GREEN GELATO | 400W HPS | by Whacky Tobaccy

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
@Infinity kolega probao prvi dan ovako sa stolićem kroz 15 minuta diglo temperaturu.
Tako da može i ovako nije nužno da bude na podu.
Međutim to mi se sviđa pošto kad prebacim u potove od 25L stolić ide van a potovi na pod.

@Blade Imam taj rukavac jer mi je krajnji cilj izbaciti taj zrak van.
A nemam potrebe zatvarat prozor jer i sa ovom solucijom moje biljke uživaju u idealnim temperaturama.
Za grijač ne mogu reći da ga koristim za period mraka već kad procijenim da je temperatura niža od idealne.
A to se pokazalo samo u periodu mraka u hladnijim danima.
Recimo sad je u boxu mrak i termo/hydro metar pokazuje temperaturu oko 21°C a mjeri vlažnost 50% što znači da nemam potrebe paliti grijač.

Razmišljao sam uzeti mrežu pa odraditi scrog bilo bi dobro ako ima nekih savjeta na tu temu?
I ekipa hvala svima što pratite i sudjelujete u dnevniku, trebat će mi savjeti sad kad biljke malo porastu lako za ovo s opremom.
 

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
2.UPDATE

Danas je petnaesti dan ovom zelenom sladoledu i kao što sam već ranije spominjao jedna biljka je puno naprednija od druge.
Usporedbe radi ova naprednija biljka je već dobila peti kat, dok ova druga kreće sa četvrtim katom.
Pošto je naknadno odlučeno da ću raditi metodu SCROG danas sam topirao tu napredniju biljku koju ću nazvati MARA,
dok će se druga zvati SARA i također ću ju topirati čim bude spremna.



SLIKE: MARA

Mara 1.jpg Mara 2.jpg Mara 3.jpg Mara Top.jpg


SLIKE: SARA

Sara 1.jpg Sara 2.jpg Sara 3.jpg


LIJEVO: SARA / DESNO: MARA

Sara i Mara.jpg


Kao što se može primijetiti biljke sam neki dan prebacio u finalne potove i nastavile su sa rastom.
Slijeći plan je pričekati da se Mara oporavi od topiranja i odraditi četverosmjerni LST kako bi pripremio dobru bazu za SCROG.
Također isto bi napravio i sa Sarom kad dođe njeno vrijeme.

Eto to bi bilo sve za ovaj update slobodno pišite ukoliko imate kakav savjet, pohvalu, kritiku i hvala svima koji pratite.


Whacky :rasta:
 
Poslednja izmena:

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Oporavit će se, naravno, samo pusti da se malo bolje posuši prije sljedećeg zaljevanja. Mentor je tu, on će te najbolje uputit:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whacky Tobaccy

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
3.UPDATE

Danas je trideseti dan i vrijeme je za novo ažuriranje u dnevniku.
Dakle biljke su jednom topirane (5.kat) i od tada ih cijelo vrijeme razvlačim LST-om.
Tokom tog razvlačenja sam imao problem s tako zvanom biljkom Sarom na kojoj sam slomio jednu granu te sam je potpuno uklonio,
i da bi na nakon slijedećeg razvlačenja skužio da se raskolila po sredini.
No dobro ajde snašao sam se već nekako i s obzirom da se još učim i testiram novu opremu to je ok.
Sari sam zbog toga raskola uklonio velike listove kako bi donekle mogao spojiti to što se raskolilo, a slike navedene situacije ostavljam ispod.



SARA FIX

Sara.jpg FIX SARA.jpg FIX SARA1.jpg


Bez obzira na nastalu situaciju Sara je nastavila sa rastom a ja sam ju nastavio trenirati kao da se ništa nije dogodilo i podebljala je stabljiku,
a također i grane koje su se raskolile pa mislim da neće biti nekih daljnjih problema.


Ostaje mi još biljka Mara na kojoj nema pogrešaka, sve što sam pogriješio,
pogriješio sam na Sari i znao sam kako i zašto je do toga došlo tako da sam se prema Mari odnosio sa puno većim iskustvom i strpljenjem.
U nastavku slike trenutne situacije.



SARA

SARA.jpg

MARA

MARA.jpg

ZAJEDNO

MARA I SARA.jpg


Do slijedećeg update-a

Lp Whacky








 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.626
256
Pozdrav od (dugogodišnjeg) HPS 400W kolege, sretan grow!
Moj jedini savet ti je glede fotki, ako slikaš telefonom (a tako mi se čini) - turi naočare za sunce preko kamere, i bude sve ok :) nećeš imati tih štrafti i biće prijatnije za oko
Ako naletiš na moj dnevnik videćeš fotke, izgleda sasvim pristojno. Jedino što bi moralo pravo staklo da bude, ona plastična ne verujem da završavaju posao

Sretno i masno da bude!
 

Palma

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.02.2021
270
1.480
143
34
Možeš skinuti CT i staviti običan reflektor, uštedjet češ struju na grijanju boxa, a biljke će dobit malo više svjetla.

Meni ovo za sada super izgleda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whacky Tobaccy

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
4.UPDATE

Evo nas danas na pedesetom danu vegetacije, sve ide svojim tokom imao sam neki ph problem zadnjih dana i malo sam ih pecnuo gnojivom tako da su zadnja dva zalijevanja dobile čistu vodu, čini se da su nastavile sa rastom i da neće biti nekih većih problema.

Biljkama sam prije dva dana uklonio sve žice s kojima sam radio lst te nadopunio potove zemljom, a pošto planiram još desetak dana vege stavio sam mrežu za scrog da ih raširim umjesto žice pa ću je podići prije prebacivanja na 12/12.

Evo slike prije mreže i sa mrežom, slike su pod svjetlom ovoga puta ali sam iskoristio onu foru sa sunčanim naočalama pa bar nema onih crta
:cool23:

mrezaprije1.jpg mrezaposlije.jpg mrezaposlije1.jpg

mrezaposlije2.jpg ispodmreze.jpg

Do slijedećeg update-a ali u fazi cvjetanja

Lp Whacky

 
Poslednja izmena: