god smogne snage da se malo koncentrise da skonta bar osnovno-navuce se ODMA xD
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
zlavjestica je napisao(la):
ok..kada smo vec kod grass-a i igara ( nije mi bila namjera parafrazirati onu rimsku " kruha i igara" )...dali postoji neka igra tipo virtualni grow..ali bash realno napravljeno.ne neke farmice i nasadi koje branish ak47icama i slichno..neshto realno napravljeno.toliko real da bi moglo posluzhiti kao neka vrst edukativnog materijala za pochetnike...
jer..ako nema..trebalo bi tako neshto napraviti...maximalno real..sa vishe kombinacija i moguchnosti u samom virtualn uzgoju koji bi utjecali na kolichinu prinosa..npr. vrsta treninga,gnojiva itd...
Ima na android aplikacija GROW UP. Realno je onako, sve ph i to...samo problem je sto je malo smorna igrica, nije visoka tehnologija, ali ono...odgovara tvom opisu.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
viš' potpuno sam zaboravio da sam pokrenuo ovu temu...sad kad je ponovo isplivala,def. moram da snimim par krugova igre da okačim ;)
eto,SVEČANO obećavam da snimak stiže uskoro :)