---green dragon---

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
(zahvaljujem ataraxii sto je otvorila temu :sun2: )

Neznam jeli bilo priče o Green Dragonu, ali sjećam se sličnih priča u offtopicu ali nikad o ovoj određenoj metodi. Tek sam danas saznao o njoj, nisam naišao na previše informacija po netu. pa podijelite štagod!

Sljedi (loš) prijevod tekstova što sam pronašao...



Green Dragon je alkoholno piće koje se dobiva ispiranjem listova ili stabljika marihuane u visoko-postotnom alkoholu, najčešće gin (al moze vodka, tequilla, rakija(loza) ). THC se otapa u alkoholu, i to daje tamno zelenu ili smeđu boju tekućini.

Masu ljudi nevoli ove tehnike jer su vjerni dimu. A i ostale tehnike pripreme kao kolačići, torte su nekima previše spore, zahtijevaju dosta materijala i svakakve jos detalje.
Green Dragon se uz minimalnu potrošnju materijala i dobro obavljenu ekstrakciju može pruziti kvalitetniji, zdraviji, brzi efekt. Također okus/miris kanabisa se ne primjeti pa je pogodna i za ljude kojima to smeta.
Dobro dođe kod konzumiranja u javnosti, kraj obitelji. Izgledati će kao normalno piće. Lagano će dizati, neće smrditi itd.

Na prazni stomak se postiže vrhunac oko 60 do 90 minuta dok je kod bonga to otprilike 15 do 30 minuta.

Što se tiče pripreme, postoji razinh tehnika, ima od jako jednostavnih dugotrajnih do kratkih ali zahtjevnijih.
Inace se rade manje količine koje se miješaju sa drugim pićima.

Budući da mi je ova medota tek novo otkrivena i trenutno nemam iskustva sa pripremom neću ništa pisati. Ali eto nadam se uskoro probati.


Izvori(na engleskom jeziku):

http://www.greendragonsoda.com
http://en.wikipedia.org/wiki/Green_Dragon_(drink)
http://www.webestoned.com/Recipes/greendragon.htm
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
da, ali evo zasto ne dati priliku i drugim agregatnim stanjima :D
samo se nadam da je medota dobra kako se prica o njoj.
budemo vidjeli.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
piće isprobano, lud osjecaj. dobar za prvi put, budući da smo samo 0.5 deca provali svi.
nakon 5-10 minuta na prazni drob i efekti se dobro osjećaju.

puno praktičnije i meni osobno bolje od kolača. još alkohol onako podgrije. luda stvar.
uz malo eksperimentiranja i mješanja sa pelinom mislim da bi se mogao dobit jako dobar lijek :D

a i zamislite počastit u kafiću nekoga bez straha da će itko znat o čemu se radi.
 
19.12.2009
9
1
3
35
Bugi je napisao(la):
piće isprobano, lud osjecaj. dobar za prvi put, budući da smo samo 0.5 deca provali svi.
nakon 5-10 minuta na prazni drob i efekti se dobro osjećaju.

puno praktičnije i meni osobno bolje od kolača. još alkohol onako podgrije. luda stvar.
uz malo eksperimentiranja i mješanja sa pelinom mislim da bi se mogao dobit jako dobar lijek :D

a i zamislite počastit u kafiću nekoga bez straha da će itko znat o čemu se radi.

molio bi ako je netko probao, da objasni shemu kako se to pripremi...na prvi pogled zvuci jebeno..
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
rufus je napisao(la):
molio bi ako je netko probao, da objasni shemu kako se to pripremi...na prvi pogled zvuci jebeno..

ja probao, ima puno brzih metoda (da sve bude gotovo za par sati) ali su zeznute i nisam sa tim eksperimentirao još.

mi smo išli ovako, kupili absinthe (oko 50% alkohola) i stavili 2 sviježa (ogromna) cvijeta unutra , čuvali na tamnom toplom mjestu 1 tjedan, ubacili jos 2 cvijeta :D :D :D i čuvali jos 2 tjedna, i to je to, ludilo je stvar, 4 nas je probalo, svima super.
pa evo još stoji i čeka novu godinu.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
treba mu 20ak minuta da krene, drži 3-4 sata. snaga je bila tu negdje sa bongom.

ima drugih vrsta ekstrakcije u alkohol koje bi trebale biti jače od bonga, nešto kao kolači.

a budući da smo pili sa alkoholom, ljepo je alkohol pripremio "teren" za dobar high.

najbolje je što možeš ponijet vanka, na zidić/klupu ili u birtiju, počastit prijatelje, zabavit se bez da te itko gnjavi i radi pretres.
 
19.12.2009
9
1
3
35
Bugi je napisao(la):
treba mu 20ak minuta da krene, drži 3-4 sata. snaga je bila tu negdje sa bongom.

ima drugih vrsta ekstrakcije u alkohol koje bi trebale biti jače od bonga, nešto kao kolači.

a budući da smo pili sa alkoholom, ljepo je alkohol pripremio "teren" za dobar high.

najbolje je što možeš ponijet vanka, na zidić/klupu ili u birtiju, počastit prijatelje, zabavit se bez da te itko gnjavi i radi pretres.

Ma to je teska spika za probat...fala stari svaka cast sto si mi objasnija shemu...